Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Adrasan-Korsan Koyu Kampı (26-31 Mayıs 2015)

  CFMOTO Z Force 550
  REKLAM ALANI
 1. #1
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  Crf 250 L
  Hamok olarak, mümkün olduğunca Türkiye'nin her yerinde kamp yapmaya çalışıyoruz. Bir önceki kampımızda (Serinyol) bir sonraki kampımızı Antalya'da yapmaya karar vermiştik. Herzaman kamplarımıza iştirak eden Alanya'lı arkadaşlarımızdan yer konusunda yardım istedik ve arkadaşlarımızın yönlendirmesiyle Adrasan-Korsan Koyu'nda karar kıldık.
  Tarih 28-31 Mayıs'tı.

  Kaş'ta değerli arkadaşım Ömer olunca iki gün önce çıkıp Ömer'i ziyaret etmek istedim. Bu fikrime Mustafa Kara, Ali Güntekin ve Özer Seçmen de katılınca birlikte yola çıkmaya karar verdik.
  Mustafa Kara bir gün önce çıkıp Alanya'da kalmaya karar vermişti.

  26 Mayıs 2015 sabahı Antakya'dan yola çıktım.
  Şehir çıkışında depoyu doldurup,  Güneşin doğuşunu izleyerek,  Yoluma devam ettim. Arkadaşlarım İskenderun'dan katılacakları için Erzin'de buluşmaya karar vermiştik.  Güneş, yola davet ediyor resmen.  Belen bulutlu. ( Meteoroloji haftaboyu yağmur gösteriyordu. )  Çok bişey olmadı. Yağmadı sayılır.  105 km.lik otoyol sürüşü sonrası buluşma noktasına geldim. İlk gelen Özer'di.  Güzel sürpriz. Grup arkadaşlarımızdan Ediz'le karşılaştık. İş için Adana'ya gidiyor.  Derken Ali geldi.  Ekip tamam. Hedefimiz sabah çorbası için Adana Otoyolu'nda yer alan Mıstık Usta...  30 km daha sürüp Mıstık'a damlıyoruz.  Sabah serinliğinde sıcak çorba. Enfes...  Ama bir eksik var.  Şimdi oldu...  Enerjiyi de yerine koyduk.
  Devam.

  Sıkıcı otoyol az kaldı. Tarsus'tayız. Kısa bir su molası.

  Ve 300 km.lik otoyol sürüşü bitti. Yakıt ikmali için Erdemli'de durduk.  Biraz istirahat ve muhabbetten sonra,  Yolumuza devam ediyoruz.  Anamur virajlarındayız. Enfes manzaralar eşliğinde yol alıyoruz.  Ağaçlı tesisleri.  Ufak atıştırmalık ve kahve molası.

  Devam...  Bu güzergah uzun zamandır tadilatta. Virajlar düzleştiriliyor, yol genişliyor. Tüneller yapılıyor. Motosiklet için oldukça keyifli olan bu güzergahın aynen korunup, başka bir güzergahta yeni yol açılmasını isterdim ama yakında bu virajlar tamamen yok olacak.

  Yol oldukça dar. Yüklü bir tır geldi karşıdan. Geçişini tamamlayana kadar bekledik.

  Anamur-Mamura Kalesi.  Biyerlerde durduk yine.

  Yol üstü muhabbeti.
  Burada Özer'le vedalaştık. Özer'in akşama Antalya'da arkadaşlarıyla buluşması var.  Ve Ali ile birlikte Alanya'ya geçtik. Mustafa Kara ile burada buluşacağız.
  Sevgili Orhan'la birlikte karşıladılar bizi.

  Sevgili Fatih. Geldiğimizi duyunca yanımızda bitiverdi.  Bu güzel yemek için sevgili Orhan'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Yemekten sonra kalkmak istiyoruz ama ne mümkün. ''Hele bi de kahve içelim'' diyor Orhan.  Ve biz yola çıkmakta gecikiyoruz.
  Orhan'ın sonraki atağı ise bizi bu gece misafir etmek yönünde.  Fatih'in efsane Wave'ini ilk kez canlı görüyorum.  Ne olduğumuzu anlamadan kendimizi Orhan'ın evinde, otoparkta buluyoruz.  Alanya Kalesi  Orhan'ım, sihirbaz gibi adamsın. Ben hedef koyduysam soluğu orada alırım. Lakin ne olduğunu anlamadan senin evde bulduk kendimizi.

  Balkon keyifli.  Akşamdan sonra dışarı çıkıyoruz.  Güzel yer.

  Alanya'da olduğumuzu duyan Alanya'lı arkadaşlarımız tek tek geliyor.
  Önce Fatih,  Sonra Ahmet,  Cenk,

  Ve Murat  Hoş sohbetli güzel bir akşam geçirdik. Tüm arkadaşlara teşekkürler.  Ertesi sabah...
  Orhan'ın evinde güzel bir uykuyla dinlenmiş olarak kalktık.  Yüklerimizi denkleştirdik.  Ali bugün de Orhan'ın misafiri. Ertesi gün kamp için Antakya'dan yola çıkacak arkadaşlarımızı bekleyecek.  Bu arada Orhan'ın yeni gözdesi gıcır 1190'ını görmek istiyoruz.  Harika alet.  Orhan'cım, hayırlı uğurlu olsun. Keyifle kullanmanı diliyoruz.

  Daha bitmedi...  Orhan bizi bir kahvaltı mekanına götürüyor.  Orhan'cım, muhteşem misafirperverliğin için çok teşekkür ederiz.  Kahvaltı sonrası vedalaşıp Mustafa Kara ile birlikte yola koyuluyoruz. Hedef Kaş.  Yakıtımız tamam.  Kara bulutlar bizimle birlikte seyahat ediyorlar. Hep tepemizdeler.  Çay molası.  Tam seyahat havası. Enfes...

  Yunus Ağabeeeyyy...
  Yoldan aramıştım. Kumluca'da olduğunu öğrenince uğrayacağımızı söyledim. Sağolsun yol üstünde beklemiş bizi.  Yunus Ağabey'in evindeyiz.

  Özlemişim sohbetini.
  Yunus Ağabey'le birlikte 2007 yılında 12 günlük, 5041 km.lik bir Türkiye Turu yapmıştık. Tadı hala damağımızda.
  Yadediyoruz.  Kalkmak istiyoruz, ''kavun'' diyor. Yemeden bırakmıyor.  Soğuk soğuk iyi gitti doğrusu.  Yunus Ağabey'le vedalaşıp Kaş'a doğru devam ediyoruz.

  Finike'deyiz.  Ve Finike sonrası muhteşem virajlara dalıyoruz.

  Mustafa estiriyor.

  Kamera ayarlama molası. ( Mola için bahane çok. Güle eğlene yol almak maksat )  Tam bir Maximum oldu.

  Kaş'a çok bir yolumuz kalmadı.

  Dağların kekik kokan serin havası bizi bizden aldı doğrusu. Şahaneydi.  Kaş yol ayrımı.

  Ve Kaş'tayız.  Kaş'ın enfes manzarasını seyreyleyerek süzülüyoruz aşağılara.

  Kaş liman girişi. Ömer'le burada buluşacağız.  Selfie...  Tutturacam diye kıvranan Mustafa'yı gören bir turist makineyi isteyip bizi çekmek istiyor. Kırmıyoruz garibi.  Ömer'iiimmm...  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  REKLAM ALANI
  Motomax
 2. #2
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  Crf 250 L
  Hasretle kucaklaşıyoruz...  Motosikletlerimizi güvenilir bir yere çektikten sonra,  Eşyalarımızı yüklenip rezervasyon yaptırdığımız pansiyona gidiyoruz.  Giderken Lale'nin işyerine uğrayıp selamımızı veriyoruz.  Ve sonra Red Point'e konuşlanıyoruz.  Akşam yemeğimiz. (Teşekkürler Ömer'im)

  Yemek sonrası biraz Kaş turu.  TDM 850  Red Point'e dönerken motosikletlerimize göz atıyoruz. Diğer kardeşleriyle birlikte güzel güzel yatmaktalar.

  Ömer işbaşında.

  Vakit geç oldu.  ''Dinlenelim biraz'' diyerekten pansiyona atıyoruz kapağı.  Ertesi sabah...(Odamızın bir ismi bile var.)  Sevgili Neco. Eski bir motosikletçi. Kendi evimiz gibi rahat ettik.
  Teşekkürler Neco.  Terasta kahvaltıdayız.  Sonrasında Mustafa'yı kamp alanına yolcu ediyoruz. Etrafta fotograf çekerek gidecek.  Mustafa gitti. Ben ertesi gün kamp alanına gideceğim.  Dönüp Ömer'le,  Kahvaltımızı yapıyoruz.

  Lale'nin dükkan önü havalı ve serin. Oturuyoruz biraz.  Bu arada Kaş semaları dumanlı. Bu yüzden serin.

  Etraftan...  Ömer'in evinden...

  Ömer becerikli. Enfes bir yemek hazırlığında.

