Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KAPUZBASİ -Dünyanın 3. enbuyuk selalesi- ADANA 14Mayıs

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Efendim günaydınlar,

Adana'lı motorseverler gururla sunar.
    KAPUZBASI SELALERİ !!!

önce kahramanlar:

Altan V-Strom
    Mustafa FZ6 Fazer
    Ben F650GS (Fazerberg) *
    Fakir F650GS (Fazerberg) *
    Nevran F650GS (Fazerberg) *
    Adil F650GS Dakar (Fazerberg) *
    Basar Husaberg
    Museut Husaberg
    Serkan KLR 650
    Mustafa Fazer
    Mustafa Ramzey 200
    Adem KLE 500

Gelelim senaryo ya;

Adana ile Kayseri sınır bölgesinde kalan ve dünyanın en yüksek 3ncu selalesinden biri olan Kapuzbası selalesine Adana'dan hareket ederek sırasıyla

İmamoglu - Egner - Aladag ilcelerinden gecip 100km asafltan gittikten sonra; arazi parkurunda yolumuzu kaybetmeden levhasız, tabelasiz, işaretsiz o keci (stabilize bile bunun yanında otoban kalir) yollarinda 53km ilerleyip

muazzam guzellikte ki büyüleyici ve aynı zamanda insanı hayretler icerisinde birakan korkutucu bir gucle akan Kapuzbasina ulastik.

Ulasmasina ulastik ama sorun bakalim birdaha gidermisiniz diye?
    -Ben hemen cevap verim. Tabiki giderim. ama helikobterle [ arkadaslar sizle her zaman heryere varim ben]

Saka bir yana yukarda ki cumleler her nekadar cok karamsar baslamıs olsada isin asli o kadar da kotu degil. Bu karamsarlık cigerlerime cektigim avuc avuc tozdan, bacaklarima yedigim sayisiz tastan, ayagımı vurdugum o kayalardan ve zıplaya zıplaya dagilan takımlarımdan (!), gectigimiz onlarca derede islanan ayaklarımdan .... ha unutmadan bide eve saat 01:30 da dönmemden kaynaklanıyor olsa gerek.

Aman Allahim hala karamsarim. Lan simdi bakiyorumda su bedensel yorgunlugu saymazsak gezi baya keyifliymis.

eeee madem keyifli o zaman birazda guzel yonlerinden bahsedelim.

Adana - İmamoğlu arasında ki uzun duz asfalt yolda sabah güneşi altında ilerleyip Ceyhan baglantısında Nevranın da aramiza katilmasiyla İmamoğlu girisinden Egner'e dogru donerek tarlalarin arasinda virajli asfalt yollarda cok buyuk keyif alarak Egnere kadar geldik. Egner de caylarimizi icerken motorcu bir amca ( tahminen 65 yaslarinda ) bizimle sohbet etmeye basladi. Gidecegimiz yere nasil gidecegimizi o tarif etti.

Amcadan bazi nasihatler

- depede bir orman evi var oraya gitmeyin, maden var ordan yokari gedin !

- yaanıza ic lastik / yedek lastik aalin

- yaanıza şu portakallari alın ( portakallar kendinin bize ısrarla ikram etmeye calisiyor )

- yaanıza yiyecenizi alin ! vb

Amcayla birer cay ictikten sonra yola devam edip Aladag ilcesine geldik.

Burda Husaberglere bakkal dan benzin aldik. Evet evet bakkaldan !

Aladag cıkısında asfalttan ayrilip ( tahmin ediyorum 12:00 - 12:30 sularinda ) arazi parkuruna basladik. Her taraf kırmızı toprak ve kocaman yemyesil agaclarla ve ordan burdan akan sularla suslenmis ti.

Biraz ilerleyip derelerin birinin uzerine kurulmus kopruden gecerken mesut ekibi durdurdu ve burda zeminin dere gecisine uygun oldugunu soyledi. Once Husabergler, sonrasında da ben ve Adil ve daha sonra Mustafa (Ramzey200) burdan dere geicisi yaptık ve cok buyuk keyif aldik.

yola devam edip tozun topragın icinde kimiz zamanlar cok kırıcı olabilen arazide cok guzel bir manzara esliginde ucurum kenarlarindan derelerden camurlardan gecerek ilerlerdik.

sonunda selalere vardik. (saat 16:00) varmasina vardik ama o kadar susamıstık ve acıkmıstık ki selalenin keyfini tam cıkaramadan yemek olayina girdik.

