Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karadeniz Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

Önümüzdeki hafta Ankara çıkış olmak üzere Karadeniz gezisi planlıyorum ancak bölge hakkında fazla bilgim yok. İnternette bulabileceğim bilgiler yerine daha önceden bölgeye gitmiş arkadaşlardan yardım almak istiyorum. Nerelerde konaklanır ? Nereye mutlaka gitmeliyim? En önemlisi hangi güzergahı kullanmlıyım ? Malum manzaradan yoksun bir gezi olsun istemiyorum.

Pazartesi sabah erkenden yola çıkıp Cuma gecesi tekrardan ANkara'da olmak istiyorum, bu süreçte Batı ve Orta Karadeniz'in nerelerine hangi güzergahlardan gitmem gerektiği hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Sayın abim Google'den Maps' i açacaksın. Yada Bilgisayarına google earth'üyükleyeceksin. Önüne de bir kağıt alem alacaksın.Öncelikle hangi güzergah'dan gideceğini belirle sahil otobanı kullanma. Şehirlerarası yol tercih edebilirsin. Google Maps güzergah üzerinde takip ettiğinde altta Keşfet diye bir fotoğraf rulosu var orada gezilecek yerlerin fotoğrafları çıkıyor. Güzergahını belirledikten sonra çıktısını al kağıdın kenarına not düş. Şurada şu var burada bu var die. Bak ben sana kendi yaptığım çalışma ile ilgili bir link göndereyim ve sonrasında ki gezi;

http://www.motosiklet.net/forum/etki...al-345-km.html

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    doğu karadeniz olmadan karadeniz gezisi olmaz.. o tarafları düşünseydin baya bi önerim olurdu..temmuz ayında iki kişi biz de planlıyoruz doğu karadeniz ve batum gezisi...

Batı karadeniz içib sahili takip edeceksin işte...sinop erfelek şelalerini ihmal etme...kıyı şeridinden içerilere doğru yayla vardır muhtemelen...bazı karadeniz sahili sürüş açısından doğu karadeniz sahiline oranla çok daha keyifli...virajı bol...

Motosikleti
    Ktm Duke 250 Abs olacak inşallah.
    Merhaba Akçakoca ve Zonguldak Ereğli'ye uğramanızı tavsiye ederim Ereğli'den Amasraya gidebilirsiniz Amasra turistlik sahil kasabası balık ve salatası çok güzeldir.. Konaklama için Ereğlide ve Akçakocada oteller Amasra içinse pansiyonlar mevcut.
    Zuzuuw bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    işine yarar belki

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=101695.0
    Zuzuuw bunu beğendi.

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Cide 'de yaşayan biri olarak burayı mutlaka pas geçmeyin derim. Manzara ve gidilecek yerler konusunda pişman olmazsınız. Konaklamadan yana da sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yer.
    Zuzuuw bunu beğendi.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğu karadeniz olmadan karadeniz gezisi olmaz.. o tarafları düşünseydin baya bi önerim olurdu..temmuz ayında iki kişi biz de planlıyoruz doğu karadeniz ve batum gezisi...

Batı karadeniz içib sahili takip edeceksin işte...sinop erfelek şelalerini ihmal etme...kıyı şeridinden içerilere doğru yayla vardır muhtemelen...bazı karadeniz sahili sürüş açısından doğu karadeniz sahiline oranla çok daha keyifli...virajı bol...
    Doğu Karadeniz'i çok isterim fakat 5 günlük bir gezide maalesef oraya kadar gidip-dönmek demek gezmeden sadece gazlamak olacak. Vaktim olduğunda ve yaz sonuna doğru daha büyük bir motosiklet alınca Doğu Karadeniz ve Batum bende istiyorum.

Şelaleyi yazdım, cevabınız için teşekkür ederim. Tüm arkadaşların önerilerini batıdan doğuya doğru bir sıralamaya koyup mümkün olduğunca gitmeye çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Alıntı okan218 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cide 'de yaşayan biri olarak burayı mutlaka pas geçmeyin derim. Manzara ve gidilecek yerler konusunda pişman olmazsınız. Konaklamadan yana da sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yer.
    Teşekkür ederim, aradığım cevap buydu, haritadan baksam Cide'yi ne kadar dikkate alırdım bilmiyorum ama tam sahilde ve yeşilliklerin içinde çok güzel bir yere benziyor. Listeye ekledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı Loser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Akçakoca ve Zonguldak Ereğli'ye uğramanızı tavsiye ederim Ereğli'den Amasraya gidebilirsiniz Amasra turistlik sahil kasabası balık ve salatası çok güzeldir.. Konaklama için Ereğlide ve Akçakocada oteller Amasra içinse pansiyonlar mevcut.
    Cevabınız için teşekkür ederim, Ankara'dan çıkış için güzel bir yere benziyor fakat akçakoca - ereğli arasında mutlaka uğramalısın dediğiniz özel bir yer var mı ? Ören yerleri, Manastır, kilise, özellikle tarihi yerlere ilgi duyarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işine yarar belki

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=101695.0
    Beni hacca yollsanız bu kadar sevap kazanamazdınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Ankara, Boğazkale, hatuşa, yazılıkaya, alacahöyük, çorum, merzifon, vezirköprü, ordu, fatsa, sinop, hamsilos, erfelek, inceburun, sarıkum, ayancık, türkeli, çatalzeytin, inebolu, cide, kuruçasile, çakraz, tekkeönü, amasra , safranbolu, Ankara

Bu şekilde bir loop çıkardım, fakat bu noktaların tamamını aynı anda işaretleyemiyorum 4 farklı harita yapmak zorunda kalıyorum. Akçakoca ve ereğli'de pek birşeyler bulamadım. Güzergah üzerinde eksik gördüğünüz herhangi bir yer varsa lütfen ekleme yapın.

Motosikleti
    Ktm Duke 250 Abs olacak inşallah.
    Akçakocada tarihi kale var tarihi bir yer, Ereğli'de Cehennem Ağzı mağraları var bir kaç mağradan oluşuyor burası ilginizi çekebilir
    Zuzuuw bunu beğendi.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Hava durumunu takip etmiyorsunuz herhalde!Bence bu havada yapılacak gezi pek tat vermez ve tehlikeli olur.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    İnşallah az bucuk tecruben vardir. Karadeniz bolgesinde, kalabalik trafik vs.. yoktur fakat yolda yatan köpek ot arayan inek olur yabani hayvanlarin hava kararinca yola indikleri de olur. inişli çıkışlı yollar da gazlamasi çok eğlencelidir fakat tepeyi aştığında aklın karışabilir. Yani kısaca yeşillikler içinde motosiklet sürmenin, istanbul ankara gibi metropolun disina cikmayan birinin öngöremeyeceği tehlikelerle dolu oldugunu dusunuyorum. Nereleri gezeceğine odaklanırken, yol güvenliğini gözardı etme.
    Zuzuuw bunu beğendi.

Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah az bucuk tecruben vardir. Karadeniz bolgesinde, kalabalik trafik vs.. yoktur fakat yolda yatan köpek ot arayan inek olur yabani hayvanlarin hava kararinca yola indikleri de olur. inişli çıkışlı yollar da gazlamasi çok eğlencelidir fakat tepeyi aştığında aklın karışabilir. Yani kısaca yeşillikler içinde motosiklet sürmenin, istanbul ankara gibi metropolun disina cikmayan birinin öngöremeyeceği tehlikelerle dolu oldugunu dusunuyorum. Nereleri gezeceğine odaklanırken, yol güvenliğini gözardı etme.
    Vallaha köpekler düşünsün. İnekten zarar gelmez. Artçı alkolik, içmediği zaman vücüdunun şaftı kayıyor, içtiği zamanda kendi motordan kayıyor. Bunun dışında bir sıkıntımız olmaz.

Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava durumunu takip etmiyorsunuz herhalde!Bence bu havada yapılacak gezi pek tat vermez ve tehlikeli olur.
    16 Haziran olan pazartesi yola çıkacağız, sadece 18 haziranda samsunda yağmur var gibi, sıkıntı çıkmaz.

1.gün;

Ankara-ceritkale köyü- ceritkale kaya mezarlığı-sulu mağara
    hattuşa ören yeri
    boğazkale
    yazılıkaya
    alacahöyük
    merzifon (konaklama)

2.Gün;

Merzifon
    Vezirköprü
    Amasya
    Amasya kalesi
    yeşilırmak
    Taşova
    Erbaa
    Niksar
    Ünye
    Ünye kalesi
    Asarkaya milli parkı
    Gaga gölü
    Yason burnu
    boztepe ( konaklama orduda)

3.gün

Ordu
    samsun
    çarşamba
    kabaceviz şelalesi
    antyeri ören yeri
    bandırma vapuru
    amisos tepesi
    kızılırmak deltası kuş cenneti
    Sinop kalesi ve cezaevi
    hamsilos koyu
    kuzey noktası
    erfelek şelalesi
    babaçay kanyonu
    inaltı mağarası

(sinopta veya ayancıkta konaklama)**erfelek, babaçay ve inaltı zaman yetmezse ertesi güne bırakılacak çünkü gezinin bundan sonraki kısmı karadeniz sahilinde gazlamadan itibaren olacak.

4. ve 5. gün

Türkeli-çatalzeytin-inebolu-cide-amasra-bartın-safranbolu-sarayönü-kızılhamam-Ankara ( bu kısım 2 gün sürecek, 20 Haziran'da akşam Ankara'da olacak şekilde, zamana yettiğince gezilecek)

Tek motorlu bir gezi olduğu için günlük 300-400 km'lik bir güzergah belirledik. Grup daha fazla ise km'yi düşürmenizde fayda var ancak biz gittiğimizde yerlerde fazla beklemeyeceğimiz için bu miktar bize kafi geldi. GEzi sonunda belirlenen mesafenin az-çok olduğu belli olur ve bizden sonraki arkadaşlara bu husuta fikir vermiş oluruz.

Zaman yetmezliğinden ve motor kondüsyonunun doğu karadeniz için yeterli olmayacağını düşündüğümden dolayı artvin'i de içeren doğu karadeniz turunu önümüzdeki yaz F650 alınca yapmayı düşünüyorum. Güzergah hazırlarken gerçekten zorluk çektim ve benden sonraki arkadaşlara rehberlik etmesi için gerekli paylaşımları sürdüreceğim.

Yanıma aldığım malzemeler: 32 litre top case, 32x2=64 litre yan(soft) çantalar, 2 takım anahtar seti (6-21), lastik tamir spreyi,Pense,elektrik bantı, pompa, ilkyardım çantası, tornavida takımı 8 adet, zincir eki, yedek buji, ıslak mendil, elektrik kablosu, GPS için olmazsa olmaz telefon tutucu ve aküye bağlı şarj aleti, Zincir ve dişli seti değişimi, yağ Motul 10-50 değişimi, buji NGK değişimi, bot, mont,pantolon,eldiven ve kask.

Üşenmezsem gezdiğim yerlerin fotoğraflarınıda buradan paylaşacağım, sırasıyla anlatım ve fotoğraf eklemek zor olsa dahi.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Yedek sigorta ve kafa feneri ile güneş kremi almayı unutmayın.Ayrıca plastik klipslerde bazen çok işe yarıyor.
    Zuzuuw bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler