Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

8. Geleneksel Yuvacık Gezisi duygu düşünceler

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi senin yorumlarını okurken nedense yüzümde tebessüm beliriyor :D
    içimizden geleni yazıyoruz aga..

Alper de Ağustos da gezi düzenlese ..İklim değişikliğinden yine yağmura denk gelir...
    sedat_57, otopsici, Ramazan Can ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorum şık olmamış..şimdi gördüm ve üzüldüm..olay tamamen öngörüsüzlük ve doğruyla yanlışı ayıramama..sorumlulukların ağır gelmesi..bu yükü taşımak ya da taşıyamamak..kriz yönetimiyle alakalı bence..bu itham bence yakışmadı ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alper seni severiz sayarız..ama bu çuvallamadan sonra görevi bırakmayı düşünürmüsün..ben istifanı bekliyorum..bence hatta gayet pişkin gördüm seni bu hususda..
    yağmurda çıkmak istemeyenler biz gittik diye mi istifamı istiyorlar
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alper seni severiz sayarız..ama bu çuvallamadan sonra görevi bırakmayı düşünürmüsün..ben istifanı bekliyorum..bence hatta gayet pişkin gördüm seni bu hususda..
    Anca yönetime giydirip duruyon len....
    Varsa fikrin koyarsın şapkanı önüne şöyleyken , şöyle olmalıydı dersin....
    Ama yok...
    İlla döşenecen....
    Hadi Alper istifa etti... Seni yönetici mi yapıcaklar topitoş....
    Hadi yaptılar diyelim....
    Sen ne proceler üretecen ?...

Eline ne geçicek .... Len daha geziye bile gitmemişsin... Ne olduğundan bi haber eşelenip duruyon...

Kıl oldun demi gene bana... Uyuz ettim seni demi....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurda çıkmak istemeyenler biz gittik diye mi istifamı istiyorlar
    He de geç yahu....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geziye katılmadım ama sayısız ride yaptım. Adam açmış ben gidiom aha size yol demiş sorun edilmesi cidden çook saçma
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    hihohoho katılımcı arkadaşlar soğuktan yağmurdan montları bile çıkaramamış üstlerinden

mete_han bunu beğendi.
    Yolver gitsin .

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    biri tırpan getirsin mete kaşınıyor...
    mete_han ve Sadık1453 bunu beğendiler.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Ben banlarım sıkma canını
    -unnamed- ve Sadık1453 bunu beğendiler.

Motosikleti
    benim Alper Modum..Kodumu oturtur... eli hafiftir...

http://www.youtube.com/watch?v=CfihYWRWRTQ
    Sadık1453 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi kıdem göstergesi ise, senden sadece 1 yıl sonra üye olduğumu hatırlatır(2006), ağır tahriklerine devam etmemeni diler saygılarımı sunarım.

Motosikleti
    Krallığı alınca ilk beni kestin zaten...tecrübeli oldun sayılır...

ağır tahrik altında 1 ay daha kitlememeni diler...Yalova da evsahabı olmana rağmen Köfteci Yusuf da bir köfte bile henüz ısmarlamamış olmanı esefle kınarım...

Mezit nikli üyeninde poposuna bir tekme atma arzusuyla depreşmekteyim...ayarcı başı mezit...çalgıcı akrabası mezit...
    kngsze bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Berk toprak soğuk yoktu ve yağmurluk diye bişe var ıslanan yok o karede
    BerKToprak bunu beğendi.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Krallığı alınca ilk beni kestin zaten...tecrübeli oldun sayılır...

ağır tahrik altında 1 ay daha kitlememeni diler...Yalova da evsahabı olmana rağmen Köfteci Yusuf da bir köfte bile henüz ısmarlamamış olmanı esefle kınarım...

Mezit nikli üyeninde poposuna bir tekme atma arzusuyla depreşmekteyim...ayarcı başı mezit...çalgıcı akrabası mezit...
    Harbi metehan abi sen daha yeni ban yediydin Kısa gelmiş herhalde
    mete_han bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bu mevzuya acayip uyuzum ulem hiçbiriniz poponuzu kaldırıp bir etkinlik düzenlemeye cesaret edemiyorsunuz
    adamlar etkinlik düzenliyor g.tünüz yemediği için gidemiyorsunuz sonrada bıdı bıdı
    ben Alper in yerinde olsam hayatta girmem böyle atraksiyonlara
    direk yapın arkadaşım organizasyonunuzu biz de mt olarak size destek verelim diyip işin içinden çıkarım
    mete karışma adama
    rahmi34 ve mete_han bunu beğendiler.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Cuma akşamı toplanalım. Sallandıralım Alper arkadaşı bir ağaçta, diğer moderatörlere de örnek olsun.
    Bak bakalım bir daha yapıyorlar mı? (Gerçi tam olarak anlamadım adamın kabahatini ama olsun. Maksat otoriteye isyan)

Gördüğüm kadarı ile üyelerin bir takım sıkıntıları var. Eski üyeler iyice dolmuş bazı konularda.
    Ama ahlaksızlıkla ithama kadar gidecek yol açık değil bence.

Gezinin tekrar yapılmasına, bir delikanlının da çıkıp bu işi organize etmesine bir engel yok gördüğüm kadarı ile.

Evet hava şartları pek iyi olmadığından ben katılmadım. Eşimi götürmek amacı ile katılacaktım zaten.
    Kalabalıkla böyle bir geziye katılarak, MT.netin kocaman bir aile olduğunu görmesini istemiştim. Niye motosikleti sevdiğimi 40 yaşından sonra niye arabamı sattığımı anlamasını sağlar diye umuyordum.
    Yeni arkadaşlarla da tanışmak ve eşimi de tanıştırmak istiyordum. Özellikle ailelerle tanışmak ve onlarla daha sonra ufak gruplar halinde ailecek çevre gezilerine çıkmak gibi bir hayalimiz bile vardı.

Hava koşulları bu amacımızın gerçekleşmeyeceği hissi uyandırdığından, eşime de o havada eziyet vermemek için katılmadık.

Eee. Bu yeterli mi şimdi kalp kırmaya.
    Bazen haklı iken haksız duruma düşmemizin sebebinin yapıcı değil yıkıcı kelimelerden kaynaklandığını düşünüyorum. Zaten katılmayı hiç düşünmediğiniz bir gezi için üstelik.

Madem bu kadar sert eleştiri yapabiliyosunuz, o zaman sizleri de bizim eleştirmemizde mahsur yok. Demek ki prensip olarak sert eleştiriye karşı değilsiniz.

Benden de sizlere 2 çift laf:

Siz eski üyeler artık buradan sıkılmış olabilirsiniz. Biz sıkılmadık
    hep kendini tekrar ediyor olarak görüyor olabilirsiniz, bize daha ilk tekrarlar. bırakın bizde yaşayalım.
    çok sevdiğinizi iddia ediyorsunuz siteyi, o zaman niye karalıyorsunuz devamlı. bu sizin iyiliğiniz için diyemezsiniz. (yoksa siz başka forumlardan para mı alıyorsunuz bu forumu düşürmek için -Ne kadar saçma değil mi haysiyet ile oynamak. elbette öyle düşünmüyorum. sadece neye benzediğini görün lütfen.- )
    kırdığınız kalplerle, küstürdüğünüz üyelerle buraya yazılanları azaltırsanız, yapılacak olası geziler için düzenleyecek arkadaşları korkutursanız (ki ben sizin gibi üyelerden korkar hayatta girmem bu işlere) çok sevdiğinizi söylediğiniz mt.nete hizmet mi etmiş olursunuz, baltalamış mı?

Kimisi; kim ne yazsa tersler, yazdığına yazacağına pişman eder. Kimisi yönetime bayrak açmış, ne yapsa karşı çıkar, yapılanı karalar.
    Ya Hu arkadaşlar. Niye bir tane topic açmıyorsunuz. Bir tane bir şey de siz anlatmıyorsunuz. Bir gezi de siz düzenlemiyorsunuz? Küstü iseniz kenarda küsseniz de insanların mutlu olduğu yeri onlara dar etmeseniz. Yok iyileştirme amacınız var ise bir işinde ucundan siz de tutsanız.

NOT: Gerçekte kendi yazdıklarıma da katılmıyorum. Amacım eleştirme işine girince işlerin size de nasıl dönebileceğini göstermekti. Sizleri daha yapıcı olmaya çağırıyorum. Sizin tecrübelerinize ihtiyacımız var. Bildiklerinizden gördüklerinizden lütfen bizi mahrum bırakmayın. Ne kadar isterdim sizlerle tanışmak, oturup bir akşam çay içmek. Bizlerden lütfen kaçmayın. Yaptığınız hataları yapmamıza hoşgörülü davranın, yapmamamız için ise doğruyu söyleyin, aşağılamadan, kırıp dökmeden.
    Yönetim ile ilgili bildiğiniz net gerçekler varsa paylaşın, yoksa imada bulunarak lütfen zan altına sokmayın kimseyi.

Kusura bakmayın. sizin yazdıklarınızı her okuduğumda aklıma bu kadın geliyor:

VASFİYE TEYZE

kngsze, rahmi34, otopsici ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    herşey iyi güzel eleştirinizi yapın da adama neden iftira atıyorsunuz, bazı yorumlardan hakikaten iğrençlik akıyor...
    Alper'i bir kere sanki görmüşlüğüm vardır, taraflı yorum yazdığımı kimse düşünmesin...

Taa adana mt den buraya geldimne alperi tanirim ne baskasini organize edilen bir gezi var benim gozlemim uyelerin israrina ragmen yagmurlu olan gunde gezi yapilmasi cok anlamsiz.oylamaya sunulmali ve ortak karara gore hareket edilmeliydi cunku bu tek bir kisinin duzenledigi keyfi bir organizasyon degil mt ailesinin ortak etkinligidir.2. Konu ise alperin para falan aldigi gibi asilsiz delilsiz ispatsiz iftiralardir.ayip cok ayip insanlarin sahip oldugu en onemli sey serefidir bu itham kabul edilemez kim yaptiysa kiniyorum.

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mevzuya acayip uyuzum ulem hiçbiriniz poponuzu kaldırıp bir etkinlik düzenlemeye cesaret edemiyorsunuz
    adamlar etkinlik düzenliyor g.tünüz yemediği için gidemiyorsunuz sonrada bıdı bıdı
    ben Alper in yerinde olsam hayatta girmem böyle atraksiyonlara
    direk yapın arkadaşım organizasyonunuzu biz de mt olarak size destek verelim diyip işin içinden çıkarım
    mete karışma adama
    ulen Krozori teee Vandan buralaradamı el attın... ölüyü diriyi bitirdin..gözü bize diktin yani...

ectuna..mesele eleştiri dozajı sertliği yumuşaklı vs değil...asıl mesele aklın ve mantığın ortak bir payda da buluşması...o buluşma ertelenecekti...gayrısı laf-ü güzaf...
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı supporter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam açmış ben gidiom aha size yol demiş sorun edilmesi cidden çook saçma
    Saçma olan nedir, burada motosiklete yeni başlamış bir sürü arkadaş var, o yolu bir grupla yapıp orada tanışmak isteyen ve bir yıl bekleyen onların gelememesi nedeni ile tepki göstermeleri mi? Bu şahsi değil genel bir gezi ve bu nedenle de hassas davranılmalıydı ve organizasyon revize edilmeliydi.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. poponuzu kaldırıp bir etkinlik düzenlemeye cesaret edemiyorsunuz
    2. g.tünüz yemediği için gidemiyorsunuz sonrada bıdı bıdı

3. yapın arkadaşım organizasyonunuzu biz de mt olarak size destek verelim diyip işin içinden çıkarım
    Cevap:
    1. Üsluba dikkat. (senden beklemezdim)

2. Burada karda buzda sürecek yetenekte arkadaşlar ve kimse yemediği için değil daha keyifli ve kalabalık bir zamanda gitmek istediği için gitmedi.

3. Zaten bizim istediğimizde bu. Görevi dağıtın destek olun.

Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Eski üyeler iyice dolmuş bazı konularda.

2. Gezinin tekrar yapılmasında bir delikanlının da çıkıp bu işi organize etmesine bir engel yok gördüğüm kadarı ile.

3. Yok iyileştirme amacınız var ise bir işinde ucundan siz de tutsanız.
    Cevap:

1. Neden sizce?

2. Bence var, çünkü büyük organizasyonları büyük abiler yapar.

3. Tuttuğumuz dallar elimizde kalıyor. Neresinden tutalım? Bu kadar eleştiriye (mevcut konu ile ilgili Alper hariç) bir tane yönetici ulan ne istiyorsunuz siz bizden diye muhatap bile olmadı?

Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ise alperin para falan aldigi gibi asilsiz delilsiz ispatsiz iftiralardir.ayip cok ayip insanlarin sahip oldugu en onemli sey serefidir bu itham kabul edilemez kim yaptiysa kiniyorum.
    En önemlisi de bu işte......

Bu saçmalık benim yazdığım yazıdan sonra birilerini konuyu tam okumadan anlamadan dilemeden af edersiniz mabadından yorum yazması ve herkesin üstüne ekleyerek büyümesi ile olmuş ve maalesef beni Alper karşı ithamda bulunuyormuşum hissine sürüklemiştir.

Tekrar söylüyorum, daha önce de yazdım. Ben Alper' in ısrarla geziyi o gün yapması değiştirmemesi üzerine yazdım. Ve bunun gerçek olmayacağını, bunun o andaki kırgınlık yada kızgınlık adına ne derseniz ile söylenen bir şey olduğunu anlayacağınızı düşünmüştüm. Tam olarak yazdığım kelimede budur "Artık merak etmeye başladım organizasyonlar sizlere prim falan mı kazandırıyor. " ve adam da buna cevap vermiş en çok buna güldüm diye. Bende bunun bir latife olduğunu yazdım. Lafın söylendiği adam uzatmadı kapattı konuyu verip cevabını kimse öküz altında buzağı aramasın.

