Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dost Dost Diye Diye Dostlarla...

Motovento
    REKLAM ALANI
    celiloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE

EGE ve Marmara turunu bitirince izni biten nişanlım ankaradan direk eve işe geçiyor ,bende köy köy yürüyerek türkiyeyi gezen Ümit Kaplan dostumun ankarada olduğunu ögreniyorum. Kastamonudaki pınarbaşı kampına katılmak için gelmiş Ankara'ya biraz sohbetten sonra hadi benim ikinci mottorda burada hem onu götürmüş oluruz hemde beraber yol yaparız diyerek rotasız bir macere başladı bizim için

Vehbinin iş yerinde sabah 9 da buluşup çıkıyoruz yola , daglardan ve köylerden kastamonuya varmak hedef ve 3 günümüz var kampa ...

ve diğer motoru almaya garaja gidiyoruz crf ikimize biraz küçük geldi

Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak, kendimizi coşkulu, güçlü, tutkulu hissediyorsak desene arkadaş biz dostuz...

Konfiçyus der ki: ‘Evinizin eşiğini temizlemeden, komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz.

ilk hedef çubuk ... çubukta depoları fulleyıp ,market alışverişi yapıp direk araziden devam ...

doğa ana daha yolun başında güzelliklerini sunmaya başlıyor bize...

ümit abinin facebook grubu sırtımda dünyam : https://www.facebook.com/SirtimdaDunya?fref=ts

Büyük adam, küçük adamlara karşı takındığı tavırlardan anlaşılır.

ümit abi gezeken aynı zamanda da gezdiği yerdeki bitki türlerini araştırıyor fotoğraflıyor ve bir arşiv oluşturuyor kendine onun için yolda yata yata beya bi bekledim 3 km git dur 100 mt git dur 3 günde zor vardık kastamonuya

İnsanların iyi taraflarını düşünelim. Bunları takdir edelim. Takdirimizi söyleyelim. O zaman bu sözleriniz siz öldükten ya da söylediğinizi unuttuktan sonra bile söylediğiniz insanlarda yaşarlar.

evet yine ümit abi bir çicegin başında 1 saat bekleyince bende motorsikletin üzerinde uyuya kalmışım tabi dönmeye çalışıncada hopp yere , düşünce uyandım

Prof. Harry A. Averstreet şöyle yazar: ‘Davranışlarımızın kaynağı arzu ve isteklerimizdir. Hangi alanda çalışıyor olursanız olun, başkalarında kuvvetli bir istek meydana getirebilirseniz insanlar yanınızda olur. Bunu başaramayan yalnızlığa mahkumdur.

Oğlunuza saatlerce sigara içmemesini istediğinizi anlatsanız ne elde edebilirsiniz? Sizin bu isteğiniz onu niçin etkilesin? Siz onun isteğini ön plana çıkarın. Oğlunuz futbolu çok mu seviyor? Ona sigara içtiği takdirde iyi bir futbolcu olamayacağını anlatın. Kendi isteğinin gerçekleşemeyeceği ihtimali onu daha çok etkileyecektir.

Hayal kur, ne hayal kurmak istersen...
    Gez, nereye gitmek istersen...
    Ol, ne olmak istersen....
    Çünkü senin bir tane hayatın olacak ve sadece bir şansın var bütün bunları yapabilmek için...

ilk gece Çubuk Karagöl de konaklayacagız...

Sadi : En zor üç şey vardır: Bir sırrı saklamak bir yarayı unutmak boş zamanı iyi kullanmak

Hollanda’da bir eve girmeden önce ayakkabılarınızı çıkarmak zorundasınızdır. Bu, günün sıkıntılarını kapının önünde bırakmak anlamına gelir. Hepimiz ayakkabılarımızı çıkarıp, eve öyle girmeliyiz. Bu çok önemli bir derstir.

zirveye kadar motorlarla çıkıyoruz manzar harika...

karagölde burada kalmaya karar veriyorz ama hava çok soguk , ümit abi ben çadırda kalmam hamakta yatacam diyor tek başımada çadırı kurmaya üşeniyorum ve çevredeki müştemilatlarda sıcak kalack yer var mı bakmaya çıkıyorum hemen

ben bakınırken ümit abi yatagını hazırlamış bile ama ben bi türlü düzgün bir yer bulamıyorum çadır kuracagım mecbur anlaşılan derken...

