Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Erdek-Turanköy-Kuş Cenneti-Susurluk (3-5 Nisan 2015)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Eveeeeet.. vize haftası bitti. erdekteki arkadaşımla telefonlaşıyoruz önce biz gelicez sende kalabilirmyiz dedi. bu haftasonu olmaz dedim. tam neyse o zaman araşırız tekrar diyorduki; dur dur ben geliyorum bu haftasonu diyorum, ben çıkarken arayacam seni.. son sınavım öğleden sonra 4 te, sınava girip çıkıyorum, motor hazır zaten zinciri yağlı vs. ufak bir sırt çantası yaptım. çıkıyorum yola...

Bursa-Balıkesir yolunun 50. kmsi. deli gibi rüzgar var yolun %80 lik kısmını 4. viteste 90 civarı bir sürâtle gidiyorum. motorda yana doğru yatık tabi rüzgârdan dolayı, tek tesellim rüzgarım kesintisiz olarak esmesi.. dengemi çok bozmadı ancak çok yordu..

ilk mola yerim olan gölbaşı köftecisinde duruyorum, çay içerim burda hep.. bu fotoğrafıda her seferinde çekerim ama hava güneşli ve yaz olduğu zaman daha iyi çıkıyor tabi

ikinci molamıda karacabeyi geçtikten sonra veriyorum.. burasıda bu bölgenin bence en iyi sacta kavurmacısı
    yol boyunca rüzgarı arkama aldığım 3-4 viraj oldu, gaz kolunu çevirmeden hızım 90 dan 110km/h lara kadar çıktı..

neyse sadede gelelim karacabeyi geçtikten sonra 10 km ilerde kalıyor ismi çamlıbahçe.. ellerim titredi yerken çok güzel....

kapıdağ yarımadası bandırma körfezi. hava buz gibi.

erdeğe geldiğimde hava kararıyor ve yağmur başlıyor.. arkadaşımla takılıp yatıyoruz..

cumartesi günü hava çok güzel, bugün turanköye gideceğim ve erdeğin çeşitli kısımlarını gezeceğim...

önce erdek sahilini turluyorum..

sıra turanköyde.. ocaklar köyüne girmeden sağa sapıyoruz ve 10 km dağların yamaçlarından tırmanıyoruz, çok keyifli bir rota.
    (ocaklar köyü)

Tırmanışım bitti şimdi inişe geçiyorum (Aşağısı turanköy)

karnım çok acıktı, şimdi erdeğe dönüp gözleme yeme zamanı

günü bitirdim, motoru evin bahçesine koyarken hep yaşıyorum bunu. artık resimleme vakti gelmişti..

pazar günü kalkıyorum ve vakit kaybetmeden yola çıkıyorum, bugünkü hedefim kuş cenneti görüp susurluk yörsan tesislerinde kahvaltı yapıp bursaya dönmek..

erdek-kuş cenneti 30 km falan, giriyorum içeri. aslında beni ilgilendiren çok birşey yokmuş ama görmüş olduk tabi.

bandırma-susurluk yolu ıssız,dümdüz git git bitmedi...

resmin tam ortasında uludağı görebilirsiniz.. kuşbakışı 90 km mesafe var.

Toplam 400 km falan yaptım.. birazcık soğuk olsada erdeği çok özlemiştim. herkeze keyifli sürüşler.

adm12, kdiner, 18891938 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Güzel bir gezi olmuş. Sırf merakımdan soruyorum; 4. vitesde 90km ile giderken motosikletiniz devir saati kaç devri gösteriyor?

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş. Sırf merakımdan soruyorum; 4. vitesde 90km ile giderken motosikletiniz devir saati kaç devri gösteriyor?
    teşekkürler, 4. vites 90 ile giderken devir saati 7 bin devir gösteriyor

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Yaz geliyor, motor gezileri başladı, insallah güzel bir yaz olur, güzel bir yaz başlangıcı olmuş emeğine sağlık kardeşim, daha nice geziler yapman dileğiyle, saygılar.
    ogzcngdk bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Erdekten çıkıp taaa ormanlı köyüne kadar manzara,doğa hatta virajlar (motor için)çok güzel
    Bu sene kısmetse bende dolanıcağım o dağı ama daha içeride bir yol olduğu söyleniyor

Motorun sürrükçe allatn boya ve kromu kazıyıp paslanmaya başlıyacak,ön tekerin bastığı yere 2~3cm beton dökmen yeterli,bu senin gibi biri için sorun olmamalı
    Paylaşım için teşekkürler
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV
    Güzel gezi olmuş tebrikler.Bende nisan sonu mayıs başı gibi kapıdağ yarımadasında gezip bir gün kamp yapacağım.Hamamlı ve Ballıpınar arasındaki dağ yoluda nasıldır bilgin var mı?
    ogzcngdk bunu beğendi.