  Yemek sonrası tekrar aşağıdayız.
  Çoook güzel sürpriz.
  Kampımıza İstanbul'dan karavanla katılacaklarını söyleyen Hakkı Ağabey ve Nuri kamp öncesi Kaş'a geldiler.  Özlemiştik.  Hasretle kucaklaştık arkadaşlarımızla.  Sıcağı sıcağına Hakkı Ağabey'in karavanını geziyoruz.  Ve tekrar Red Point.  Ertesi sabah...
  Hazırlık tamam. Arkadaşlarımı bekliyorum.  Ve geliyorlar.

  Hafif bir kahvaltı ve  Yola çıkış...
  Kaş'a son bir göz atıyorum tepeden.

  Serin, güzel bir yolculukla Kumluca'ya geliyorum. Burada karavanı bekleyeceğim.
  Bulutlar iyice toplanmış.  Geldiler.  Yakıt alımı sırasında yoğunlaşan bulutlar fena indiriyor. Bu arada arkadaşlar, karavan avantajını kullanarak market alışverişine gittiler. Yağmurluğu giyip,  Markete doğru devam ettim.  Alışveriş tamam gibi.  Depoyu dolduruyoruz.  Ve birlikte Korsan Koyu'na doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz.  Korsan Koyu'na geldik. Girişte ufak bir tesis var. Ve girişinde cezalı bir motosiklet. Gömülmüş.

  Ve kamp alanı...  Keyifli, neşeli ortamımız.  Telefonla tanıştığımız sevgili Aşir'le yüzyüze tanışıyorum. Eşiyle birlikte İstanbul'dan gelmiş.  İlk iş çadırı kurmak tabii ki.  Mustafa, yol boyu güzel fotograflar çekerek gelmiş kamp alanına.  Güzel yer vesselam.

  Akşam için yakacak toplamaya etrafa dağılmıştı arkadaşlar.  İşte ne olduysa o zaman oldu. Ne mi oldu ? Bir Akrep Adam'ımız oldu. (Milletin Örümcek Adam'ı oluyor da, bizim Akrep Adam'ımız olmuyor mu ?)
  Şaka bir yana, bir kütüğün altını kendine ev edinmiş akrepçik rahatsız edilmeye tahammül edemeyince, kütüğü yakacak olarak almak isteyen Fuat'ı parmağından hacamatlamış.
  Tavsiye üzerine el havada, ama...  -Aleykumselam...
 3. #3
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  Crf 250 L
  I-ıh...Beklemekle olmaz. Kumluca acil doktoru gelmelerini istemiş.
  MuMi ambulans şöförlüğünü üstleniyor.  Cenk, bölgeyi biliyor. Yol gösterecek.  Nazlı, yok Nazar.  Sohbet muhabbet faslı esnasında,  Ömer çıkageliyor İstanbul'dan.  Helal sana Ömer.  Ali istirahatte. Talihsizlik, ayağını burktu.  Sohbete devam...  Burada ikinci makine devreye giriyor. Ufak tefek karışıklıklar olursa peşinen affola.
  Ortam güzel. Deniz, kum, güneş...Sevdiğimiz arkadaşlarla güzellikler daha da güzel görünmekte.  Ömer'in, rahat bir uyku adına çadır yeri hazırlığı.

  Yardım edelim...  Sertaç ve Özer döndüler.  Ömer'in işi tamam. Çadır hazır.  Mustafa mı ? Herzamanki gibi harika çekimlerine yenilerini eklemekle meşgul.  Sertaç yine saldı kendini.  Bu da bizim özçekimimiz.  Deniz az buçuk çalkantılı. Aslında bu koyda deniz her daim çarşaf gibiymiş. Biraz şansımıza herhalde.  Kısaca keyifimiz gıcır...  -Sağol be gülüm. Şimdi yemek öncesi bozar o.  -Yaprak sarması ha ? Eh be Çulcu'm, nasıl aklına geldi bu ?  Sağlam yer. Rüzgar almıyor.

  Sohbet muhabbet esnasında Antalya'dan sevgili arkadaşımız Mehmet Karakaya geliyor.

  Bu saatte çaya kimse ''yok'' diyemez sanırım.  Mehmet te kendine sakin bir yer seçiyor.  Güzel kombinasyon.  Ve Fuat hastaneden dönüyor. İki saat müşahade altında tutulup panzehir verilmiş.
  (Fuat, ertesi sabah, panzehire rağmen geçici ve kısa süren bir tutukluk yaşadı. Bir nevi kısmi felç gibi. Siz siz olun akreplerden uzak durun)

  Etraftan...