Gelelim çözüm teklifime, yine aynı konuda yazmıştım. Gelin bu organizasyon işin bir kaç talepkar ve altından kalkabileceğini düşündüğünüz arkadaşa verin. Ama kesinlikle bir kişi olmasın. Çünkü organizasyonu yapmakta mesele yok ama her yapılana katılmak zaman zaman mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle birbiri ile iletişimde olsun bu adamlar ve birinin katılamadığına diğeri katılsın vekillik usulü ile yürütülsün.

Bir kişinin sırtında kambur olacağına dağıtalım. Piknik yapalım, çay kahve içelim, daha büyük işlere imza atalım. Bırakın motosikletleri isteyen aracı ve ailesi ile gelsin bir arada sohbet muhabbet olsun. İnsanları resmi bayramlardaki kortejler ve senede bir defa ve her yıl katılımcı sayısı düşen bir YUVACIK organizasyonu ile bir araya getiremezsiniz.

Moderatörler dahil olmak üzere tüm MT yönetiminedir teklifim. Bakın sitede bir kaç tane arkadaş oldukça güzel organizasyonlara gezilere imza attılar. Görev verin, bende şahsi olarak onlara hangi konuda olabiliyorsam destek olayım. Var mısınız? Bu konuda önde olmak, önden gitmek isteyen bir sürü arkadaş olacaktır. Buyurun görev verin, bakalım iddia ettiğiniz gibi taşın altına sizde başkası elini sokmuyor mu? Ben taşı gösterdim sizde kaldırın bakalım altına kimler elini sokuyor kimler sokmuyor görelim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    rahmi34, mete_han ve Mustafa ÖZEN bunu beğendiler.

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Selamlar MT ailesi,
    Ben de eski üyeyim,
    Yıllar sonra genel amaçlı ben de birşeyler yazayım en azından mesajım bulunsun dedim
    Motosiklet aleminde her kullanıcının bu siteden yolu geçmiş,birşeyler öğrenmiş,dostluklar kazanmış,hayalindeki ilk toplu sürüşleri burada yaşamışlığı vardır..Dolayısı ile sitede emeği geçen her arkadaşın başarısıdır bu (yönetim ve üyeler !!)..
    Sanıyorum dünyada da bu alemde en hit sitelerdendir.Tabii kamu alanı sayılan bu tip bir topluluğu yönetebilmek,herkezin gönlünü yapabilmekte bir okadar zordur...Benimde şahit olduğum birçok küslük vardır eski defterlerde hem kişi hem de yönetim kayanaklı sorunlardan dolayı ama kalıcı olan ve olması gereken site ve markanın devamlılığıdır..Bu durumda herkez üstüne düşen vazifeyi edinmeli ve eleştirlere açık olmalıdır.Hakaretler için insan olarak söyleyecek söz bulunmamakta oda ayrı konu..

Gezi olayına gelince;
    Sağlık herşeyden önce gelir,
    Sürüşte yaşanabilecek muhtemel tehlikelerin önüne geçebilmek için alınması gereken tedbirler direkt olarak site yönetiminin sorumluluğundadır..Her nekadar kamuya açık alan olsada sitenin ticari işletme yönüde bulunmakta..
    Demokrasi ve oy çokluğu hayatımızdaki her alanda vazgeçilmez unsurdur..
    Yeni sürücüler ve özellikle de yaşı,tecrübesi genç olanlara iyi örnek olabilmek,fayda sağlayabilmek,
    Yıllar sonra geçen seneki yuvacık gezisine katıldım.Gidiş yolculuğu çok üzgünüm ama tam olarak bir rezaletti.Detaylarına girmiycem ama herkezin malumu toplu sürüş sorunları..Helede birde grupta babası ile gelen kasksız montsuz bir küçük kız çocuğu vardı..Grubun bu şekilde hareket etmesini hiç anlayamadım..Dönüş yolculuğunda herkezin kafasına göre hareket etmesinide hiç anlayamadım.Gezi düzenleyen ilk buluşma yerine geri gelene kadar dönüşü ve tüm organizasyonu sahiplenmeli.En azından ben öyle biliyormuşum!..

Tabii ki genel amaç sıkıntıları azaltmak,sorumlulukları paylaştırarak kişiler üzerindeki baskıları azaltmak,güvenliği arttırmak,sürüş eğitim seviyesini yükseltmek,sonraki organizasyonlarda daha sağlıklı ve mutlu vakitler geçirebilmek,kişiler arası seviyeyi korumak v.s
    Nacizane fikirlerimdir..
    Herkeze saygılar arkadaşlar...
    Alper_tim ve Sadık1453 bunu beğendiler.

Motosikleti
    hd200 evo
    Kim üstüne alıyorsa ona

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)