Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

27 mayıs marmara gezim (delimiyim neyim?)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    valla baba buyuksun helal olsun yaa valla nede guzel yapmıssın imrendim valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Altındaki makina ile aynı ruhu paylaşıyorsun,
    Helal sana,
    Darısı benim başıma(motor içinde aynı deyim geçerli )

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    teşekkür ederim arkdaşlar.
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı
    Altındaki makina ile aynı ruhu paylaşıyorsun,
    Helal sana,
    Darısı benim başıma(motor içinde aynı deyim geçerli )
    inşaalh en kısa zamanda sende istediğin motora sahip olursun.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

hunterock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni seyhan 250 cc

hayat bu olmalı....
    boşver GÜLÜP geçmeli HAYAT bin KERE başlamaz Kİ....

Motosikleti
    var işte...
    topik kalabalığı yapmamak açısından buraya ilave edeyim dedim;
    geçen pazar bi dolaşayım dedim motorda denge sorunu vardı aklımca yaptırdım bişeyler ve test etmek istedim ve biraz dolaştım:
    bi anda aklıma geldi akcakocayı gormek istedim hep merak etmısımdır dedım cıkarım teme gazlarım Allah ne verdıyse test de etcez ya motoru neyımeyse test etmek.
    tuzla cıkısta km yi çektim acaba yol denemem nasıl sonuçlanacak?

hemen yatırım zamanı.genelde yatırımlarımı benzine yapıyorum

yol esnasında başka bi benzincide mola verdim. motorun durumu iiydi keyfe geldim.

burdan sonra yola devam ettim. tabelada bayaa düşündüm acaba akcakoca yerine ankara ya mı gitseydim diye hesaplarıma göre 900 km felandı gidiş geliş ve istediğim şeye yakın sayılırdı.Ama arkadaşlara ulaşamadım sonuçta gidince bi çay içmek bişeyler yemek lazım maaalesef kimse yoktu belki olmaması dahaiyi olmuş.

sonuçta düzce sapağından saptım akcakoca yoluna doğru.girer girmez motorda aşırı bi dengesizlik başladı yolda ben düz gitme çabama rağmen sağ-sol motor kafasına göre gitmeye başladı.ilk benzinciye girdim tabi ve tahmin ettiğim gibi lastik patlamıştı. bi anda keyfim meyfim yok oldu bitti. üşendim değiştirmeye hava doldurup devam ettim akcakocaya.netekim vardım girişte gene lastiği şişirdim ve güzel bir yerde yemeğimi yedim ve kara kara düşünmeye başladım. bu lastikle istanbul biraz zor olacaktı.

dayanamadım pazar günü birini buldum oto-lastikçi. dedim lastik ellerinden öper.adam demezmi ben motor lastiği değiştiremem diye. illla kirlenecez ya. ok dedim kriko v.s. anahtarlarını ver ben lastiği sökeyim sen de yama yap.bu arada tesadüf iki scooterlinin daha lastiği patlamış napcaklarını şaşırmışlar.onlarıda taktım peşime dogru lastikçiye. ve söktüm lastiği.

halbuki içlastik yeniydi. bikere patlamıştı yamalatmıştım ama maalesef yamalanan yer balon yapmış ve gene hava kaçırmaya başlamış

sonra yola devam. devam etmesine de tebelaları takip ettim; kocaeli yazan yeri izlemeye başladım. lakin kocaali ve kocaeli dedim herhalde yanıs yazmıslar. kocaeli diye kocaali ye dogru devam ettim.
    megersem yanlıs yazmamıslar ben tabi girdim alaksız yollara benzin de bitmek üzere benzincide yok offffffff. netekim benzin bitti tabi bekler mı hıc. adama sordum ne kadar var benzıncıye yaklasık 20 km demezmı yuh dedım sımdı mıctık işte. napcaz kı baska gerı donemem hıc Allah buyuktur dedım ve devam ettım.

bi yerde mola verdım bi sıgara cay molası. tabi oraya gidene kadar gazı koleyıp motor suratlenınce debrıyajla gıtme cabaları tam fılm oldu
    adam 8 km kadardaha var dedı. yapcak bısey yok devam tabı

ve nıhayet benzıncıye vardım. depoyu doldurdum ve yola devam hedef hendek 46 km

hayatımda hiçboyle bır yolda gıtmemıstım ve ılk defa tırstım. koskoca 46 km de 3 tane arac gordum yolda bır tane ısık yok. dedım gene lastık mastıkı bısey olursa burda kesın kurda kusa yem olurum ben.