  Akşam hazırlığı. Kamp ateşimiz tutuşturuldu.

  Ve akşam yemeği hazırlığı.  Fuat Usta herzamanki gibi tezgah başında.

  Ve Antalya'dan sürpriz bir ziyaretçimiz var. Motosiklet Net'ten raporlarımızı izleyen sevgili Özcan Sağlam yakınlara geldiğimizi duyunca atlayıp arabasına yanımıza gelmiş.
  Gönül adamı Özcan. Güzel bir sohbet geçti aramızda. Tanıdık birbirimizi güzelce.  Bu arada yemek telaşı tüm hızıyla devam etmekte.  Özcan, tüm ısrarımıza rağmen yemeğe kalmıyor. Dönmesi gerekiyor. Vedalaşıp ayrılıyoruz.
  Umarım en kısa sürede tekrar karşılaşmak kısmet olur Özcan.  Yemek tamam gibi.  Yumuluyoruz vakit kaybetmeden.  Bittikçe sıcak sıcak getiriyor Fuat. Anamız gibi mubarek. Doyuruyor karnımızı...  Hava karardıkça ateşe biraz daha yaklaşıyoruz. Hava serin.  Bugün Sertaç'ın doğumgünü. Nişanlısı Güneş, güzel bir sürprizle, 800 km. yoldan gelerek kampa intikal etti. (Bu bir denetim miydi, doğumgünü kutlaması mı, bilemedim)  Şaka tabii ki. Elbette doğumgünü kutlaması içindi. Eldeki imkanlarla Sertaç'ın doğumgünü kutlanıyor.  Güzel ve kamp ateşi etrafında bol muhabbetle geçen geceden sonra yeni güne uyanıyoruz.  Kuvvetli rüzgar biraz hız kesmiş. Deniz sakin.  Kamp henüz uyanmamış.  Yani ufak ufak uyanıyoruz.

  İlk icraat.  Beraberinde...  Salih sabah sabah tura çıkmış. Bu akşamın yakacağını bulmuş gezinirken.  Scorpion Men...  İyice uyandık.

  Bölgenin yerlisi. Hoşgeldin'e gelmiş.

  Bu çay iyi gitti doğrusu.  Turtle Man...  Kahvaltı hazırlığı.  -Ooo beyim, komşunun kahvaltısına çökmece ha ? Biz daha başlamadık.  Balık var mıdır ki ?  Ömer bugün ailesini ziyaret etmek amaçlı kamp yerinden ayrılacak.  Ateş olmak üzere.  Malzemeler hazır.  -Uykucular, çıkın dışarı...  Maharetli eller işbaşında.

  Yusuf Ziya, TAYFUNBORA, Salih_T ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

 4. #4
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  Crf 250 L
  Eee be ya...  Erkan'cım...  Çok huzurlu...Harika bir yer.  Haydiin kahvaltıya.  Bir de yetmez, iki tane...  Öf öf öf...  Enfes kokular yayıldıkça ateşin etrafı kalabalıklaşıyor.  Çulcu, kaçak yolcu denemesi yapmakta.  Daha keyifli bir kahvaltı düşünemiyorum.  Karpuz bilem var.  Biraz da karavan muhabbeti.

  Grup dünden kararlaştırmıştı. Gelidonya Feneri'ne yürüyüş yapılacak.  Hazırlıklar tamam.  Aşir, arama kurtarmacı. Yapılması gerekenler ve malzemeler hakkında bilgi aktarıyor.  Takım tamam. Yola çıkıyorlar.  Gittiler...

  Bizler kampı bekleyeceğiz.  Yöreden ziyaretçiler var.

  Pansiyoncular geldi.  Ömer'in CBF 1000'i, lastikleriyle, çamuruyla kendini sıkı bir enduro zannetmekte.

  Lakin CBF 1000'lerin böyle bir yanı olduğu gerçeği var.  Güneş'in otobüsü akşamüstü. Dönecek.  Saatler yaklaştıkça,  Hüzün hakim oluyor...

  Ve Gelidonya Fatihleri dönüyorlar.  Keyifleri yerinde.

  Bu havada yapılacak en güzel şey.

  Fuat'tan hakkı Ağabey'e bir demet nane...  Biraz yorulsalar da,  Keyifleri yerinde.  Ve tam da bu sıra Antalya'dan sevgili Turgay çıkageliyor.  Gördüğümüze seviniyoruz.

  Ve hemen hatıra fotomuzu şıplatıyoruz.  Hünerli eller.  -Değdi...  Serinleme zamanı.