Dünyada ki en güvenli yerler ibadet hanelerdir ...

bende yatagımı hazırlıyorum o arada ümit abi akşam yemeklerini hazırlamış

[URL=http://s1193.photobucket.com/user/celiloglu/media/IMG_5142_zpsb5a7215c.jpg.html][/URL

Hayatınızdaki kötü olayları düşünerek vakit kaybetmeyin; Yoksa güzellikleri görmekte gecikebilirsiniz .

ümit sabah tüm göldeki ve çevredeki bitkilerin fotoğrafını çektikten sonra beni kaldırıyor...

sabah toplanıp düşüyoruz yollara...

Doğa tüm canlıları kucaklar ve ihtiyacı olan her şeyi canlılara verir. Buna karşılık insanlara düşen en büyük görev de doğayı korumak ve gelecek nesillere problemsiz aktarmaktır. Lütfen dogayı koruyalım

yol sormak ve şifalı bitkilerle ilgilenen birileri varmı ögrenek için köylülerle sohbet ediyoruz...

burada her yerin adı Yıldırımla başlıyor

Ankara Muharebesi, Osmanlı Padişahı Yıldırım Bayezid ile Timur arasında, Ankara'nın Çubuk Ovası'nda 28 Temmuz 1402 tarihinde yapılan muharebe. Geç Orta Çağ tarihinin en kanlı çarpışmalarından olan ve Osmanlıların yenilgisiyle sonuçlanan Ankara Muharebesi, Fetret Devri (1402-1413) olarak bilinen bir iktidar boşluğu döneminin yaşanmasına yol açmıştır.

savaşın oldugu her yerin adının başına bunun için yıldırım verilmiş...

yıldırım hacılar köyündeki yaşlı çiftle yaptıgımız güzel sohbetten birkaç saniye
    http://www.youtube.com/watch?v=CQSlv6UzwYk

YILDIRIM ÇATAK KÖYÜNE DOĞRU DEVAM EDECEK GEZİ YAZISI ...

Müze Kent Safranbolu'dan Selamlar

Kurmuş olduğum Müze Kent Motosiklet Kulübü '' MMK '' face grubuna davetlisiniz
    LİNK : https://www.facebook.com/groups/285722234932863/

Dağlarda hayat, düzlüktekinden daha insancıldır. Halk birbirine daha yakındır, istenirse de daha uzak, ihtiyaçlar da daha az ama daha zorunlu.
    TAYFUNBORA, MCV, dekarator ve 19 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Yine muhtesem☺Devamini bekliyorum

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    işte benimde yapmak istediğim geziler tam böyle güzellikte olacak,işin aslı eğer mümkünse sizden crf 250 l hakkında biraz bilgi istiyorum,mesela asvalt yolda motorun gidebildiği en yüksek hızı nedir?, ve yine asvalt yollda güvenli sürülebilen hızı nedir?,7.7 litrelik bir yakıt deposu bulunan bu motorun uzun yolda yakıt ihtiyacını nasıl karşılıyorsunuz? mesela yedek yakıtmı alıyorsunuz, vibrasyon: hız 80-90-100-110-120 gibi hangi hıza ulaştığınızda rahatsız edici oluyor? ve en önemlisi benim gibi cbf 150 motordan sonra bu motoru bana tavsiye edermisiniz,çünkü içimde acayip bir şekilde enduro motor alasım var,yosa bu motorun parasına denk düşen, 2005 model bir kawasaki kle 500 mü alsam,crf 250l nin yakıt konusu ,bu motoru kullanan birisi olarak 100 km de ne yakıyor,fabrika verilerini biliyorum, ne işle meşgulsünüz bilmiyorum,ama çok güzel geziler çıkartıyorsunuz,sizi sürekli takip ediyorum,saygılar ...
    mehmetenis bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ümit, Celil...Nereden nereye...
    Ümit, sen ne ara gittin oralara ? Hiç bahsetmedin de, şaşırdım doğrusu.

