Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 Gece, 3 Gün, 1050 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Yakın arkadaşım Atınç ile bayram tatilinde yaptığımız turu paylaşmak istedim.

İlk olarak çıkış kmsini çekiyorum tabii ki

Sabah köpeği gezdirip doğruca Atınç'ın evine yola çıkıcam. Çıkmadan biz.

Atınç hazırlanmış beni bekliyor. Intercomları bağlıyoruz ve devam.

İlk durak Nazilli. Kısa bi bayramlaşma yapıyorum akrabalarla.

Denizli'de ilk benzin molası ve kahvaltı. Şahintepesinde duruyoruz kahvaltı için. İnanılmaz açım. Hatta gezi yazılarında genelde yenilen şeyin fotoğrafı koyulur. Ben kahvaltıyı bitirdikten sonra çektim. Öyle açım.

Antalya'ya doğru devam ederken, BMW-Mercedes araçlar arka arkaya bizi sıkıştırıp duruyorlar. Kırmızı ışıkta denk geliyoruz, öne geçip ilerliyoruz. Yine arkadan gelip sıkıştırıyorlar selektör falan. Ulen dedik, çekelim kenara gitsinler. Öyle devam edelim. Ordan bi fotoğraf.

Şansa bak, petrole giriyoruz ve bu bmwlerden birinin lastiği patlamış. Diğerleri de arkadaşları. Hepsi bekliyor tamirciyi.
    (bmw arkada)

Redbull kanatlandırır...

Antalya'ya girdik.

Olympos'a gideceğimiz için Kemer'e doğru devam ettik. Maalesef Kemer yolunda bi motosiklet kazası gördüm ve hemen durdum. Karşı şeride geçip yardımcı olmaya çalıştım. Neyseki ciddi bir şey yoktu.

a

Atınç kazayı görmeden devam etmiş. 20-30 km sonra beni beklerken buldum. Ulen dedim ölsek kalsak durmayacaksın hea. "Yaw arkada farı yanan motoru sen zannediyordum, intercomdan bağlanmaya çalışıyorum bağlanmıyor, şarjı bitti heralde ondan bağlanmıyor diye devam ettim, sonra kırmızı ışıkta bi baktım sen değilsin kenara çektim" dedi. Ben tabi koptum

Biz Olympos'u Kumluca'da sanıyorduk. Kumluca tabelasında fotoğraf çekildik, gittik gittik Olympos diye bi yer yok. Bi petrole sorduk. 15 km geride kaldı dedi. O sıcakta, o yorgunlukla delirdik tabi. Geri dönerken çok sinirli ve yorgunduk.

Olympos'ta çadırları kuruyoruz.

Hadi bakalım sahile!

Olympos

Olympos tarih olarak güzel bir yer fakat ben abartıldığını düşünüyorum açıkçası. Çok beğenmedik. İnsan kaynıyordu. Fiyatlar çok pahalıydı. Garip bi yer. Tavsiye etmiyorum. Tarihi gezi olarak gidilmesi gerek.

Kahvaltı ve Toplanma vakti. Finike tarafından devam edeceğiz. Zincirleri yağladık.

Kumluca’da bi su molası. Hava çok sıcak, sürekli dehidrasyona uğruyoruz. Başımızı komple yıkıyoruz.

Finike’ye vardık. Finike’de fotoğraflar.

Finike’den çıkınca inanılmaz derecede güzel bir yol var. Anlatılmaz yaşanır diyorum. Virajlar denize sıfır, yol kalitesi süper. 100cc motosikletle bile yatabilirsiniz. “Keşke Finike’de otursam da canım sıkılınca şuraya çıksam” falan dedim resmen. Yol bitmeden bi mola verdik kenarda.

Aşağıda harika bir koy var.

Demre’yi geçip Kaş’a ulaşmaya çalışırken Kekova’ya da uğrayalım dedik. (Atınç'ın tabiriyle benim memleket. "Keko"va"

Kekova’da tekne turları oluyor lâkin bizim vakit sorunumuz olduğu için özel bi tekne kiraladık 1.5 saatlik. Toplam 150 tlye. Adam bizi aldı, tanıta tanıta gezdirdi. Güzel bi koyda denize girmemiz için vakit verdi. Gayet keyif aldık. Kekova’nın tarihini de öğrenmiş olduk. Tavsiye ediyorum. Deniz harika.

Tekneden indik.

Petrole uğradık yine…

Kaş’a giderken “lanet olsun” deyip durduk. Yol eriyip zift olmuş. Sıcak vurmasını geçiyorum, lastikleri bitirecek, o kadar sıcak asfalt.

Kaş.
    Kaş diyince aklıma hep şu sahne geliyor.

Kaş’ta yemek yiyoruz.
    Ben yine yemekten sonra fotoğraf çekmeyi akıl ediyorum.

Muğla Akyaka’ya doğru devam ediyoruz, bi petrol ziyareti daha.

Oturup soda içerken bi MT9 tracer geldi. Bi adamla kadın inip benzin falan aldılar. Kadında ve adamda sadece kask vardı. Şort-tshirttiler.
    Atınçla birbirimize bakıp “ulan böyle motora mı binilir lan uzun yoldalar bide bak yan çantalar var, arkada büyük çanta vs”

Sonra bi baktık motosikletin plakası Italya. Garibimize gitti, sohbet etmeye başladık. Ve o kadar üzüldük ki.

Bu çift İtalya’dan Türkiye’ye geliyor. İstanbul’dan başlıyorlar. İstanbul’da motosiklet park halindeyken topcaselerini çalıyorlar. Topcasede kask ekipman vs para gidiyor. Antalya’ya gidiyorlar ordan yol yapıyorlar. Şimdi de Pamukkale’ye geçiyorlarmış. Birer soda ısmarlayıp yolcu ettik. Üzüldük ve utandık.

Petrolden çıkıyoruz;

Daha sonra hiç durmadan Muğla Akyaka’ya gittik. Akyaka çok yoğundu. Orman Kampına gittiğimiz de dolu olduğunu söyleyip geri çevirdiler.

Napıcaz nedicez, hava da kararacak, yorgunuz derken, Akyaka da Akbük koyu var. Oraya gidelim dedik.

Oraya giderken yolda bi restoranda bi an gözüm bi motosiklete çarptı. Ben bunu bir yerden hatırlıyorum lan dedim ve geri döndüm. Bi baktım Bandit. Bizim Suzuki Bandit Türkiye diye bir facebook grubumuz var. Küçük ama içi dolu turşucuk. Herkes motosikletini paylaşıp sohbet eder.

O gruptan Eyüp’ün Bandit’i. Ama çocuk İstanbul’da normalde. Motorun yanına gidince onlarda geldi, sohbet muhabbet. Akbük’e davet ettim. Gelip bi biramı içtiler. Ordan devam ettiler. Güzel bir tesadüf oldu.

Sonunda bizde çadırımızı kurduk. Hava karardığı için pek bir şey görünmüyordu çekmedim. Yemek yemeye gittik.

Sabahından kareler;

Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Gökova Akbük Koyu.

Sakin sessiz ve tertemiz.

Toparlanıp Aydın’a yola çıktık.

Sakar Geçidi

Bi petrol molası daha

Ve turumuzu bitirdik.

Bitiş kmsi:

Toplam yakıt tüketimi, fişlerin hepsini aldık ve hesapladık.

Ducati Scrambler: 263 TL Yaktı
    Suzuki Bandit 600S: 303 TL Yaktı

Ortalama hızımız 110'du. Bazı yerlerde sabit 90 gittik. Bazen sabit 130 gittik. Çok nadir 150'ye çıktık.

Sormak istediklerinizi cevaplayabilirim, görüşmek üzere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Eğlenceli bir gezi olmuş.
    İmrendim açıkçası. Ayrıca paylaşımlar da çok güzel.
    Keyifli ve kazasız sürüşler diliyorum.

