Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dikili-Çandarlı`ya Maksimum 200km. Gezilecek Yerler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Dikili-Çandarlı`ya Maksimum 200km. Gezilecek yer tavsiye edecek arkadaşlara teşekkür ederim.
    Bir tane ben yazıyorum;
    1-Spil dağı milli parkı.
    canerakgun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2)Manisa/Ortaköy piknik alanı
    buraya 15km uzaklıkta dere yatağı var doğa manzarası isterseniz koca kayaların arasından çitlembik dalları çıkmış, birkaç fotoğraf ile özetleyim

bu da bonus olsun kırlangıçlar 1+1 eve çıkınca ufak gelmiş
    canerakgun bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bergama antik kenti ve bergama kalesi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ayvalık: ayvalık tostu
    cunda adası: taş kahvede dibek kahvesi
    altınoluk: orda bir kanyon var orayı gezmelisin

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    efes antik kenti dikiliye 190 km burhaniye ve edremitide gezebilirsiniz

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Nebiler aşıklar şelalesi (dikiliye çok yakın 16 km civarı )aynı zamanda yürüyüş parkuru var şelaleye kadar.Fotoğraf içinde gidilebilir.

http://www.nebilerselalesi.com/

Ayvalık keremköy sahil manzarasına bakılması gerekir eski zeytinyağ fabrikası var sahile aynı zamanda uçurtma sörfü yapılıyor.

Şakran çıkışında izmire doğru giderken güzel yemekler yapan minibüs içinde bir teyze varmış çok övdüler ama yemedim.

Edremit körfezi km dahilinde çok güzel yerler var.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nebiler aşıklar şelalesi (dikiliye çok yakın 16 km civarı )aynı zamanda yürüyüş parkuru var şelaleye kadar.Fotoğraf içinde gidilebilir.

http://www.nebilerselalesi.com/

Ayvalık keremköy sahil manzarasına bakılması gerekir eski zeytinyağ fabrikası var sahile aynı zamanda uçurtma sörfü yapılıyor.

Şakran çıkışında izmire doğru giderken güzel yemekler yapan minibüs içinde bir teyze varmış çok övdüler ama yemedim.

Edremit körfezi km dahilinde çok güzel yerler var.
    Bugün Aşıklar(Nebiler) şelalesine gittim. Yakında gezi yazısını yazarım. Teşekkür ederim. Sıradaki gezi Kaz Dağları olacak sanıyorum. Tekeriniz düz bassın...

toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    Ne zaman bu gezi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı toujours09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman bu gezi.
    Tek bir gezi olarak düşünmüyorum. Kısa kısa birden fazla gezi olarak düşünüyorum.
    Muhtemel rotalar;
    1. Aşıklar şelalesi(tamamlandı)
    2. Karagöl(Çandarlı)
    3. Kozak yaylası(Bergama)
    4. Spil Dağı Milli Parkı
    5. Kaz Dağları
    Yeni rotalar çıkarsa eklenecek.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Yeni foça Eski foça

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Çandarlı yakınları günübirlik gezilerini tamamladım. Eşimin isteği üzerine bir kısmını otomobille yaptık. Tatil bitti. Ve İstanbul'a döndük. Yaptığımız geziler şunlar;
    1. Aşıklar şelalesi(Dikili)
    2. Karagöl(Çandarlı)
    3. Kozak yaylası(Bergama)
    4. Spil Dağı Milli Parkı
    5. Kaz Dağları Milli Parkı
    6. Asos
    7. Cunda adası.
    8. Şeytan Sofrası.
    9. Sarımsaklı Plajı.
    10. Karaburun.

Fotoğraf ve videoların olduğu hafıza kartlarından birini kaybettim. Fırsat bulunca gezi yazısı yazacağım. Bu gezilerden aklımda kalan kısa notlar şunlar.
    1. Çandarlı yakınları asfalt motorlarına göre değil. Keşke kros motorum olsa diyor insan. Öyle yerler varki asfaltı bile toprak dağ yollarını aratır. (İnşallah ilgililerin kulağına gider
    2. Çandarlı-Dikili yolu(Sahil yolu değil) ikitekercileri baştan çıkarmak için yapılmış.Bir anda kendinizi çok farklı bir modda bulabilirsiniz.(Aman dikkat!)
    3. Bergama'daki Yamaha yetkili servisi (Paksoy Motor) iyiydi. Fakat fiyatları İstanbul servislerinden ciddi oranda yüksek.
    4. Spil Dağı'nı çok sevdim. Yılkı atlarını daha yakından fotoğraflamak için İkinci kez gittim. Motosikletle krosluk yerlere girdim. Fakat bu kez tek bir at göremedim.
    5. Asos'ta ve Dikili Hayıtlı koyunda deniz mükemmel. Kalem adası'nın karşı sahili de çok güzel su termal çıkışlar nedeniyle yer yer bayağı sıcak. Şifa niyetine yüzdük.
    6. İstanbul'a dönüşte motosikletin arka çantasına takılı unuttuğum anahtarlığa bağlı bütün anahtarları kaybettim. Kaybetme şeklim nedeniyle kendimi "mal motorcular" başlığına ekleyeceğim. Arabanın biri arka çantama takılı anahtarlığı görüyor. Beni uyarmak için peşime düşüyor. Ben ise yarışmak isteyen biri olduğunu zannedip gaza asılıyorum. Adam kilometreler sonra artık selektör yapmaya başlayınca durdum. "Abi ben seni uyarmaya çalışıyorum. Sen gazlıyorsun" deyince aynı durumun Bergama yakınlarında da olduğunu hatırladım. Millet beni uyarmaya çalıştıkça gazladığımı anlayınca kafamdan kaynar sular döküldü. Tarif ettiği yere geri dönüp anahtarları aradım. Fakat nafile. 3 adet hiç te ucuz olmayan motor kilitlerimin son anahtarları da böylece kayboldu.
    7. Hep şikayet ettiğim İstanbul sürücülerini mumla aradım. Bence 35 plaka motosiklet için daha tehlikeli. 06 plakayı gören ise hemen kaçsın.
    İyi sürüşler...

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Listedeki gezileri tamamladım. Yazmak bir yıl sonraya kısmet oldu. Yazabildiklerimi okumak için tıklayın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)