  -Tamam, geliyorum.

  Önce dağ, sonra deniz.

  Turgay'la hasret gideriyoruz deniz öncesi.  Özer Antalya'ya dönecek ve ertesi gün dönüş yoluna oradan katılacak.  Güneş'i yolcu ediyoruz.

  Hatıra olsun...  Güzel sürpriz. Sevgili Özgür eşiyle birlikte Antalya'dan kampımıza dahil oluyor.  İkinci güzel sürpriz. Sevgili Atila da Antalya'dan eşiyle birlikte kampımıza katıldı.

  Suya girme zamanı.

  Pufff...  Manzara müthiş...  Hadi oynayalım biraz.

  yasdal, Shrieker, TAYFUNBORA ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

 5. #5
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  Crf 250 L
  Yeterince oynadık. Yorulduk ta. (İhtiyarlık başa bela) Biraz da muhabbete katılalım
  (Geçen yıl yaptığımız gezinin anı tişörtü)  Muhabbetin kralı buradaa...  Ömer'in vakti geldi. Hazırlığa girişti.  Fuat herzamanki gibi. Bizi doyurmak adına yine faaliyette.  Özgür ve Atila tepeye konuşlandılar.  Karavan iyi işe yarıyor. Makarna için ocağı kullandık.  Ömer'e yardım edelim.  İkindi saati Antalya'dan Adil ve arkadaşları kampımıza iştirak ediyorlar.

  Bu arada makarnamız olmuş. Ellerine sağlık Fuat'ım.
  Ortadaki yaprak sarma Ömer'in annesinden. (Teşekkürler)  Ömer'i yolcu ediyoruz. Çeşme'deki ailesini ziyaret edip İstanbul'a dönecek.

  Yolun açık olsun Ömer...  Görünüşü bile iştah açmaya yetiyor.  Salih sabah, akşam için iyi bir kütük avlamıştı. Şimdi yakmak için tezgah hazırlığında.  Afiyet beyler...  Yanmaya başladı.  sohbet esnasında,  Yunus Ağabey ve değerli eşi ziyaretimize geliyor. Yunus Ağabey, grup arkadaşlarımızdan Sezi'nin babası. İstanbul'dan gelip Kumluca'yı üs seçmişler. (Geçerken uğramıştık.)
  Yunus Ağabey'le 2007 yılında 5000 km.lik güzel bir Türkiye Turu'muz var.  Hoşgeldiniz efem...  Gençler deniz kenarında.  Taş sektirmece oynamaktalar. (Tamam, bir tahtayı vurmaya çalışıyordunuz)

  Sohbetimiz daha da renkleniyor.  Bu arada kütüğümüzün tek parça yanmakta zorlanacağını düşünen arkadaşlar ilkel yöntemlerle kütüğü yarmaya çalışıyorlar.  Ama maalesef nafile...Kütük yarılmıyor.  Hava akşama dönmeye başladı.
  Hazırlıklar başlasııınnn...  Yunus Ağabey epeydir motosikletsiz. Uygun olanını arıyor. İlk test İntegra'ya.  Yenge ne diyecek ?  -Ben de bi bakiim...Hımmm...  Adil stickerini yapıştırmış.  Yolcu ediyoruz.

  Güle güle gidin arkadaşlar.  Ayaklarınıza sağlık.  Akşam bastırdığı sıra Yunus Ağabey'lerle vedalaşıyoruz.  Kamp ateşi...  Ortam mükemmel.  Çok güzeldi çok...

  Bilemedim ne yaptıklarını. Motosiklete biniyor gibi bir halleri var.

  Atıştırmalık...

  Ve son sabah...
  Erken kalktım nedense.  Müthiş bir dinginlik...Bir senfoniyi seslendirircesine sabaha ''merhaba'' diyen kuşların sesi var sadece.  Deniz uyumakta. Kımıldamıyor hiç.  Bir ben değilim erkenci.

  Kalkan arkadaşlar dönüş için toparlanmaya başladılar.

  Hakkı Ağabey'in çadırı zaten toplanmış.  Çok güzeldi.  Bittiğine üzülüyor insan.  Ama,  Herzaman dediğim gibi, her bitiş, yeni bir başlangıç demek. Bir sonraki birlikteliklere yelken açmak demek...

  Deniz nazire yaparcasına güzel. Tekrar dağıtıp eşyaları, dalası geliyor insanın.  En önemli görevimizi ifa etmeye geldi sıra. Çevre temizliğine başlıyoruz.

  En çok çöp Cenk'te.  Ooo...MuMi de iyi toplamış.

  biyeybaraküs, Shrieker, smiles ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

 6. #6
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  Crf 250 L
  Devam devam...  Ayar kontrolü  İşimiz bitti. Adrasan-Korsan Koyu Hatırası diyelim.

  Benim başım kel mi ?  Vedalar hüzünlüdür...

  Evet, her iş tamam. Motosikletime bindim. Kontağı çevirdim ama marş almadı. Haydaaa...Yükü de yüklemişiz. Akü koltuk altında. (Eski 1000'lerde yandaydı) Yükü tekrar sökeceğiz. (Gıcık yahu, ama kabahat bizde tabii. İki gün boyunca telefonlar şarj edildi. demedik ki zavallıyı bi çalıştıralım...)  Neyse ki bu tür durumlar için gerekli tertibat var. Takviyeyi Turgay'ın motosikleti sağladı.  Sevgili Turgay'dan gidiş videomuz...  Yola çıktık.  Az ötede grubun tamamlanmasını bekliyoruz.  Tamamız, öyleyse gidebiliriz.  Antalya yoluna çıktık. İlk iş yakıtlarımızı tamamlamak oluyor. Toplamda 850 km. gibi bir yolumuz var.

  Sonra kendi yakıtlarımız için duruyoruz.Kahvaltı saati.  Güzel mekan. (Sağol Cenk)

  Fazla oyalanmadan,  Devam ediyoruz.  Güzel havada keyifli bir yolculuk oluyor. Antalya'dayız.  Grubu ikiye böldük. (11 motosiklet zor ilerler)
  İkinci grup olarak biz, sakin ve sık molalı bir sürüşü tercih ettik.

  Çok sakin ilerliyoruz herhalde. (Çulcu'nun uykusu gelmiş.)

  Fazla moladan zarar gelmez.  Bir sonraki istasyonda yakıtları tamamladık. 3 nolu pompa benim, 4 nolu pompa Çulcu'nun. Böyle denk gelirmi yahu ?

  Alanya, Gazipaşa derken Anamur virajlarına geldik.  Ve gördüğümüz ilk gözlemecide kontak kapattık.  -Çekiyo mu ?  Çaylarımız,  Bizlerimiz,  Manzaramız,  Atlarımız,  Ve gözlemelerimiiiiz...  Güzeldi.  İşletme sahibi de bizden. Motosiklet kullanıcısı.  Yolcu yolunda gerek.

  Anamur-Mamure Kalesi.  Tekrar virajlar. Keyifli yol vesselam.

  Güneşi batırdık.  Silifke'deyiz.

  Sonraki durağımız Otoyol Tarsus Opet.  Burada sevgili Çulcu ile vedalaşıyoruz.
  Çok keyifliydi Çulcu'm. Yakın zamanda tekrarını diliyorum.  Burada yakıt alıp,  Biraz da istirahat ettikten sonra,  Soluğu, giderken olduğu gibi, dönerken de sıcak bir çorba için Ceyhan Mıstık Usta'da aldık.  Çorbadan önce sıcak çaylar. (Donduk desem ?Bu mevsimde Çukurova'da bu soğuk şaşırttı beni.)  Hah, bol acılı sıcak çorbamız da geldiii...Bu ısıtır bünyeyi.  Afiyet...  Neredeyiz ? Erzin Opet'teyiz.
  Mustafa yağ kontrolü yapmıyor. Silindirlerden ısı transferiyle meşgul.  Burası birlikte son nokta. İleride (İskenderun) Ali ve Mustafa ayrılacak. (Hala üşüyor bak...)  Veda faslı...
  Arkadaşlar, sizlerin sayesinde şahane bir zaman geçirdik.  Saat 04.35 Evimin önündeyim...  Dostlarla geçen 6 gün ve 2000 km. Harika arkadaşlıklar ve mükemmel mekanlar...
  Bu güzellikleri yaşamamıza vesile olan arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

  Sevgiyle...

  Sevgili Mustafa Kara'dan gezimize dair videomuz...

  ESGEL, shooter1, muka52 ve 26 diğerleri bunu beğendiler..

 7. #7
  muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  15 Mayıs 2012
  Şehir
  Yalova
  Motosikleti
  Honda Spacy Alpha
  müthiş, her zamanki gibi sıkılmadan zevkle baktım.izledim.emeğinize sağlık.
  guven61 bunu beğendi.

 8. #8

  Üyelik
  24 Ekim 2013
  Şehir
  bursa
  Motosikleti
  yamaha yzf r125
  harika
  guven61 bunu beğendi.

 9. #9
  biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Nisan 2014
  Şehir
  İZMİR
  Motosikleti
  2017 HONDA CBR 1000 RR SP
  kamp fotoğraflarına bakarken merdiven altındaki 600 rr ın hiç bir işe yaramadığını anladım böyle gezemedikten sonra ,her zamanki gibi müthiş kamp en önemlisi güzel arkadaşlıklar tekerin düz bassın abi
  guven61 bunu beğendi.
  www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

 10. #10
  mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  11 Mart 2012
  Şehir
  eskişehir
  Motosikleti
  Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
  vay anasına be ,ne gezi olmuş ama,adamın böyle arkadaşları olunca ve böyle geziler yapınca ,insan yaşlanırmı hiç,başında sonuna tamamını izledim çok beğendim çok! güzel ve eğlenceli bir organizasyon olmuş,emeğinize sağlık,saygılar GÜVEN ABİME VE TÜM MOTORCU ARKADAŞLARA...
  guven61 bunu beğendi.
  - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

 11. #11
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  Crf 250 L
  Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  müthiş, her zamanki gibi sıkılmadan zevkle baktım.izledim.emeğinize sağlık.
  Paylaşımın amacı bu sevgili Muzo.
  Teşekkürler.

  Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  harika
  Çok teşekkür Redandblac.

  Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  kamp fotoğraflarına bakarken merdiven altındaki 600 rr ın hiç bir işe yaramadığını anladım böyle gezemedikten sonra ,her zamanki gibi müthiş kamp en önemlisi güzel arkadaşlıklar tekerin düz bassın abi
  Sağolasın Biyeybaraküs.
  2008 yılında sıfır 600 RR almıştım. Garajda CBF 1000 duruyorken RR'la gün içinde 1240 km'lik Antakya-Yalıkavak yapmıştım. (Üstelik o tarihte yaş 47 idi.)Bir Touring ya da Enduro kadar rahat olmasa da, içine sindirebildiğin zaman olabiliyor.

  Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  vay anasına be ,ne gezi olmuş ama,adamın böyle arkadaşları olunca ve böyle geziler yapınca ,insan yaşlanırmı hiç,başında sonuna tamamını izledim çok beğendim çok! güzel ve eğlenceli bir organizasyon olmuş,emeğinize sağlık,saygılar GÜVEN ABİME VE TÜM MOTORCU ARKADAŞLARA...
  Saygı bizden Mesut Hocam. Beğenmenize sevindim.
  Teşekkürler.
  Shrieker bunu beğendi.
  EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

 12. #12
  sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  09 Aralık 2014
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  SYM Joymax
  Paylaşıp bizide oralara götürdüğünüz tşkler.
  guven61 bunu beğendi.

 13. #13

  Üyelik
  31 Mayıs 2012
  Şehir
  Antalya
  Abi müthiş bir organizasyon olmuş, resmen içim geçti diyebilirim. buralara kadar gelmişsiniz haberim olsa sizler gibi duayen abilerimle tanışmayı cok isterdim doğrusu umarım bir daha ki sefere nasip olur rabbim kazadan beladan korusun..
  guven61 bunu beğendi.

 14. #14
  acoskun1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Haziran 2012
  Şehir
  kayseri
  Motosikleti
  Honda NC 750 S
  sıtkı bey herzamanki gibi mükemmel bir gezi ve paylaşım, kaliteniz hep 1 numara . fotoğraflar ve video süper olmuş. bizlerle paylaştığınız için teşekkürler, emeğinize sağlık...
  Shrieker ve guven61 bunu beğendiler.

 15. #15
  MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  14 Mayıs 2014
  Şehir
  sivas
  Motosikleti
  Mondial 150 MCX-Kuba KEE100
  Yine süper bir gezi olmuş.Muhabbetinize ve organizasyonunuza imrenmemek mümkün değil.
  Sondaki videoda belgesel tadında kampınızı özetlemiş.
  Paylaşım için teşekkürler.
  guven61 bunu beğendi.

 16. #16
  namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Aralık 2007
  Şehir
  izmir
  Motosikleti
  harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
  Elinize emeğinize sağlık,sevgiyle kalın hep kamp yapın,yol yapın arkadaşlar.
  guven61 bunu beğendi.

 17. #17

  Üyelik
  02 Eylül 2012
  Şehir
  İzmir
  Motosikleti
  Yamaha YBR125 ESD
  Çook güzel gezzi ve kamp tebrikler...
  guven61 bunu beğendi.

