Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 200NS ile 5.300 km test sürüşü tamamlandı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts 250
    Rotamız üzerinde Van vardı evet. Midyattan yola çıkıp tatvana saat 14:45 sularında vardığız için Ardahana doğru devam edip Artvin çevresine bir gün fazla vakit ayırmayı düşündük. Edremit üzeri ardahan yapmak yolu 50 km kadar uzattığı için adilcevaz üzeri gittik. Yol üzerinden bir kaç kareyi sizlerle paylaşıyorum. Son olarak VANDA KONAKLAMAMIZ OLMAYACAKTI TATVANDA KONAKLAMAMIZ VARDI. Orası da Bitlis'e bağlıdır. Van'dan sadece transit geçecektik.

gelebek, ellaksakir, Pashapache ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Yahu arkadaşlar adamlar bu motoru neden 6 bine versin cbf 150 nerdeyse 6 bin iken bu motoru kim cikarip onunla ayni kefeye koyar ayni fiyata verir biraz arastirin bakin ondan sonra yazin

Motosikleti
    Windy150
    Ben şirketi KURALKAN'ı kutluyorum. Çok güzel bir yaklaşım tarzı, müşteri böyle kazanılır.
    Diğer şirketlere örnek olması dileğiyle.
    xterkan, okan218, wampaa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Şu an yok.
    Harika bir gezi olmuş, emeğinize sağlık. Oldukça yorucu olmalı, dile kolay 5000 km. Onca yol, üstüne bir de yüzlerce kişinin eziyetini çekmesi ve tüm bunlara rağmen motorun sapasağlam geri gelmiş olması sağlamlığı hakkında iyi bir fikir veriyor. Fiyatı da bence oldukça makul, aynı segmentteki diğer markaların 11-12 binlerde gezdiği ülkemizde. Bu yüzden olsa gerek ki gerçekten yok satıyor, bayiye gelmeden satılıyor, hala sıra var tüm bayilerde...

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    pulsar iyi yakıyor burdan onu anladık :D
    ellaksakir bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bunu takip etmeliyim....

CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Bu ise kalkisan herkesi tebrikederim. Objektif bir calisma olmus. Olumsuz yorum yapanlar biraz daha mantikli dusunmeliler.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Helal olsun selçuk abime 200 lük motorla şehir şehir dolaşıp aynı fatih sultan gibi fetih etmişsiniz ülkeyi

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    tebrikler arkadaşlar kazasız belasız bu turu bitirip dürüstçe izlenimlerinizide yazmışsınız
    umarım arkadaşlara fikir vermiştir emeğinize yüreğinize sağlık

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Motor 5 bin km de belli olmaz verin kuryeye 150 bin devirsin 2 sene sonra ne mal olduğu çıkar ortaya ...

savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 5 bin km de belli olmaz verin kuryeye 150 bin devirsin 2 sene sonra ne mal olduğu çıkar ortaya ...
    Kuryeyi muryeyi geç kardeşim. Sen hangi motorunla 150.000 km yaptın onu söyle bana.
    kaan898, mimoza_cbf_, capozzz ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Motorcu ruh diye bir şey var. İlla anarşist olmaya gerek yok ammavelakin memurdanda motorcu olmuyor beh.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı savannah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryeyi muryeyi geç kardeşim. Sen hangi motorunla 150.000 km yaptın onu söyle bana.
    bizim millet kadar ayak üzeri kusur bulmakta usta bi millet olduğunu düşünmüyorum.adam daha ilk saniyeden olumsuz konuşmaya başlıyor.motor şöyle böyle demeye gerek yok marka fanatiği olmayan ,az buçuk motordan anlayan herkes şu zamana kadar anlamıştır bajaj kalitesini ki o resimlerdeki gibi test edip motoru alan da muhakkak olmuştur tahminime.ayrıca 5 bin kmnin üzerinde yolu almak ,test aktivitelerini ,ziyaretleri o kadar zamanda gerçekleştirmek kolay değil arkadaş.emeğe saygının sivri dilden önce gelmesi gerektiğinin hala farkında olmayan sözde motorcular mevcut maalesef.
    savannah ve meki 60 bunu beğendiler.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    buda şehir içi 6000km. testi kurye arkadaşın pulsarı.
    https://www.facebook.com/siyahhayri/...03491900125490

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Alıntı savannah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikibin yılı öncesi 1996 MZ 251 180000km. hiç anahtar değemeden sattım manisalı bi arkadaş aldı oda memnuk kalmıştı.
    2005 te 1999 FUN 301 mi sattım 250000 de ikisininde tek sorunu amortisör patlaması motor kısmında buji hariç bişey değişmedi.
    yani 150bin km. geçen motorlar varmış.
    dyavol-77 ve wampaa bunu beğendiler.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    piyasaya giriş yapmaya çalışan bir 200cc motor. Tasarımı geyet güzel(bence) kalitesinide kullanan arkadaşlar artı ve eksileriyle paylasiyor ve firmasıda bunun reklamını en iyi şekilde yapmaya çalışıyor her şey ortada servis yedek parça tanıtım. bu motoru almak için sadece motorumun pazarlığının bitmesini bekliyorum

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bence piyasaya gayet hızlı bir şekilde girdi, peynir ekmek gibi satılıyor zaten, eski teknoloji honda cbf 6000 lira genelde bu ayarda en büyük rakibi bence pulsarda 6000 olsa honda yı temelli siler, örneği ben bu iki motor arasında kalsam bu fiyatlarla cbf yi düşünebilirim en azından marka ve kalite faktörü açısından honda cazip geliyor.

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda şehir içi 6000km. testi kurye arkadaşın pulsarı.
    https://www.facebook.com/siyahhayri/...03491900125490

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

ikibin yılı öncesi 1996 MZ 251 180000km. hiç anahtar değemeden sattım manisalı bi arkadaş aldı oda memnuk kalmıştı.
    2005 te 1999 FUN 301 mi sattım 250000 de ikisininde tek sorunu amortisör patlaması motor kısmında buji hariç bişey değişmedi.
    yani 150bin km. geçen motorlar varmış.
    Ktm Duke kullandığın için kuryeci arkadaşın yazdığı olay işine geliyor bence okadar olumlu yorumu ve arada ki 7 bin tl farkı göz ardı etmek yanlış.
    savannah bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çok güzel bir yazı ve de gezi olmuş, elinize sağlık. Motorun 110 km hızdaki yakıt tüketimini yorumlarken arkada yelken vazifesi gören çantaları gözardı etmeyim. Sanılanın aksine onların ağırlığından çok, rüzgarı engellemeleri yakıt tüketimini arttırıyor.

Merak ettim, fotoğrafları hangi makina ile çektiniz ? Renkler harika...
    wampaa ve kaan898 bunu beğendiler.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli aynux; inşallah bajaj motorları ile yapılan test sürüşleri bir album haline getirilecek. Orada bütün güzergah zaten görülecektir. Sizlere de inşallah sunacağız. Ama ne olursa olsun bir motorcu olarak arkadaşların emeğine saygı duymak daha doğru olmaz mı? Kamyona mı koydunuz motorları cümlesi gerçekten şaka gibi. Hadi işin vebal, aldatma tarafı bir yana konulsun, bir marka şu anda yok sattığı bir ürün için böyle bir sahtekarlığa nasıl başvurabilir, hiç mümkün olabilir mi? Kendi kafasına kurşun sıkmak gibi bir şey bu...

Evet, bu ürünler bize yolda hiç bir arıza yaşatmadılar. Ben de bu konuyu merakla takip ettim. Olabilirdi de, ama iki üründe de maşallah en ufak bir sorun yaşanmadı. Kaldı ki test sürüşlerinde oldukça zorlamalar yapıldı.

Yakıt konusunda özellikle bayilerde yapılan test sürüşlerinin ortalamayı ne kadar etkileyeceğini kestirebilmek güç. Bazı noktalarda saatlerce testler yapıldı. Kullanıcı yorumlarından İstanbul içi trafikte karışık kullanımda 1 km de 13 kuruş bilgileri geliyor. Oldukça uygun görünüyor. Benim gördüğüm 90-100 km/h kullanımlarda 1 km de 15 kuruşluk gibi bir sarfiyat rahat yakalanır görünüyor.

Özellikle kullanıcılar daha iyi yorum getiriler. Bu üründe 3 buji 4 valfin motora getirdiği serilik yanma hızının yüksek ve verimli olması sebebi ile kendini açıkça hissettiriyor.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...

Hani 1.8 yakıyordu?
    önceden 100 km de 90 kmh hızla 1.8 yakıyor demiştiniz
    şimdi 100 km de 2.94 e çıktı hayırdır ne değişti?
    söylemlerinizdeki tutarsızlığa ne diyeceksiniz!
    kimse eleştirmeyecek öyle mi
    asıl vebale giren sizsiniz!

milletin faydasına olan hizmetlerinizde yanınızdayım (bkz. discover 100 incelemem ve discover 100 kullanıcıları forum başlıklarım, özellikle az yakıt tüketimi nedeniyle)

milleti asılsız iddialarla meşgul edenlerin de karşısındayım
    bu kadar insanın karşısına geçip yazı yazarken daha dikkatli olmanız gerekir
    gerçi çok sıkışırsanız bayi dedi dersiniz
    motorlar gecikirse bajaj dan kaynaklandı
    pulsar için olmadığı halde ayaktan marş yazılırsa taa ne zamanki broşürde yazmış olur (halbuki pulsar kullanıcıları forumunun 1. sayfasında geçiyor) nedense site yönetimi ile irtibata geçerek düzeltme ihtiyacı içinde de olmuyorsunuz hayret

pulsar fos çıktı
    cbr bile tek bujisiyle 2.7 yakıyor iddiaları var

aynen yorumunuzu buraya yapıştırıyorum
    linkini de ekliyorum
    pulsar kullanıcıları başlığı 40. sayfa

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/127070-bajaj-pulsar-200ns-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-40.html

"20 Mayıs 2014, 15:06
    ekrem ata

Değerli arkadaşlar;

Her ne kadar Pulsar 200 NS modelimizde yakıt perfomansının direk öne çıkarılmasını çok doğru görmemekle beraber yorumlardan görüldüğü kadarı ile merak ediliyor. Aslında yakıtın bu kadar pahalı olduğu ülkemizde merak edilmesinin son derece normal olduğunun farkındayız.

Adana Seyhan Bayimiz AKIN MOTOR tarafından yapılan testte 90 km sabit hız ile 6 nci viteste 98 km de 1,80 lt yakıt sarfiyatı gerçekleşmiştir. Elbette bu ürün ile 90 km/h testinin bir şey ifade etmediği söylenebilir. Ama bir fikir vermesi açısından önemli. 97 oktan benzin fiyatı bugün itibari ile 4,94 tl/lt olduğu varsayıldığında 1 km ile 9,08 kuruş gibi bu segmente göre çok iyi bir rakam var.Diğer bir ifade ile 1 lt. ile 54,4 km. yol kat etmek.

Bunlar takdir edersiniz ki noter huzurunda yapılan resmi testler değildir. Fakat emin olabilirsiniz ki bu işte ehil arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Ancak her halukarda 3 buji, 4 valf ve enjeksiyon farkı kendini gösteriyor. Özellikle daha önce arz ettiğim 23,52 ps ile 145 kg. ağırlık arasındaki 0,16 oran da yakıt tasarrufu sağlaması açısından iddialı bir rakam.Yorumlarda

Saygılarımla..."
    wampaa ve ellaksakir bunu beğendiler.

aynux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim millet kadar ayak üzeri kusur bulmakta usta bi millet olduğunu düşünmüyorum.adam daha ilk saniyeden olumsuz konuşmaya başlıyor.motor şöyle böyle demeye gerek yok marka fanatiği olmayan ,az buçuk motordan anlayan herkes şu zamana kadar anlamıştır bajaj kalitesini ki o resimlerdeki gibi test edip motoru alan da muhakkak olmuştur tahminime.ayrıca 5 bin kmnin üzerinde yolu almak ,test aktivitelerini ,ziyaretleri o kadar zamanda gerçekleştirmek kolay değil arkadaş.emeğe saygının sivri dilden önce gelmesi gerektiğinin hala farkında olmayan sözde motorcular mevcut maalesef.
    Sozde motorcular dan bahseden arkadaşim. Siteye uye tarihlerine dikkatini cekerim.. 2006 yilindan beri 8 senedir bu işin icindeyim. Sen daha 3 senedesin. MAT motosiklet afet timinde yonetimde rol oynadim. şimdi TMP de Turkiye motosiklet Platformunda aktif uyeyim. Seni de 8 vaya 9 sene sonra buralarda gormek isterim. Bir cok arkadaşim evlenince bu bu ruhu birakti.. Bir cok motosiklet gurubunda uyeligim var. 9 senedir gitmedigim motosiklet festivali yok. Bizde bir soz cıktımı onun arkasinda ölene kadar dururuz. Bir rota yapildimi canimi feda eder gene o rotayi tam olarak uyariz. Trafik kurallarinada tam olarak uyariz. Bizde soz boyledir. Bizim sozumuzde ozumuzde bir dir.
    wampaa bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşlar,

Burada Pulsar savunuculuğu yapmaya çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın sadece haksız olduğunu düşündüğüm şeylere yanıt veriyorum. Pulsar'ı da titreşimine ikna olamadığımdan artık almayı düşünmüyorum. Motosiklette yakıt tüketimini rekoru denemek isterseniz pratikte asla yakalanamayacak değerlere düşmeniz mümkündür. Misal benim motorum 6. viteste 100 km hızla gitmek isterseniz anlık tüketimde 2.5 litre gösteriyor. Şimdi diyebilir miyim ki MT-07 100 km'de 2.5 litre yakıyor ? Aksine normal kullanımda motor 5 litre civarı yakıyor. Bakın çeşitli başlıklar altında 100 kere yazdım belki ama insanlar pek inanmıyorlar, bir motosikletin yakıt tüketimini sadece ve sadece gaz kolunu ne kadar açtığınız etkiler. İnsanın içindeki hızlanma veya belirli bir hızda ilerleme dürtüsü gaz kolunu açtırır. Bu yolculuğu yapan arkadaşların yolculuk esnasında ne kadar dik yokuşlarda, karşıdan ne hızda esen rüzgarla ve hangi rakımda gezdiklerini bilmeden ne kadar yakıt tüketildiğini sağlıklı olarak değerlendiremeyiz. O yüzden sahtekarlık yapılıyormuş gibi yorumlara hiç gerek yok. Biraz ayıp kaçıyor.
    wampaa ve jackonbir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)