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Çok güzel bir anlatım olmuş keyifle okudum

Motosikleti
    R25
    Antalya da turizm bitmiş abi Ruslarda gelmese hiç kimse yok 5-6 yıl önce heryer turist doluydu

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ne varsa bizim buralarda var.Ben bayramın ilk günü Nazilli'ye geldim adadan hala Nazilli'deyim üşendim Denizli muğla falan.Gidilecektide yok abi üşengeçliğim ağır bastı havada sıcak olunca otur oturduğun yerde dedi iç ses peki dedim oturdum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    o m banditi almadığıma üzülsem mi ne...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fiyatlar çok pahalı her şeyi kendi imkanlarımız ile halletmek gerek

Cacık yok buralarda yunanistana gitmek lazım )

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Her şey muhteşem , devamını bekliyoruz.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Güzel ve keyifli bir gezi olmuş.
    Tebrikler.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Güzel gezi tebrikler. Lakin kendimi bir an şu turistlerin yerine koydum her şeyimi çaldırmışım ben olsam sayıp sövüp geri dönerdim herhalde ülkeme.
    bursalıali bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olimpos'un neresini pahalı buldunuz anlamadım ? KArış karış gezdim Türkiye'yi bu kadar overrated ve bu kadar ucuz bir yer daha görmedim. KAvun içi 3 top dondurma 5(bej) lira, 100 liraya 2 kişilik oda veriyorlar.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olimpos'un neresini pahalı buldunuz anlamadım ? KArış karış gezdim Türkiye'yi bu kadar overrated ve bu kadar ucuz bir yer daha görmedim. KAvun içi 3 top dondurma 5(bej) lira, 100 liraya 2 kişilik oda veriyorlar.
    Olimpos gerçekten overrated bir yer. Yiyecek ve içki olarak biz pahalı bulduk. 2 kişi aperatif bir şeyler yiyip içecek içtik yanında. 65 TL para aldılar. Birayı mekanda içince 12.5 tl istediler. Ulan dedim şaka gibi. Pahalı yerlerde bira içersin 20 tl olur anlarım da burda ne alaka?

Teşekkürler herkese.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Güzel gezi olmuş. İtalyan çiftede üzüldüm. Para topcasede bırakılır mı ? Motoru bile uçurabilirlerdi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olimpos'a geçen sene hanımla gitmiştim . Fethiye'ye göre falan ucuz .

Zuzuuw arkadaşın dediği gibi kavun içi dondurma , o surlara gelmeden solda bahçeli bı mekan 3 tane amca işletiyor . 5,10 lira gibi birseydi .

2014 yilinda Olympos'a tatile gittim. Bu yila kadar bir daha hic Turkiye'de tatil yapmadim, sadece bayramda 1 gun bir yerde kaldim orasi da Turkiye'deki tatil konseptinin baya disindaydi.

Olympos, benim bu ulkede tatil yapmaya tovbe etme sebebimdir. Bu kadar anlamsiz, bu kadar abartilmis bir yer olamaz. Verdiginiz 10 kurusa bile yazik.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Olimpos bayramlar da aşırı kalabalık oluyor. Mekanlar da müşteri sıkıntısı çekmediği için fiyatlarını ona göre ayarlıyor. Özellikle yaz dönemi iş yapan bir bölge için çok anormal sayılmaz. Normal zamanda hem otel fiyatları hem mekanlarda ki yeme içme fiyatları bi nebze daha uygun. Marketlerde 7 lira olan bira tatil yerinde 11-12 den aşağı içmek ne yazık ki çok zor

Motosikleti
    .
    Mamba09 (isminizi bilmiyorum)ile Atınç'ın maceraları

Ben en çok kazada siz durunca arkadaşınızın farketmemesine güldüm

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    beşinci resimde bir qute gördüm sanki...

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Güzel gezi olmuş.

Anlatımda güzeldi teşekkürler keyif aldım.

Umarim daha çok gezi paylaşırsın.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    harikasınız arkadaşlar,yüreğinize sağlık,bana gezilerimi hatırlattınız, çok güzel yerleri gezmişsiniz,hep böyle geziler yapın ve bizlerle paylaşın ki ufkumuz açılsın,her şey gönlünüzce olsun,eskişehirden selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)