 18. #18

  Üyelik
  26 Eylül 2012
  Şehir
  Ordu
  Motosikleti
  1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
  Acaba oturduğumuz sıcak koltuktan sanki yaşıyormuşcasına bu güzel anlatımı takip etmekmi zevkliydi yoksa orda olmak mı? Paylaşım için teşekkür ederim. Sizinle yaşamış kadar oldum.
  Shrieker ve guven61 bunu beğendiler.

 19. #19
  Recep M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  02 Haziran 2015
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Ybr 125
  Her şey müthiş elinize yüreğinize tutkunuza sağlık yalnız bir konu hakkın da yorum yapmak istiyorum kamp da başınıza gelebilecek akrep yılan sokmalarında eğerki elinizden ve kolunuzdan ısırılıp sokulduysanız yapılacak tek şey sakin olup kalp atışını düşürmek ve kolumuzu kalp seviyesinin altında tutmak yere koyup beklemek tıbbi yardım gelene kadar ki zehir kalbe gidip vucuda dağılmasın diye herkese kazasız kamplar dileğiyle . Fuat abiye de geçmiş olsun. Bu arada
  guven61 bunu beğendi.

 20. #20
  guven61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Eylül 2005
  Şehir
  HATAY-ANTAKYA
  Motosikleti
  Crf 250 L
  Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Paylaşıp bizide oralara götürdüğünüz tşkler.
  Mesaj için ben teşekkür ederim Sandıkçı.

  Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Abi müthiş bir organizasyon olmuş, resmen içim geçti diyebilirim. buralara kadar gelmişsiniz haberim olsa sizler gibi duayen abilerimle tanışmayı cok isterdim doğrusu umarım bir daha ki sefere nasip olur rabbim kazadan beladan korusun..
  Umarım birdahakine haberleşebiliriz Maslak.
  Aslında bir önceki kamp raporumda, tarih vererek bu organizasyondan bahsetmiştim.
  Sağlık olsun.
  Teşekkürler.

  Alıntı acoskun1970 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  sıtkı bey herzamanki gibi mükemmel bir gezi ve paylaşım, kaliteniz hep 1 numara . fotoğraflar ve video süper olmuş. bizlerle paylaştığınız için teşekkürler, emeğinize sağlık...
  Beğenine çok teşekkürler Coşkun.

  Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Yine süper bir gezi olmuş.Muhabbetinize ve organizasyonunuza imrenmemek mümkün değil.
  Sondaki videoda belgesel tadında kampınızı özetlemiş.
  Paylaşım için teşekkürler.
  Güzel mesaja ben teşekkür ederim MCV.

  Alıntı namk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Elinize emeğinize sağlık,sevgiyle kalın hep kamp yapın,yol yapın arkadaşlar.
  Mümkün olduğunca yapmaya çalışıyoruz Namk.
  Teşekkürler.

  Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Çook güzel gezzi ve kamp tebrikler...
  Teşekkürler.

  Alıntı bummerangg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Acaba oturduğumuz sıcak koltuktan sanki yaşıyormuşcasına bu güzel anlatımı takip etmekmi zevkliydi yoksa orda olmak mı? Paylaşım için teşekkür ederim. Sizinle yaşamış kadar oldum.

  Güzel soru. Bilemedim şimdi. Ama sanki olayın içinde olmak daha keyifli sanki.
  Teşekkürler Bummerangg.
  Alıntı Recep M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Her şey müthiş elinize yüreğinize tutkunuza sağlık yalnız bir konu hakkın da yorum yapmak istiyorum kamp da başınıza gelebilecek akrep yılan sokmalarında eğerki elinizden ve kolunuzdan ısırılıp sokulduysanız yapılacak tek şey sakin olup kalp atışını düşürmek ve kolumuzu kalp seviyesinin altında tutmak yere koyup beklemek tıbbi yardım gelene kadar ki zehir kalbe gidip vucuda dağılmasın diye herkese kazasız kamplar dileğiyle . Fuat abiye de geçmiş olsun. Bu arada
  Çok teşekkürler Recep.
  Yaptığın yorum tam yerinde. İlk başlarda bir arkadaşımızın elini yukarı kaldırması gerektiği yönündeki telkini sonrası Fuat elini havaya kaldırdı. Hatalı olduğunu düşünüp elini aşağı indirmesi gerektiğini söyledik ve arkasından hastaneye gönderdik.
  Dediğin gibi, eli havaya kaldırmak, zehirin kalbe daha kolay ulaşmasına sebep olacacaktı. Nitekim ertesi sabah Fuat uyandığında geçici felç durumu yaşadı. Belki de elini kaldırdığı içindi bu.
  EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.


  ANES MOTOR
  Hero Motosiklet
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)