yemek yedigimiz yer inanılmaz guzel bir manzaraya sahipti. burda eski pehlivanlardan bir amca bizim aikido üstadı Altan'la illa da guresmek istedi ve gunumuze renk katti.

yemegi yedikten sonra donus yolunu konusmaya basladik. 2 ihtimal vardi. ya geldigimiz yoldan donecektik yada Kayseri'ye gidip burdan Adana'ya gececektik. Eger Kayseri'ye gitseydik yol cok uzuyacaktı bu sebepten bizde geldigimiz yoldan donmek istedik.

ama o arazi de hele ki hava karardiktan sonra ilerlemenin nekadar yorucu ve tehlikeli olacagini biraz kucumsemisiz bunu anladik. ortalik zifiri karanlık olduktan sonra ucurumun kenarinda giderken oyle bir kasiliyorsunuz ki her yeriniz agriyor. Onde gitmekte bir dert arkadan gitmekte ayri bir dert.

donus yolunda yasanan aksiliklerden de biraz gecikince yorgunluk iyice agir bastiriyor. bunun uzerine ormanda bir ara yanlıs yola sapınca bosu bosuna bir 15dk kaybediyoruz ve artik insanlar bitmek uzereyken asfalta tekrar cıkıyoruz ve saat 22:20 (benim foto mak. bir saat geri)
    daha Adana'ya 100 km var!

burda biraz dinlenip birseyler iciyoruz ve tekrar yola koyuluyoruz. Adana'ya saat 01:30 da gelip gune son noktayi koyuyoruz.

simdi birazda gorsellik...

İmamoglu girisinde Nevran'la bulusma

Yola devam edip Egner'de cay molasi

Bize nasihatta bulunan motorcu amca (cok yardımseverdi) ( baska fotolari da olmali arkadaslarda) bu amcayi saygıyla anıyorum/z

Aladag ilcesine giderken asfalt virajli yollar

Cukurova'da bahar... her yer yemyesil

veeee arazi parkuru. bitmek tukenmek bilmeyen bir arazi...

ama nekadar guzel bir bilseniz.

dinlenmelerden biri. hem motorlar hem biz dinleniyoruz

arazi surusu...

bir baska mola

muaazam bir manzara. daglar cok guzel gozukuyor

bir mola daha (bu molada mersinli bir uyemizle karsilasiyoruz. ne tesaduf)

buda fotograf molasi

ve yoldan manzaralar

veeee beklenen an. Kapuzbası selalesi (leri)

özellikle ortada ki inanılmaz bir debiye sahip. keske yakınlarına kadar inseydim

selalede fotograf cektikten sonra direk yemek yedigimiz yere (ismini yarın yazacam. karti evde kaldi) gidiyoruz ve dere kenarinda yemeklerimizi beklerken sohbet ediyoruz.

yemekler bitiyor, geldigimiz yoldan donus basliyor

sonunda asfalta cıkıyoruz ama herkes toza bulanmıs durumda

yolda teknik bir arıza ve kucuk bir sekerleme...

* = Fazerberg tamamen patenti bana ait tescilli bir tabirdir.
    yolda Fazer'a toprakta Husaberge denk anlamına gelmektedir.

uygun bir ucret karsılığı yazılarınzızda kullanabilirsiniz.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SKYKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125cc çift silindir
    süpersin yaa muhtesem bir gezi yapmıssınız ahhh keske bende olsam ama en yakın zamanda bizde gezecez

kılıçbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 800(siyah inci)
    selamlar
    Üstat kaybolmadan dönmenize sevindim ellerinize saglık herşey çok güzel olmuş
    "[COLOR="Red"]Ben hayata[COLOR="Red"][/COLOR] çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"[/COLOR]

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    güzel gezi abi..
    CBR 600F Honda,

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    çok güzel bir geziymiş bende imrandim doğrusu
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    arkadaslar begenmeniz cok memnun edici.

yol her nekadar kırıcı da olsa manzara icin herseye degerdi.

eger aranızdan buralara gitmek isteyen olursa o zaman detayli bir bilgi verebilirim.

buraya ya yolu bilenle gitmelisiniz, yada cok iyi tarif almalisiniz.cunku yolda onlarca yol ayrimindan sadece birkacinda levha var!!!

herkese iyi haftalar

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Güzel gezi olmuş...
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    güzel bir enduro ekibi, güzel fotolar. paylaşım için teşekkürler
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    sizlere kızıyorum ama bizimde canımız var değilmi,hele o manzaralar ooofff oooofff

