Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

6 gün, 2300 km Batı - Orta Karadeniz Gezisi - 2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    dexter57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x8 200
    [QUOTE=Zuzuuw;3394832]Toplam tırmanma okuduğum kadarı ile 3 saatmiş, bizim hem o kadar vaktimiz yoktu hemde durmumuz müsait değildi, mesela yanımda sandalet falan yoktu, bot ve korumalı pantolonla trekking yapmak mermiye kafa atmak olacağından Kostok'a hiç söylemedim aslında buranın bizim gördüğümüzden daha uzun olduğunu.

Ama benim bildiğim insanlar vadiden tırmanıp patikadan iniyorlarmış, biz vadiden tırmanmayıp direk patikadan tırmandık ve patikanın bittiği yerden, yani çay, gözleme, ayran satılan yerden geriye döndük. Buradan ilerisine adamlar nereden tırmanıyor ki? Etrafta tırmanacak ne ip ne de işaret yoktu.

en son resmini çektiğin yerden yukarı çıkacaktın kardeşim baya zorlu bir parkur ama dediğin gibi botla olacak iş değil normal şartlarda şelaleden tırmanıp patikadan aşağı iniliyor yani direk patikadan çıktığında sadece ağaç görürsün ve su sesi duyarsın oda güzel ama tırmanmak en güzeli 3 saati abartmışlar birde ben 20 sefer falan tırmandım 1,5 saat falan sürüyor tabi nerden çıkacağımı bildiğim için birazda hadi seninde 2 saat olsun genç adamlarız sonuçta
    Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=dexter57;3396700]
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplam tırmanma okuduğum kadarı ile 3 saatmiş, bizim hem o kadar vaktimiz yoktu hemde durmumuz müsait değildi, mesela yanımda sandalet falan yoktu, bot ve korumalı pantolonla trekking yapmak mermiye kafa atmak olacağından Kostok'a hiç söylemedim aslında buranın bizim gördüğümüzden daha uzun olduğunu.

Ama benim bildiğim insanlar vadiden tırmanıp patikadan iniyorlarmış, biz vadiden tırmanmayıp direk patikadan tırmandık ve patikanın bittiği yerden, yani çay, gözleme, ayran satılan yerden geriye döndük. Buradan ilerisine adamlar nereden tırmanıyor ki? Etrafta tırmanacak ne ip ne de işaret yoktu.

en son resmini çektiğin yerden yukarı çıkacaktın kardeşim baya zorlu bir parkur ama dediğin gibi botla olacak iş değil normal şartlarda şelaleden tırmanıp patikadan aşağı iniliyor yani direk patikadan çıktığında sadece ağaç görürsün ve su sesi duyarsın oda güzel ama tırmanmak en güzeli 3 saati abartmışlar birde ben 20 sefer falan tırmandım 1,5 saat falan sürüyor tabi nerden çıkacağımı bildiğim için birazda hadi seninde 2 saat olsun genç adamlarız sonuçta
    Zannımca şu resimdeki yerden yukarıya doğru tırmanacaktık ama bilmiyorduk ki. Patikadan yol bulamayınca fazla da zorlamamıştık. Keşke devamınıda göreydik.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Ben buralardan uzaklaşamak şimdilik,iş güç var,nerelere gideceksinizki!

dexter57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x8 200
    [QUOTE=Zuzuuw;3396876]
    Alıntı dexter57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Zannımca şu resimdeki yerden yukarıya doğru tırmanacaktık ama bilmiyorduk ki. Patikadan yol bulamayınca fazla da zorlamamıştık. Keşke devamınıda göreydik.

http://i.hizliresim.com/6Ylvz3.jpg
    aynen öyle her yerde ip yok bazı yerlerde var ora kolay bi yer çıkmak için ileride bir tanesi çok zorlu neyse bi dahaki sefere artık ;)
    Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Şunu belirtmeliyimki şu güne kadar en keyifli ve istekli okuduğum gezi yazısıydı.

Bakın saat kaçta yazıyorum daha yeni bitti

Uyuyamadım sizin yüzünüzden

Elinize , kolunuza , ayağınıza , motorunuza , yüreğinize sağlık.

Tebrik ediyorum.
    Lütfen tüm gezilerinizi aynı bu şekilde bizle paylaşın.

Kostok a selamlar
    O bu gezinin gizli kahramanı .
    Zuzuuw bunu beğendi.

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu belirtmeliyimki şu güne kadar en keyifli ve istekli okuduğum gezi yazısıydı.

