Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Küçük Kocaeli Gezisi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Öncelikle herkese merhabalar,

Hem güneşli havanın tadını çıkarmak hemde okullar açılmadan yeni yerler görmek amaçlı kısa mesafeli de olsa keyifli bir gezinti yapmak istedim. Kısa mesafeli bir gezi istediğimden dolayı ya Bursa tarafına gidecektim ya da Kocaeli ve düşüne düşüne Kocaeli tarafına yol almaya karar verdim..

Sırt çantama su ve bisküvi stokladıktan sonra Yalova'dan marşa bastım. İzmit'e doğru yol alırken Yüzbaşılar tabelasını görüp sahil tarafına indim. Zaten başıma ne geldiyse orada geldi. Güneş ve denizin bir araya getirdiği manzarada motosikletimle sakin sakin ilerlerken bir anda bir köpek belirdi ve bacağımdan yakaladı,korumalı pantolon olduğundan dolayı bir kaç çizik ile olayı atlattım. Orada beni köpeklerin kıskacından kurtaran arabasıyla yardımıma koşan abiye buradan tekrar teşekkür ederim

Yüzbaşılar sahilini görmeniz adına bir fotoğraf atayım.

Daha sonra buradan ayrılarak tekrar yol üzerinde yer alan Bahçecik tarafına yol aldım. Cuma namazı vakti olduğu için köy içi baya kalabalıktı. Köyde epey miktarda Atv ve Cross motosiklet gördüm,zannedersem off-road için uğrak mekanlardan birisi..
    Not: Manzarası harika bir yer,çektiğim resimler o etkiyi vermese de yine de fikir oluşması bir kaç resim paylaşmakta fayda var..

Bahçecik Camii :

Caminin yanından çektiğim manzara fotoğrafı :

Buradan ayrılırken dönüş yolu bana sanki Kerpe'ye gidiyormuş izlenimi verdi. Dönüş yolundan da bir fotoğraf paylaşayım.

Denizi görmüşken bir de Bahçecik Sahili'ne inmeye karar verdim. Özellikle buranın sahilini çok sevdim. Sessiz,sakin bir yer olması çok hoşuma gitti. Bir kaç olta atmış abimizle birlikte birer sigara içtikten sonra burayı da terk edip İzmit'e doğru yola koyuldum.

Bahçecik Sahili :

Buradan ayrıldıktan sonra İzmit'e geçtim. Outlet Center Alışveriş Merkezinde ufak bir gezindikten sonra İzmit'i çok bilmediğimden dolayı dönüş yolunu tuttum.

Dönerken Ereğli'ye uğrayıp Balıkçılar Lokalinde keyifli bir sohbete tutuştuk. Okuduğum bölümü duyduklarında (İnsan ve Toplum Bilimleri) "Abicim bu devirde insanlık mı kaldı okuma sen o bölümü oradan sana ekmek falan çıkmaz,o neymiş ki öyle ama bak burada her cins insan var bizi incele sen hocaların beğenir mi ki bizi ? " cevabını aldım. Ufak kahkahalar sonrası bir kaç öğüt edinerek keyifli muhabbetimizi sonlandırdık. Ereğli'den de bir kaç fotoğraf paylamakta fayda var..

Ereğli :

Fotoğraf makinem Şile'de kaldığından dolayı cep telefonu ile çekmek durumunda kaldım. O nedenle fotoğraf kalitesi çok çok iyi olmayabilir,ama sizlerinde görmesi için çektiğim resimleri paylaşmak istedim,belki buraları görmenizde pay sahibi olurum. Ben gezerken büyük keyif aldım,umarım sizler de okurken bir nebze keyif almışsınızdır.

Herkese kazasız sürüşler

Sevgilerimle..
    fusuy364, beko12345, Ezio41 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    XV

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 250
    fotoğraflar süper

kazasız sürüşler
    ozgranl bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Kocaeli: havasina suyuna tasina topragina arac surucusune tukurdugumun bes para etmez memleketi. Egitimin bitisine son iki ay. Bir daha opseler ugramam. Motorcuysaniz istanbulun suruculerini mumla aratan beyni tersine calisan arac suruculeri. Nerdeyse motor kullanmaktan soguyordum. Les gibi lastik kokusunda bogulsunlar.

Ekleme: cekimler hakikaten guzel olmus.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kocaeli: havasina suyuna tasina topragina arac surucusune tukurdugumun bes para etmez memleketi. Egitimin bitisine son iki ay. Bir daha opseler ugramam. Motorcuysaniz istanbulun suruculerini mumla aratan beyni tersine calisan arac suruculeri. Nerdeyse motor kullanmaktan soguyordum. Les gibi lastik kokusunda bogulsunlar.

Ekleme: cekimler hakikaten guzel olmus.
    Genellikle motosiklet sürücüleri için büyük şehirler büyük problemdir ve bu durum kolayca aşılacak gibi görünmüyor.

Motosikletlilere bir şehir armağan etseler herkes motosiklet sürse taşıtlar giremese.. Ütopik ama yaşanılası bir yer olacağı aşikar
    XV

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Gecmis olsun yine de guzel gezmissiniz tebrikler

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genellikle motosiklet sürücüleri için büyük şehirler büyük problemdir ve bu durum kolayca aşılacak gibi görünmüyor.

Motosikletlilere bir şehir armağan etseler herkes motosiklet sürse taşıtlar giremese.. Ütopik ama yaşanılası bir yer olacağı aşikar
    Hocam istanbul gibi kesmekes bir trafigin suruculerinin bile daha iyi oldugunu soyledim. Kocaelideki durumun vehametini varin siz hesap edin.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun yine de guzel gezmissiniz tebrikler
    Teşekkürler..

Köpek dostumuz biraz psikopat çıktı
    XV

Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O sehir o kadar yasanmaz olurki anlatamam. Hep arac suruculerine suc atiliyo ama motorcular icinde ciddi anlamda duzgun suren arac suruculerini taciz eden bi kesim var, apaci tayfa var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)