Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

6 gün, 2300 km Batı - Orta Karadeniz Gezisi - 2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşağı asfalt yola inince yağmur iyice bastırdı, önce kahvede çay içtik sonra köftecide köfte ekmek yedik.

4 yarım köfte 15 lira verdik. Dükkan sahibi mal bizim, köfteyide hanım yapıyor akşamdan, bizde köfte ucuz diyerek yarım köfte ekmeğe 3,5 tl aldı.

Motorun herhangi bir yeri kırılsaydı o gece dağda kalacağımız korkusundan ben yemeği yerken karpuz kabuğu görmüş eşek gibi sırıtıyorum.

aYrıca kendimi asrın krosscusu ilan ediyorum. Keremde bugün nasıl düşmedik, nerede hata yaptık onu çözmeye çalışıyordu.

Kabaceviz köyünde anladığım birşey var, halkında muhteşem bir gaza getirme metodu var. Yok 3 dakika yok 5 dakika diye hayatta gitmeyeceğim yeri 3 saatte tırmandırdılar bana.

Köyde yemek yerken, çay içerken saat 20:00'ı çoktan geçiyor. Köfteci ben daha dün arabayla şelalenin dibine kadar indirdim arkadaşları dese de toplu iğnenin ucu kadar inanmıyorum, en azından bana tarif ettikleri yoldan opel vectranın çıkması imkansız. Toros dahi çıkamazdı o yolu. 7 sene kullandığımız araba.

Velhasılı, buraya gelecek olursanız erken saatlerde gelin, köylünün verdiği saati 8 ile çarpın. 10 dakika diyorsa 80-90 dakika falancık tutuyor yol. Kahveden aldığımız son havadislere göre Turizm bakanlığı uzman yollamış en son, burayı koruma altına alacaklarmış. Eğer böyle olursa köylü oraya bakkal dükkan açamayacağı için epey telaşlıydı. Biran önce samsun belediyesinin merkezden asfalt yol yapıp, bakanlığa bak biz buraya bakıyoruz siz sakın ellemeyin mesajı verdirtmeye çalışyıorlardı. Zaten yol yapım çalışması yarılanmış diyorlar, köylü yarılanmış diyorsa daha ilk kazmada vurulmamıştır ya neyse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna bayıldım ya, güzel gezi ve güzel resim olmuş karadeniz bir başka güzeldir. Seneye nasip olursa bende düşünüyorum.

- Hooo gençler hoşgeldiniz, yayan mı geldiniz nerede motor ?
    + aşağıda bıraktık dayı çıkmıyor.
    - 2 kişi çıkmaz tabi, biriniz inseydi ya
    ( Nerden bildi arkadaş 2 kişi denediğimizi
    + Yol yok dayı hangi yoldan çıkacaz
    - Oradan araba bile çıkyıor, siz becerememişssiniz.
    ( o yoldan eğerki araba çıksın, kellemi giyotinin altına koyarım )
    - Çakılı takip edin bu yol sizi şelaleye götürür.
    + Ne kadar yürürüz
    -Çok olsa 20 dakika
    En son arkamızdan acemi bunlar herhal, korktular korktular diye bağırıyordu.
    crxforever ve badircik bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    karadeniz yöresinde patika yollar vardır o yüzden size 10-20 dakika söylüyorlardır bende trabzonluyum, onlar kestirme gider siz yol nereye gidiyorsa o şekilde gidersin ve birde yolu bilmediğiniz için size biraz daha uzak gelir.İdare edin artık o kadar güzel günler yaşamışsınız daha ne istiyorsunuz idare edin artık.
    crxforever ve ASİL_1 bunu beğendiler.

Biz daha bugün sinop merkezi gezdikten sonra erfelek şelalesine falan gidecektik ya, hepsi yalan oldu Kabaceviz sayesinde.

Hava karardı, motorda far ha var haa yok. Yolun kenarında kedi gözü yada şerit çizgiside yok. Yağmur yağıyor. Kabacevizden tekkeköye kadar 25 km yolu 1 saatte geldik. saat 21:30 civarında tekkeköydeydik. Yol kenarındaki bir kahvede 2 çay içtik. Soda gazoz falan derken saat oldu 22:00.

Lan biz nerede kalacağız ??

Samsun öğretmenevinden iş çıkmıyor, polisevini arıyoruz al babayı. En son Çarşambayı arıyorum, 22:30 a kadar giriş yapın diyorlar.

Tekkeköy - çarşamba arasını ıslak üstümüzle son hız geçiyoruz. Hatta radara da girdik ama önde plaka olmadığı için ve yol üstünde uygulama ekibi olmadığı için çarşamba içindeki eski köprü kenarında bir büfeye adres soruyoruz.

+Abi kolay gelsin, buralarda öğretmenevi varmış. Nerde?
    -Yabancı mısınız siz, bakıyım 51 nerenin ?
    + 51 niğde abi
    - o zaman siz yabancısınız. Size nasıl tarif edeyim, polis karakolunun hemen yanında öğretmenevi.

Lan arkadaş, sen pilakaya bakmadın mı? Kendi ağzınla yabancı bunlar demedin mi? Ben nerden bileyim polis karakolu nerde.

Sağolsun çozuğunu gezdiren bir beyefendi eski köprüden karşıya geçer geçmez sağa dön, yeni köprünün altından geçince sola dön, ilk kavşaktan sola dön, ilk sapaktan sağa dön tarifi ile geceyi kurtarıyor.

Adam Sygic'ten iyi tarif etti.

Öğretmenevine giriş yaptıktan sonra çarşamba içinde geziyoruz;

Yeni köprü;

Kırmızı KEREM;

Mavi KEREM;

Aldığımız kola püskeviti ağaç altında saat 23:00 sularında tırtıklarken;

Parlak KEREM;

Keremden sanatsal monteler;

Ağacın yaprağını neden çeker lan bir insan??

Parkta otururken yan bankta bebek arabası ile bir kadın oturuyordu. Bebek arabasının üzeri kendi brandası ile örtülü. Biz bir ses duymadık ama kadın koşarak bebek arabasına doğru gitti ve brandayı açtı, 3 tane kocaman alışveriş poşetini arabanın içinden çektikten sonra bir baktık arabanın içinde bebek ağlıyor. Be kadın! Sen hangi akla hizmet uyuyan çocuğun üzerine alışveriş poşetlerini koydun.

Kızacağımız yerde parkın ortasında, çocuğun ayaklarını çırpışı gözümün önüne geldikçe kahkaha ata ata gülüyoruz.

Çarşamba insanı bir acayip, sizin bile sinir katsayılarınızı oynatabilirler dikkatli olun.

Saar oldu gece 01:10, hadi dedik artık yatalım. Gitti öğretmenevinin kapısına, motoru kaldırıma çıkardık. Orta ayaklıpa basıyorum basıyorum inmiyor.

Dedim vay anasını, kabacevizdede altını vura vura burayı kırdık yada yamulttuk. Flaşı tutup bakınca işin rengi farklıymış;

Bu değnek parçası kabacevizden beridir bizimleymiş.

Sonra hepsi uyumuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

karadeniz yöresinde patika yollar vardır o yüzden size 10-20 dakika söylüyorlardır bende trabzonluyum, onlar kestirme gider siz yol nereye gidiyorsa o şekilde gidersin ve birde yolu bilmediğiniz için size biraz daha uzak gelir.İdare edin artık o kadar güzel günler yaşamışsınız daha ne istiyorsunuz idare edin artık.
    Artık bilemem ama aynı zaman ve uzunluk ölçütünü karadeniz halkı ile kullanmadığım belli.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    millet odunu sel olunca denizden zorla topluyor siz elin odununu alıyorsun dua edin peşinize düşmemişler.

millet odunu sel olunca denizden zorla topluyor siz elin odununu alıyorsun dua edin peşinize düşmemişler.
    Odunun niyeti bozukmuş, biz sorlamadık, kendi gelmiş. Artık ne çektiyse o köyde.
    biyeybaraküs bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Valla helal olsun çocuklar İki gündür sayenizde yüzüm güldü. Siz çok yaşayın e mi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    daha çok resim daha çok yazı bir de tebrik etmek istiyorum 125 lik le hemde iki kişi demek sende gs falan olsa 6 kişi gidersin bu geziye herhalde maşallah

Çok güzel bir gezi olmuş gerçekten tebrikler. Gençler yalnız biraz daha fazla yorum yapalım da adam yazıyı şevkle bitirebilsin Sadece bakıp çıkmayalım emeğe yazık

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Çılgın bir gezi olmuş. Emeğinize sağlık dostum

dekarator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobilet minsk honda titan planet3 xtz NX 250 DOMİN
    ÇOOOKKK BEGENDİYE TIKLADIMM GERÇEK BİR GEZİ VE ANLATIM OLMUŞ AYRICA ÖZGÜVENİNİZDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benden size bir tavsiye, bir sonraki gezinizde gezdiğiniz yerlerdeki yöre halkına pek de birşey sormayın, çünkü onlar oralarda gittiği belli başlı yerler olur, diğer yerleri bilmezler, kendimden örnek vereyim, ben buralarda nerdeyse bilmediğim yer yok, ama buralı birisi sadece kendi yaylasını ve ilçesini bilir, o da kısıtlı yine, sonuç olarak ben gideceğim yeri önceden google eartden nokta atışı ile güzergahı çıkarıp nokta atışı ile kimseye sormadan buluyorum ne kadar uzak ve karışık olsa da ,neyse çok konuştum

Gezinizin sunumu çok iyi, anlattıklarınızla fotoğraflar çok iyi bir bütün oluşturuyor, hem de trajikomik olaylar süs katıyor, iyi ki bu geziyi yapmışsınız
    iptaluyelik02 ve Zuzuuw bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı rearguard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş gerçekten tebrikler. Gençler yalnız biraz daha fazla yorum yapalım da adam yazıyı şevkle bitirebilsin Sadece bakıp çıkmayalım emeğe yazık
    madem dedin ekstra yorum yapayım arkadaşlar bu geziye iki motor artı çadır falan kamp malzemesiyle gitseydi bence onlar açısından tadından yenmezdi macera çarpı iki olurdu
    onları gördükçe kendimi yollara vurasım geldi devamını merakla bekliyoruz

Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çılgın bir gezi olmuş. Emeğinize sağlık dostum
    Okuduğunuz için teşekkürler.

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden size bir tavsiye, bir sonraki gezinizde gezdiğiniz yerlerdeki yöre halkına pek de birşey sormayın, çünkü onlar oralarda gittiği belli başlı yerler olur, diğer yerleri bilmezler, kendimden örnek vereyim, ben buralarda nerdeyse bilmediğim yer yok, ama buralı birisi sadece kendi yaylasını ve ilçesini bilir, o da kısıtlı yine, sonuç olarak ben gideceğim yeri önceden google eartden nokta atışı ile güzergahı çıkarıp nokta atışı ile kimseye sormadan buluyorum ne kadar uzak ve karışık olsa da ,neyse çok konuştum

Gezinizin sunumu çok iyi, anlattıklarınızla fotoğraflar çok iyi bir bütün oluşturuyor, hem de trajikomik olaylar süs katıyor, iyi ki bu geziyi yapmışsınız

Mesela Asarkaya ve Kabaceviz'i google mapsten bulma şansımız yoktu, çünkü ya hiç göstermiyor yada alakasız yerlerde çıkarıyordu. Bu işi nasıl çözdüğümüzü ilerleyen bölümlerde anlatacağım.

Alıntı dekarator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇOOOKKK BEGENDİYE TIKLADIMM GERÇEK BİR GEZİ VE ANLATIM OLMUŞ AYRICA ÖZGÜVENİNİZDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM.
    Teşekkürler.

Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla helal olsun çocuklar İki gündür sayenizde yüzüm güldü. Siz çok yaşayın e mi.
    Teveccünüz.

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha çok resim daha çok yazı bir de tebrik etmek istiyorum 125 lik le hemde iki kişi demek sende gs falan olsa 6 kişi gidersin bu geziye herhalde maşallah
    Kahkaha attırdın vallaha, 6 düşüş 16 yanlamadan sonra bende gs olsaydı parası kadar masraf yapardım herhalde bu gezide.

Alıntı rearguard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten imkanım olsa o altta 6 kayıtlı 36 misafir okuyor kısmından sonra bazı forumlar gibi misafir girişine kapatacağım konuyu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem dedin ekstra yorum yapayım arkadaşlar bu geziye iki motor artı çadır falan kamp malzemesiyle gitseydi bence onlar açısından tadından yenmezdi macera çarpı iki olurdu
    onları gördükçe kendimi yollara vurasım geldi devamını merakla bekliyoruz
    Şayet tek değilde 2 motor olsaydık çadır alırdık en azından kalacak yer kovalamazdık, hoş hep gece 10^dan sonra aradık ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

4. Gün - 19.06.2014

Haritanın üzerindeki numaralardan anlatayım güzergahı;

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Artık asıl plan iyiden iyiye yalan olsada hedeflenen plan evdeyken şöyleydi;

Gezi boyunca daha önceden yerini ayırttığımız tek yer ayancık öğretmeneviydi. tam 10 gün önceden gece saat 03:00^te 3 kere arayarak yanlışlıkla 18 yerine 19 a yer ayırtmıştım. Allah'ın bir bildiği varmış demekki

Normalde bugün Ayancıkta uyanıp Türkeli - Çatalzeytin - İnebolu - Cide - Amasra - Bartın - Safranbolu gidip oralarda bir yerlerde yatacaktık.

1 numaralı çarşamba öğretmenevinde uyanıp 2 numaralı samsunda önce Bandırma Vapuru'nu gezdik, sonra yine samsun içindeki Amisos Tepe'ne uğradıktan sonra 3 numaralı Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ne geçtik. Buradan sahil yolundan sinop'a kadar gittikten sonra sinop'a girmeden 4 numaralı Erfelek Şelalesi'ne gittik. Daha sonra 5 numaralı Hamsilos Koyu'na gidip orada biraz vakit geçirdikten sonra 6 numaralı Sinop merkeze gelip karnımızı doyurduktan sonra Sinop Kale'si ve Sinop Ada Ceza Evi'ne gittik. Hava kararmaya yüz tutunca 7 numaralı İnceburun denilen Türkiye'nin en kuzey noktasına gittik. Burada bir çay içtikten sonra hava karardı zaten. Gece karanlığında hangi yoldan gittik bilmiyorum ama Ayancık öğretmenevine gidip yattık.
    crxforever ve badircik bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    helal olsun zuzuw yaman maceracıymışsın.
    ayrıca artçının fotoğraf çekimleri hayata bambaşka bir perspektiften bakmamı sağladı bu durum olumlu mu olacak olumsuz mu bilemedim .

anlatım ve yaşananlar şahane.yanında sağlam bir dost, cefakar bir motosiklet, bolca zaman ve cesaret...bir motorcunun tüm serveti.
    düşme kalkma durumları da tuzu biberi olmuş iyi ki bir sakatlık çıkmamış.
    bence yolculuğun ilk günlerindeki düşüşlerin bir sebebi de dengesiz yükleme veya sürüşte herhangi bir hata da olabilir. tabi geçilen yolları bilmeyince sadece bir öngörü bu.
    litre üzerinden yakıt, yiyecek ve kalacak yer ile ilgili de bilgiler olsa rehber niteliğinde bir konu olacak bu .
    Zuzuuw bunu beğendi.

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    yemin ediyorum gülmekten yanaklarım acıdı hocam. Aylardır bu kadar sağlam gülmemiştim. Şu geziyi ben yapsam bu kadar eğlenemezdim heralde. Sitede okuduğum gezi yazılarının arasında kesinlikle ilk 3 te. Muhteşem bir gezi muhteşem bir kadro, Hepsinden daha muhteşemide Anlatım. Ayakta alkışlıyorum sizi.

Elinize ayağınıza emeğinize motorunuza kesenize sağlık. Allah kaza bela vermesin. (yani vermiş vereceği kadarda Beterinden korusun diyelim )

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğunuz için teşekkürler.

Mesela Asarkaya ve Kabaceviz'i google mapsten bulma şansımız yoktu, çünkü ya hiç göstermiyor yada alakasız yerlerde çıkarıyordu. Bu işi nasıl çözdüğümüzü ilerleyen bölümlerde anlatacağım.

Teşekkürler.

Teveccünüz.

Kahkaha attırdın vallaha, 6 düşüş 16 yanlamadan sonra bende gs olsaydı parası kadar masraf yapardım herhalde bu gezide.

Zaten imkanım olsa o altta 6 kayıtlı 36 misafir okuyor kısmından sonra bazı forumlar gibi misafir girişine kapatacağım konuyu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Şayet tek değilde 2 motor olsaydık çadır alırdık en azından kalacak yer kovalamazdık, hoş hep gece 10^dan sonra aradık ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

4. Gün - 19.06.2014

Haritanın üzerindeki numaralardan anlatayım güzergahı;

http://i.hizliresim.com/ZNbN4V.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Artık asıl plan iyiden iyiye yalan olsada hedeflenen plan evdeyken şöyleydi;

Gezi boyunca daha önceden yerini ayırttığımız tek yer ayancık öğretmeneviydi. tam 10 gün önceden gece saat 03:00^te 3 kere arayarak yanlışlıkla 18 yerine 19 a yer ayırtmıştım. Allah'ın bir bildiği varmış demekki

Normalde bugün Ayancıkta uyanıp Türkeli - Çatalzeytin - İnebolu - Cide - Amasra - Bartın - Safranbolu gidip oralarda bir yerlerde yatacaktık.

1 numaralı çarşamba öğretmenevinde uyanıp 2 numaralı samsunda önce Bandırma Vapuru'nu gezdik, sonra yine samsun içindeki Amisos Tepe'ne uğradıktan sonra 3 numaralı Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ne geçtik. Buradan sahil yolundan sinop'a kadar gittikten sonra sinop'a girmeden 4 numaralı Erfelek Şelalesi'ne gittik. Daha sonra 5 numaralı Hamsilos Koyu'na gidip orada biraz vakit geçirdikten sonra 6 numaralı Sinop merkeze gelip karnımızı doyurduktan sonra Sinop Kale'si ve Sinop Ada Ceza Evi'ne gittik. Hava kararmaya yüz tutunca 7 numaralı İnceburun denilen Türkiye'nin en kuzey noktasına gittik. Burada bir çay içtikten sonra hava karardı zaten. Gece karanlığında hangi yoldan gittik bilmiyorum ama Ayancık öğretmenevine gidip yattık.
    Kalacak yerler var, tamamı öğretmenevi

sürüşte bir sıkıntı yok, ilk uzun soluklu gezim değil. 2 yıldır izmir ve ankara trafiğinde sıkıntısız akıyorum.

Hep bu meymenetsiz artçıdan, şu an yazdıklarıma cevap verebilmek için profil açmaya çalışıyor.

Benzin, yiyecek ve rota bilgilerini en son vereceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

20 liralık öğretmenevi olunca kahvaltı mahvaltı yok, bu sefer 06:30'da uyanıp yola çıkıyoruz, yolda yiyeceğiz bir şeyler;

Az daha zorlasan öğretmenevi kerpiçten olacaktı ;

Eşyaları sardık derken saat yine 07:30 olmuş;

40 dakika sonra samsundayız;

Saat 08:20'de bandırma vapuruna ulaşıyoruz;

Girişte öğrenci 50 krş, tam 1 lira yazıyor. Üşenmeden çıkardım öğrenci kimliğini gösterdim. Adam bozuk yoksa ben bozarım gençler dedi.

Cüzdana baktım 2 tane 25 krş var, " 2 tane 25 krş atsak olur mu" dedim.

adam: Ver şunu ver.

Trollük bazen ayrı zevk veriyor.

Bu arada ilk gelen biziz, rahat rahat tankı, topu, tüfeği geziyoruz.

Bunun burada ne işi var anlamadım ama Tüm dünyaya ün salmış gösteri ekibine ait muhtemelen maket olan F-5 uçağı;

Uçağı kuşlar mesken tutmş;

Kurtuluş savaşının başlangıcını temsil eden anıt;

Kafayı bir çeviriyorum 46 kişilik bir otobüsten +65 bir taife alana akın ediyor. Dur yettim demeye varmadan rehber denecek yarım akıllı vapurun giriş merdiveninden konuşmaya başlıyor.

Lan çekilsene kenara, neyse efenim biraz vatan millet sakarya türküsü dinledikten sonra tüm teyzeler bize omuz atarak bizden önce tırmandı vapura.

Bandırma vapuru içinden;

Bu elemanı Atatürk sanıp koluna girerek fotoğraf çektiren ve kaplumbağa hızında ilerleyen teyzeler vardı;

Saat tam 09:00'da vukuatsız bir şekilde Bandırma vapurundan ayrılıyoruz;

crxforever, MCV, zizulander ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bandırma Vapuru'ndan sonra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ne gitmek üzere Bafra'ya doğru yol alıyoruz.

Bafta girişindeki çorbacıdan birer ezogelin hüplettikten sonra yola devam ediyoruz. Samsun'da Allah'tan her turistik yere kahverengi tabelalar dikmişler, kolayca yolu buluyoruz.

Yoldan resimler;

Dikkat LS2 virali içerir;

yol boyunca kontra tekniğini iyice geliştirdiğimden artık yol toprak veya çakıllı olsa da 80 km/h 'ın altına düşmeden toprak yolda ilerliyoruz;

bu 70 olmuş;

yol toprak olsada asfalt kadar bozuk değildi;

sırtımda ağrımış;

piyasada hiç kuş göremeyince bari ben kuş taklidi yapayımda Kerem çeksin dedim;

ilk kuşlar gözükmeye başladı;

Kerem kuşlarla uğraşırken bende toz toprak kaldırmaya çalışıyorum;

Kuş cenneti diye gittik ama daha çok manda cenneti gibiydi;

şunun zoom yaptığı yere bak allasen;

bu fotoğrafın amacı havadaki o tek kuş;

burada biraz varlar;

yanlarına gidelim diyoruz ama tamamen bataklık. Nasıl mı anladık? Bizi takip edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:14 ----------

Şu ana kadar çekilmiş fotoların hepsi 12M olarak çekilmiştir, düşük kalitede çekilen fotoğraflar sadece Safranboluda'dır. Kamuoyuna duyurulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:19 ----------

Baktık yakından kuş görme imkanımız yok, zaten bizden hızlı yol alıyorlar dedik bari biraz manda çekelim. Ben motorun üstündeyim, Kerem mandalara doğru yaklaşıyor.

Kerem şu arkadaşları çekmeye çalışırken işgüzar bir manda arkadan dolaşmış. Lan aynadan bir baktım Kerem'in arkasından sinsice yaklaşan bir manda var.

Makine Kerem'de olduğundan resim çekemedim ama "Kerem arkanda manda vaaaaaar" diye bağırdım. Bağırmasamıydım acaba??

Kerem koşunca Manda'da koştu, bende 1'e taktım, ihale bana kalırsa topuklayacam.

Sonra manda insafa geldide arkadaşlarının yanına döndü.

Kuşlar;

Keremi kovalayanlar;

yalnız adam 125cc'den seri kalkıyormuş;

Mandalar tırssın diye motor kesiciye girene kadar bağırttım, sonra mandalar askeri nizam içinde tek sıra uzaklaşmaya başladılar;

Şu resim bana ait;

Kuşların yanına kadar gidecektim ama ben Kerem kadar hızlı yardıramadığımdan bataklık başlangıcında durdum;

crxforever, MCV, zizulander ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

En kısa zamanda ehliyet ve bir motosiklet alıp fotoğraf çekimini arkadaşa devretmek istiyorum. Vites değiştirmeyi geliştirdiğim anda motorumla panpa olacağımı umuyorum. Acaba o nasıl fotoğraflar çekecek sonra göreceğiz Araba kullanmakla arasında biraz fark olsa da daha kolay sanki motosiklet olayı devirmediğin sürece...
    soa, fusuy364 ve cesur509 bunu beğendiler.

Deltanın derinliklerine doğru gidiyoruz biraz daha;

En arkadan 3. küçük olan Kerem'i kovalayan;

Manda gibi en yatıyon lan deyiminin nereden geldiğini böylece anladık;

Türk halkı yılmamış burayada ev yapmış;

Valiliğe buranın isminin manda cenneti olarak değiştirilmesi gerektiğine dair dilekçe vermeye karar verdim;

Mandalar işi abartmış, şnorkelsiz dalanı vardı vallaha, ayaklarında palet var mıydı göremedim;

Acaba kaç manda ceseti yatıyordur kızılırmağın dibinde, ürküp daha derine kaçmasınlar diye sessizceuzaklaşıyoruz;

hahhh dedim, manzara bu, buradan biraz kuş fotoğrafı çeker geri döneriz;

Nahh çekersin abeeee;

yakına gel delağanlı;

Kerem mandaya yanaşmaya tövbe etmiş olduğundan ben çekiyorum;

püskevit var mı ??

Acaba bu manda oraya girdikten sonra sıkışıp mı kaldı? yoksa bunu buraya kasıtlı olarak mı koydular çözemedik. Ben Kerem'e sen duvarın üstüne çık ben mandayı serbest bırakayım dedim.

Kerem az daha ağlayacaktı, motoru tek başına bırakamıyoruz, birisinin tutması lazım öteki türlü herhangi bir manda atağında ayak marşı ile uğraşamayız, yan ayaklığa alıncada stop ediyor. Kerem ben mandayı serbest bırakırım diye motoru tutmuyor.

Ben yinede mandaya doğru yaklaşıyorum, kösecek boğalar gibi manda ön sol ayağı ile yeri kazmaya başlayınca inşallah o kapıdan atlama gibi bir yeteneği yoktur diyerek kaçıyorum. Galiba bu manda delirdiği için onu oraya kasıtlı olarak kapatmışlar.

Sonra Kerem "olm bunların bakanları vardır zaten" diyor ve mandayı bırakıp ayrılıyoruz. Az daha gittikten sonra geri dönüyoruz;

Sinopa doğru gitmek için yola çıkıyoruz, arka freni bilmem kaçıncı kez öne doğru alıyorum.

Bir gün önce çarşambada takoz değiştiği için debriyaj ayarıda değişmiş;

Gerede sinop arasındaki yokuşta motor bir ara 135'i geçti, eğer dedim motor falan kilitlenirse hiçbir şeyden ölmem ama arkadan bu yerli manda üstüme uçarsa o zaman ölürüm.

Aralardan fotoğraf sunamıyoruz çünkü fotoğraf makinasının hafızası Ordudaylen doldu. Bundan sonrası için ben geceler dandik olanları siliyorum, gündüz üzerine çeke çeke geliyorduk.

Yani sizin bu gördükleriniz 3 kere benim eleğimden geçmiş fotoğraflar, bu gözler daha nelerini gördü bir bilseniz.

Efenim ben bu arkadaşa diyorumki ben baştan 350'ye kadar dandikleri silerek geldim, sende 350'den devam et. Olur mu? İlla ben ne dersem tersi oalcak ya adam sonran başa doğru ÖZELLİKLE benim çektiğim fotoğrafları silmiş.

Hele bir Erfelek Şelalesi vardı, resmen 3 boyutlu panaroma çekmiştim ama hain kostok silmiş hepsini ( yazının bundan sonraki kısmında kendisi Kostok olarak anılacaktır). Arada ne kadar küfür varsa ben ettim şu an. Sizlere de atış serbest.

Sorsan baktım kötü olanları sildim diyor ama neden sondan başladığını anlamak mümkün değil. Ha bide benim çektiklerim kötüymüş ondan silmiş.

Neyse, Sinopa varmadan önce Erfelek Tabelasını görüyorum. Kabacevizden sonra il merkezinde olmayan yerlere gitmeye tövbe etmiştim ama motorcunun tövbesi tabelayı görene kadar misali sağa çekip gugıl amcadan erfelek fotolarına bakıyorum, Kostok ise her boşlukta olduğu gibi hemen sigara yakıyor. Adamı memeden ayırmışlar direk ağzına izmarit vermişler sanki.

Bakıorum resimler çok güzel, yolda Erfelek köyüne kadar asfalt. Sinopa girmeden erfeleğe gidiyorum.

dağ yolunda kendisini sollarken aniden vahiy gelmiş gibi direksiyonu sola kıran 34 pilakalı bir sığır yüzünden sol ayağım uçurum boşluğunda, sağ ayağımı zorlukla yere koyarak uçmaya 1 karış kala duruyorum.

Bu manda yavrusunu hızlı bir şekilde solladıktan sonra asfalt ama virajlı dağ yolunda 70-80 ile giderken açık olan vizörden içeri bir adet bal arısı girdi. Arı dudağımı sokamasın diye ben ha bire üflüyorum, baktım çıkmayacak şeref mağduru korkudan aynı anda ön ve arka freni sıkıyorum. Tam virajda motor olduğu yere saplanıyor. Kostok daha ne olduğunu anlamadan ben motordan atlıyorum, yolun sağındaki su akıntısının hemen yanına motorla birlikte bizim kostok yuvlanıyor. Ben hızlı bir şekilde gözlüğü ve kaskı çıkarıyorum, arı uçup gidiyor.

Kostok yine motorun altında kalmış "" noluyo lan amuğa goyim"" diye bağırıyor. Motorun sağına geçip kaldırmak için kucaklıyorum fakat gülmekten altıma işeyeceğim. Motor hayatta kalkmıyor. Bizim kostok papağan gibi "noluyo amuğa goyim" diye bağırıyor.

Kostok sürünerek çıkıyor altından kucaklayıp kaldırıyoruz motoru. Buda bizim son düşüşümüz oldu ama gezi boyunca her aklıma geldikçe kahkaha ata ata güldüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:57 ----------

Erfelek Şelalesi;

Kostoğun çektiği hiçbir resimde benim gözler seçilmiyor, heps kaymış vaziyette.

su değirmeni;

Onlar resim çekerken bekleyen biz salağız, ama biz resim çekeceğimiz zaman yırtık dondan fırlayan bu arkadaşlar çok açıkgöz!

Bir az önceki benim çektiğime bakın, birde buna;

Şelalenin sol tarafından patika şeklinde yol yapmışlar, toplamda 4 kat sayabildim ben;

En üstteki çay evini geçtikten sonraki şelale;

Karadenizin iti bile bir başka arkadaş;

crxforever, MCV, zizulander ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençlik böyle bir şey işte... Helal olsun çocuklar, her şey harika olmuş...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)