Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul Çanakkale Marmaris Datça 2300km.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bu kış bakımını yaptığım motorumla bu mesafedeki ilk gezi tecrübem için yıllık izini bekledim.
    15-20 gün gibi bir zaman ayırmıştım, fakat hesapta olmayan şeylerden bir hafta ile sınırlı kaldı.

Arkadaki ağaçlı yer evimin bahçesi yola çıkma hazırlıkları

Gümüşyakayı geçerken

Edirne civarlarında yağmura yakalandık. Birde ıslak yolda motor savruldu, şükür düşmeden ucuz atlattık.

Malkara da yağmurdan sığındığımız bir lokanta burası, tandır köfte türü şeyler yapıyor. Hayatımda yediğim en güzel köfte ve salatayı yaptılar diyebilirim. Uygun bir zamanda tekrar gidicem.

Sundurmasındaki kırlangıç yuvası elinizi uzatsanız dokunursunuz o derece doğal bir lokanta burası. Hatta lokanta değil başka bir ismi olmalı

Yollar güzel. Bazı kısımlarda bakım çalışması var. Bir de ıslak olmasa.

Sevgülü keçiler, hastasıyız

Burası benzin istasyonu arkası hayvanat bahçesi. Ne kadar iyi bir şey tartışılır.

Çanakkale de şehitlik gezisi sırasında malum bir siyasi partinin inanç ve seçim istismarıyla burada karşılaşacağımı hiç düşünemezdim. Şehitlik gezisini başlamadan bitiriyorum.

Hırhıs var

Kamp alanında gün batışı

Gece beklenmedik bir soğuk, hazırlıksız yakalandım mont var Allahtan.

Kamp alanı

Eceabatta çok güzel bir yer burası kahvaltı harikaydı.

Feribotta

Çanakkale balıkesir arası yollar bu şekilde ben çok beğendim

İzmir dikilide bir kamp alanında konakladım bir akşam. İşletmeyi sevmedim aşırı kalabalıktı. Resimleri es geçtim

Aşağısı marmaris gökova. Manzara süper yakından görmelisiniz.
    Bir kaç gün evvel Forumdan ismail ayvazın hayatını kaybettiği yol burası sanırım

Gökova yolu.

Gökova kamp alanı. Tavsiye ederim güzel işletmesi var ve hesaplı.

Kampın denizden görüntüsü

Sedir adası. Giriş 15 tl. Ama ada mükemmel.

Kleopatra plajı. Kumlara basmak yasak.
    Sezar bu adayı Kleopatraya hediye etmiş. Buradaki kumları Mısırdan gemilerle getirtip buralara döktürmüş, diyorlar.
    Ne Kleopatraymış arkadaş

Adanın tiyatrosu. Sanırım 2200 yıllık bir tarihi var. 2200 yıl evvel buralarda insanlar nasıl yaşamışlar acaba.

Kamp alanı yanındaki azmak çayı. İçinde koca koca balıklar var. Avlanmak yasak sanırım.

Daha sonra Bozburuna gitmek için yola çıkıyorum. Bu bölgeler otellerin pek olmadığı yerler.

Kızkumu. Efsaneye göre Bybassos Kralı'nın kızı güzel Prenses, korsanlardan kaçmak üzere burada denize doğru gider. Yüzme bilmediğinden dolayı da eteğine kum doldurarak ve karşı kıyıya ulaşmak için denize serperek ilerler. Ancak karanlıkta yolunu kaybettiğinden ve kumları da bittiğinden dolayı, kaldığı yerde boğularak ölür. Bu hikayeye dayanarak bölgeye Kızkumu ismi verilmiş.

Tabeladaki Amos denilen yeri daha sonradan keşfettim gitmek nasip olmadı. Bir dahaki sefere inşallah. Çok güzel bir koy.

Bozburun. Burada kalmayı planlıyordum. Daha sonra Datça dan buraya tekne turları olduğunu duyunca bir taşla iki kuş vuralım hesabı Datçaya gitmeye karar veriyorum. Ama Datça dan Bozburuna tekne turlarının bir süreliğine iptal edildiğini Datça öğreniyorum hesaplar tutmuyor maalesef.

Bu kayıkta miçoluk bile yaparım. Para vermeseler de olur.Karnımı doyursunlar yeter.

Datça. İlk kamp alanı gece giriş yaptım hiç beğenmedim. Sabah gün doğar doğmaz çıkıyorum buradan.

Bu koydaki çamlık alan arayarak tesadüfen bulduğum başka bir kamp alanı.
    Gökovayı aratmıyor bana. Herkese tavsiye ederim.

7 gün sonunda maalesef geziyi erken bitirip dönüşe geçiyorum. Kamptan çıkarken.

Gelibolu. Keşan da bir akşam kalıyorum. Çok yorgunum.

Malkara civarları, giderken tesadüfen uğradığım köfteciyi arıyorum ama farkında olmadan geçmişim.

Gümüşyaka tarafı
    Yol kenarında denize bakıp dinlenip, Fena değil iyi gezdik vs şeklinde kabarırken bu üç bisikletli ile karşılaşıyorum.
    İsviçreden geliyorlarmış

Bu şekilde gezi sona eriyor. Benim açımdan iyi bir tecrübe oldu. Gökova ve datça kamp alanları ve bu bisikletliler bende bir çok düşünceye sebep oldular. Mesela bir karavan. Bir daha gelmeyeceksiniz dünyaya fırsatları değerlendirin . Herkese iyi günler.

enxdesign, hakan_biolog, alpino ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Keyif dolu bir gezi olmuş.
    Kamp alanları malesef daha önce bilgi sahibi olmayınca bir süpriz.Bazen iyi bazen kötü.
    Paylaşım için teşekkürler

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi olmuş, kamera olarak ne kullandınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyif dolu bir gezi olmuş.
    Kamp alanları malesef daha önce bilgi sahibi olmayınca bir süpriz.Bazen iyi bazen kötü.
    Paylaşım için teşekkürler
    Ben teşekkür ederim. Kamp alanı konusunda haklısın.Biraz tecrübe gerekiyor. Bende bu şekilde yaşayarak öğreniyorum.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş, kamera olarak ne kullandınız
    Teşekkürler. Gopro hero2. görüntü kalitesi çok daha iyi aslında, fakat youtube yüklemek için kaliteyi düşürmek zorunda kalıyoruz malesef.
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir gezi olmuş.Paylaşım için teşekkürler.
    Bisikletliler insanın niyeti olunca herşeyi yapabileceğinin bariz bir örneği.Yapabilenlere helal olsun.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    güzel gezi yapmışsınız
    ege de isteyip de gitmek nasip olmayan tek yer bozburun tarafı ama inşallah bir gün oraları da ziyaret edeceğim :D
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    Paylaşım için teşekkürler.......

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Güzel bir gezi.
    Tebrikler.
    Bir de kamp alanlarındaki fiyatları ile gezi teknesi tur fiyatlarını ekleseniz, ayrıca kamp alanlarının nelerini beğenip nelerini beğenmediğinizi belirtseniz süper olurdu.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    güzel gezi olmuş hocam. Kazasız olması daha da bi güzel

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi yapmışsınız
    ege de isteyip de gitmek nasip olmayan tek yer bozburun tarafı ama inşallah bir gün oraları da ziyaret edeceğim :D
    Bozburun içime dert oldu, başka bir zaman mutlaka yine gideceğim bir yer orası. amos turgut ve selimiye de dahil.

Alıntı zizulander adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi.
    Tebrikler.
    Bir de kamp alanlarındaki fiyatları ile gezi teknesi tur fiyatlarını ekleseniz, ayrıca kamp alanlarının nelerini beğenip nelerini beğenmediğinizi belirtseniz süper olurdu.
    Kamp alanı çanakkale kabatepe orman kampında çadır kurmayı yasaklamışlar. Diğer kamp alanında belli alanları yasakladıkları için çadır gelirleri epey düşmüş işletmenin. Kamp alanı güzel 25 tl. wc banyo hak getire. Wc si zaten paralı. Kamp alanı güzel ama çok daha güzel işletmesi olabilir. Yoklukta iş yapar. İzmir bademlide ismini hatırlamadığım kamp alanı 25 tl çadır alanı aşırı kalabalık, denizi güzel, wc banyo iyi değil bir daha uğramam herhalde. Gökova da kamp alanı 30 tl. Elektrik var. Kamp alanı müthiş, temiz. wc banyo market vs. herşey yerli yerinde. Datçada ılıca kamp 40 tl ama gelişi güzel bir ortamı var kampta olduğumu hissedemedim, okul bahçesi gibi bir alan küçük. Yorgunluktan konakladım sevmedim. Datça aktur kamp yine 30 tl. Süperdi. Gökovayı aratmadı hatta denizi gökovadan güzel.. Wc banyo benim evimden temizdi neredeyse. Çamaşırhanesi yemek pişirme yerleri vs eksiksiz. Gökova akyaka ve datça aktur kamp hiç düşünmeden gidilebilecek güzellikte. Tekne turu kişi başı 30 tl öğle yemeğide dahil. Sabah 9da yola çıkıp akşam 6 da dönüyorsun. Yüzmek için durduğumuz yerler zaten anlatılmaz derecede.

Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş hocam. Kazasız olması daha da bi güzel
    Motoru yağmurda bir savurdum ama topladım. Benzin istasyonunda yan ayaklığı açmayı unutup motoru yana yatırdım Allahtan koruma demiri var çizik bile olmadı motorda. Bunun dışında yan yoldan beni görmezden gelip yola atlayan araçları saymazsak kaza bela yaşamadık şükür.
    zizulander bunu beğendi.

