Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

PCXTurk ile Honda Pcx 150 ve 125 Gezileri Başladı --> Şile - Ağva

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ,

19 Mayıs Salı Günü 8 PCX ve 1 araba olarak İstanbul’dan hareketle Şile ve Ağva gezimizi yaptık. Gezimize 4 motor Kozyatağı Carrefourun önünden ve diğer 4 motor ise Altunizade Capitol önünde buluştuk. Geziye katılan arkadaşlarımızın evleri bazılarının Beylikdüzü bazılarının Kurtköy olmasına rağmen fedakarlık göstererek gezimize geldiler.

Gezi başlamadan önce herkese grup halinde nasıl hareket edilir onun bilgisi verildi. Acemi olan veya daha önce grup gezisine katılmayan arkadaşlarımız grubun orta sıralarına alınarak güvenli şekilde sürüş yapılması sağlandı.

Gezimiz saat 08:00'da Capitolün ününden başladı. İlk başlarda herkes gruba alışması amacıyla 60 KM hızla ilerlendi. Ardından ekip birbirine alışınca hızımız 90 ve 100 KM'ye kadar çıktı. İlk durağımız Şile'ye 20 KM kala Fatoş'un yeri restoranında oldu. Çok güzel bir kahvaltı yaptık. Kişi başı kahvaltı için 20 TL ödedik. Ardından tekrardan yola koyulduk. Yolu kısaltmak için 50 Mt ters yöne girdik fakat keşke girmez olaydık jandarma trafik bizi durdurarak tüm motorcu arkadaşlarıma ve bana 88 TL'lik ceza yazdı Bundan sonra böyle bir şey yapmamamız gerektiğini çok iyi bir dersle almış olduk.

Yolculuğumuza Şile saklı göle gitmek için devam ettik. Tatil olması sebebiyle şile saklı göl yolunda çok fazla trafik vardı. Tek motor olsanız sorun olmaz fakat grup halinde hareket edince trafik bizim için sorun oldu ve rotamızı TEKE köyüne çevirdik.20 dakikalık çok güzel manzaralı, yeşillikli asfalt yolu geçerek Teke'ye ulaştık. TEKE köyü merkezinde bizi başka bir motosiklet grubu ağırladı ve köy merkezinden çayımızı içtikten sonra Ağva’ya doğru yola çıktık.

20 Dakika sonra Ağvadaydık. PCX’leri park edip Ağva’yı dolaştık. Ardından dere kenarında çay içerek Ağva turumuzu tamamladık ve Ağva jandarma karakolu karşısında kebap salonunda yemeğimizi yedik.

Artık dönüş vakti gelmişti. Motosikletlerimize binerek muhteşem manzaralı Teke yoluna girdik. Tabi biz yeşilliğe doyamadığımızdan Teke köyünde bir yeşillik alana PCX’lerimizi çekerek piknik yapmaya , müzük dinleyip top oynamaya karar verdik. 45 dakika piknik yaptıktan sonra şile yoluna PCX’lerimizi çevirdik. Başta olduğu gibi hem dinlenmek hem de çay içmek için Fatoş’un yerinde mola verdik. Sonradan İstanbul yoluna dönerek yavaş yavaş ayrıla ayrıla turumuzu tamamladık.

Turumuzun bize toplam maliyeti (Trafik cezasını saymazsak) benzin 25 TL, kahvaltı 20 TL , öğlen yemeği 15 TL ve çay molaları 5 TL olmak üzere 65 TL tutmuştur.

Siz sevgili PCX kullanıcılarını veya grup halinde hareket edebilecek Scooter kullanıcılarını aramızda görmek isteriz. Biz katılmak için İnstagram ve Facebook adreslerimizi aşağıdaki gibidir. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Amacımız sadece gezi yapmaktır.

İnstagram : pcxturk
    Facebook : https://www.facebook.com/groups/hondapcx150.125/

basketci_m, ctuna81, beko12345 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çok güzel arkadaşlar cbr sahibiyim ama pcx geçicem bende

Merhaba istanbu_gezg ,
    Cbr ilede gezilerimize katilabilir bizi takip edebilirsiniz. Sizi aramizda gormekten mutluluk duyariz.
    Bu araca PCX candir

Antalya-Fethiye-Antalya yaptim bende gecen hafta sonu. Eger yolunuz duserse Antalya'ya haber edin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    pcx 150 ile zevkli bir gezi olmuş ceza kısmı hariç.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mexico hazıran ilk haftası kaştayım ama motor ile değil uçakla gelicem
    bu arada yapmış olduğun gezini fotograflarla birlikte bana gönderirsen www.pcxturk.com sitemizde yayınlayayım. site daha yeni yavaş yavaş hazırlıyorum bunuda eklerim iyi olur. ama gittiğin yerlerde ne kadar harcadın kac km yaptın bunlarıda yazarsan çok iyi olur.

ramazan can ceza iyi oldu bi daha o şekilde trafik hatası yapmayız. bir musibet bin nasihata edeldir derler bizim için geçerli oldu

Alıntı PCXTurk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mexico hazıran ilk haftası kaştayım ama motor ile değil uçakla gelicem
    bu arada yapmış olduğun gezini fotograflarla birlikte bana gönderirsen www.pcxturk.com sitemizde yayınlayayım. site daha yeni yavaş yavaş hazırlıyorum bunuda eklerim iyi olur. ama gittiğin yerlerde ne kadar harcadın kac km yaptın bunlarıda yazarsan çok iyi olur.

ramazan can ceza iyi oldu bi daha o şekilde trafik hatası yapmayız. bir musibet bin nasihata edeldir derler bizim için geçerli oldu
    Fotoları aldığımda atarım size. Motoru pek çekmedim ama vardır yine 3-5

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Güzel bir gezi olmuş tebrikler. Eğer ölçüm yaptıysanız aynı şartlarda pcx125 ve pcx150 lerin yakıtlarını kıyaslayabilirmisiniz? Hatta mümkünse hızlanma ve yokuş performansları hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim. Bu karşılaştırmalar için tam bir fırsat gezisi olmuş çünkü.

esezgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 400 momo
    merhaba arkadaşlar, pcxturk halen gezilerine ve buluşmalarına devam ediyor.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Cbf 500 ümü pcx ile takas ettim çok yakında aranızdayım

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    pcx olmadan gelemiyormuyuz bende eskiden vardı ama

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Pcxturk facebook sayfasında engellenmem;
    Bir kullanıcının yorumu altına yorum yazmam sonucunda gerçekleşmiştir. Olay şu şekilde gerçekleşti.
    Bir kullanıcı motor stın almış sticker talep etmiş. Bende şu şekilde yorum yazdım; yeni motorun hayırlı olsun. Sticker için başka ürünler de alman zorunlu. Sadece sticker göndermiyorlar. Benim başka ürüne ihtiyacım yok... sticker a da ihtiyacım yok. Olarak yorum yazdım ve anında yorumum silindi ve geupta engellendim.
    Bu grup bilgi paylaşım gtubundan çok ticari amaç güden bir gruptur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    edittttttttttttttt

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler