Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaş 2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    çok güzel karaler...orta anadolu akdenizin yanında çok çok sönük kalıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel karaler...orta anadolu akdenizin yanında çok çok sönük kalıyor...
    Teşekkürler Erro.
    Aynen öyle. Gerçi o ucsuz bucaksız bozkırların da ayrı bir havası var.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Bu rapordaki sürüşümün Kaş'a kadar olan ilk bölümü, daha önce dillendirmemiş olsam da, aslında bir İron Butt sürüşüydü.

Ve 10 aydır beklediğim tescil belgem nihayet teşrif etti.

GezeGeze, Riptalon, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    HArika olmuş gerçekten.İnsan 100km bile yapınca mutlu oluyor ki o km ler nasıl zevklidir kimbilir..

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı serkanksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HArika olmuş gerçekten.İnsan 100km bile yapınca mutlu oluyor ki o km ler nasıl zevklidir kimbilir..
    Evet Serkan. 24 saatte 1660 km.yorucu olduğu kadar oldukça keyifliydi de.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    konu açılalı epey zaman olmuş yeni gördük
    muhteşem bir gezi olmuş.

ben o virajlara bittim

o doğa ...

devamlı İstanbul da olan birisi olaraktan imrendim.

abi süper olmuş bu yıl böyle bir gezi yaparsan antalyada bir kahve içmeye beklerim rabbim kaza bela vermesin

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı cluuberzone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu açılalı epey zaman olmuş yeni gördük
    muhteşem bir gezi olmuş.

ben o virajlara bittim

o doğa ...

devamlı İstanbul da olan birisi olaraktan imrendim.
    Bu sürüşü geçen yıl Haziran'da yaptım. 10 ay olmuş. Lakin sürüşle ilgili Iron Butt sertifikqam dün geldiği için ekleme ihtiyacı hissettim.

Raporumu tekrar izleyince kalkıp gidesim geldi benim de. O kadar ki tadı damağımda kalmış.
    Teşekkürler.

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi süper olmuş bu yıl böyle bir gezi yaparsan antalyada bir kahve içmeye beklerim rabbim kaza bela vermesin
    Mutlaka Maslak. Antalya'dan geçecek olursam haber ederim.
    Teşekkürler.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi zaten Kaş ve su altı gözümde tüterken iyi geldi. 10 numara olmuş ellerine ayaklarına sağlık. Ama o kadar yolu gidip neden dalmadın? Onu merak ettim doğrusu.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    ben gitsem kesin dalardım birde sualtı fotoları çekilse müthiş olurmuş birgünde 1600 abi çok dayanıklı totiş varmış helal olsun çok geç gördüm Antalya-hatay yolunu bende merak ediyorum süper gezi olmuş,

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sürüşü geçen yıl Haziran'da yaptım. 10 ay olmuş. Lakin sürüşle ilgili Iron Butt sertifikqam dün geldiği için ekleme ihtiyacı hissettim.

R

Mutlaka Maslak. Antalya'dan geçecek olursam haber ederim.
    Teşekkürler.
    aporumu tekrar izleyince kalkıp gidesim geldi benim de. O kadar ki tadı damağımda kalmış.abi zaten yozgatı,kayseriyi,ankarayı,ve afyondan tabelalar dışında fotoğraf olmamasından belliydi bişeyler döndüğü sertifika içinmiş abi ayıptır sorması nerden bilecekler senin 24 saatte yaptığını fotoğraflarmı kanıt oluyor yani demek istediğim adamlara nasıl ispatlıyorsun
    Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rapordaki sürüşümün Kaş'a kadar olan ilk bölümü, daha önce dillendirmemiş olsam da, aslında bir İron Butt sürüşüydü.

Ve 10 aydır beklediğim tescil belgem nihayet teşrif etti.

http://i770.photobucket.com/albums/x...2/IMAG0369.jpg
    aporumu tekrar izleyince kalkıp gidesim geldi benim de. O kadar ki tadı damağımda kalmış.abi zaten yozgatı,kayseriyi,ankarayı,ve afyondan tabelalar dışında fotoğraf olmamasından belliydi bişeyler döndüğü sertifika içinmiş abi ayıptır sorması nerden bilecekler senin 24 saatte yaptığını fotoğraflarmı kanıt oluyor yani demek istediğim adamlara nasıl ispatlıyorsun

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gitsem kesin dalardım birde sualtı fotoları çekilse müthiş olurmuş birgünde 1600 abi çok dayanıklı totiş varmış helal olsun çok geç gördüm Antalya-hatay yolunu bende merak ediyorum süper gezi olmuş,
    Yüzmeyi ve zıpkınla serbest dalış sevdiğim aktiviteler ama tüplü dalışla ilgili deneyimim yok Hakan'cım. Arkadaşlar tüplü dalış yapmak isteyince ben katılmadım.
    Eh, bu belgeyle totişin dayanıklılığını tescillemiş oldular zaten.
    Antalya-Hatay yolu gerçekten harikadır. Özellikle Anamur virajları (her ne kadar virajları düzleştirme çalışmaları devam etse de) bir motosiklet sevdalısına fena keyif verir.

abi zaten yozgatı,kayseriyi,ankarayı,ve afyondan tabelalar dışında fotoğraf olmamasından belliydi bişeyler döndüğü sertifika içinmiş abi ayıptır sorması nerden bilecekler senin 24 saatte yaptığını fotoğraflarmı kanıt oluyor yani demek istediğim adamlara nasıl ispatlıyorsun
    Bu sürüşle ilgili biraz bilgi vermeye çalışayım...

Iron Butt sürüşu, dayanıklılığın test edildiği bir sürüş olmakla birlikte bir çeşit eğitim sürüşü olarak ta adlandırılır.
    Menşei Amerika'dır. Türkiye'de temsilciliği var.

İlk başta bir rota oluşturup onay için Türkiye Temsilciliğine müracaat ediliyor. İlgili kişiler bu konuya son derece duyarlılar. Müracaat eden kişinin motosiklet kullanım geçmişinden, eğitim durumuna kadar, bu sürüşte kullanacağı motosiklete kadar birçok konuyu sorguluyorlar. Bu sürüşü yapacağınıza kanaat getirdiklerinde çıkardığınız rotayı onay için Amerika'daki merkeze gönderiyorlar. Rotanın çok fazla otoyolları, ya da git-gel'leri kapsamaması gerekiyor. (Zaten ben de, çoğunlukla dağlık bölgelerden oluşan dik ala bir rota çıkarmıştım)

Rotanız onay aldıktan sonra, size rota üzerinde durup belge alacağınız (benzin fişi, kredi kartı fişi) noktaları bildiriyorlar. Bu noktalarda belgelerin yanında saat tarih atan bir fotograf makinesiyle çekilmiş levha, plaka, saat, benzin fişleri ve km. içeren fotograf istiyorlar. Tüm bunları, bu sürüşü yapacağınız ülkenin hız sınırlarını aşıp aşmadığınızı ve oluşturduğunuz rotayı yapıp yapmadığınızı kontrol için yapmaktalar. (Hız sınırını aşmak yasak)

Sürüşe başlarken ve bitirdiğinizde Iron Butt Türkiye Temsilcisine göndermeniz gereken ve yine saat, plaka ve levha içeren, cep telefonunuzla atılmış, fotograflı bir mesaj göndermeniz gerekiyor. (En önemli veri de bu)

Daha sonra fotograflarınızla birlikte İngilizce olarak hazırlayacağınız bir rapor oluşturmanız gerekiyor. Bu raporu benzin fişlerinizin orijinalleriyle birlikte Iron Butt Merkezi'ne gönderdikten sonra inceleme ve belgelendirme sürecine girmiş bulunuyorsunuz. (Yayınladığım raporun bazı bölümleri, Iron Butt Merkezi'ne gönderdiğim raporda da mevcut)

Bu sürüşü 2014 Haziran'da yapmıştım. Belgelerim iki gün önce geldi. Yani inceleme ve belgelendirme süreci 10 ay sürdü.
    GezeGeze, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    abi ozaman harbi sağlam totiş varmış sende bu neya hız sınırı felan ohoooo cbf 1000 yol yapmaya uygun bi motor yani şöyle düşündüm basarsın 150-160 2 saat yatarsın bi saat ama seninki harbi zor olmuş abi ya helede benzinlik bul tabela bul herseferinde o yol yapmaktanda zor fotoğrafla, rapor,bunları yapaCAĞIMA 500 KM FAZLA YOL YAP ZORGELMEZ ZOR İŞMİŞ YA DÜŞÜNÜNCE NEKADAR YOL MOTORUDA OLSA 1600 KM BORUMUYA İNSAN ARABADA BİLE BİTİYOR ,23 SAAT DİREKSİYONDA KALMIŞTIM FELAKET ZOR

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

[QUOTE=guven61;3585834]Yüzmeyi ve zıpkınla serbest dalış sevdiğim aktiviteler ama tüplü dalışla ilgili deneyimim yok Hakan'cım. Arkadaşlar tüplü dalış yapmak isteyince ben katılmadım.
    Eh, bu belgeyle totişin dayanıklılığını tescillemiş oldular zaten.
    Antalya-Hatay yolu gerçekten harikadır. Özellikle Anamur virajları (her ne kadar virajları düzleştirme çalışmaları devam etse de) bir motosiklet sevdalısına fena keyif verir.

ABİ SERBEST DALIYOSAN TÜPLÜSÜ DAHA KOLAY ORADAKİLER YARDIMCI OLURDU SANA SERBEST DALIYORSAN PANİK OLAYIN YOK DEMEKTİR GERİSİDE 15 DAKİKALIK BİLGİLENDİRMEYLE ÇÖZÜLÜR BİRKAÇ PÜF NOKTA OKADAR BİLGİLENDİRME İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDE CRF İLE DENE ABİ BİDE IRON'U VALLA DENERSEN SANA EŞLİK EDERİM AMA O MOTORLA İMKANSIZDIR HERALDE ÇOK YORUYOR UZUN YOLDA (490 KM GÜNLÜK GİTTİM )DÜŞÜNÜNCE 1000 KM GİDİLİR BEN HEP GEZEREK GİTTİM AMA DAHASI 24 SAAT YETMEZ GİBİ
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    abi ozaman harbi sağlam totiş varmış sende bu neya hız sınırı felan ohoooo cbf 1000 yol yapmaya uygun bi motor yani şöyle düşündüm basarsın 150-160 2 saat yatarsın bi saat ama seninki harbi zor olmuş abi ya helede benzinlik bul tabela bul herseferinde o yol yapmaktanda zor fotoğrafla, rapor,bunları yapaCAĞIMA 500 KM FAZLA YOL YAP ZORGELMEZ ZOR İŞMİŞ YA DÜŞÜNÜNCE NEKADAR YOL MOTORUDA OLSA 1600 KM BORUMUYA İNSAN ARABADA BİLE BİTİYOR ,23 SAAT DİREKSİYONDA KALMIŞTIM FELAKET ZOR
    Öyle Hakan'cım, öyle. Iron Butt biaz zorlu. Neredeyse 24 saat motosiklet üzerindesin. Sadece temel ihtiyaçlar için kısa molalar verebiliyosun.
    Ve işin güzel tarafı, bitirdiğinde motosikletinle bütünleşiyorsun. Daha çok seviyorsun onu.
    Bir de şunu söylemeliyim, 1400 km. bir tarafa, son 200 km. bir tarafa. İşin en zor kısmı...

ABİ SERBEST DALIYOSAN TÜPLÜSÜ DAHA KOLAY ORADAKİLER YARDIMCI OLURDU SANA SERBEST DALIYORSAN PANİK OLAYIN YOK DEMEKTİR GERİSİDE 15 DAKİKALIK BİLGİLENDİRMEYLE ÇÖZÜLÜR BİRKAÇ PÜF NOKTA OKADAR BİLGİLENDİRME İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDE CRF İLE DENE ABİ BİDE IRON'U VALLA DENERSEN SANA EŞLİK EDERİM AMA O MOTORLA İMKANSIZDIR HERALDE ÇOK YORUYOR UZUN YOLDA (490 KM GÜNLÜK GİTTİM )DÜŞÜNÜNCE 1000 KM GİDİLİR BEN HEP GEZEREK GİTTİM AMA DAHASI 24 SAAT YETMEZ GİBİ
    Bir sonraki Kaş ziyaretimde tavsiyene uyup tüplü dalışı deneyeceğim.
    CRF ile sanırım çok zor olur. Geçen ay Aladağlar Kış Kampı programında üç günde (git-gel) CRF ile 1000 km. yaptım. Herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Ama Iron Butt ciddi bir sürüş. CRF ile zor olur. (İmkansız değil ama)

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok güzel bir gezi tebrikler.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi tebrikler.
    Teşekkürler Arıcan.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    24 saatte 1600 km! Kutlarım!
    Guven bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Ustam hastayım sizin paylaşımlara.adeta birçoğumuzun hayal ettiği gezileri yapıyorsunuz.Motor var fakat zaman yok bizlerde.tekeriniz düz bassın.
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 saatte 1600 km! Kutlarım!
    Teşekkürler Erkan.
    Bu gezinin başlangıcı, Iron Butt sürüşümü gerçekleştirmek istediğimden dolayı bu şekilde oldu. Birkaç aylık hazırlık sonrası onay gelince düğmeye bastım ve 24 saatte 1660 km. ile belgeyi aldım.
    Raporun adına ''Iron Butt Sürüşü'' demedim, Kaş Gezisi demeyi tercih ettim. Özendirici olsun istemedim.Zira, yeterli donanım yoksa gerçekten tehlike arzeden bir sürüştür bu.

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam hastayım sizin paylaşımlara.adeta birçoğumuzun hayal ettiği gezileri yapıyorsunuz.Motor var fakat zaman yok bizlerde.tekeriniz düz bassın.
    Teşekkürler Orçun.
    Bu geziler için ben de çok bekledim. Emekli olduktan sonra (2005)gezmeye fırsat bulabildim. Ki, hala işten güçten dolayı istediğim gibi gezemiyorum.

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Tam 3 yıl önce bugün açmışsınız konuyu, 22.06.2014-22.06.2017. Görmek bugüne nasipmiş. Sertifikanız hayırlı olsun, yaptığınız gezi çok güzel olmuş, fotoğraflar iç açıcı, darısı başımıza...
    Paylaşım için teşekkürler
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı DAYYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam 3 yıl önce bugün açmışsınız konuyu, 22.06.2014-22.06.2017. Görmek bugüne nasipmiş. Sertifikanız hayırlı olsun, yaptığınız gezi çok güzel olmuş, fotoğraflar iç açıcı, darısı başımıza...
    Paylaşım için teşekkürler
    Aynen öyle Dayyar. Tam üç yıl önce raporu yayınlamışım. Zaman çok hızlı akıyor. Hele ki yaş ilerleyince, zamanı tutmanın imkanı yok. Daha bir hızlı akıyor.

Teşekkür ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sıtkı Abi helal olsun, muhteşem bir gezi olmuş.
    Guven ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)