Celil, sen yine hamakta yatan Ümit'i görmüşsün. Aslında Ümit kış kamplarımızda bile ateş yanında uyku tulumuna girer, bir tırtıl misali uyur.

Farklı mecralardan iki arkadaşımın tanışıyor olması beni sevindirdi.

Rapor için teşekkürler Celil. Ellerine sağlık.
    (Yüzümde bir tebessümle izledim.)

Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte benimde yapmak istediğim geziler tam böyle güzellikte olacak,işin aslı eğer mümkünse sizden crf 250 l hakkında biraz bilgi istiyorum,mesela asvalt yolda motorun gidebildiği en yüksek hızı nedir?, ve yine asvalt yollda güvenli sürülebilen hızı nedir?,7.7 litrelik bir yakıt deposu bulunan bu motorun uzun yolda yakıt ihtiyacını nasıl karşılıyorsunuz? mesela yedek yakıtmı alıyorsunuz, vibrasyon: hız 80-90-100-110-120 gibi hangi hıza ulaştığınızda rahatsız edici oluyor? ve en önemlisi benim gibi cbf 150 motordan sonra bu motoru bana tavsiye edermisiniz,çünkü içimde acayip bir şekilde enduro motor alasım var,yosa bu motorun parasına denk düşen, 2005 model bir kawasaki kle 500 mü alsam,crf 250l nin yakıt konusu ,bu motoru kullanan birisi olarak 100 km de ne yakıyor,fabrika verilerini biliyorum, ne işle meşgulsünüz bilmiyorum,ama çok güzel geziler çıkartıyorsunuz,sizi sürekli takip ediyorum,saygılar ...
    Hocam maximum 142 km orjinal dışlı ve Yol lastiği ile gördüm ama 110-120 km ssabit hızlarda uzun yolda problem yok ,
    7.7 litrelik depo. Sorun değil asfalt da gidecekseniz türkiye şartlarında her 80 km en kötü benzin lik var ve 7.7 litre ile 200 km rahat gidiyor ama araziden gideceğim derseniz biraz yedek alabilirsiniz rotaya gore,
    120 km den sonra titreşim başlıyor biraz daha artıyor daha doğrusu...
    KLE hele turuncusu harika motor ama asfalt için arzide çok ağır kalır birde temiz bulmanız şart
    Crf cbf den sonra olur niye olmasın ama aynı fiyata inazumada var birde yeni bajaj pulsarlarda güzel makinalar ama enduro diyorsanız crf
    crf 100 km kullanıma bağlı 3 lt ile 3.8 lt arasında degisiyor
    Karabük Demir Çelik Fabrikasında elektrik elektronik otomasyon teknikeriyim yani işçiyim aynı zamanda 3 universite mi bitirmeye çalışıyorum ögrenciyim

Gezilerini beyeniyorsaniz ne mutlu bana çok teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümit, Celil...Nereden nereye...
    Ümit, sen ne ara gittin oralara ? Hiç bahsetmedin de, şaşırdım doğrusu.

Celil, sen yine hamakta yatan Ümit'i görmüşsün. Aslında Ümit kış kamplarımızda bile ateş yanında uyku tulumuna girer, bir tırtıl misali uyur.

http://i770.photobucket.com/albums/x...7214Custom.jpg

Farklı mecralardan iki arkadaşımın tanışıyor olması beni sevindirdi.

Rapor için teşekkürler Celil. Ellerine sağlık.
    (Yüzümde bir tebessümle izledim.)
    Abi yıl sanirsam 2006 daha motor ne enduro ne bilmezken xt 125 le bartın a giderken yolda karşılaştık umit abiyle scooter ile türkiye turu yapıyordu o günden beri her fırsatta buluşuyoruz...
    Guven ve mehmetenis bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Elinize sağlık çok beğendim...

Kazasız belasız sürüşler İnşallah.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhtesemsiniz abi. Neseniz yolunuz daim olsun

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika demişmiydik

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Çok güzel bir gezi yolculuğunuz esnasında özellikle yaşlı çiftin ve bir çok kişinin hayır duasını almışsınız. Sizleri tebrik ediyorediyorum başarılarınızın devamını diliyorum

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok güzel gezi tebrikler.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Çok güzel bir gezi olmuş.Ara notlarda süper.Devamını bekliyoruz.Paylaşım için teşekkürler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE

Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.

Kırtavşanı, adatavşanı, yerköpeği veya daha çok bilinen adıyla araptavşanı (Allactaga williamsi) Orta Anadolu Bölgesi ve Batı Anadolu Bölgesi ovalarıyla Doğu Anadolu'nun yayla ve steplerinde görülür. Türkiye'de yaşayan diğer türlerinden A. elater genellikle Iğdır-Kars dolaylarında, A. euphratica Şanlıurfa civarında yayılım göstermektedir. Çok fazla bilinen ve rastlanılan bir tür değildir.

Bitki örtüsü bozulmamış, seyrek otlu, zemini sert, 350 ila 2 bin 600 metre yüksekliğe kadarki doğal alanlarda yaşar.

Gececil bir kemirgen türüdür. Kanguru gibi zıplayarak yol alır. Yaşadığı yerlerde kalabalık koloniler kurar. Herhangi bir tehlike ile karşılaştığında hızlı manevralarla yuvasına girip yuva ağzını hemen kapatır. Jerboa olarak da bilinir. Arap ülkelerinde özellikle Suriye’de avlanılıp yenilir. Ülkemizde tarım nedeniyle hızla sayıları azalmış, özellikle Fırat arap tavşanının nesli tükenmek üzeredir

yolu eglenceli hale getiriyoruz...

Benim “olsun”larım vardı,onun “olmaz”ları…Benim “hadi”lerim vardı,onun” dur bi sabretl”leri…Tempomuz farklıydı.Ben hayatı zamanı kalmamış gibi panikle yaşardım,o ise sanki sonsuzmuş gibi erteleyerek…

yolda uzun süre bir wc arayıp bulamayınca motordan acil iniş kararı ve yan ayaklık topraga batınca motor , tuvalet arasında kalmışken ümit abide hiç boş durmamış

rahmetli az sırtında taşımadı beni

Gezi Devam Edecek...

Dağlarda hayat, düzlüktekinden daha insancıldır. Halk birbirine daha yakındır, istenirse de daha uzak, ihtiyaçlar da daha az ama daha zorunlu.
    APALA, @hmet42, dekarator ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE

Buralarda bizde tam nerede oldugumuzu bilmiyoruz aslında gps ne gosteriyorsa ona göre yön tayin etmeye çalışıyoruz...

ümit abi yine ççek böcekle ugraşıyor uçurum kenarında bile...

artık durmadan safranbolu ya geçecegiz benzin bitmek üzere ve pınarbaşı kampı için türkiyenin dort bir yerinden kankalar sfranboluya gelmeye başlamış bizi bekliyorlar...

2 ENDURO kurucusu erkin abi safranboluya gelmiş bile istanbuldan , ankara ekibi tam kadro hazır bir tek biz kalmışız

sedat abide gelmiş trabzondan bu sedat bozkurt denilen adamla imkanı olan herkesın tanışması lazım deli dolu biri bir çok ülkeye motoruyla gıtmiş gelmiş vs... ama çılgın eglenceli konuşmaya başladımı susmaz ve 2015 de kendi topladıgı bmw r 80 ile dünya turuna çıkacak inşalah...

akşam 11 gibi pınarbaşı ılıca şelalesindeki bungalow lar için cok para istenilince bizde bizde kastamonu daday daki at çiftliğine çeviriyoruz pınarbaşı kampını yanı pınarbaşı kampı oluyor daday kampı

gece 1 herkes yatıyor sabah harika bir ortam enfes bir kahvaltı ve özlemler gideriliyor

sıcak taze süt eşliğinde ...

