Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mersin'den Bilecik'e zorlu bir yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Herkese selamlar. Arkadaşlar 11-12 ekim gibi Mersin'den Bilecik istikametine yol almayı düşünüyorum. stabil 90 100 km hızda gidebilen bir makinam var. Yüküm de var. Kendi motosikletiyle Marmara bölgesine doğru yola çıkmayı düşünen var mı acaba? Uzun yol tek başına çekilmiyor yaa....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBaskabak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba! Motorun markasi neydi kardes cg 100 ile mi gideceksin ? Yaklasik 800 km motora bi zarar vermesin ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    valla işin zor.. şafakta falan çık yola, debriyaj teli,gaz teli,motor yağı, alet çantandaki takımları yanında bulundur. bol bol su iç yolda şanslıysan yağmur yağmaz

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

bol bol dinlene dinlene motoru da dinlendirek gideceksiniz. Daha önce uzun yol yaptiniz mi

EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    150 mcx var bendede farklı sayılmaz motorlar sen 90la stabil gidersin benimkide en fazla 110la falan stabil gidiyor kendimi yerine koyarak düşünüyorum çıkmadan önce biraz kalın yağla yağını değiştir çünkü motor çok ısıncak uzun yolda ve ince yağ çabuk yitircek o sıcaklıkta özelliği tavsiyem 20-50 yada 20-40 2 yağdan birini al ve değiştir marka olarakta motul yada castrol koy motul koyarsan daha iyi olur sıcakta onun dışında 1tane iç lastik al yanına tubelesse lastiklerin lastik tamir spreyi yeterli olur ama galiba seninki iiç lastikli o yüzden yanına iç lastik ve anahtar takımı al en kötü ihtimalle bi petrole kadar elinle götürür orda değiştirip havada basar devam edersin olası bi durumda ki inşallah böyle bişeye gerek kalmaz. bunun dışında başka hiçbişeye gerek yok her 80-100kmlerde bir mola ver 15-20dk motor dinlensin sonra devam et birde müzik ve kulaklık unutma zaman geçmez yoksa bol bol müzik dinle arkanada yüklerini sarıp sarmala yaslanırsın uzun yolda arkana ayaklarınıda uzat koruma demirinin üstüne yada deponun üstüne bak keyfine ama yağı değiştirmeyi ve iç lastikle anahtar takımını unutma hayırlı yolculuklar
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    mesajlraınız için hepinize çok çok teşekkür ederim de ben uzun yolda bir motorlu arkadaşa ihtiyacım olduğunu söylemiştim ama... (yazdıklarınızın hepsinin farkındayım) :D Saygılarımla.........

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı MBaskabak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba! Motorun markasi neydi kardes cg 100 ile mi gideceksin ? Yaklasik 800 km motora bi zarar vermesin ?
    Motor kullanmaktan çok iyi anladığımı düşünüyorum. zamanında cg 100 ile tek kontak 1000 km yol almışlığım var. Motora nerede nasıl davranacağımı bildiğimi düşünüyorum. Motor tamirinden de az çok anladığım için motor ağlıyor mu gülüyor mu somurtuyor mu bilirim vs. durumlar işte böyle..
    Bizim ufaklık artık büyüdü... Artık cg 100 demiyoruz ona cg 200 diyoruz. Sakın kimseye söylemeyin ha aman aman

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

bol bol dinlene dinlene motoru da dinlendirek gideceksiniz. Daha önce uzun yol yaptiniz mi
    yaptım cg ile de 250 cc race ile de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla işin zor.. şafakta falan çık yola, debriyaj teli,gaz teli,motor yağı, alet çantandaki takımları yanında bulundur. bol bol su iç yolda şanslıysan yağmur yağmaz
    yağmur yağsın ya
    işin baharatı olmazsa olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Ha bu arada kardeşler, abiler, amcalar Mersin de bildiğiniz kamyoncu vs. varsa motosikleti taşıyabilecek, lütfen yardımcı olun. Ankara veya Kocaeli tarafına bırakırsa bizi idealdir. Yani tek başıma uzun yol meraklısı değilim açıkçası.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    konuyu açtığıma bin pişman oldum ya.

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    cg ile uzun yol mu !? dedim bir an. Ben daha 100 km de oram buram ağrıdı diye şikayet ediyorum, benim de istediğim chopper tarzı inşallah kısmet olur.
    mortingen şıtraze olmamak için koruyucu ekipmansız yola çıkmayın..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı emre186 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cg ile uzun yol mu !? dedim bir an. Ben daha 100 km de oram buram ağrıdı diye şikayet ediyorum, benim de istediğim chopper tarzı inşallah kısmet olur.
    chopperdada ağrıyor hocam çok farkı yok yani beline destek olucak mutlaka bir sisy bar lazım, rüzgari kesicekte büyük bir cam, ve totonun ağırmaması için minder yada airhawk tarzı bir ekipman.

bunların dışında uzun yol ayaklığı olursa, kulak tıkacıda takarsanız 200-300 km durmadan gidebilirsiniz başka türlü 100 km bile zor yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)