Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Küçük bir EGE - AKDENİZ turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Herkese selamlar sevgili iki teker sevdalıları

Belki bazı arkadaşlarımın fikirleri olur, görmek ister diyerekten kimseyi sıkmadan geçtiğimiz hafta yaptığımız tur-tatil programını ve fotoğraflarını elimden geldiğince sizlerle paylaşıyorum...

Turumuz 9 gün süreli ve takriben 2500km civarıdır. Rota Sakarya-Bursa-İzmir-Didim-Bodrum-Marmaris-Datça-Ölüdeniz-Kaş-Kemer-Antalya-Isparta-Afyon-Kütahya-Sakarya şeklindedir. Tatil, deniz, kum, güneş, viraj, eğlence, yemek; Fazer 8, NC750x, Gsx 650f içerir...

Cumartesi sabah saat 04:00'da teker dönmek üzere hazırlıklarımızı tamamlıyoruz (Bendeniz, Fazer 8 kullanıcısıyım).

İzmir'e kadar soluksuz gittik desek yeridir. Zaten sıradaki fotoğrafımız izmir'den.. Forumdan tanıdığınız mkaptan (Mustafa) ve CEM ile buluşup hasret gideriyoruz. Diğer İzmir'li arkadaşlarla tanışıp hoş sohbet muhabbet şeklinde yorgunluk atıyoruz.

Didim'de motosiklet festivalinde vakit geçirip bir gece konaklıyoruz. Altınkum sahilinde şirin ve güzel bir otelde kaldık. Bizden başka motorcu arkadaşlar da aynı otelde konaklıyordu. Güzel vakit geçirdik. Buradalarsa selam olsun. Kaldığımız akşam Didim'in ünlü beach club'ı Medusa'yı görmeye de gittik...

Bodrum'da Gümbet semtinde kalacağımız otel'e geçtik. Gidecek olanlara şiddetle tavsiye edilir, Bodrum virajları enfesti. Asfaltı, doğası, virajların gelişi vs. takdire şayan...

Otelimizde farklı bir lezzet deneme maksadı ile menüye baktığımızda Fajita seçeneğine yöneliyoruz. Yedik mi yedik, fakat normal bi sac kavurmadan pek de farkı yok. sadece ekstra soğan doğramışlar o kadar

Bodrumda birkaç hatıra fotoğrafı alıp ertesi sabah yolumuza devam ediyoruz...

Bodrum - Bitez sahili

Bodrum gün batımı manzarası

Bodrum'a gelinir de gece kös kös oturulur mu; Catamaran'ı görelim dedik. Çok da eğlendirmedi açıkçası...

Sabah toparlanıp vira bismillah diyoruz, hedef Marmaris...

Akyaka'dan geçerken manzaranın tadına bakıp fotoğraf çekmemek olmaz, insanlığa sığmaz yani

Yolda selamlaşıp geçtiğimiz biz kardeşimizle burada mola verirken karşılaşıyoruz. CBF150 ile artçılı-yüklü Çanakkale'den tura çıktığını ve Akyaka taraflarına gittiğini öğreniyoruz. Keyifli sürüşler dilerim kardeşim. Allah mutluluğunuzu da daim etsin

Marmaris'e çok keyifli virajların sonrasında ulaştık. Bodrum virajları ile yarışır diyebilirim, zemini de virajların konumlanması da on numara... Bu fotoğraf da Marmaris virajları hatırası diyelim

Marmaris'te kaldığımız otelin balkonundan bir kare...

Gün batımında motorları da sevindirelim birkaç poz da onlarla alalım dedik.

Çok sevdiğim Raptor ailesi de turdalardı ve Marmaris'te onlarla kesiştik...

Dalyan tekne turuna çıktık. Güzel bir tur. Caretta Caretta plajında tosbağaları besleyip görüyorsunuz. Daha sonra bir de çamur banyosuna gidiyorsunuz. bu sırada teknelerin güzergahında ihtişamlı Kral Mezarları bulunuyor.

Caretta Caretta plajında tosbağalara özendik

Ehe

Marmaris'te kendimizi ödüllendirip güzel bir yerde Deniz Çipurası yiyelim dedik. Harbiden güzelmiş...

İkinci sabahımızda Ölüdeniz'e geçmeden Datça'yı da görelim diyoruz ve bir kaçamak yapıp Datça'ya geçiyoruz. Yalnız şahsen ben tavsiye etmiyorum, ömrümde gördüğüm en kötü zemine sahip asfalttı. Yarısı erimiş, geri kalanı da kazınmış asfalt... Yolda sadece manzaralar teselli ediyor...

Ve sonunda Marmaris'ten de ayrılıyoruz. İstikamet Ölüdeniz.

Yolda Gökova geçidinde ve beğendiğim bir koyda, önceki turlarımda olduğu gibi hatıra fotoğrafı almayı unutmuyorum.