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam yollar harika, motorlar harika, helele şelale muhteşem yalnız suyun nereden geldigini çözemedim. Mutlaka gidilmesi gereken bir yer.
    Teşekkürler.
    Yaşa ve Yaşat

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    gezi süper, fotolar süper paylaşı için teşekkürler
    bir de üstad burası tam nerede kalıyor mersin tarafına yakınsa gitmeyi düşünebilirim bir gün, sevgiler
    yılmaz ne dersin bizde böyle bir ekip olacaz mı

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı gcc_ondr adlı üyeden alıntı
    bir de üstad burası tam nerede kalıyor mersin tarafına yakınsa gitmeyi düşünebilirim bir gün, sevgiler
    inşallah birader. ama önce okulu bitirelim. biz iki kişi bile olsak akdenizi fethederiz
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Sabah kaç gibi çıktınız yola?
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Sabah kaç gibi çıktınız yola?
    sabah 08:30 gibi bulustuk. normalde 09:00'da hareket etmeyi planlıyorduk 09:30'da hareket edebildik.

aladag ilcesinden gecip arazi parkuruna basladigimizda 12:30 gibiydi. 53km lik yolu tamamlayip selaleye vardıgımızda saat 16:00 di

donus yoluna saat 18:30 da basladık. donuste birtakim teknik problemler yasadık bu yuzden saat 22:40 da arazi parkuru bitti ve biz tekrar asfalta (Aladag ilcesine) donduk. saat 01:30 da da eve gelebildik.

Alıntı gcc_ondr adlı üyeden alıntı
    geziye mersin den baslayacaksanız once Adana istikametine gelip İmamoglu girisinden Aladag ilcesine sapmanız gerekmekte yani yol Adana-Mersin arasinda degil, Adana-Osmaniye arasında gibi. Bence o bolgenin tadinin cıkarilmasi icin orda bir gece konaklamak lazim.

bizim yemek yedigimiz yerde konaklamak mumkun. geceligi 10ytl miydi neydi. adamdan kart aldım suan evde yarın telefon numarasını veririm.

orda ayrica rafting faaliyetleri de mumkun oluyormus...

buyrun Aladag ilcesine kadar bir harita

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    evet mersin için bayağı uzak bir güzargahmış ama dediğin gibi yatılı olarak düşünülebilir, yaz gelsin gitmek için şansımızı bi zorlarız bakalım, bilgiler için teşekkürler

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

Motosikleti
    yuan 110cup
    ahhhhhh ahh motorum cumartesi gelecek şimdiden ağzımın suları akmaya başladı bekle beni dağ taş ben geliyorum.
    paylaşım için çok tşk çok güzel gezi olmuş

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, her zamanki gibi güzel bir gezi yapmışsınız. Bende de Ramzey 200 cc var. Merak ettim ramzey'li arkadaşın performansı nasıldı? Yani motoru sizin motorlara uyum sağlayabildi mi? Selamlar.

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, her zamanki gibi güzel bir gezi yapmışsınız. Bende de Ramzey 200 cc var. Merak ettim ramzey'li arkadaşın performansı nasıldı? Yani motoru sizin motorlara uyum sağlayabildi mi? Selamlar.
    Ramzey'i olan arkadas hic bir problem yasamadi diyebilirim.

asfalt yollarda giderken konvoyun lideri ve artcisi belli oldugundan ve herkes arkasındakini kontrol ettiginden (eger arkamizdaki surucu bir nedenden yavaslar/durur/yada goruntuden kaybolursa bizde yavaslayarak/durarark konvoyu durduruyoruz; boylelikle kopmalar engelleniyor) asfaltı sorunsuz bir sekilde astik.

arazi kullanımında da zaten ortalama hizimiz 20km/s olunca burda da problem cıkmadi. hatta ve hatta bu cross motorun cevikligi dikkat cekiciydi. sahsen ben performansını cok begendim.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Sağolasın mkcelikkol. Benim beraber gezdiğim arkadaşın da gs'si var. Asfaltta 80-90 gittiğinde ona uyabiliyorum ama bazen basıyor gaza. Gözden kayboluyor, sonra durup bekliyor beni. Ama arazide genelde birbirimize yakın seyrediyoruz. Selamlar.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olay budur abi şu görüntü tüm yorgunluğu müthiş bir zevke, dinginliğe dönüştürür. Paylaşım için teşekkürler içimiz gitti ama neyse Allah tekerinize güç versin.

Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler