Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj BOXER 150 inceleme ve Abant çevresine gezi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. 23.05.2014 cuma sabahı baktımki hava çok güzel, dayanamadım abanta doğru şöyle bir gezip doğayla iç içe bir gezi yapayım dedim. Önce yeni aldığım motoruma topcase taktırmakla işe başladım. Commuter motorların en büyük sıkıntısı olan eşya taşıma problemini bu şekilde çozmüş oldum. Aslında bu motosiklete topcase in çok yakışmayacağını düşünsemde fena durmadı diye düşünüyorum. Topcase olarak Shad 33 tercih ettim. Gerçekten kaliteli bir çanta. Ucuz yollu çinmalı çantalrda vardı ama malzeme kalitesi iki çanta yanyanayken çok fark ediliyor.

Evet, birazda motosikletimden bahsedeyim. Bajaj Boxer 150 malum yeni bir model ve çok merak eden soran oluyor. Bajaj boxer 4 vitesli (vitesler cub motorlar gibi hep aşşağıya) 150cc, 12 bg, ve maksimum torqunu (12.26) 4500 dd da veren, güçlü, kullanımı çok rahat bir motosiklet. 4 vites olduğu için burun kıvıranlar var ama kullandıktan sonra 5. vitese gerek olmadığını zaten fark ediyorsunuz. Birkere motosiklet çok atak ve güçlü. Ybr ile kalktığımızda baya bir fark açıyor ybr ye. Aynı zamanda 150cc lik bir motor için inanılmaz az yakan bir motosiklet Bajaj Boxer 150. Ekonomik kullanıldığında 2 lt ninde altına düşerek Cub motorları bile geride bırakıyor. Alt devirleri canlı olduğu için 4. vites 40 km süratle bile vites değiştirmeden kullanmak mümkün. Tabiri caizse Boxer eşşek gibi motor. Dağda, taşta, asfaltta yüklü yüksüz sorunsuzca uzun süre kullanılabilecek basit yapılı klasik bir motosiklet işte. Bazıları çok çirkin bulsada bana 80 li yılları ve çocukluğumu hatırlattığı için ben çok beğeniyorum.

Gelelim ön fren ve lastik mevzuuna. Ön fren kampana ve çok iyi tutuyor. Bu motoru almadan önce tek kafama takılan ön frendi ama kampana fren disk frene göre daha yumuşak bir frenaj ve hassaslık veriyor yani alacak olan arkadaşlar kampana frenleri kafaya takmasınlar kesinlikle. Lastikler emsal motosikletlere göre daha kalın. Ön 3.00-17 arka 100/90-17. Arka lastik Enduro tarzında olduğu için yağmur çamur tırmanmak için çok ideal fakat ön lastik klasik commuter tarzı bir lastik olduğu için özellikle arazi ve çamurda çok kayıyor. Boxer a iki kişi bineceksiniz çok rahat edersiniz, zira koltuk biraz sert olsada kocaman uzun bir koltuğu var. Aynalar çok kaliteli değil ama görüş açısı tatminkar ve sürüş esnasında titreme yapmıyor. Göstergede km saati ve benzin göstergesi bulunuyor. Göstergenin altındaki küçük uzun ekran ise vitesin boşta olduğunu ve sinyalleri gösteriyor.

En önemli mevzu tabiyki titreşim konusu. Motor alt devirelrede titreşimsiz çalışyor fakat üst devirlerde titreşim var fakat rahatsız edici bir titreşim yok. Örneğin bir Tvs Apache den çok daha az. Aslında titreşim olayı kişiden kişiye değişiyor. Ben titreşimi çok rahatsız edci bulmuyorum. Bundan önceki motorum 2013 Yamaha Crypton Boxer dan çok daha fazla titriyordu.

Sonuç; bu motor neden alınır? Arkadaşlar bu motoru alacak kullanıcı ne istediğini iyi bilerek almalı. Dediğim gibi tip olarak herkese güzel gelmeyebilir, özelliklede genç arkadaşlar pek beğenmeyebilir zira çinli motorlar gibi cafcaflı bir model değil. Eğer amaca hizmet eden bir motor arıyorsanız, az parayla sağlam yıllarca sorunsuzca bineyim diyorsanız, eşşek gibi heryola sürerim diyorsanız, 150cc güçlü olsun hemde cub motorlardan az yaksın diyorsanız bu motor alınır arkadaşlar.

Şimdi gelelim video ve fotoğraflara. Abanta gittikten sonra mudurnu yoluna dönerek Abantın en yüksek bölgesi olan radar tepesine sürdüm motorumu. Abantın rakımının 1350 mt olduğunu düşünürsek çıktığım tepenin rakımı 2000 mt civarındaydı. Hava güneşli olmasına rağmen çok soğuktu ve inanılmaz bir rüzgar vardı tepede. Ama rtesimlerde de göreceğiniz gibi o tepeye çıktığıma deydi arkadaşlar. Hem patika yol, hem yemyeşil doğa ve temiz hava mükemmeldi. Tek sıkıntı yaklaşık 50 koyunu koruyan kocaman bir çoban köpeğinin en az 500 mt aşşağıdan beni görüp yola doğru koşarak var gücüyle bana hırlayıp uzun bir süre beni kovalamasıydı. Köpek o kadar büyük ve vahşiydiki çok korltum ve o patika yolda 3. vites 60 km süratle sürmek zorunda kaldım ve neredeyse düşecektim Gezmesi benden, izlemesi sizden İyi seyirler...

zirveden bir video...

Radar dönüşünden kısa bir video...