Bakın saat kaçta yazıyorum daha yeni bitti

Uyuyamadım sizin yüzünüzden

Elinize , kolunuza , ayağınıza , motorunuza , yüreğinize sağlık.

Tebrik ediyorum.
    Lütfen tüm gezilerinizi aynı bu şekilde bizle paylaşın.

Kostok a selamlar
    O bu gezinin gizli kahramanı .
    Teşekkür ederim, ağustos sonu - eylül başı gibi 2. versiyonunu çekecem inşaallah. 2 tekerli pampalar arıyorum.

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Kardeşim eline emeğine sağlık sahur sonundan bu saate kadar soluksuz okudum tek kelime ile harika. .yeni motor siparisi verdim ve henüz çok acemiyim 32 yaşımdayım 20 li yaşlarımi heba etmişim diyorum.ama henüz geç değil onu da biliyorum. Bu yaz tecrübe kazanıp seneye mutlaka böyle bir gezi yapacağım inşallah. Tabii Sivas'ta bir yol arkadaşı bulabilirsem...selametle. ..
    Zuzuuw bunu beğendi.

@Zuzuuw; Gezi, fotolar, özellikle de anlatım harika. Arada "Şu kadar kişi okumuş, bu kadar kişi yorum yapmış" tarzı sitemde bulunmuşsunuz, gezi raporu paylaşan diğer arkadaşlara da tüyo verme açısından şunu belirtmek istiyorum: Herkes raporu başından itibaren izlemeye başlayıp her yeni mesajı takip edemiyor. Örneğin ben raporun kısa yolunu bilgisayarın masaüstüne almıştım, ancak bu akşam zaman bulup okuyabildim. (2,5 saat.) İlk mesajına yorum gelmeyenler alınganlık gösterip paylaşımı eksik etmesin; bu raporlar, gezilen bölgeye daha sonra gidecek olanlara ciddi anlamda yol gösterici oluyor. Sizin raporunuz da öyle. Paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Zuzuuw bunu beğendi.

Alıntı fafarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim eline emeğine sağlık sahur sonundan bu saate kadar soluksuz okudum tek kelime ile harika. .yeni motor siparisi verdim ve henüz çok acemiyim 32 yaşımdayım 20 li yaşlarımi heba etmişim diyorum.ama henüz geç değil onu da biliyorum. Bu yaz tecrübe kazanıp seneye mutlaka böyle bir gezi yapacağım inşallah. Tabii Sivas'ta bir yol arkadaşı bulabilirsem...selametle. ..
    Ramazan olmasa okuyan yok zaten.

Daha önceden motor tecrüben yoksa uzun soluklu bir gezi sonucunda helvanı yeriz haberin olsun.

Zuzuuw kardeşim eline yüreğine sağlık tebrik ederim doya doya okudum çok güzel hem güldüm,hem korktum ,hem merak ettim,hem öğrendim.... yani anlayacağın yaşadım ben de okudukça daha yeniyim ybr125 aldım ufak ufak geziyorum istanbul'da yakın yerleri fırsat buldukça ben de bayramda sonra bi Altınoluk yapmayı düşünüyorum korkuyorum ama yola çıkınca rahatlıyorum çadır ışıldağa varıncaya kadar aldım gitmekle gitmemek arasında gidip geliyorum,okudukça tamam diyordum ama son bi arkadaşa helvanı yeriz dedin işte bittim :( ( yaş 49 bu arada ),neyse uzatmayayım sana ve artçına o yolda gördüğünüz uzun tır dolusu sevgiler eline yüreğine sağlık...
    Zuzuuw bunu beğendi.

acoskun1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    herhangi bir plan yada rota belitledinmi, bende bahsettiğin tarihlerde ilk uzun gezime çıkmayı planlıyordum, neden olmasın...

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Valla bu gune kadar okudugum en eglenceli ve basarili anlatima sahip gezi raporuydu bu.
    Gezmek kadar gezdiklerinizi buraya aktarmakda buyuk bir is.
    Anlatim tarziniz ve espirileriniz olayi cok renklendirmis.
    Resimlerde iyi.
    O icinde bi asa bi yukari gittiginiz koy de koptum yani ))
    Selalde su yoktu deyince ben de buradan haydaa diye uzuntu yasadim. ))
    Butun geziyi sizle beraber yasadim anlayacaginiz.
    O kadar dusmeyeydiniz iyiydi )
    Artci arkadasinizda baya vefakar ve cilekesti bu arada.
    Selamlar.
    Zuzuuw bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Kardeşim hepimizin helvasını yiyeceğiz birgün. ..Hayatta herşey tecrübe işi. Yeterince tecrübe edinmeden uzun soluklu bir geziye çıkmam ama biraz çabuk öğreniyorum sürüş anlamında sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum ama motor hakkında teknik bilgim zayıf onu da geliştirirsem bir iki yıl içinde dünyayı dolasabilirim evelallah... Motoru aldığım üçüncü gün 60 km'lik köyüme gittim gerçekten harika bir deneyimdi.Bu yaz memleketimin (Sivas) gözden kaçmış güzelliklerini keşfedecegim inşallah... selametle...

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki ay doğu kardeniz düşünüyorum, artçısız

Rota çıkarırken sizi mutlaka rahatsız ederim.
    benim tayinim sakaryaya çıktı, ağustos 20 gibi rizede olacağım ev taşımak için, gelirsen mutlaka ara, tarihler uymasa da her türlü bilgi için arayabilirsin
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tayinim sakaryaya çıktı, ağustos 20 gibi rizede olacağım ev taşımak için, gelirsen mutlaka ara, tarihler uymasa da her türlü bilgi için arayabilirsin
    Zaten benim gezi işide staj yüzünden patates oldu.

İlginiz için teşekkür ederim. Size de hayırlı ossun yeni görev yeriniz.
    fusuy364 bunu beğendi.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Hocam sen n'aptın ya ? 5.30 gibi uyuyacaktım, bak saat 6.36 oldu halaa senin geziyi okuyorum.Çok güzel yazmışsın.Eline sağlık.
    Zuzuuw bunu beğendi.

Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen n'aptın ya ? 5.30 gibi uyuyacaktım, bak saat 6.36 oldu halaa senin geziyi okuyorum.Çok güzel yazmışsın.Eline sağlık.
    Eyvallah 24-29 arası 5 günlük yeni versiyonunu çektim. O da bir 2600 km oldu. Ancak 2 gün içinde yurt dışına gideceğim için 1 ay sonra paylaşma fırsatını yakalarım diye umuyorum.

Motoperest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında alacağım :)
    Dostum öncelikle bir Niksar'lı olarak şunları söylemeliyim ki asıl gezmeniz gereken yerleri gezmemişsiniz Niksar'da .
    Geziniz güzel olmuş ve çok şaşırdım bian Niksar'a girdik deyince . Keşke daha önceden tanışıyor olsaydık beraber kısa bir Niksar turu yapardık .
    Ha bu arada , Kaleye çıkan başka yol yok be kardeşim Mecbur o dik yolu çıkacaksın . Başka yollar var ama onlar iğrenç berbat yürüyerek bile çıkılmaz .
    Zuzuuw bunu beğendi.

Alıntı Motoperest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle bir Niksar'lı olarak şunları söylemeliyim ki asıl gezmeniz gereken yerleri gezmemişsiniz Niksar'da .
    Geziniz güzel olmuş ve çok şaşırdım bian Niksar'a girdik deyince . Keşke daha önceden tanışıyor olsaydık beraber kısa bir Niksar turu yapardık .
    Ha bu arada , Kaleye çıkan başka yol yok be kardeşim Mecbur o dik yolu çıkacaksın . Başka yollar var ama onlar iğrenç berbat yürüyerek bile çıkılmaz .
    Yayla yolundan geçebilmek için Niksar üzeri gittik Ordu'ya. Niksar'da takılmak-gezmek gibi bir niyetimiz olmadığından sadece geçtik gittik. Kaleyi bile tabelada gördük. Vakit yetmiyordu başka türlü birde Kostok faktörü var. Hava kararmaya başlayınca adam ağlayacak sanıyordum.

Niksar Kalesi'ne gelinci; bana tarif edilen yoldan gidince kalenin dış duvarına kadar bile gidemiyorsun. 15-20 metre öteden sadece dış duvarı görebiliyorsun. Bu kalenin içerisine girilmiyor mu ? Arabaların bile çıkabildiği bir yolu yok mu? Bence kesin var ama bizimle billur geçtiler

Motoperest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında alacağım :)
    Sanırım siz o bayırdan başka yola saptınız , normalde o dik yokuş kaleye varıyor . Elbette içine kadar girebiliyorsunuz ve orada çay içmek için cafe tarzı Niksar manzaralı yerler var , oturup çay içip gözleme yiyebiliyorsunuz . Surların üstlerine kadar çıkabiliyorsunuz .

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)