Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hayat Gezince Güzel -14-

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Selam! tüm motorcu dostlarıma, bu gün oylata gidiyorum,adını hep gizli cennet diye duyduğum ama daha önce hiç gidip görmediğim bir yer OYLAT KAPLICALARI,eskişehire 98 km uzaklıkta olan bursanın İnegöl ilçesi sınırlarında bulunan bir yer burası,aslında bu bir keşif gezisi ,keşif gezisi diyorum çünkü oraya ailemle gidip kamp yapmayı düşünüyorum 1-2 gece,nasıl biryer olduğunu bilmeden gidipte hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum ve yola çıkıyorum saat 08:15 işte resimler

Tüm hazırlıklar tamam ,yola devam

Önce benzin alıyorum ,benzin ya yeter, yada yetmez,işi garantiye almaklazım değimli,

Eskişehir çimento fabrikası ,sipsivri ortada duruyor

Bileciğin ilçesi bozüyük’te sabah kahvaltısını yapıyorum

Burası bursa yolunda mezitler dedikleri sıralı akarsu köprülerinin bulunduğu yerler,bu derede mezit çayı

Güzel görüntüler var buralarda ,asıl güzellik buradan sonra başlıyor

Eski karacakaya köyü yolundan dönüyorum ve başlıyorum tırmanmaya

Herkes işini yapıyor, köylü bahçesinde çalışıyor ,bende yollarda gezmeye devam ediyorum ,çok dik ve virajlı rampalar var burada

Manzaraya bayılıyorum, doğal hayat işte bu ,orman ve koyun sürüleri

Çoban Hüseyin amca ile biraz muhabbet ediyorum , yaş kaç Hüseyin amca diyorum ,oda 60 yaşındayım diyor, buralar güzeldir diyor ,bana soruyor yolculuk nereye? Ben oylata gidiyorum diyorum, ve soruyorum doğru yoldamıyım diye,evet bu yolu kaybetme diyor,hoşça kal diyorum ve ayrılıyorum oradan

Yeşilin her rengi var burada, ve yollarda kimsecikler yok

Her yerden sanki su fışkırıyor burada, dereler ve köprüler birbirlerini tamamlayan iki varlık,birde doğa, harika çiçekler var burada

Birdeğişik ağaçlar var burada ,sanki yabani kiraz ağacı gibi

Buraların sakinlerinden kertenkele

O ormanın içerisinde yamaçta bulunan kulübe harika duruyordu bende resmini çektim,gözetleme kulübesi gibi

Bunu bir tırtıl sana bilirsiniz ama değil! Bu ağacın üzerinde çıkmış bir çeşit mantar

Oylata yaklaşıyorum ,bu geldiğim yol, orman yolu, birde ayrıyeten asfalt yol varmış giderkende oradan gideceğim

Hava çok sıcak ,ama ormanın içi çok serin ,biraz geziyor ve dinleniyorum

Yeşil vadi oylata geldim ,bu küçük yerleşim yerinden birkaç foto

Kalabalık insan kitlesi var burada ,her halde hafta sonu olduğundan olsa gerek

yer kirazı diyorlar buna ,tadına baktım çok hafif ekşilik var ama tatlıda aynı zamanda ,bir çok hastalığada iyi geliyormuş

Kızılcık, bunlarda doğal olarak yetişir dağlarda

Ne fotoğraf karesi ama değimli? Her şeyin doğalı var burada

Oylat şelalesi varmış burada, ama biraz uzak ve engebeli bir yolu var diyorlar söylediklerine göre 3 kilometreymiş , istikamet şelale

Burası derenin içerisinde açık hava kahvesi,dönüşte çay içeceğim burada

Çok hoşuma gidiyor burası,su sesi huzur veriyor insana,manzara desen ona keza harika

Kart postallık görüntüler yakalıyorum buralarda

Oylat şelalesine ulaşıyorum,harika bir manzara ile karşılaşıyorum, 18-20 metreden düşüyor bu su

Uzaktan göründüğü gibi değil,yakından daha bir güzel burası, güzel ve serin bir yer,burada şelaleyi izliyorum ve biraz dinleniyorum, buraya gelmesi zordu ama dönüş istikameti kolay olacak gibi

Koskoca ağaç nasılda kırılmış hayret ediyorum

Açık hava kahvesi, Burada önce çay içiyorum,sonrada kahve,hesap =4.5 tl, kahve çok lezzetliydi közde yapılmıştı çünkü,burayı her türk insanına tavsiye ederim

Acayip yükselikte bulunan bir asma köprü var burada,ama manzara harika

İşte asma köprünün karşıdan görünüşü

Piknik yapılacak yerde mevcut, kamp yapılacak yerde mevcut burada,hamam giriş ücretleride 5 tl burada,otellerde ne kadar bilmiyorum,özel aile banyoları 1 saat 20 tl imiş, artık dönüyorum eskişehire keşif bitmiştir

Oylat mağarasına geliyorum burası yolumun üzerinde idi

Oylat mağarası içeride müthiş bir hava akımı vardı ,dışarısı sıcak, içerisi sanırsın buz dolabı

Bu papağanla resim çektiriyorlar,tam üçkağıt işi , hap yap, para kap

Yolda giderken bir deve ‘ye rastlıyorum,deve- midilli-eşek insanlar para karşılığı resim çektiriyorlar burada

Karnım çok acıktı , sabahki çorbadan başka bir şey girmedi mideme,sırf köfteci yusufta bugüzel lezzeti tatmak için,sanki fabrika gibi çalışıyor burası

İşte bu gördüğünüz menü’nün hepsi 12 tl,pişirilmiş köfte kilogram fiyatı 40 tl,pişmemişi 26 tl’ye satıyorlar burada,lezzete gelince 10 numara’ydı

Toplamda 192 km yol yapmışım ,benim için gerçekten güzel bir keşif gezisi oldu,ailemle’gidile bilecek bir yer olduğunu öğrendim,her kese tavsiye ederim, bu gezi buraya kadardı kazasız belasız bitti ,tüm motorcu kardeşlerime saygılar…

resim yuklemek
    [Turan], shooter1, dekarator ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Sayenizde gitmiş kadar olduk, ayağınıza sağlık. Keşfettiğiniz lezzetlerle alakalı da adres bilgisi de eklerseniz motorcu arkadaşlar daha kolay ulaşacaklardır.
    mesut hoca bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    anlatım güzel resimler güzel bayıldım...
    mesut hoca bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Elinize sağlık 15.geziyi sabırsızlıkla bekliyoruz
    mesut hoca bunu beğendi.

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    köfteci yusuf dünya markası oldu, 10 liraydı 12 lira olmuş bedava bedava.....
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayenizde gitmiş kadar olduk, ayağınıza sağlık. Keşfettiğiniz lezzetlerle alakalı da adres bilgisi de eklerseniz motorcu arkadaşlar daha kolay ulaşacaklardır.
    aslında keşfettiğim lezzetlerle'de alakalı konu içerisinde geniş bilgi verdiğimi düşünüyorum,mesela sabah kahvaltısını bozüyük'te ömür lokantasında yaptığımı, oylat şelalesine giderken kahvemi açık hava kahvesinde içtiğimi ve ne kadar ücret ödediğimi belirtmiştim,köfteyide köfteci yusufta yediğimi ap açık yazmıştım, oylatın da bursa inegöle bağlı olduğunu belirtmiştim,saygılar kardeşim.
    ahmetunuver bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında keşfettiğim lezzetlerle'de alakalı konu içerisinde geniş bilgi verdiğimi düşünüyorum,mesela sabah kahvaltısını bozüyük'te ömür lokantasında yaptığımı, oylat şelalesine giderken kahvemi açık hava kahvesinde içtiğimi ve ne kadar ücret ödediğimi belirtmiştim,köfteyide köfteci yusufta yediğimi ap açık yazmıştım, oylatın da bursa inegöle bağlı olduğunu belirtmiştim,saygılar kardeşim.
    Hocam siz isim olarak açık şekilde yazmışsınız, teşekkür ederim. Benim demek isteyip de aktaramadığımsa atıyorum şurdan şu kadar gidince açık hava kahvesine ulaşılabilir veya ömür lokantası A benzincisini geçince sağda kalıyor şeklinde benim gibi adres bulmada sıkıntılı arkadaşlara daha faydalı olur diye düşünmüştüm. Ufacık bozcaada da bile neredeyse kaybolma başarısını gösterecek yapıdayım

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Güzel bir gezi olmuş.
    Elinize sağlık.
    mesut hoca bunu beğendi.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Elinize sağlık güzel bir gezi olmuş.Oylatı sayenizde hatırlamış oldum.Gerçekten güzel bir mekan.
    İlk 1998 de,sonrada 2007 senesinde 2 gün kalmıştım.Şelaleye çıkış insanı baya yoruyor doğrusu.
    Paylaşım için tekrar teşekkürler.
    mesut hoca bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Hocam süper olmuş bayıldım doğrusu
    mesut hoca bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Tebrik ederim arkadaşım. Güzel bir keşif yapıp, güzel fotoğraflarını paylaştığın için teşekkürler.
    mesut hoca bunu beğendi.