[

[COLOR="Silver"]

[COLOR="Silver"]
    Pashapache, EFEKAN09, adm12 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Çok güzel gezi,çok güzel manzara abim.Eline,ayağına sağlık.İçimiz açıldı..Bu arada makinenin marka,model ne ?
    twona bunu beğendi.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Elinize sağlık güzel bir gezi olmuş, nişan nedeniyle 2013 model tvs apache motorsikletimi sattım, aklım pulsar'da ama bütcem zorluyor, bi aklım da gidip bunu almamı söylüyor çoook kararsızım çok
    twona bunu beğendi.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    cryptonu sattın mı le

Değerli Twona;

Resimler, manzaralar, motor görüntüleri, yorumlar hepsi çok güzel olmuş, elinize sağlık. Ürüne ne kadar saygı duyduğunuzu zaten motorun kendisi bize söylüyor. Maşallah pırıl pırıl. Uzun yıllar keyifle kullanacaksınız görüyorum. Özellikle bu ürün niçin alınmalı, tercih edilmeli konusuna getirdiğiniz yorumlar çok değerli. Bizler de böyle anlaşılmasını arzu ediyoruz. Bir km de 10 kuruşluk bedel ile uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanmayı (hem de keyif ve yeterli güç,torka sahip olarak) kim istemez ki?

Tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum...
    hamzarat ve twona bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezi,çok güzel manzara abim.Eline,ayağına sağlık.İçimiz açıldı..Bu arada makinenin marka,model ne ?
    tşk ederim dostum. fotoğrafları cep telefonumla çekiyorum. telefonum lg g2...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Twona;

Resimler, manzaralar, motor görüntüleri, yorumlar hepsi çok güzel olmuş, elinize sağlık. Ürüne ne kadar saygı duyduğunuzu zaten motorun kendisi bize söylüyor. Maşallah pırıl pırıl. Uzun yıllar keyifle kullanacaksınız görüyorum. Özellikle bu ürün niçin alınmalı, tercih edilmeli konusuna getirdiğiniz yorumlar çok değerli. Bizler de böyle anlaşılmasını arzu ediyoruz. Bir km de 10 kuruşluk bedel ile uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanmayı (hem de keyif ve yeterli güç,torka sahip olarak) kim istemez ki?

Tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum...
    sağolun ekrem bey. benim ne kadar yansız yorum yaptığımı birçok kişi bilir ve neyse onu yazmaya çalıştım. bu motorları bizlerle tanıştırdığınız içinde ayrıca teşekkürler sizede...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cryptonu sattın mı le
    hitap şeklini beğenmedim. asker arkadaşı değiliz sanırım dimi? evet cryptonu sattım!

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Bajaj ürünlerini yakından takip ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu yıl Kocaeli ye yapacağım yolculukta Abant ta kalmayı planlıyorum.
    Orada kalacak otel apart-pansiyon benzeri şeyler var mı acaba.
    twona bunu beğendi.

PSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero X-Pulse 200
    Tebrikler çok güzel bir gezi olmuş fotoğraflar harika ;)
    twona bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kotam doldu
    twona bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bizim yollar bunlar yav Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj ürünlerini yakından takip ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu yıl Kocaeli ye yapacağım yolculukta Abant ta kalmayı planlıyorum.
    Orada kalacak otel apart-pansiyon benzeri şeyler var mı acaba.
    hocam e-5 den abanta döndüğünüz anda 10 larca pansiyon var kalacak. bunlar abanta gelmeden 10-15k km civarı başlar yani abantın içinde değiller. abantın içinde kalmak için ise 3 seçenek var. birtanesi benim sahne aldığım abant palace otel, bir diğeri büyük abant otel ve son olarak en hesaplı olanı abant dağ evleri. eğer kalacak olursanız bana buradan ulaşın yardımcı olurum, zira hepsi tanıdık işletmeler...
    adm12 bunu beğendi.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam e-5 den abanta döndüğünüz anda 10 larca pansiyon var kalacak. bunlar abanta gelmeden 10-15k km civarı başlar yani abantın içinde değiller. abantın içinde kalmak için ise 3 seçenek var. birtanesi benim sahne aldığım abant palace otel, bir diğeri büyük abant otel ve son olarak en hesaplı olanı abant dağ evleri. eğer kalacak olursanız bana buradan ulaşın yardımcı olurum, zira hepsi tanıdık işletmeler...
    Teşekkür ederim. O tarafa geldiğimde size danışırım.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Çok güzel gezi olmuş tebrik ederim. Motor da çok güzel, Allah kaza bela vermesin
    twona bunu beğendi.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müthiş gezi müthiş fotoğraflar Allah nazardan sakınsın
    twona bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    bajaj firmasının ve hindistandaki kullanıcıların fotoğraflarından daha güzel fotoğraflar...
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Boxer 150 , CBF 150
    Çok güzel bir gezi olmuş gerçekten teşekkür ederiz.. Boxer'ın çantalı bir resmini görmüştüm forumda hiç yakıştıramamıştım, anladım ki sorun boxer'da değil çantadaymış shad çanta çok yakışmış gerçekten, hacmi nasıl acaba ?

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    hayırlı olsun, fotoğraflar çok güzel
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    sağolun arkadaşlar...

Motosikleti
    Arkadaşlar, merak edenler için motorun egzos sesini videoya çektim. Merak edenler videoyu izleyebilir...

jemalizm, 1okan2 ve Bayram ÇOLAK bunu beğendiler.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun arkadaşlar...
    Twona bajaj boxer 150 yi kullandığın diğer motorlarla karşılaştırabilir misin? Özellikle salcano wolf 125 ile.
    Bayram ÇOLAK bunu beğendi.
    " Koş gölge yele, bize hızın gerçek anlamını göster! "

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)