Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Belarus Yolculuğumun Fotoğrafları (750 KM) (CBF 1000)

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doğu Avrupa ve Kafkaslar yolculuğumum Belarus etabından fotoğraflar.

Belarus'un şahane köyleri var, şehir merkezleri ise oldukça sıkıcı. İnsanlar çok saygılı, turistler için bölgenin en güvenilir ülkesidir belki de. Rusya'dan girişlerde sınır kapısı yok, kontrol edilmeden ve pasaportunuza işlem yapılmadan ülkeye girebiliyorsunuz. Yani bir nevi yasadışı girmiş oluyorsunuz. Bu sebeple çok fazla dolaşamadım Belarus'u. Minsk'teki konsolosluğumuza gidip fikir alayım dedim ama tek tavsiyesi ülkeyi ivedi şekilde terketmemden yana oldu. Tabii bunun üzerine iki gece daha kaldım, biri de çadırda. Ülkeye karayoluyla yasal olarak giriş yapmak istiyorsanız: Ukrayna, Polonya, Litvanya ve Letonya sınırlarını kullanın.

Sovyet izlerini halen taşıyan bu küçük ülkede madeni para yok. Marketten süt alıyorsunuz ve size onlarca kağıt para veriyorlar. Bizdeki 1 kuruşun kağıt hali var kısaca. Yalnız elinizde Belarus Rublesi kalırsa, Rusya'da bile zor bozdurursunuz.

Ülkeye ilk girdiğim gün yolda Azeri bir aile ile tanıştım. 20 yıla yakın bu bölgede yaşıyorlarmış. Evlerine davet ettiler, hislerime güvenip tereddüt etmeden kabul ettim ve arabalarının peşine takıldım. Yaşadıkları şehre ulaştığımızda iki gün sonra taşınacakları, özenle hazırladıkları evlerini bana teslim ettiler. Ertesi gün yolda atıştırırsın diye bir sürü şey getirmiş. Çok etkilenmiştim, Allah razı olsun. Oradan Minsk'e doğru gideceğim zaman yolda yardımcı olmaları için bir de eskort ayarladılar, hiç gereğinin olmadığını söylesem de... En son benzinlikte depomu fulleyip ödemeye gidince paranın verildiğini söylediler, artık dayanamayıp sordum neden bu kadar iyilik yapıyorsunuz diye. Tek bir cevap: Allah için!

Gerçekten gönüllerince olsun her şey. Böyle insanların halen varolduğu bir dünyayı görmek motive edici...

Video: youtube.com/watch?v=aEZChzwm9vc+

Facebook: facebook.com/motorumlaNET

Ukrayna

Kırım

Gürcistan

Türkiye (Karadeniz)

MCV, PSK, shooter1 ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    maşallah çok güzel gerçekten!!
    Ölmek için değil ölene kadar Sür..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    İyi anladık birader geziyorsun ne var bunda daha iyilerini gördüm
    şaka bir yana ne işim var burda boşuna geldim dediğin yer oldumu hiç
    tekerin düz bassın
    iyilik sadece insanların hoşuna gitsin diye değil Allahın hoşuna gitmesi için yapılır doğru olan budur
    seyyid47 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Alıntı serkanksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel gerçekten!!
    teşekkürler

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi anladık birader geziyorsun ne var bunda daha iyilerini gördüm
    şaka bir yana ne işim var burda boşuna geldim dediğin yer oldumu hiç
    tekerin düz bassın
    iyilik sadece insanların hoşuna gitsin diye değil Allahın hoşuna gitmesi için yapılır doğru olan budur
    arşiv yapıyorum işte
    kesinlikle öyle, çıkar olmadan yapılan her şey güzeldir.

belarus için söylemem gerekirse, minsk'e boşuna gelmişim dedim her halde. arada oluyordu, beton yığını bir yere gittiysem motivasyonumu kaybediyorum hep.
    www.motorumla.net

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir gezi olmuş.Resimlerde mükemmel.Azeri kardeşlerimizden Allah razı olsun.Ne güzel yapmışlar.
    mehmetenis bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş.Resimlerde mükemmel.Azeri kardeşlerimizden Allah razı olsun.Ne güzel yapmışlar.
    teşekkür ederim.
    kendileri azerbaycan'dan sıkılmışlar, orada yaşayamayacaklarını düşünüyorlar. yolda karşılaştığım azeri'ler hep güzel insanlardı.
    mehmetenis bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Çok güzel bir gezi olmuş lakin bir azeriden böyle KARŞILIKSIZ bir iyilik görmene çok şaşırdım ve dedim kii hala vicdanı insanlığı olan azeriler kalmış.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş lakin bir azeriden böyle KARŞILIKSIZ bir iyilik görmene çok şaşırdım ve dedim kii hala vicdanı insanlığı olan azeriler kalmış.
    Konuyu mundar etme lafa bak

Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o olay dünyanın her yerinde vardır bence. ben yolculuk boyunca gördüğüm azeri'lerden çok memnun kaldım. ha azerbaycan bana girişte vize uyguluyordu ve tifliste boş yere bekletiyordu rüşvet vermem için. böyle de muameleleri var ama halkın bununla pek ilgisi yok.
    mehmetenis bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok iyi bir gezi olmuş ama çadır falan guvenli midir? Sarhoş bir tır şöförü ezip geçer diye korktum açıkcası
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07 Abs
    Çok imrendim ya. Maaşallah. Çok güzel. Allah hayırlı yolculuklar versin...

