Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İzmir MT Trafiğe Kapalı Alan Eğitim

Motovento
    REKLAM ALANI
    jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Merhabalar,

18.05.2014 tarihinde Cem ve Emre nin katkılarıyla bilgilendik eğitildik
    Eğitim öncelikle amatör ve resmi olmayan Cem'in OMM'den aldığı, Teori ve Uygulamalı eğitim bilgilerini bizimle paylaşmasıyla gerçekleşti.

Slalom, Panik Fren, Normal Fren, Sadece ÖN, Sadece Arka, Kombine Fren, Viraj Dönüş vs.
    Diğer Ayrıntılı açıklamaları Cem yapar sanırım.

öncelikle bir kaç resim ve sonrasın da kısa bir video. (Video'nun Youtube üzerinde 1080p özelliği aktiftir.)

kngsze, babaduru, canYOLDAS ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KAFKAS35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Gişelerden geçişinizin fotoları yok mu Cemalim. Güzel olmuş...
    mkaptan bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Yanı egıtım demıyelımde daha cok bos alanda kendı motorumuzu daha ıyı tanıma ve surus teknıklerımızı gelıstırmek dıyelım

Amırım cok sey kacırdınız ızmır mt'den pazar gunu herkes ektı bızı bırdaha ne zaman tekrarlarız bılmıyorum

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Arkadaşlar motor hakimiyeti ve görsel bakımdan çok güzel bir aktivasyon olmuş ancak full korumasız bu hareketleri yapmayıııııııııııınnn lütfen.
    mkaptan ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitime önem vermeniz güzelde. Cem kardeşim OMM' den aldığın eğitimde koruma ekipmanları konusunda verdiklerini atlamışsınız.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Kesinlikle haklisiniz

Gruptaki herkes korumanin bilincinde ve onemini biliyor.
    Bizler hatirlatip uyaririz sonrasi kendi kararları
    Sadık1453 ve ERTOBİ bunu beğendiler.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    hocam herkes koruma öneminin farkında, takanında takmayanında kendi kararı,
    sizce bu fotoğraflardan videolardan biz korumanın ne olduğunu bilmiyoruz gibi mi gözüküyor anlayamadım.

ana tema daha önemli.

Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam herkes koruma öneminin farkında, takanında takmayanında kendi kararı,
    sizce bu fotoğraflardan videolardan biz korumanın ne olduğunu bilmiyoruz gibi mi gözüküyor anlayamadım.

ana tema daha önemli.
    1. Eğer güzel bir şeyler yapmak için yola çıkıyorsanız bunu tam yapmalısınız. "Yarım hoca İmandan yarım doktor candan eder derler"

2. 8 ve 9 ncu resimlere baktığımda tam olarak söylediğini görüyorum (korumanın ne olduğunu henüz bilmediğinizi)

3. Bir arkadaşınızın bu sorumluluğu alıp sizi daha fazla hayatta tutabilmek adına güzel bir iş yapması bir kaza ile sonuçlansa ve birinizin yaralansaydınız adamı yapacağı iyiliğe de pişman ederdiniz.

4. Maalesef ki eğitim rakamları ülkemizde eğitmen sayısının az ve fırsatların neredeyse yok düzeyde olması sebebi ile biraz pahalı. Bu nedenle eğitim eğitim diye yırtınsam da kimseye bir şey diyemiyorum.

Bir eğitim kurumu yada eğitim verebileceği tasdiklenmiş belgesi olan insanlardan eğitim alınması taraftarı olsam da niyetin iyi olması nedeni ile bu konuda bir şey demiyorum. Ama niyetle de olsa akıbeti kötü biten işlerde çıkabilir.

Bu arada ARt Moto - O.M.M. v.s. gibi kurumların hiç birinde demolar dahil olmak üzere eldivenini bile taktırmadan eğitime başlamazlar. Ve hatta bu kurumlardan bir tanesi trafik sigortası ve ehliyetinizi dahi sorgular eğitime başlamadan önce.

(Cem kardeşim yazdıklarımı üzerine alınmanı istemem sen son derece güzel bir adım atmışsın. Ama şahsi fikrimdir, ben bir gün eğitim verme kararı alırsam tüm ekipman ve belge kontrollerini yapmadan başlamazdım. Büyük sorumluluk.) Tebrikler.....
    Şimdi sen kendi soruna cevap ver arkadaşım, koruma nedir?

Eğitimde sorulan bir soru...

Koruma ekipmanları ne zaman işe yarar?

Cevap:.......

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    CEM. ve dockerengin bunu beğendiler.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Başlarda güzel başlamışsınız korumalı korumalı. Hava sıcak tabi, sıcakladıkça ve ustalaştıkça korumalar fora olmuş

Keyifli bir gün geçirdiğiniz belli.Paylaşım için teşekkürler.