Yol bir hayli bunaltıcı geçti. Sonunda da kızgın asfalt ve pişirici güneşten sonra kendimizi havuza atıveriyoruz... Ölüdeniz-Hisarönü.

Fethiye'ye yolunuz düşerse yat turu yapmadan ayrılmayın (Aslında Saklıkent'i görmeden de ayrılmayın derler fakat bu gezimizin programına dahil etmedik, neyse). Yat turunda Kelebekle Vadisi, Soğuksu koyu (Ki denizin içinden buz gibi bir tatlısuyun kaynadığı yerdir), Gemiciler adası gibi güzellikleri görme fırsatınız oluyor.

Kelebekler Vadisi

Gemiciler Adası

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meşhule giden bir gemi kalkar bu limandan... Ölüdenizden hareket başlıyor. İstikamet Kaş-Kekova-Finike-Kemer

Kaputaş Plajı

Kekova Körfezine ulaştık, yüzlerde bir tebessüm. Nedeni de çok hoşumuza giden tenha ve tatlı virajlar.

Kekova'da yakaladığımız yabancı plakalı bir gezgin. (Moto Guzzi)

Normalde Kekova'da tekne ile açılıp batık şehri görmeye gidecektik fakat rizgar oldukça şiddetliydi. Biz de gariban gariban, marinada turalamayı seçtik..

Yollardan enteresan ve güzel kareler...

Finike'ye vardık fakat dip not düşmek isterim. Bakılınca virajları çok güzel, keyifli ama tehlikeli. Ki asıl konu, asfaltı güneşi görünce kendini salan türden. Bize de en cıvık hali denk geldi. Bu yolu çok tedirgin ve yavaş katettim. Keşke sağlıklı bir asfalt olsaydı da bu güzel virajların keyfini çıkarabilseydim. Olsun, etrafı daha iyi gözlemlememi sağladı...

Kemer'e vardığımızda Antalya'lı Fazercan dostlar bizlerle tanışmaya ve misafir etmeye geldiler. Saolsunlar çok tatlı insanlar, birlikte yol yaptık, eğlendik, güzel vakit geçirdik. Ah bi de korumalarına biraz daha önem verselerdi...

Antalya Konyaaltı'nda Kokoreççi Hilmi meşhurmuş. Gittik gördük tattık beğendik. Hesabı tuzlu kitleseler de hakkını vermişler kokoreçin vesselam. Tavsiye edilir...

Kemer'de Aura ve Inferno isminde iki büyük club var. Her ikisi de şiddetle tavsiye edilir. Şimdiye kadar karşılaştığım en ihtişamlı ve başarılı mekanlar.

Yine mi yakıt... Tamam tamam serzeniş yok, içsin oğlum değil mi

Artık Sakarya'ya doğru dönüşe geçtik. Isparta'dan geçerken dostlara uğruyoruz. 3 adet beyaz Fazer 8'i ilk defa yanyana görme fırsatı bulduk. Keyifli vakit geçirdik ve saolsunlar çok güzel karşıladılar bizleri... Isparta şehri temiz ve güzel bir şehir. Anladığımız kadarıyla insanları da doğru orantılı olarak öyle

Bu arada Antalya-Isparta arasında Gölbaşı denilen bir yer var. Hala içim cız eder, ben nasıl olur da o güzelliğin birkaç fotoğrafını almadan yola devam ettim diye. Sanırım yine virajlarınbüyüsüne kapıldık. Şiddetle tavsiye edilir. Gölbaşı doğası fotoğrafçılık adına biçilmiş kaftan...

Bu da artık kapanış oldu benim için. Benim adım hıdır, elimden gelen budur diyorum.

Ve zafer pozu... Sakarya'mıza sağ salim ulaştık. Tanıştığımız, renk katan, desteği dokunan herkese sevgi ve teşekkürlerimizle...

SAYGILAR...
    Motork08, erro, CEM. ve 29 diğerleri bunu beğendiler..
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Oguz7734 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 2014 xmax 250 :)
    Süper 1 gezi olmuş hocam tekerin düz bassın kemal gürarda abimizde orada selamlar buradan

Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    muhteşem bir gezi gerçekten tebrik ediyorum imrenmemek elde değil

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Oguz7734 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper 1 gezi olmuş hocam tekerin düz bassın kemal gürarda abimizde orada selamlar buradan
    Ve aleyküm selam iletirim
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    sym joymax
    benzer bir turu iki kere bende yapmıştım cok keyifliydi.konya-izmir-antalya-konya güzergahı olarak yapmıstım.sizin gezide güzel olmuş.ekip iyi sağlam ve keyifli görünüyor.paylasım için teşekkürler.daha nice nice güzel turlar dilerim..

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Süper bir gezi yapmışsınız.Paylaşım için teşekkürler.Gezdiğim yerleri hatırlattınız bana.Kazasız belasız günler dilerim.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Cihan süper bir gezi olmuş elinize tekerinize sağlık. Virajlarda konuşturmuşsun byakkoyu
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan süper bir gezi olmuş elinize tekerinize sağlık. Virajlarda konuşturmuşsun byakkoyu
    ßyAkko'nun içinden virajlarda kaplan gücü çıkıyo
    "CaRPe DieM"

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Harika bir geziyle motorların hakkını vermişsiniz. Bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Yolda birçok MT dostuyla buluşup selamlaşmanız çok güzel olmuş. (Keşke bana da uğrasaydınız, özendim.) Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Valla aklıma geldi muğla'da birilerinin olduğu ama emin olamadım kim vardı diye.. Bir dahakine es geçmem
    "CaRPe DieM"

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Vayy benim gardaşım
    Az oldu ama yinede görüştük iyi oldu
    gezi çok güzel olmuş

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vayy benim gardaşım
    Az oldu ama yinede görüştük iyi oldu
    gezi çok güzel olmuş
    Olm siz de festivale geliyonuz, pide yiyip kaçıyonuz ben ne yapayım. insan alır çadırını kurar, festivalin keyfini çıkartır falan. Yok arkadaş..
    "CaRPe DieM"

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Harika resimler gerçekten sezonu açmışsınız süper ya imrendim gerçekten

Ve katamaran tabiki
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum güzel yol yapmışsın tekerine sağlık emeğine sağlık Şu izin bir gelmedi ki kardeşim bizde çıkalım yola böyle gezileri gördükçe bilgisayarın başında ağzımızın suyu akıyor. Umarım kazasız belasız nice geziler yaparsın bizde keyifle takip ederiz
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum güzel yol yapmışsın tekerine sağlık emeğine sağlık Şu izin bir gelmedi ki kardeşim bizde çıkalım yola böyle gezileri gördükçe bilgisayarın başında ağzımızın suyu akıyor. Umarım kazasız belasız nice geziler yaparsın bizde keyifle takip ederiz
    Üstadım sen bizim ağzımızın suyunu akıtırken iyiydi valla hala aklımda, seninle bir tura çıkmak. Umarım bir gün birlikte teker çeviririz...
    S6453 bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok güzel bir gezi yapmışsınız.İmrenmemek elde değil.
    Yalnız resimler bana az geldi ve yetmedi bilginiz olsun
    Daha önce arabayla geçtiğim yollardan motosiklet ile geçmişsiniz.
    Bende eski günlerimi hatırladım sayenizde çok teşekkürler.
    Birde Antalya'dan gelirken bahsettiğiniz Gölbaşı çok güzel bir mekan.
    Ne zaman güneye insem kesinlikle orada durup mola veririm.
    Elinize, emeğinize sağlık.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi yapmışsınız.İmrenmemek elde değil.
    Yalnız resimler bana az geldi ve yetmedi bilginiz olsun
    Daha önce arabayla geçtiğim yollardan motosiklet ile geçmişsiniz.
    Bende eski günlerimi hatırladım sayenizde çok teşekkürler.
    Birde Antalya'dan gelirken bahsettiğiniz Gölbaşı çok güzel bir mekan.
    Ne zaman güneye insem kesinlikle orada durup mola veririm.
    Elinize, emeğinize sağlık.
    Pro makine vardı ama kartı pili falan unutuldu, öyle de kaldı. Eğer onu kullanıyor olsaydım bu resimler çok daha kaliteli ve sayısı fazla olurdu... Gölbaşı'nı tarif etmek gerekirse; seferoğulları ile tellioğullarının paylaşamayacağı ikinci yeşil vadi vakası olurdu sanırım
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım sen bizim ağzımızın suyunu akıtırken iyiydi valla hala aklımda, seninle bir tura çıkmak. Umarım bir gün birlikte teker çeviririz...
    Dostum kesinlikle benimde aklımda. Seneye hazırladığım birkaç rota var seninle paylaşırım seninde aklında bir rota varsa onuda konuşuruz seneye izinleri ayarlayıp yavaş yavaş hayata geçirelim şu beraber yol yapma fikrini
    cihan54 bunu beğendi.
    anadoluyollarinda.blogspot.com.tr

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kesinlikle benimde aklımda. Seneye hazırladığım birkaç rota var seninle paylaşırım seninde aklında bir rota varsa onuda konuşuruz seneye izinleri ayarlayıp yavaş yavaş hayata geçirelim şu beraber yol yapma fikrini
    Görüyorum ve arttırıyorum. Ben uyumlu biriyimdir, istediğin rotaya uyarım gibime geliyor

Seneye artık yavaş yavaş yurt dışına doğru da açılma düşüncem var. Benzin orada ucuz diyolar
    S6453 bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Neden olmasın dostum her fikre açığım ben yeter ki keyifli yol yapalım
    cihan54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)