Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

alanya gökbel yaylası 2014 enduro yarışları

Motovento
    REKLAM ALANI
    alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250

geçen yazdan kalma raporlayamadığım bir anıydı.kısmet bu pazara imiş

geçen yıl gittiğimiz alanya gökbel yaylası enduro yarışlarına bu yılda gidelim dedik.hatta motorum yoktu sadece bu gezi için cbf aldım

iki günlük gezi için gerekli tüm takım taklavat ve gardırop tamam

ilk durak 170 km uzakta taşkent

alanya beyi ile alaaddin keykubat sınır konusunda anlaşamazlar.ve derlerki ikimizde yerlerinden alanya ve konyadan çıkalım karşılaştığımız yer sınır olsun der.sabah erkenden atına atlayan alaaddin taşkentte okadar susarki bu çeşmenin başında durur.onu gören yörük kızı bir tas su verir içi saman çöpü doludur.selçuklu sultanı yavaşça içer ve sudaki çöplerin hikmetini sorar.kız derki çok terliydin çabuk içip hasta olma diye attım suya..padişahta derki sizlerin buralar hep yeşil kalsın ve bu sudan içenler hep güzel olsun.ogün bugündür taşkent hep yeşil ve ihtiyarları acayip güzelmiş.suyun adıda sultan suyu kalır.

tek yol arkadaşım icatçı mustafa göksel.bu gezide yani bir nam alıyor(tenekekeysli adam)

resmen taşkent

taşkentten delip mahmutlardan çıkacak otoyol tüneli.bunun gerekliliğini ilerde bulacaksınız

her faninin hayatta görmesi gereken meşhur kuş yuvası yolu,, derlerki kamyoncular gündüz geçemez korkudan ancak gece geçer.bariyer yok üç km uzunluğunda, araba aşağı uçunca sadece cesetler çıkarılabiliyor araç aşağıda kalıyor.mühhiş derin bir uçurum ve dağın yargınında yol

taşkent mahmutlar arası ana yoldan 15 km toroslara tırmanış be kartpostal tadında gökbel yaylası.gece eğlence muhabbet kamp ateşi muhteşem.tüm sıkıntılar sehirde kaldı.burada alanyadan konyadan mersinden hadimden gelen dostlarla sabaha kadar çay tadında muhabbet oldukça güzeldi.

tenekekeysli adamın asyası tam dolu.arkada antifiriz tenikesi yanlarda tulum peyniri bidonları önde soğutucu bilgisayar fanları vs vs süperötesi

tenekekeysli adamdan gülen pozitif bir yüzle hepinize selamlar var

sabah saat on heyecen dorukta oldukça zor bir etap.altmış yarışçı sadece onu tamamlayabildi sanırım

konyadan gelen uğur sezen hocamızla dönüşte beraber gazlama keyfine varıyoruz.

efsane ellibirlik mobilet

bozkırdan gelen arkadaşlarlada buluşuyoruz tekrar kuş yuvası gezisi ve yol kenarlarında molalar

o ürpertici yol en iyisi geçmek değil karşıdan seyretmek

yolda karşılaştığımız osman tüfekçi abimiz.onu görünce nedense hep seviniriz valla

çayarası denilen yerde içilen tarçınlı kar karışımının tadı ne unutuldu ne kayboldu muhteşemdi

hadim taşkent sarıoğlan üzerinden konyaya dönüş..

mutlu anlar çabuk bitiyor nedense . işte bülbül altın kafeste..hamdolsun kazasız belasız felekten iki gün yürüttük..
    bu arada cbf hoşuma gitti bir süre daha bineyim diyorum.rahmetli babam derdi sen bindiğin şeyi kontrol edeceksin oseni kontrol ederse yanarsın.. eh beni kontrol eden crostan benim kontrel ettiğim cbf daha iyidir şimdilik tabi.kaşınana kadar...buraya kadar geldiyseniz saçma sapan raporuma değer verdiğiniz canigönülden teşekkür ediyorum çaylar benden..selametle kalın
    m4tRy, babaduru, mesut hoca ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    abi bi kaç yıl önce arabayla geçmiştik o yollardan çoğu yerde iki araba yan yana geçemiyordu çok yorucu bir yol güzergahı cesaretinize hayranım...

Motosikleti
    klx250
    oralardan alternatif bir yol yok akdenize ,öylede bir trafik vardıki dönüşte çok sıkıntılı anlar yaşadık.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    selam,ALİ OSMAN YILMAZ abi,bu göbel yaylası krosları, gezisi ve raporunu,daha önce uğur hocamın deklanşöründen izlemiştim, bu geziyi senin gözünden izlemek daha bir başka keyifli oluyor,ben zaten demişimdir hep, cbf 150 iyi motordur diye! , hele bu geziyi o senin saçma sapan dediğin gezi raporu varya,içerisinde tamamen samimiyet kokuyor,doğallık kokuyor,asya motorada tenekeden top case iyi gitmiş,akıl akıldan üstündür ! bu gezdiğiniz yerler harika yerler , buraları daha öncede MEHMET ERCAN HOCAMIZ VE UĞUR SEZEN HOCAMIZIN gezilerinde'de görmüştüm,inşallah bir gün bana da oraları görmek nasip olur,emeğine ve yüreğine sağlık ALİ OSMAN YILMAZ abi,eskişehir'den selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    klx250
    Yüreğine sağlık hocam.teşekkürler.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Şu kış günlerinde içimiz ısındı sayenizde.Güzel bir gezi ve anlatım.İhtiyaçlar için pratik ve ucuz çözümleri bende severim.
    Antifiriz tenekesi süper çözüm.Paylaşım için teşekkürler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    tenekeci abi iyiymiş elinize emeğinize sağlık güzel gezi olmuş...

Motosikleti
    klx250
    Değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.sağalasınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)