Hayatımızdaki varlıklarından memnun olduğumuz kişilerdir dostlarımız.
    Bir çok şeyi seçemeden Dünyaya geliriz.
    Seçtiğimiz ve hayatımızdaki en önemli şeylerden biridir dostlarımızdır aslında

eee at çiftliğine gelinirde ata binilmezmi ama bizim endurolar daha rahat bunu bir kez daha test etmiş olduk bide bunlar gitmiyo yaaaa

biraz dinlenme molası veriyoruz atlar ve bizim totolar dinlensin ...

sonra göle giren cengavaerler çıkıyor er meydanına angara ekibi saglam angaranın sogunun alışık adamlar serkan abi ve aykut abi atlıyorlar suya

tabi biz kenarda sadece bakıyoruz medar abinin kahvelerini yudumlayıp helal be adamlara demekle yetiniyoruz sadece...

Tabağına yiyebileceğin kadar yemek, hayatına sevebileceğin kadar insan al. İsrafın lüzumu yok.

VEEE Angranın müzlim bekarı vehbi tataroğlu kampa teşrif etmişler ama bir türlü telefonu kapatamıyor nedense neden geçıktin dün burda olmalıydın diyorum
    - ya Hayabusayla mı geleyim , Tenereyle mi geleyim derken geç kaldım idare et diye lafıda sokuveriyor artist....

BİRAZDA ARAZİ GEZELİM DİYORUZ ATLAR KESMEDİ BİZİ

Gitmeyi tercih edenlerin ardından, el sallayın ki; artık sadece bir ‘el’ olduklarını daha iyi görsünler.

ARAZİ SONRASI YEMEK VE YİNE SOHBET TABİKİ

bundan sonra ertesi güne kadar foto çeken yok muhabetten gülmekten kimsenin aklına gelmıyor. ertesi gün yine güzel bir kahvaltının ardından ayrılma vakti geliyor ;
    Bartından nurettin güner
    Trabzondan Sedat Bozkurt
    istanbuldan 2 Enduro ekibi ve yoldancik.com
    Ankaratan Tankut Güzel ve ailesi ayrılıyorlar kamptan

geri kalanlar olarak ve her daim aç olanlar olarak Kastamonuya geelipte KUYU KEBABI yememek olmaz diye veriyoruz sağanak yağmur altında gazı kebabcıya

kuzuları görünce gözüm dönmüş

Varlığım parmağına ‘yüzük’ olmadı ya. Yokluğum kulağına ‘küpe’ olsun.

ve artık tabagımızda

ve bu güzel yemekten sonra bu güzel ekipten ayrılıyorum onlar ankaraya dogru ben ise safranboluya

Konuşarak anlatılmaz herşey, bazen susmak yeter aslında. Unutma; Konuşmak bir ihtiyaç olabilir, ama susmak cevaptır anlayana...

eeee her güzelin bir kusuru var elbet...

2014 yılın turuda bu fotografla biter...

Kimi insan girdiğinde odayı aydınlatır, kimi de çıktığında. Umutlara kanma umutlar bir gün imkânsızlaşır, hayatı tozpembe yaşıyorum sanma, her renk bir gün siyahlaşır. Hayatınızın her karesinin renkli olması dilegiyle
    Gezi hamam kampına dogru devam edecek...

Sepetçioğlu, cesur509, almpoz ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Celil özdemir
    https://www.facebook.com/groups/285722234932863/?fref=ts

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Çok güzel bir gezi olmuş.Kuyu kebap muhteşem görünüyor.Olsada yesek...
    Paylaşım için teşekkürler
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Güzel ve keyifli bir gezi olmuş..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE
    Çok teşekkürler güzel yorumlariniz için...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    güzel gezi. bu arada wori adiğ?.

Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi. bu arada wori adiğ?.
    ''wori adiğ'' anlamadı ben
    Celil özdemir
    https://www.facebook.com/groups/285722234932863/?fref=ts

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Her geziniz gibi buda çok güzel olmuş , nice gezilere

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    geçen senenin gezisi bu güne kadar takip ettiğim en keyifli gezilerden biri olmuş.emeğinize yüreğinize sağlık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)