Alıntı I_Know adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok imrendim ya. Maaşallah. Çok güzel. Allah hayırlı yolculuklar versin...
    amin, teşekkür ederim

Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi bir gezi olmuş ama çadır falan guvenli midir? Sarhoş bir tır şöförü ezip geçer diye korktum açıkcası
    teşekkürler, çadırda güvenlik adına bir sorun yaşamadım. dediğiniz gibi tır parkında benim de aklıma geldi, ama en uygun orasıydı yine de.
    www.motorumla.net

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    Çok hoş resimler ve video çok güzel hayran kalmamak elde değil. Tekerin düz bassın Allah sana kaza bela vermesin bol bol gez ki bizde izleyip heyacanlanalim. Saglicakla kal.

Alıntı benhasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hoş resimler ve video çok güzel hayran kalmamak elde değil. Tekerin düz bassın Allah sana kaza bela vermesin bol bol gez ki bizde izleyip heyacanlanalim. Saglicakla kal.
    teşekkür ederim, inşallah hep beraber nice yollara...
    benhasan bunu beğendi.
    www.motorumla.net

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    uzun süredir takip ediyorum sizi yine çok güzel bir gezi olmuş küçük cc büyük cc demeden motor motordur deyip mükkemmel geziler yapıyorsun şu 1000 küsür cc lik motorlar alıpta yılda 5000 km bile yapamayıp çok daha fazla km'leri küçük cc yle yapanları eleştiren tribal arkadaşlar sizi örnek almalı önemli olan motor ile gezmektir
    inzell bunu beğendi.

Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süredir takip ediyorum sizi yine çok güzel bir gezi olmuş küçük cc büyük cc demeden motor motordur deyip mükkemmel geziler yapıyorsun şu 1000 küsür cc lik motorlar alıpta yılda 5000 km bile yapamayıp çok daha fazla km'leri küçük cc yle yapanları eleştiren tribal arkadaşlar sizi örnek almalı önemli olan motor ile gezmektir
    hocam teşekkür ederim. o arkadaşlar en fazla şileye gidip gelebildikleri için, küçük bir motorun çok uzaklara gidebiliyor olmasını sindiremiyorlardır her motor güzeldir, ucuz ve az yakanlar ise şahanedir
    keremkrmn bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500
    üstat yedin icdin senin olsun güzel gezi olmuş bir sorum olcak kullandın fotograf makinesi nedir Diyafram Enstantane ya da obtüratör degerin nedir iyi yolculuklar

Arkadaş bırak sen gezme yada gez gez de gizli gez.. insanı hayattan soğutma :D

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    video yu izledim hocam harbiden büyük motorcuymuşsunuz.bu geziden çıkarımlarım ise ruslar cameraya çok karşı :D ve hangi ülke olduğunu bilmiyorum pompacı kızlarda petrol ofislerinde çalışabiliyorlarmış baya ilginç geldi. sizin motorda motor değil mubarek uzay mekiği .ilerde motosiklet üzerine kitap filan yazın

Alıntı elpantt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat yedin icdin senin olsun güzel gezi olmuş bir sorum olcak kullandın fotograf makinesi nedir Diyafram Enstantane ya da obtüratör degerin nedir iyi yolculuklar
    canon 600d - 50mm 1.8 / 18-55 stock lens kullanıyorum. mesela samanlı fotoğraf iso-100 1/160sn

Alıntı yenicheri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bırak sen gezme yada gez gez de gizli gez.. insanı hayattan soğutma :D
    abi birileri heveslensin de yollara düşsün diye uğraşıyorum :D

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video yu izledim hocam harbiden büyük motorcuymuşsunuz.bu geziden çıkarımlarım ise ruslar cameraya çok karşı :D ve hangi ülke olduğunu bilmiyorum pompacı kızlarda petrol ofislerinde çalışabiliyorlarmış baya ilginç geldi. sizin motorda motor değil mubarek uzay mekiği .ilerde motosiklet üzerine kitap filan yazın
    eyvallah, ben de normal bir motorcuyum işte. şimdilik blog yazıyorum hocam www.motorumla.net
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)