Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kütahya-izmir-bursa

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Bu sene Kütahya da üniversiteye başladım. Bayram tatili için Bursa ya dönecektim. Uzun zamandır doğru düzgün motora binmiyorum. Yolu biraz uzatıp İzmir de bir iki dosta uğrayıp Bursa ya geçmeye karar verdim. Çektiğim bir iki resmi sizle paylaşmak istedim.

-Rotam şu şekilde 700 km civarı tuttu. yola çıkmadan önce bakımları tamamladım. yağ su filtreler patlak ampul.

-sabah saat 07:00 civarı yola çıkmak üzere çantamı motora bağladım. koli bandıyla kuyruğa bantladım çantamı. File yeterli oluyor ama çantanın sabit olmaması beni rahatsız ediyor ve dikkatimi dağıtıyor.

-Kütahya havasının bir sürpriz yapmasını bekliyordum. Şaşırmadım açıkçası. Sis var. Bir problem yaşatmayacağını düşündüm.

-Çevre yoluna çıkıyorum. Sis yüzünden düşük tempoda ilerliyorum. Çavdar hisar istikametine saptım. Hedefim Aizanoi antik kentini görüp resimlerini çekmekti. Malesef sis yüzünden pas geçmek zorunda kaldım. Bu arada sis etkisini iyice arttırdı. Bahtsız bedeviyiz

-yol üzerinde po denk geldi. depomu fulledim. nasıl olduğunu anlamadığım şekilde kulak tıpacımın tekini kaybediyorum. diğerinide takmadım sonra. istasyonda bir odada elektrikli soba vardı içeride sigara içebileceğimi söyledi pompacı. biraz ısındım. baldırlarım ıslandı motosiklet pantolonu almadığıma pişman oldum. havada serindi. çözüm olarak poşetleri deldim ve bacaklarıma geçirdim kolibandıylada güzelce bantladım. Rahatsız etsede fışırtı iş gördü

-uşak a yaklaşırken sis dağıldı. güneşi görebildim içim ısındı valla hemen durup vizörümü sildim. bu arada benzinlikten çıktıktan sonra ufak bir tehlike atlattım. önüme stop lambaları yanmayan bir kamyon çıktı. az daha patlıyordum iyi bir panik fren resimleri paylaşmamı sağladı

-nerede denk geldiğimi tam hatırlamıyorum. sanırım Salihli-Kula arasında sağ tarafta peribacaları yazan bir tabela grdüm ve daldım içeriye. kısmende olsa peribacalarıymış. güzel kayalar

-kayaların arasında ufak bir moladan sonra tekrar yola koyuldum. daha yolumuz var.

-Turgutluya ulaştım. Kuzenim burada okuyor. tabelada hemen bi resim çekiyorum

-Tempoyu yükselterek izmir e ulaşıyorum. geceyi arkadaşımda geçiriyorum. izmir çok güzel bir şehirde abi asvaltı çok kötüymüş
    -Sabah 07:00 gibi yollara düşüyorum. Manisa istikametindeki son opete girip depoyu dolduruyorum. Motorun ufak olması yokuşları tatsızlaştırsada sabuncubeli virajları çok zevkliydi. Sıradaki resim Manisa. çantam sanki sabit değilmiş gibi geliyor ve sabitlemek için duruyorum.

-İzmir den çıkmadan önce kulak tıpacı alacaktım unutuyorum. Akhisar dan aldım.

-Akhisar Balıkesir arası karşıdan şiddetli rüzgara maruz kalıyorum. Motorun son hızı 100 km/h a kadar düştü. can sıkıcı bir durum ve yorucu oldu. Varan tesislerinde durdum ve bir kahve molası

-Bu arada rüzgar kesildi. Tempoyo motorun limitlerine çıkararak Bursa ya ulaşıyorum

NOTLAR

-Çok fazla ölü hayvan gördüm yollarda. Üzücü gerçekten ve tehlikeli bir durum.
    -Şehirler arası otobüs sürücüleri tam sopalıklar bence.
    -Sisli havada birdaha yola çıkacağımı hiç sanmıyorum.
    -İlk fırsatta pantolon alacağım
    -Rota üzerinde gezilecek yerlere bakmadığıma pişman oldum.
    -GS sürücülerinin neden selam vermediğini merak etmiyorum desem yalan olur.
    -Çok iyi geldi eğlenceli bir sürüş oldu. Herkese kazasız belasız sürüşler
    ESGEL, burakragaa, xbuky ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

