Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 ile İlk Uzun Yolum: Antalya - Konya - Aksaray - Nevşehir - Kayseri

Motovento
    REKLAM ALANI
    wizardmendo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125
    Okullar açıdı, havalar soğudu, motorlar yavaş yavaş tozlu garajlara girip üstleri örtündü derken.... ben tamda bu sıralar yaşadığım şehir olan Antalya'dan, üniversitemin bulunduğu Kayseri'ye gitmek zorunda kalıyorum... Sonra içimden bir ses diyor ki; oğlum 650 km bişey değil, motorun 125 lik bile olsa, hava serin bile olsa,sen yaparsın...

Bu kararı vermek benim için kolay olmadı ve hemen açtım google mapsı ve güzergahi inceledim, kolay değildi ama imkansız da gelmedi. Motorunun tüm bakımlarını kendisi yapan bir insan olarak gerekli bütün parçaları değiştirip bakımlarını tekrar yaptım.

Teknik Bilgiler

Motosiklet: CBR 125 2008
    Yağ: Motul 10w40 5000
    İstikamet: Antalya - Kayseri 650 km
    Yük: Arka sele üstüne sabitlenmiş çanta ortalama 20 kg
    Yakıt: 650 km için 90 TL (km'de 138 kuruş)
    Ortalama Hız: 90 km/hız
    Molalar: Manavgat(3saat) , Seydişehir(zorunlu 3 saat), Konya(1gece), Kapadokya(1 saat)
    Arızalar: Hiçbir arıza yaşanmadı
    Toplam Süre: 30 Saat

Tecrübeler ve Adımlar

-Saat 12:00 da Antalya merkezden yola çıktım ve 13:00 gibi Manavgat'ta şelaleyi gezdim bu sırada oradaki bir arkadaşım ile vakit geçirdim.

-Yola çıkmadan önce güzergahınızda dolu yağışı varmı bunu araştırmamız gerekiyor Eğer eldivenlerim başta olmak üzere sağlam ve su geçirmez ekipmanım olmasaydı, toroslarda dolu altında helak olan motorcu diye haberlere çıkardım.

-Şu dinlenme tesislerinin gözünü seveyim, toroslarda dolu,yağmur ve soğuğa maruz kaldıktan sonra (bir an yıldırımlar beni korkuttu yolda) Zirve dinlenme tesislerine sığındım ve 2 saat mola verdim. Bu molada bütün iç elbiselerimi, ayakkkabılarımı, çoraplarımı değiştirip montumu kuruttum. Masalarda kurumaya bırakılmış çorap ve donlar, seyahat eden yolcular için garip bir manzara oldu sanırım.

-Yenilenmiş halde kararan havanın altında motorumu kurutup tekrar gaza bastım ve konyaya kadar durmadım, yolda takla atmış arabalar ve birsürü ambulans ile karşılaştım.

-Nihayet internette bir odasını ayırdığım pansiyonu buldum Konya'da, yalnız telde sahibi bana gecelik 20 TL demişti, gittiğimde oğlu vardı 30 TL ödedim. Bunun altında kalırmıyım? İlk iş duşa koştum ve en sıcak ayarda 1 buçuk saat banyo yaptım burdan rahat 30 tl girmiştir

-Ertesi sabah Mevlana türbesini ziyaret edip fotoğraflar çektim. Müze kartınız varsa yanınıza alın burda geçiyor, yoksa bile 3 lira olması lazım ihmal etmeyin arkadaşlar çok beğendim ben.

-Yola çıktığımda saat 13:00 sularıydı, arkama bakmadan Aksaray'a doğru yol aldım, bu nasıl bir yoldur arkadaş? 110 ile gitmeme rağmen sanki yerimde sayıyorum, bomboş geniş ve düz yol, etrafımda uçsuz bucaksız bir ova, ilerde bir türlü yakınlaşmayan dağlar...

-Aksaray'da durmadım ve doğrudan Nevşehir'e geçtim, burada yemek molası verdim ve Göreme'ye doğru yol aldım. Bu istikamette birçok motor grubu gördüm yolda, konuşma fırsatım olmadı ve fazla buranın büyüsüne kapılmadan son durağım olan Kayseri'ye doğru yola çıktım.

-Eve vardığımda saat 18:00 olmuştu.

Son Söz

Genel olarak Antalya'dan Konya'ya kadar yağış nedeniyle sıkıntılı geçti diyebilirim, ancak Konya'da verdiğim molanın ardından Kayseri'ye kadar çok keyifliydi, evet küçük bir motorla seyir ederken bazen altınızdaki beygir gücü yetmiyor gibi geldi bana da bunu inkar edemiycem, ama o yağmurda yanımdan 150 ile geçen bir aracın 50 km ilerde takla atmış ters halde görünce her işte bir hayır varmış dedim. Gezilerinde Akseki tarafındaki Toros dağlarını kullanacak arkadaşları uyarıyorum, kesinlikle yolda kalmayacak şekilde hazırlanarak yola çıkın ve ekipmanınız tam olsun.

Hertürlü yorumlarınıza açığım, tekeriniz düz bassın
    !Lk£®, mesut hoca, babaduru ve 15 diğerleri bunu beğendiler..
    Erciyes Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Nice gezilere dostum, tekerin düz bassın.
    wizardmendo bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Vallahi tebrik ederim buyuk cesaret benim toto 100 km de iflas ettiydi.adanadan iskenderuna 200 kmlik yol gittim 1hafta motora elimi surmediydim bizim cibirlarla uzun yol buyuk cesaret bravo

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    tebrikler güzel olmuş, zaten motorcu olmak başlı başına doğayla mücadele

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Tebrikler bayağ bir tecrübe katmıştır bu yolculuk sana 😊 Yalnız kayseride kış pek bi sert oluyo. Sanırım anayurtta kalıyosun okula gidip gelmesi eğlenceli olur

Motosikleti
    CBR 125
    sağolun arkadaşlar evet baya bir tecrübe oldu, kış cidden sert geçiyor ancak 0 dereceye kadar okula motorla gidip gelmeye kararlıyım, sadece yerde buz ve kar varken ve eksilerdeyken motoru yatırıcam iki ay kadar, anayurtta ev bu arada evet :D
    turbocharge bunu beğendi.
    Erciyes Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bu kış başlangıç motoru olarak CBF 150 alacağım, üniye gidip gelmek dışında orta-uzun mesafeli de dolaşırım sürekli, aklımdaki soru acaba nasıl olur? idi. Hala biliyorum, düşük beygir yoracak, zorlayacak; ama iki tekerle gezmenin verdiği huzur aynı.

Güzel bir yolculuk olmuş, tebrikler.

yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    Tebrikler. İnsanoğlu beynindeki engelleri atınca, o sınırları kaldırmayı basarinca aslında mümkünlüde herşeyin mümkün olduğunu anlıyorsun tekrar tebrik ediyorum sizi

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Helal olsun güzel bir iş çıkarmışsınız.
    Paylaşım için teşekkürler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Güzel yol olmuş dostum tebrikler!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tebrikler gerçekkten çok kleyifli

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    sevgili dostum ben nasıl görmemişim bu konuyu? eski cbr kasasına bayılıyorum harika bir yol olmuş. tekerin düz bassın!

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Güzel olmuş. Çok güzel. Çok keyifli

Motosikleti
    Şahsi motosikleti yok..
    Güzel paylaşım olmuş.. Zaman ayırdığın için teşekkürler.. Çok imrendim:/ sırt ağrısından naber?

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    çok güzel yolculuk tebrikler...

Motosikleti
    CBR 125
    sırt ağrısı değilde hafif bi halsizlik vardı yolculuk bitince, ama şunu belirteyim çok yolculuk yaptım ama bu en iyilerinden )

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    hayalimi gerçekleştirmişiniz bende memleketimden okuduğum üniversiteye motosikletimle gideceğim seneye falan tebrikler bu arada

Düzenleme: Konu eskiymiş yeni farkettim Olsun geç de olsa tebrik ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler