Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4.000 km Karadeniz'den Ege'ye | Tracer 700 | AfricaTwin | Joymax250

Motovento
    REKLAM ALANI
    uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Pandemiden kaçıyoruz, sıcak denizlere gidiyoruz!

1 yılı aşkın süredir planlarımızda yer alan fakat salgın yüzünden yasaklar, karantinalar ve aksilikler yaşayıp gerçekleştiremediğimiz gezimizi bu yıl gerçekleştiriyoruz.

Hedefimizde Trabzon'dan çıkıp Muğla ve Antalya'ya ulaşmak var. Bunun için de en kısa yoldan en kısa zamanda kendimizi sıcak denizlere atmamız lazım. Çünkü arkadaşların izinleri 15 gün. Ben öğretmen olduğum için öyle dertlerim yok çok şükür Ama benimde evde bekleyen bir oğlum var henüz 1 yaşında olan. O yüzden çok oyalanamayız yollarda.

3 motosiklet 3 arkadaş çıktığımız bu yolculuğumuzda Akın'da SYM JoyMax 250, Serkan'da Honda Africa Twin, bende ise Yamaha Tracer 700 var. Evet üç motor üçü de birbirinden farklı tarzlarda farkındayım ama kafalar bir olsun önemli olan o değil mi? Biz de öyle düşünerek zaman ve süratten bağımsız bir şekilde yolların, manzaranın ve anıların tadını çıkardık.

Arkadaşlar bu gezinin videolarını bölümler halinde paylaşmayı düşünüyorum. Her bölümü hazırladığımda yine bu konunun altına ekleme yapacağım.

--------------------------------------------------------------------------------

1.BÖLÜM: Gezimizin ilk bölümünde Trabzon'dan Ankara'ya gidiyoruz. Ankara bizim için konaklama noktası olacak. Bir gece konaklayıp yola devam edeceğiz. Hedefimiz MUĞLA!

Yolculuğumuzun ilk gününde 720 kilometre yol katettik. Bu yolculukta her zamanki gibi sorunlar yaşadık tabiki. Motorlardan biri siboptan hava kaçırdı, hava filtresi su aldı; yoğun yağmurlara yakalandık, dibimize yıldırımlar düştü...vs. derken sabah 6.30'da çıktığımız yolculuğumuz gece 22.30da bitti.
    İyi seyirler.

Thracian, Osm@n, Alman_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Youtube: YOL AVCISI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bende cuma akşamı istanbuldan orduya doğru yol alacağım. Geçen sene gece 11 de çıkıp gündüz 11 de samsunda olmuştum. Bu sene extra olarak yağmur gözüküyor bakalım nasıl bir tecrübe olacak benim için. Uzun yolda yağmur yemeye alıştım. Bende ilk uzun yolda sakarya ve adapazarında yediğim yağmuru hiç bir yerde yemedim. Sosyal medya da kastamonu ve bartında seller arabaları sürüklediği videoları gördüm otoyolda sorun yaşamam umarım. B 2018 de sibop lastiği kesti bende de geçen sene sorun yaşamadım. Bu senede sorunsuz hallederim umarım.

aştan sona izledim videoyu güzel anlar yaşamışsınız. Sağ salim geri dönmeniz dileği ile tekerinize taş değmesin.
    uthec bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cuma akşamı istanbuldan orduya doğru yol alacağım. Geçen sene gece 11 de çıkıp gündüz 11 de samsunda olmuştum. Bu sene extra olarak yağmur gözüküyor bakalım nasıl bir tecrübe olacak benim için. Uzun yolda yağmur yemeye alıştım. Bende ilk uzun yolda sakarya ve adapazarında yediğim yağmuru hiç bir yerde yemedim. Sosyal medya da kastamonu ve bartında seller arabaları sürüklediği videoları gördüm otoyolda sorun yaşamam umarım. B 2018 de sibop lastiği kesti bende de geçen sene sorun yaşamadım. Bu senede sorunsuz hallederim umarım.

aştan sona izledim videoyu güzel anlar yaşamışsınız. Sağ salim geri dönmeniz dileği ile tekerinize taş değmesin.
    o tarihler için doğu karadenize yoğun yağış uyarısı verildi. Dikkatli olun. Allah kaza belası göstermesin inşallah..

Motosikleti
    Ankara'dan Muğla'ya 650km | EDS olan yerde kaçla gideceğiz? | 2. BÖLÜM

Gezimizin bu videosu yolculuğumuzun 2. günü oluyor ve Ankara'dan Muğla'ya sürüyoruz. Yaklaşık 650 kilometrelik bir yol. Bu günkü maceramız sabah serinliğinde başlarken giderek daha sıcak bir hal alıyor. Öyle bir sıcak ki bu, molalarda kalkıp devam etmekte zorlanıyoruz.

Afyon'da sucuk ekmek yedikten sonra ikram edilen kaymaklı lokuma bayılıyoruz. Hele Denizli'de içtiğimiz Zafer gazozu... İkisinden de paket yapıp stokluyoruz tabiki de...

Sabah 06.00'da Ankara'dan başlayan yolculuğumuz akşam 20.00 civarı Muğla Akyaka'da sona eriyor. Kamp çadırımızı kurarak Ege tatilimizi başlatıyoruz. Sabah denizde görüşürüz

İyi seyirler.

espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o tarihler için doğu karadenize yoğun yağış uyarısı verildi. Dikkatli olun. Allah kaza belası göstermesin inşallah..
    Hiç bir sorun yaşamadan geldim. Gece 1 de uyku bastırdı otelde konakladım. Ertesi gün kahvaltıdan sonra yola çıktım. Saat 16.22 gibi fatsaya giriş yaptım. Bahsedildiği gibi ahım şahım yağmura yakalanmadım samsunda ve ordu girişinde hafif çise attı o kadar. Ama gece bildiğin kış soğuğu ayazlı hava vardı. Mola verirken üst yağmurluğu giydim üşüme geçti. Geçen sene konaklamasız gitmiştim.

Neredeyse bir haftadır köydeyim. Hiç yağmur yağmadı. Hava tahminleri fos çıktı. Hava kapanıyor. Yağacak gibi kara bulutlar kaplıyor fakat çise bile atmıyor. Eylüle kadar böyle devam eder diye tahmin ediyorum. Buradan Trabzon'a sümela manastırından sonra geri dönüşe başlıcam artık. Zamanı tam belli değil.
    gurcanozturk ve uthec bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir sorun yaşamadan geldim. Gece 1 de uyku bastırdı otelde konakladım. Ertesi gün kahvaltıdan sonra yola çıktım. Saat 16.22 gibi fatsaya giriş yaptım. Bahsedildiği gibi ahım şahım yağmura yakalanmadım samsunda ve ordu girişinde hafif çise attı o kadar. Ama gece bildiğin kış soğuğu ayazlı hava vardı. Mola verirken üst yağmurluğu giydim üşüme geçti. Geçen sene konaklamasız gitmiştim.

Neredeyse bir haftadır köydeyim. Hiç yağmur yağmadı. Hava tahminleri fos çıktı. Hava kapanıyor. Yağacak gibi kara bulutlar kaplıyor fakat çise bile atmıyor. Eylüle kadar böyle devam eder diye tahmin ediyorum. Buradan Trabzon'a sümela manastırından sonra geri dönüşe başlıcam artık. Zamanı tam belli değil.
    evet havalar aynen öyle geçiyor. çok sinir bozucu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)