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    Bırak şimdi Oğuz sen Erdek'i değilde hatice ablanın gözlemesini özlemişsin . İnsan haber verir turanlara beraber giderdik 😂
    ogzcngdk bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler, 4. vites 90 ile giderken devir saati 7 bin devir gösteriyor
    Cevap için teşekkür ederim. Ayrıca gittiğiniz ve beğendiğiniz rotaları paylaşmanızdan dolayı da teşekkürler. Yeni yollar ve yeni rotalar öğrenmiş oluyoruz, keyifle takip ediyorum paylaşımlarınızı
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdekten çıkıp taaa ormanlı köyüne kadar manzara,doğa hatta virajlar (motor için)çok güzel
    Bu sene kısmetse bende dolanıcağım o dağı ama daha içeride bir yol olduğu söyleniyor

Motorun sürrükçe allatn boya ve kromu kazıyıp paslanmaya başlıyacak,ön tekerin bastığı yere 2~3cm beton dökmen yeterli,bu senin gibi biri için sorun olmamalı
    teşekkürler abi, kapıdağ yarımadasının tamamını bir seferde gezmiştim, yolları %80 toprak ve stabilize cross motorla gitmek gerekir. ocaklar, narlı, turanköy gibi yerlere asfalt üzerinden ulaşmak mümkün sadece.. içerideki yola gelicek olursak 2-3 tane var ama onlarında tamamı asfalt değil. bunlardan birisi benim gittiğim turanköy yolu dağın içinden geçiyor. birde kirazlı manastırı varmış kamp ve piknik için uygun bir yer

koruma demirinide pek takmıyorum abi, zaten motor yan yattı bir kere yan tarafı paslı demirin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı kreatin37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş tebrikler.Bende nisan sonu mayıs başı gibi kapıdağ yarımadasında gezip bir gün kamp yapacağım.Hamamlı ve Ballıpınar arasındaki dağ yoluda nasıldır bilgin var mı?
    o yolu kullanmadım ama büyük kısmının stabilize olduğunu biliyorum kirazlı manastırına ulaşmak için toprak yol kullanılıyor çünkü...
    dadaş-bb bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Güzel gezi olmuş tekerin düz bassın kardeşim.

Mesaj kutuna bakarmısın
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı atasun10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak şimdi Oğuz sen Erdek'i değilde hatice ablanın gözlemesini özlemişsin . İnsan haber verir turanlara beraber giderdik ��
    ne yalan söyleyeyim hatice ablanın gözlemesinin büyük payı var turanköy buzzz gibiydi

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yalan söyleyeyim hatice ablanın gözlemesinin büyük payı var turanköy buzzz gibiydi
    Bende hastayım tam ilaç gibi gelirdi banada turanköy :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Oğuzun dediği gibi dağın içinden neredeyse her köye çıkabiliceğiniz yollar mevcut . Ama motorun yüksek olması önemli çoğu yerlerde heyelan ve yarıklar mevcut :D
    ogzcngdk bunu beğendi.

Bandirma'li olarak Turankoy 1 numaradir diyorum
    ogzcngdk bunu beğendi.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir gezi olmuş.Sayenizde gezmiş gibi oluyoruz.Deniz çok temiz görünüyor.
    Paylaşım için teşekkürler.
    ogzcngdk bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    bu motorun devir göstergesi elektronik miydi? Elektronikler tam olarak nereye bağlı olarak çalışıyor?

Motosikleti
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun devir göstergesi elektronik miydi? Elektronikler tam olarak nereye bağlı olarak çalışıyor?
    hayır elektronik değil, tam emin olmamakla birlikte statöre 3 tane kablo bağlı diye biliyorum bu kablolarla devir belirleniyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)