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozburun içime dert oldu, başka bir zaman mutlaka yine gideceğim bir yer orası. amos turgut ve selimiye de dahil.

Kamp alanı çanakkale kabatepe orman kampında çadır kurmayı yasaklamışlar. Diğer kamp alanında belli alanları yasakladıkları için çadır gelirleri epey düşmüş işletmenin. Kamp alanı güzel 25 tl. wc banyo hak getire. Wc si zaten paralı. Kamp alanı güzel ama çok daha güzel işletmesi olabilir. Yoklukta iş yapar. İzmir bademlide ismini hatırlamadığım kamp alanı 25 tl çadır alanı aşırı kalabalık, denizi güzel, wc banyo iyi değil bir daha uğramam herhalde. Gökova da kamp alanı 30 tl. Elektrik var. Kamp alanı müthiş, temiz. wc banyo market vs. herşey yerli yerinde. Datçada ılıca kamp 40 tl ama gelişi güzel bir ortamı var kampta olduğumu hissedemedim, okul bahçesi gibi bir alan küçük. Yorgunluktan konakladım sevmedim. Datça aktur kamp yine 30 tl. Süperdi. Gökovayı aratmadı hatta denizi gökovadan güzel.. Wc banyo benim evimden temizdi neredeyse. Çamaşırhanesi yemek pişirme yerleri vs eksiksiz. Gökova akyaka ve datça aktur kamp hiç düşünmeden gidilebilecek güzellikte. Tekne turu kişi başı 30 tl öğle yemeğide dahil. Sabah 9da yola çıkıp akşam 6 da dönüyorsun. Yüzmek için durduğumuz yerler zaten anlatılmaz derecede.

Çok teşekkürler makbule geçti.
    Soruyu sormamın sebebi 3 hafta önce eşimle ben de benzer güzergahta İzmir'den Mersin'e kadar eşimle indik ama kamp alanlarını temizlikten yoksundurlar diye tercih etmedik. Sözde 4 yıldızlı otellerde yarım pansiyon kaldık ama ne 4 yıldız her gittiğimiz otelde yatak çarşaf değiştirdik. Temizlenmemiş oda bile verdiler. Gelecek sefer kamp yapmayı düşünüyorum. En azından temiz yerleri bir not tutarım aklımda.
    Tekrar teşekkürler.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı günlerde Aktur'da bulunmuşuz
    Eşsiz bi güzelliğe sahip bi yer..
    tanertc bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı günlerde Aktur'da bulunmuşuz
    Eşsiz bi güzelliğe sahip bi yer..
    Evet süper yer. Motorla mı gitmiştin.

Evet süper yer. Motorla mı gitmiştin.
    Evet crf ile belki görmüşsünüzdür ama arkadaşımın yazlığına ziyarete gitmiştim, kamp alanı da gayet güzel gözüküyordu.
    Çadırım yanımda olsa evde yatmazdım
    Yavuz Sultan Selim Han

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kamp cadırını markası modeli fiyatı nedir Bayramlarda anca bi yerlere gidebiliyoruz otel bulmak sıkıntı pansiyona bile 150 tl diyorlar

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok güzel bir gezi olmuş.
    Emeklerinize sağlık.
    tanertc bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet crf ile belki görmüşsünüzdür ama arkadaşımın yazlığına ziyarete gitmiştim, kamp alanı da gayet güzel gözüküyordu.
    Çadırım yanımda olsa evde yatmazdım
    Migrosun ordamı. Dolaştım pazara falan gittim orada ama görmedim senin motoru.

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamp cadırını markası modeli fiyatı nedir Bayramlarda anca bi yerlere gidebiliyoruz otel bulmak sıkıntı pansiyona bile 150 tl diyorlar
    Gittigidiyordan kargo dahil 80 tl ye aldım. 2,40cmx2,40 gibi bir ölçüsü var. Kış harici işinizi rahat görür.Marka hatırlamıyorum. Bu fiyata markanında pek bir önemi yok zaten.

Migrosun ordamı. Dolaştım pazara falan gittim orada ama görmedim senin motoru.

Gittigidiyordan kargo dahil 80 tl ye aldım. 2,40cmx2,40 gibi bir ölçüsü var. Kış harici işinizi rahat görür.Marka hatırlamıyorum. Bu fiyata markanında pek bir önemi yok zaten.

Migros'a biraz uzaktık ormanın başındaydık. Ben de görmedim fazla motosiklet ama kamp alanının ordan bi kaç kez geçtim, görsem gelirdim

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Elinize sağlık,iyiki bizimle paylaştınız
    Motorunuzun yakıt ortalamasıda geziler için gerçektende çok güzel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)