çok keyifli bir gezi olmuştur,gidilecek gezilecek yerleri incelemediğiniz için üzülmüşsünüz ama yine de keyifli olmuştur, gidiş gelişiniz eksik olmaz belki tekrar gezersiniz. Darısı başımıza.
    __redandblac bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    işte örnek bir motorcu soğuk,sis,yağmuru sallamıyor

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir gezi.Paylaşım için teşekkürler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bilal kulak tıpacını nerden aldın ?
    Ben pek sevmiyorum kullanmayı ama merak ettim.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilal kulak tıpacını nerden aldın ?
    Ben pek sevmiyorum kullanmayı ama merak ettim.
    aga ben herhangi bir eczaneye girip alıyorum. oyun hamuru gibi yumuşak silikonlulardan.
    beko12345 bunu beğendi.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağolasın paylaşım için

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Koli bandı ile uğraşana kadar 2 tane bagaj lastiği alsaydın çantayı daha sağlam sabitlerdin 2-3 tane al çantanın bi köşesinde dursun yerine göre çok lazım oluyor kendime çanta yaptım el çantalarından bagaj lastigi ile dışardan bağlayıveriyorum çanta demirinin kancalarına olup bitiyor ,

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koli bandı ile uğraşana kadar 2 tane bagaj lastiği alsaydın çantayı daha sağlam sabitlerdin 2-3 tane al çantanın bi köşesinde dursun yerine göre çok lazım oluyor kendime çanta yaptım el çantalarından bagaj lastigi ile dışardan bağlayıveriyorum çanta demirinin kancalarına olup bitiyor ,
    alacağım bir ara :D

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    Paylaşım için teşekkürler.

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    ellerine saglik
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel tur olmuş zorlukları olacak tabikide tebrikler... Bu arada üstünde orjinal lastikleri mi vardı yağmurlu havada sıkıntı yaşadınız mı?

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Teşekkür bu güzel paylaşım için.
    Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel tur olmuş zorlukları olacak tabikide tebrikler... Bu arada üstünde orjinal lastikleri mi vardı yağmurlu havada sıkıntı yaşadınız mı?
    ben teşekkür ederim herkese :D acemice yazdık birdahaki geziler daha iyi olur umarım. lastiklere gelecek olursak yeni kasada gelen lastiklerden var. 130 ebatında pek seçenek olmadığından ben pilot street i tercih ettim. iki hamurlu nispeten yumuşak bir lastik. ben memnunum güven veriyor tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben teşekkür ederim herkese :D acemice yazdık birdahaki geziler daha iyi olur umarım. lastiklere gelecek olursak yeni kasada gelen lastiklerden var. 130 ebatında pek seçenek olmadığından ben pilot street i tercih ettim. iki hamurlu nispeten yumuşak bir lastik. ben memnunum güven veriyor tavsiye ederim. yağmurlu havada çok test etme fırsatım olmadı. ama sınırları zorlamadığın sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladım teşekkürler
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

yzf den memnun musun?? tavsiye eder misin bu motoru. ben de almayı düşünüyorum

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yzf den memnun musun?? tavsiye eder misin bu motoru. ben de almayı düşünüyorum
    8 binde aldım 30 bine geldi daha bir sene olmadan memnunum insana süpersport motor sürüyormuş hissi veriyor problemsiz çiçek gibi maşallah masrafı yok. şekil. ama gitmiyor :D çok yorucu bir motorda değil uzun kısa her yola geliyor bence :D

güzel gezi olmuş bende almak istiyorum biran önce

ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    Taktire şayan bi yolculuk bence tebrik ederim.
    700kmde toplam ne kadar bi yakıt sarfiyatın oldu acaba?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı ExTReMe34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taktire şayan bi yolculuk bence tebrik ederim.
    700kmde toplam ne kadar bi yakıt sarfiyatın oldu acaba?
    usta hesap tutmadım ama tahmini 100- 140 lira arası aldım. şehir içinde ölçüm 2.27 litre. şehirler arası ben sıkıştırıyorum hep 3 - 3.5 litre arası yakıyorum. zevk alarak kullanmak istiyorsan 2.5-3 litre ideal olur ya. sakin kullanımda 2 litrenin altına inmek mümkün.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)