Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aşağı tarafların tozunu aldım geldim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Uzun zamandır aklımda olan çadır kurma istegimi 12-14 temmuz tarihlerinde kendime verdigim bu sıcakta evde yatılırmı bi dolan gel bakem çocum komutuyla çatara patara bir dolandım geldim.. Eldeki malzemeyi kontrol edip eksikler için alısverise cıktım 1 saatte eksik ekipmanlarımı tamamladım, sardım bizim çocuga yükü güneş batmadan çatırı atma ümidiyle saat 18.30 da Gökova akyaka orman kampının yolunu tuttum. Gün ışıgıyla cadırı kurmak istiyordum o sebeple gidiş yolunda fotograf alamadım ilk molam evden 225 km sonra düzgün bir benzinlik bulup eksilen depoyu tamamlayıp su wc ihtiyacı gidererek tamamladım zaten 25 km gibi bir yolum kalmıştı Gezimin ilk fotografları maalesef pompa manzaralı bunumu çektin ülen diyenleri duyar gibiyim

Gittigim yoldan dönmemek adına dönüşü milas,söke,kuşadası, izmir şeklinde tamamladım güzel de oldu

Herşeyimiz tastamam yola çıkmaya hazırız

İlk mola yerim buraya kadar 50 tl yakmışım yetişmek icin izmir aydın arası otobanda biraz tempolu geldim yine çine taraflarıda cok güzel virajlı ve kaliteli hızlı yollara sahip hic yorulmadan keyifle geldim

Benzinlikten hemen sonra senelerdir görmedigim manzara.. eskiden bu yol 3 şeritti şimdi cift yol olmuş virajlar müthiş gözlerim Türkiyede bir tek burda gördügüm ''Çıktığınız Viteste İniniz'' levhasını aradı fakat yollar genişledigi icin gerek kalmamıs sökmüşler sanırım..

Kim len bu demeyin diye araya manzaralı bir selfie sallıyorum

5 dakikalık sürüşten sonra varış noktama geldim sayılır.. Eldivenlerin bedeni fotoyu bozmasa daha güzel olurmuş

Gün batmadan evrak işlerimi tamamladım hızlı bir şekilde çadırımı kurup yerleştim.
    Çadır başı 30 TL gecelik ücret aldılar 2 gece konaklamak icin 60lira ödedim bir cadırda 4 kişiye kdar kalabiliyorsunuz bu fiyata adam başı7.5tl düşüyor tek giderseniz yine 30 u ödüyorsunuz, hemen her yerde olan elektirik panolarında sınırsız elektrik kullanımı gün icinde gün ısıyla ısınan suyla dus alıyorsunuz sıcak soguk duş imkanı wc ve duşlar cok temiz insanlar uzun konaklıyor özellikle karavancılar işi resmen abartmıs karavanı yazlıga cevirmişler buzdolapları lcd tv ler kimisi kapısının önüne çiçekler ekmiş hatta bir amca akvaryumunu getirmiş hey maşallah dedim sırıta sırıta dolaşmaya devam ettim

Gece saat 3 sularında cırcır böcekleri sessiz moda geçti lakin deli gibi kahkaha atan bir hatun sürüsü sesleri geliyordu sabah kalktım baktım çeteyi kurmuşlar Vegan Feministler miş kendileri hem vejeteryan hem erkek düşmanı tipler gece kalkıp çatmadıgım iyi olmuş 30 tane hatundan sopayı yerdik gibi

Kamp alanı genel görünüşü

Doğanın yeşiline denizin mavisine..

Benim sıpa ve nacizane çadırım

Çam kokusu, tatlı esen rüzgar ohh degmeyin keyfime

Geldigim gece yaptıgım yer bildirimine istinaden milastaki arkadaslardan ugramadıgım icin kalay yedim dalyandan bora abim sök cadırı buraya gel! kalk toparlan seni almaya geliyom dedi sagolsun zor bela ikna ettim söz sabah gelicem diye.. Biraz ortalıgı fotograladım bir soguk duş sabah 10.30 da düştüm Dalyan yollarına..

Adını cok duydugum bu güzel mekana ilk defa geldim Myra cennetten bir köşe gibi..

Bora abi sagolsun park yerimi hazır etmiş Dl sinin yanında

Bahçeden ve iskelesi manzarası kral mezarları..

Güzel bir kahvaltı bol kahkahalı hoş sohbet üzerine iztuzu plajına gidiyoruz caretta caretta kaplumbagalarının gönüllülerce bakım ve tedavisinin yapıldıgı kaplumbaga hastanesini ve plajı görmeye..

Burda Türkiyenin 4 bir yanından getirilen, tekne pervanelerinin, biliçsiz balıkcıların, olta misina ag gibi cismlerle farkında olmadan veya insnlar tarafından yaralanan kaplumbagaların tedabileri yapılıp tekrar hayata döndürülüyor calısanların hepsi gönüllü insanlar birkaç firma ve vakıf giderleri üstlenmiş yardım edenlerin yüregine saglık..

Akşam üzeri kampa geri dönüyorum inceden eşyaları derleyip toplamak üzere sabah dönüş yolu malum ufak tefek toparlanmalar güzel vakit kazandırıyor.. Erkenden yatıyorum serin havada güzel bir uyku cekip sabah 6.30 da uyanıyorum başlıyorum toparlanmaya saat 8.10 gibi hersey toplarlandı çantalandı yüklendı yola cıkmaya hazırım 2 günlük komsularımla vedalasıyorum yola cıkmadan birkaçta fotograf aldım buyrun..

Akyaka çıkışı dönüp manzaraya birdaha bakıyorumm ve karsımda yol ayrımı

saat 9.50 gibi Milas a varıyorum Yatagan milas arasındaki yolu bölünmüş yola cevirmişler güzel olmuş cok rahat geldim akşamdan sipariş verdigim kahvaltıyı güzel kardeşim serhat ve taze gelinimiz yingem sagolsun hazırlamışlar motorun sesine kapıyı actılar hemen oturduk sofraya çaylaaaaaaaaaaar

saat 11.15 gibi çok sıcaga kalmayım dedim müsade istedim birde yolluk fotograf cektirdim çıktım yola.. Milastan cıkmadan azalan depoyu tekrar doldurdum 55 tl aldı bu defa istikamet Kuşadası yola devam ediyorum..

Kuşadasında Aybars a ugruyorum bir selam verip yola devam edicem hemen yapıştırıyor fotografı beni görünce gezenti oldun başımıza diyerekten

saat 2 gibi evimin önündeydim sağ selim gittim döndüm..

Vakit ayırıp okuyan herkese teşekkürler birkac güne kadar daha uzun konaklamalı daha gezmeli tozmalı bir rota cıkarmaya baslıycam izmir ve yakın cevreden, yahut gezip tozmak isteyen, bu yakınlarda olan,buralara yolu düşen bana ulaşabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Çok güzel olmuş. İmrendim valla Eline sağlık yazılar ve fotolar için... Bizde şirkette ekrandan seyredelim olanları
    utk_trn bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Keyifle inceledim.Paylaşım için teşekkürler
    utk_trn bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Ankara MT-07 ekibi olarak, o taraflara gelirsek @deep_far'dan sonra senin de kapına dikiliriz artık bu davetten sonra

Çok güzel gezi olmuş. Kendinle yolculuğa çıkmak gibisi yoktur. İnsan yolda kendini de bir daha tanıyor, bir başka tanıyor...
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt07
    Kuşadası güzelçamlı tarafına gelirsen beklerim. C.tesi pazarları orada oluyorum şöyle güzel ama kısa bi milli park turu yaparız.
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş. İmrendim valla Eline sağlık yazılar ve fotolar için... Bizde şirkette ekrandan seyredelim olanları
    Teşekkürler umarım yolunuz buralara düşerde canlı canlı görürsünüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifle inceledim.Paylaşım için teşekkürler
    vakit ayırıp okudugunuz icin ben tesekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara MT-07 ekibi olarak, o taraflara gelirsek @deep_far'dan sonra senin de kapına dikiliriz artık bu davetten sonra

Çok güzel gezi olmuş. Kendinle yolculuğa çıkmak gibisi yoktur. İnsan yolda kendini de bir daha tanıyor, bir başka tanıyor...

hay hay efenim buyrun gelin kapımız daima acık yolda ögretiyor insana hele kaskın icinde bir halil ibrahim türküsü söyledim piii duysa kan aglardı türküyü yazan baya bet sesliymişim ögrendim deep far ı kandırıp bidahakine onuda alıcam bu defa sizin yanınıza geldi denk getiremedik bayram sonrası biseyler yapıcaz bakalım