nihayet hendek e heldim ve o yoldan kurtuldum.

istanbul tabelası izmitte ordan da direk teme girdim zaten geç olmuştu ve yorulmuştum.ne yoldu ama...
    bu arada tem de ilginç bi olay:
    140-150 ile seyrediyorum öndeki araçla mesafem yaklaşık 40 mtr kadar.sağdan bir tır geçmek üzereyim.daha öndeki araçlarda aniden fren lambalarını görmemle çift frene birden asılmam bir oldu. aynı anda sağımda bir tır frenlere asılddı biraz sağ-sol yaptı.üstüme çıkacak diye beklerken soldan çok acı bir fren sesi geldi ve 5-10 mtr dibimde bir mersedes öndeki başka birine çotank diye girdi.öndeki araç haliyle yalpalamaya başladı sağ-sol derken baktım benim şeride dogru ani bi sinyal,diğer yandan tır hala durma çabalarında.offffffff. dedim ya gideriz burdan ya da gireriz biyere diye düşünmemle gaza yüklenip motorun geçeceği kadar bi yerden geçebildim. sonuçta arkaya baktıgımda karısmıstı bayaa devrılme ya da abartı buyuk bır kaza yoktu ama herkes durma telası kaza yapanlar sağa cekme derdınde.hoş bi tecrübe değildi ama adrenalin had safhada

ve evime 00:00 da vardım.yaklasık 450km yol.dşüncemin yarısı kadar ama tecrübe oldu ve yorucu bi okadar da macera.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    ALLAH iyiliğinizi versin emi. Versin de daha çok gezin,bunlar sizi kesmez. Sağlıcakla kalınız,iyi geceler.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

tyryaky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman 400 BURGMAN 650CC
    paylaşim için teşekkürler we tebrikler

sKy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc superlight
    SUPEEER..tebrikler...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    ne gezi olmuş. gece gece 800 km yol. iyiki uyumadınben itiraf ediyim bir gecede okadar yol yapamazdım. gece 04:00 biryerde uyur kalırdım. helal olsun. tebrikler ne denilebilirkiiii

aapardon ben ilk görüntüler için yorum yapmıştım şimdi bunlarada baktım ve buda digerleri gibi süperdi. motorun hakkını vermişsin gerçekten okadar kilometre her babayigidin harcı degil. motorun senle gurur duyuyordur

suspectbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VS 1400 GLP custom
    benim şahsen bu si,tede işte seninle yol yaparım diyebileceğim birisin abi ben bursadanım benimde motorum ay sonunda servisten çıkacak o zamandan sonra ist de sizinle tanışmayı çok isterim saygılar bursadan selçuk
    _______BURSA MOTO KLUB KAPTANI_______
    motorun mu var bas marşa asla durma

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ellerin dert görmesin arkadaşım, hem çok güzel bir gezi yapmışsın hemde çok güzel bir yazı yazmışsın.motorcu ruhu budur işte...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    var işte...
    teşekkür ederim arkadaşlar ilginize.
    yakında bir iron butt denemem olacak bu esnada Türkiye genelindeki MT gruplarıyla özelden yazışacağım.gerekli noktalarda destek ya da buluşma yapalım tanışalım kaynaşalım

vınvın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne diyeyim Zafer yine yapmışsın yapacağını, süper bir gezi olmuş...

Seni kıskanmamak elde değil,,,

Güzel gezini bizimle paylaştığın için teşekkürler...

Mdvyn-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi helal olsun wallaa yaa tebrikler , ayrıca >>>
    Abi yapmayın ama böyle yaaa .. motor yok daha böyle görünce öyle bi hevesleniyom ki allam .. neyse alınca kralını tanımam gezer dururum artk ... Benzinin bol olsun
    [B]You cannot kill what you didn't create ! ! ![/B]

melihkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa et_4
    abi süper vala helal olsun.insallah bi dün bende gitcem
    Ne olursa olsun yaşamaya mecbursun...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler