Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

artos 3537 m hüsran ile biten zirve tırmanışı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    Öncelikle belirteyim gezi yazısı olarak planlamadığımdan başlangıç kısımlarına ait fotoğraf yok.Van'a geldiğimden beridir cbf'imle dağ bayır geziyorum baktım biyerden sonra motor artık yetmiyor ve crf 250 l ye terfi edip gezilerime devam edeyim dedim daha önce ve edindiğim arazi tecrübesinden sonra daha yüksek rakımlara çıkma isteği beni kamçılıyor erek dağı çok dik ve dahaönce paylaşmış olduğum fotoğraftaki vadiden daha yükseklere çıkma imkanı yok artosun EARTH'tan çıkacağım güzergahın keşfini yaptıktan sonra sıra yanıma birini bulmaya geliyor
    [IMG][/IMG]
    işte oda fotoğraftaki Ahmet daha önceki konuşmalarımızdan benimle gezmek istediğini söylüyor civarı başka arkadaşlarla gezdiğimden haberi var ama artosa çıkma fikrimden yok[IMG][/IMG]
    içerisinde tarihi eser olan bir ermeni köyüne gitmek için sözleşiyor ve yağmur çilemesine rağmen yola çıkıyoruz
    [IMG][/IMG]
    yolda diyorum abalı kayak merkezine gidelim teleferiğin olduğu yere çıkalım diyorum korkutmamak için tabi sağlam adam bulmak zor zira Ahmet (kano,yüzme ,dalış,snovboard,)gibi sporlarla ilgileniyor banada böylesi hard bi adam lazım birçok arkadaşım dağ bayır gezmekten zorlanmaktan hoşlanmıyor malum buradada motora binecek kafa adam bulmakta zor
    [IMG][/IMG]
    derken tırmanıyoruz rotanın yol olan kısmı gayet hızlı bir şekilde teleferğin olduğu yere ulaşıyoruz
    [IMG][/IMG]
    fotoğraflarda hep Ahmet var nedenmi?saolsun eldiven ile beni çektiğini zannediyor ve ben yokum maalesef benim onu çektiğim fotoğraflar var
    [IMG][/IMG]
    teleferikte Ahmet ,motorda Ahmet,bayırda Ahmet ,patikada dağda ahmet hep Ahmet
    [IMG][/IMG]
    2425 m ye geldik ve yol bitiyor buradan sonra 2, ve 3, fotolarda ahmetin sağındaki sırtttan tırmanışa geçeceğiz
    [IMG][/IMG]
    bir çobanla muhabbet ediyoruz bize daha öncede motor ile 3,4 kişi nin geldiğini yoldan sonra çıkamadıklarını söylüyor burdan öte gidemen abey diyor ben kafaya koymuşum birkere ben çıkarım diyorum ve gazlıyorum
    [IMG][/IMG]
    nitekim 2550 m ye çıkıyorum arazi epey sarp ve oynak ama zorlanmıyorum
    [IMG][/IMG]
    birde selfie he oldu şimdi biraz fotoğraftan sonra
    [IMG][/IMG]
    önümdeki şu kayalığı geçip belli belirsiz gözüken patikadan devam etmem lazım
    [IMG][/IMG]
    kayalığı geçmem sandığımdan da zor oluyor çünki kayalar okadar büyükki sağından gidebilecek yer buluyorum orasıda eğimden dollayı motor hep sola sürükleniyor arkayı ata ata ilerliyorum arada duraksayıp daha fazla aşağıya kaymadan gitmem lazım
    [IMG][/IMG]
    bir iz patika felanda yok bu kısımda ve zar zorda olsa geçiyorum
    [IMG][/IMG]
    anlatmak isteneni fotolar daha iyi anlatır umarım ilk durduuğm yer
    [IMG][/IMG]
    ve yoldan sonra tırmandığım sırt'ın ilk kısmı
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ahmet'te çoban ile aşağıdaki yoldan benim gittiğim istikamete ilerliyor
    [IMG][/IMG]
    zoom yapmama rağmen bukadar oluyor karıncamen'ler
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    bu foto'nun benzerini zirvede çekmek istiyorum
    [IMG][/IMG]
    geldiğim güzergah

biraz daha gidip Ahmetleri bekliyeceğim zira ilerisi için tek başıma gitmek zorlayacak motoron çıkamayacağı eğimleri iki kişi motoru destekleyerek çıkacağız
    [IMG][/IMG]
    abalı köyü ve kayak tesisleri
    [IMG][/IMG]
    ahmetin geldiği yol ve fotonun sağı çıktığım sırt
    [IMG][/IMG]
    işte eğim iyice dikleşti burada motoru yan olarak yatırıp bekliyorum rakım 2600m
    [IMG][/IMG]
    OKADAR DİK Kİ motor yatık istop etmiyor

motorda bi sistem var yan yatınca otomatik istop ediyor normalde burada eğimden motor fazla yatamadığı için çalışır vaziyette
    [IMG][/IMG]
    beklerken etrafı çekiyorum

Ahmet su koy veriyor ve midesi çok dolu ve terlemiş bir vaziyette sonra çıkarız bugün olmaz diyor neyapalım yaya zor tabi en az üç motor ve sürücü lazım böyle bir zirve için
    [IMG][/IMG]
    bir turumuz daha hüsran ile noktalandı zirveyi 2012 de yaya olrak 5,5 saatte tırmandım 3 saatte inmiştim çok yorucu ahmeti anlamakla beraber çok erken sukoyverdiği için kızıyorum patikanın bağzı kısımları iki kişi motoru elle itip sonra iniş kısımları ve düzlüklerde 2 kişi yol almaktı hesap daha ilk yokuşta tutmuyor
    [IMG][/IMG]
    Ahmet normalde azimlidir gerçekten kışın bile yani bizce kış iken dahi van gölünde yüzen bir adam ve laz olduğu için kafaya koyduğunu yapan bir arkadaşımız ama gerçekten midesi rahatsızlandığı için bırakıyoruz
    [IMG][/IMG]
    bundan sonrada oraları görürmüyüz bilemiyorum artık ankaradayım buraları keşfe çıkacağız artık
    [IMG][/IMG]
    tabi kafa adam bulup tekrar ankaradan gider çıkarım ama kırık birileri lazım başet dağı var orada yol 3300 lere kadar çıkıyor hakkari tarafında zernek barajını geçince nasip bakalım
    [IMG][/IMG]
    pek gezi yazısı formatlı olmadı kusuruma bakmayın gece gece uğraştım laptopu bi arkadaşa vericem harddiskinde arıza var
    [IMG][/IMG]
    inşallah tamir olurda van-edirne yolculuğumun fotolarını kurtarabilirsem onları sitede paylaşmak istiyorum
    [IMG][/IMG]
    ve inişe geçiyoruz ahmetin beni çekmediği yerlerde biraz poz veriyorum iii forumlar ii geceler
    [IMG][/IMG]
    siteden adem12 de bekliyordu bu zirve gezimizi ama bukadar çıkabildik kendisiylede daha önce keşiş gölünü gezmiştik forumda 817 km lik van gölü başlıklı bir gezi yazısı var kendisine buradan tekrar tekrar teşekkür ediyorum çok iyi bir yol arkadaşı olmasından dolayı.
    Mitoqondri, dyavol-77, MCV ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    ellerinize ve ayaklarınıza saglık güzel çıkış olmuş allah daha güzel geziler nasip etsin

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel ve yükseklerde bir gezi olmuş.Zirveyi bende merakla bekledim ama olmamış.Hayırlısı...
    Paylaşım için teşekkürler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

thebalatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Güzel olmuş. Lastikleri değişeyim ilk işim dağlara tırmanmak olacak inşallah

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben burada Gevaş'da askerlik yapmıştım :-)

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Masallah hocam 2600 rakim bile cok iyi.. tebrik ediyorum.. daha yuksekleride gireceginizden suohem yok

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Keşiş gölü gezimiz sırasında bu konu hakkında konuşmuştuk hatırlıyorum. Bu arazinin fotoğraflardan göründüğünden çok daha zor olduğunu biliyorum.
    İnşallah yollarımız bir gün tekrar kesişir de macerayı tadarız. Keyifle okudum çok teşekkürler.

13yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600F
    Çok güzel gerçekten tebrikler yine de iyi tırmanmışsınız. Ankara'dayım yazısını okur okumaz gözlerim parladı bu arada.
    Ankara civarında ki gezilerinizde eşlik edebilirim ekledim sizi.

toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    Güzel gezi.Ben de İnazumayı 1800 m lere çıkarmıştım. Gık bile demedi garibim.
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/136418-madran-dagi-ko.html[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize ve ayaklarınıza saglık güzel çıkış olmuş allah daha güzel geziler nasip etsin
    teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Alıntı 13yolcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gerçekten tebrikler yine de iyi tırmanmışsınız. Ankara'dayım yazısını okur okumaz gözlerim parladı bu arada.
    Ankara civarında ki gezilerinizde eşlik edebilirim ekledim sizi.
    hafta sonu gölbaşında motocros yarışı olacak diye takvime işaretlemişim aksilik çıkmazsa oraya gideceğim iletişiminiz yok ekledim beni tel den ararsanız beraber gidebiliriz teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masallah hocam 2600 rakim bile cok iyi.. tebrik ediyorum.. daha yuksekleride gireceginizden suohem yok
    teşekkürler inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ve yükseklerde bir gezi olmuş.Zirveyi bende merakla bekledim ama olmamış.Hayırlısı...
    Paylaşım için teşekkürler.
    bidaha olur inşallah

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Şu vizon telenin çekildiği dağ değilmi
    Aşağıdan heybetli duruyor....
    Bi tane ağaç olmaması acı... Yeşillik çok yakışır aslında ...
    İklim sert olunca bitli bile yetişmemiş...

Güzel tur olmuş..
    Tekerinize sağlık.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Sizdeki İyi cesaret

Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güzel tur olmuş..
    Tekerinize sağlık.
    aynen vizontelenin çekildiği yer ama açı o açı deil filmde daha çok Gevaş'tan görüntüsü ve batı yamacını çekmişler burası doğu tarafı
    gevaş tarafı çok yeşilliktir. Dağlarda yeşillik olmamasının sebebi iklim deil FARKLIDIR yoksa 2600 m yi bilemem ama biraz daha aşağılarda yetişir diye düşünüyorum teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güzel tur olmuş..
    Tekerinize sağlık.
    aynen vizontelenin çekildiği yer ama açı o açı deil filmde daha çok Gevaş'tan görüntüsü ve batı yamacını çekmişler burası doğu tarafı
    gevaş tarafı çok yeşilliktir. Dağlarda yeşillik olmamasının sebebi iklim deil FARKLIDIR yoksa 2600 m yi bilemem ama biraz daha aşağılarda yetişir diye düşünüyorum teşekkürler

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    yollar zorlu ama geçilmez değil grup olarak çok zevkli olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)