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Vay vay vay kimleri görüyorum Tekerine sağlık Utkanım, mt de tekrar hayırlı olsun
    utk_trn bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    muhteşem bi gezi, güneyin tozunu almak hakkaten başka oluyor
    utk_trn bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı sell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuşadası güzelçamlı tarafına gelirsen beklerim. C.tesi pazarları orada oluyorum şöyle güzel ama kısa bi milli park turu yaparız.
    iletişimi koparmayalım ortalama 2 haftaya bir kusadasına geliyorum.. deniz icin milli park tercih ediyoruz genelde hele dönüşte zeus magrasında soguk suya girme işi olmazsa olmaz gibi oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay vay vay kimleri görüyorum Tekerine sağlık Utkanım, mt de tekrar hayırlı olsun
    kardeşlik elde olmayan sebeplerden ötürü didime yanınıza gelemedim sakaryaya niyetlendik gelelim diye festivalin iptal durumu söz konusu vs dedi aybars iadeyi ziyaret yapıcaktık :/ Mt beni hic üzmüyor cihanımda tenereye sardım bu ara her an hersey olabilir kafamda deli sorular

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhteşem bi gezi, güneyin tozunu almak hakkaten başka oluyor
    Teşekkürler , her adımda başka bir güzellik insanın aklını basından alıyor en kısa zamanda daha kapsamlısına niyetliyim bakalım
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt07
    dediğim gibi herzaman beklerim. zeussuz olmaz tabi brrrrr...
    utk_trn bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşlik elde olmayan sebeplerden ötürü didime yanınıza gelemedim sakaryaya niyetlendik gelelim diye festivalin iptal durumu söz konusu vs dedi aybars iadeyi ziyaret yapıcaktık :/ Mt beni hic üzmüyor cihanımda tenereye sardım bu ara her an hersey olabilir kafamda deli sorular
    Aldın mı Super Tenere olsun bişeye benzesin bence Festivali ben iptal diyorum diğer başkan devam diyo.. Bakalım, önümüzdeki günler neyi gösterecek..
    utk_trn bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldın mı Super Tenere olsun bişeye benzesin bence Festivali ben iptal diyorum diğer başkan devam diyo.. Bakalım, önümüzdeki günler neyi gösterecek..
    Aklımı okuyorsun cihanımda şu an o bütceyi süpere ayırmak istemiyorum mustafa haini 2 gün kampa gittim dl sini göremeden satmış 660 düşünüyorumda sagolsun hic bir bayide motor yok izmirden gezgin bir arkadasla konustm bugun gidip motorunu incelememe müsade etti kafama yatarsa tenere bakınmaya başlıcam.. festival konusunda bizede haber et kendimizi ayarlıyalım
    cihan54 bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel gezi olmuş ,nasıl akyaka güzel değilmi? ben çok beğenmiştim,fazla eğlence yeri yok ama kafa dinlemek için harika bir yer ,kamp alanı nasıldı sence? beğendinmi? gezin kazasız belasız bitmiş,önemli olan da bu zaten paylaşım için teşekkürler...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş ,nasıl akyaka güzel değilmi? ben çok beğenmiştim,fazla eğlence yeri yok ama kafa dinlemek için harika bir yer ,kamp alanı nasıldı sence? beğendinmi? gezin kazasız belasız bitmiş,önemli olan da bu zaten paylaşım için teşekkürler...
    Hocam hersey 4 4 luktu yollar guzel mekan guzel doga muthıs daha ne olsun

omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    güzel gezi olmuş. kazasız belasız nice gezilere..
    utk_trn bunu beğendi.

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Adamın mt-07 var hala şöyle bir aşşağılara uzayıp geliyor. Türkiye turuna ne oldu arkadaş illa benim mi gelmem gerekiyor. Bundan 2 hafta sonra gör YZF nasıl endruo olup araziye vurulur şahit olursun. :D

Şaka maka güzel gezi Utkanım. Kazasız belasız nice böyle güzel gezilere inşallah.
    utk_trn bunu beğendi.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Çok güzel gezi olmuş keza yemeklerde öyle.. Motordaki ön cam uzun yolda rüzgarı kestimi acaba?
    utk_trn bunu beğendi.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Güzel gezi olmuş , tekerine sağlık
    utk_trn bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezmişsin, fakat ne iyi gezmişsin, ama iyi gezmişsin
    Kazasız belasız nice kilometreler
    utk_trn bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Güzel gezmişsiniz memleketime gidipde keyif almadan dönen yoktur zaten
    utk_trn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)