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Yine harika bir gezi... Allah'a emanet olun.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlatım güzel resimler güzel bayıldım...
    teşekkürler ramazan bey saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık 15.geziyi sabırsızlıkla bekliyoruz
    teşekkürler karalı bey,15. gezi fırsat bulduğum ilk zamanda olacak inşallah,saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş.
    Elinize sağlık.
    teşekkürler,saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık güzel bir gezi olmuş.Oylatı sayenizde hatırlamış oldum.Gerçekten güzel bir mekan.
    İlk 1998 de,sonrada 2007 senesinde 2 gün kalmıştım.Şelaleye çıkış insanı baya yoruyor doğrusu.
    Paylaşım için tekrar teşekkürler.
    teşekkürler sivaslı dostum,oylatı merak ettiğim ve daha doğrusu hiç görmediğim bir yeri keşfe gitmenin zevkini yaşadım ,bu güzelliklern saklı kalması elbette mümkün değildi bende sizlerle paylaştım ,ilgin için teşekkürler,saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam süper olmuş bayıldım doğrusu
    teşekkürler sayın arkadaşım,saygılar.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok güzel bir gezi tebrikler
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim arkadaşım. Güzel bir keşif yapıp, güzel fotoğraflarını paylaştığın için teşekkürler.
    ben teşekkür ederim ilker arkadaşım,fırsatını buldummu geziyorum,saygılar arkadaşım.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

lucifer1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabah kahvaltısında çorba içebilecek kapasiteye sahip tek kişi değilmişim demek :D

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hocam keşifte olsa iyi gezi,Adaşımın yeride gayet makulmuş böyle yerlerin İstanbulda olduğunu düşündümde 12 tl'yi iki ile çarpmak gerekir
    Paylaşım için teşekkürler,umarım ailenizle daha fazla eğlenirsiniz

Motosikleti
    Alıntı EFEKAN09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine harika bir gezi... Allah'a emanet olun.
    teşekkürler efekan bey ,sizde ALLAHA emanet olun! saygılar.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Honda Integra
    Tekerin düz bassın Mesut hocam ya bişi sorcam köpek yada türevi bişi çıkcak diye korkmuyormusunuz sırf bunlardan çekindiğim için bazı yerlere gidemiyorum :D

bu arada anlatımın herşy 10 numara
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    selam! değerli arkadaşım sormuş olduğun soru gerçekten iyi bir soru, çocukluğunda bir köpek tarafından ısırılmış biri olarak,elbetteki tüm normal insanlar gibi bende biraz korkuyorum ve gezdiğim yerlerde çok defasında sizinde dediğiniz gibi çoban köpekleri havlayarak bana yaklaşırlar ama ben hiç bir zaman eyvah köpekler geliyor diyerekten motoru gaz'layıp kaçmam ,kaçarsam yollar genelde stabilize yol(toprak yol)olduğu için ve birazda panik olursam sonunda'da düşersem daha tehlikeki olacağını düşünürüm ve kaçmam,köpek bana yaklaşır ve ben motorla dururum hiç kaçmam ondan korktuğumu belli etmem ve sen o köpeğe bir şey yapmazsan o da sana bir şey yapmaz ,havlar,havlar ve gider,yada şöyle düşün dünyada insan oğlundan daha tehlikeli canlı varmı sizce? bence yok,işin aslı bu güne kadar karşıma çok köpek çıktı ben hiç kaçmadım,bir gün ısırılırsam buradan size yazarım,karşıma köpek'ten başka köpek türevi birşey çıkmadı, benden sana tavsiye gezdiğin yerlerde yakında veya uzakta her hangi bir koyun veya keçi sürüsü görürsen dikkatli gitmeni (temkinli gitmeni)tavsiye ederim,saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Alıntı baristr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerin düz bassın Mesut hocam ya bişi sorcam köpek yada türevi bişi çıkcak diye korkmuyormusunuz sırf bunlardan çekindiğim için bazı yerlere gidemiyorum :D

bu arada anlatımın herşy 10 numara
    selam! değerli arkadaşım sormuş olduğun soru gerçekten iyi bir soru, çocukluğunda bir köpek tarafından ısırılmış biri olarak,elbetteki tüm normal insanlar gibi bende biraz korkuyorum ve gezdiğim yerlerde çok defasında sizinde dediğiniz gibi çoban köpekleri havlayarak bana yaklaşırlar ama ben hiç bir zaman eyvah köpekler geliyor diyerekten motoru gaz'layıp kaçmam ,kaçarsam yollar genelde stabilize yol(toprak yol)olduğu için ve birazda panik olursam sonunda'da düşersem daha tehlikeki olacağını düşünürüm ve kaçmam,köpek bana yaklaşır ve ben motorla dururum hiç kaçmam ondan korktuğumu belli etmem ve sen o köpeğe bir şey yapmazsan o da sana bir şey yapmaz ,havlar,havlar ve gider,yada şöyle düşün dünyada insan oğlundan daha tehlikeli canlı varmı sizce? bence yok,işin aslı bu güne kadar karşıma çok köpek çıktı ben hiç kaçmadım,bir gün ısırılırsam buradan size yazarım,karşıma köpek'ten başka köpek türevi birşey çıkmadı, benden sana tavsiye gezdiğin yerlerde yakında veya uzakta her hangi bir koyun veya keçi sürüsü görürsen dikkatli gitmeni (temkinli gitmeni)tavsiye ederim,saygılar.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)