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Paylaşım için teşekkürler ;)

Ayrıca wassup mıdır nedir o bizde olmadığı için hiçbir şeyden haberimiz olmuyor etkinliklere de katılamıyoruz maalesef..

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Eğer güzel bir şeyler yapmak için yola çıkıyorsanız bunu tam yapmalısınız. "Yarım hoca İmandan yarım doktor candan eder derler"

2. 8 ve 9 ncu resimlere baktığımda tam olarak söylediğini görüyorum (korumanın ne olduğunu henüz bilmediğinizi)

3. Bir arkadaşınızın bu sorumluluğu alıp sizi daha fazla hayatta tutabilmek adına güzel bir iş yapması bir kaza ile sonuçlansa ve birinizin yaralansaydınız adamı yapacağı iyiliğe de pişman ederdiniz.

4. Maalesef ki eğitim rakamları ülkemizde eğitmen sayısının az ve fırsatların neredeyse yok düzeyde olması sebebi ile biraz pahalı. Bu nedenle eğitim eğitim diye yırtınsam da kimseye bir şey diyemiyorum.

Bir eğitim kurumu yada eğitim verebileceği tasdiklenmiş belgesi olan insanlardan eğitim alınması taraftarı olsam da niyetin iyi olması nedeni ile bu konuda bir şey demiyorum. Ama niyetle de olsa akıbeti kötü biten işlerde çıkabilir.

Bu arada ARt Moto - O.M.M. v.s. gibi kurumların hiç birinde demolar dahil olmak üzere eldivenini bile taktırmadan eğitime başlamazlar. Ve hatta bu kurumlardan bir tanesi trafik sigortası ve ehliyetinizi dahi sorgular eğitime başlamadan önce.

(Cem kardeşim yazdıklarımı üzerine alınmanı istemem sen son derece güzel bir adım atmışsın. Ama şahsi fikrimdir, ben bir gün eğitim verme kararı alırsam tüm ekipman ve belge kontrollerini yapmadan başlamazdım. Büyük sorumluluk.) Tebrikler.....

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Mantikli olan her eleştiriye acigim hocam bunda alincagim bi durum yok haklisiniz

Ben yinede arkadaslari bilincli olarak goruyorum jemalizm nickli arkadaş bajaj motorunu yeni aldı ve yeni alanlarin ilk yaptığı sey gibi son hiz denemesi yada acaba kac yapiyo yapmak yerine panik fren calistik.

Ilk panik frenlerde bakislar yere dusuyor fren mesafele4i uzuyor ve komprosorde kalan motor stop ediyordu

Simdi ise bakisini karsiya tasidi debriyaj ve agirlik merkezini one vererek fren mesafesini yari yariya düşürdü

Koruma olayina alinganlik yapmamak lazim bizin iyiligimizi dusunup yapilan yorumlardir.

Aslinda egitim adi altinda olursa yanlis telafuz edilir bos alanda kendimizce calisiyoruz.

Eksik yanlarimizi nasil duzeltebiliriz diye ugrasiyoruz.

Yere dusen bakisimi nasil kaldirabilirim diye ugrasiyorum bunlar gibi

Izmir mt olarak hafta sonunu geziyle degerlendirmek yerine ortaklasa kuka alarak calismaya karar verdik.
    ERTOBİ ve Sadık1453 bunu beğendiler.

PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Öncelikle iyi günler iyi forumlar dilerim.Güvenlik ekipmanlarının faydalarının farkındayım öncelikle bunu belirtmek isterim.Fakat bize burda bir uyarı gelmiş.Bilinçlendirdiğiniz içinde teşekkür ederim.Fakat aynı zamanda bende sizi uyarmak isterim.http://www.motosiklet.net/forum/etki...va-gezisi.html şu konuda sondan 6. fotoğraf hakkında.Kask ceket eldiven bellik ve dizlik hiçbir şey giymemişssiniz.
    ''KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM''
    kemboo, tkdkmn, BatuhanK ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar herşey güzel olmuş. şuan canakkaledeym burada trafiğe kapalı alan var ara ara gidip egzersiz yapıyorum fakat izmirde trafiğe kapalı alan nerede var? Bilgilendırırsenız sevınırm.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    GÜZEL OLMUŞ BRAVO = )

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı onurpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler ;)

Ayrıca wassup mıdır nedir o bizde olmadığı için hiçbir şeyden haberimiz olmuyor etkinliklere de katılamıyoruz maalesef..
    Birdakini izmir mtye yazariz hocam bu ilk oldu zaten daha duzenli ve rayina oturturuz.
    onurpark bunu beğendi.

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantikli olan her eleştiriye acigim hocam bunda alincagim bi durum yok haklisiniz

Ben yinede arkadaslari bilincli olarak goruyorum jemalizm nickli arkadaş bajaj motorunu yeni aldı ve yeni alanlarin ilk yaptığı sey gibi son hiz denemesi yada acaba kac yapiyo yapmak yerine panik fren calistik.

Ilk panik frenlerde bakislar yere dusuyor fren mesafele4i uzuyor ve komprosorde kalan motor stop ediyordu

Simdi ise bakisini karsiya tasidi debriyaj ve agirlik merkezini one vererek fren mesafesini yari yariya düşürdü

Koruma olayina alinganlik yapmamak lazim bizin iyiligimizi dusunup yapilan yorumlardir.

Aslinda egitim adi altinda olursa yanlis telafuz edilir bos alanda kendimizce calisiyoruz.

Eksik yanlarimizi nasil duzeltebiliriz diye ugrasiyoruz.

Yere dusen bakisimi nasil kaldirabilirim diye ugrasiyorum bunlar gibi

Izmir mt olarak hafta sonunu geziyle degerlendirmek yerine ortaklasa kuka alarak calismaya karar verdik.

İlk yazımda da dediğim gibi çok güzel bir şey yapmışsın ve örnek teşkil etmeli. Ancak bu örneği yurdum insanı yanlış değerlendirebilir diye korkumdan temkinli yaklaşıp frenli gitmeye çalışıyorum. Sözlerim aslında eleştiri değil senin de işe yaradığını düşündüğünü zannettiğim eğitimler sonucu oluşan fikirler ve önlemler. Ben MT' de son dönemlerde neredeyse sadece kaza ve benzeri haberlere yorum yazıyorum veya yeni başlayanlara. Bunun sebebi ise insanların hatalarını göremedikleri ve doğru yaptıklarını düşündükleri hareketleri biraz olsun engellemek adınadır. Tekrar tebrik ve teşekkür ederim.

Alıntı PamirGt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi günler iyi forumlar dilerim.Güvenlik ekipmanlarının faydalarının farkındayım öncelikle bunu belirtmek isterim.Fakat bize burda bir uyarı gelmiş.Bilinçlendirdiğiniz içinde teşekkür ederim.Fakat aynı zamanda bende sizi uyarmak isterim.http://www.motosiklet.net/forum/etki...va-gezisi.html şu konuda sondan 6. fotoğraf hakkında.Kask ceket eldiven bellik ve dizlik hiçbir şey giymemişssiniz.
    ''KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM''
    Şu ana kadar yazılan en güzel cevapların arasında yerini aldı cevabın kardeşim. Bu araştırmacı kişiliğinin motosiklet eğitimleri konusunda da mutlaka devamını istiyorum

Tespit ettiğin ve resimlerle belgelediğin koruma ekipmanı olmadan bindiğim zaman doğrudur. Ancak Haziran 2010 yılından bu yana çok şey değişti.

Ben yaşlandım, daha temkinli ve sağlamcı oldum, kullandığım motorlar değişti, evlendim bir tane 2,5 yaşında kızım var ve artık motosikletin üzerinde mutlaka hayatta kalmalıyım diye düşünerek biniyorum her seferinde.

Naçizane mevcut km tecribem 95.000' lerde. Ancak bunun ilk 70.000 km.si eğitimsiz ve kara düzen gitti. Şanslısınız ki benden daha genç yaşlarda bu eğitimlerle tanışıyorsunuz. Ancak itiraf etmeliyim ki ben artık tecrübemi 25.000 km. olarak kabul ediyorum. Çünkü 70.000 km.de ilk eğitimim aldım ve o anda sıfırladım. Tabi ki yapılan km.ler tecrübe kazandırıyor, ancak bunlar pilotajı geliştiren tecrübeler. Güvenli ve sistemli sürüş adına en ufak bilginiz yokken tamamen şans eseri kurtuluyorsunuz bazı şeylerden.

İleri bakmak, panik fren, engelden kaçmak, virajlarda kafayı çevirmek çıkışa bakmak sarkmak, kontra v.s. gibi teknikler hiç yok. Ancak ne zaman eğitimler başlıyor bir şeyleri öğreniyorsun ondan sonra motosiklete binmek daha fazla keyfi veriyor. Ve daha güvenli geliyor.

Hafta içi binemediğimden hafta sonrları günü birlik bir yerlere kaçıyorum, ancak hafta içi binememenin verdiği özlem ayarı kaçırıyor. Sabah çıkıp akşama 750-800 km. yol yapıp dönüyoruz. Bu doğru mu değil, ama eskiden olsa bu kadar yolu bir günde gitmem için birinin beni bir direkle motora bağlaması lazımdı. Bu kadar yol kimi için hiç önemli değilken bazıları için yok artık o kadar yol yapılır mıya gidiyor. Bunun konu ile ne alakası olduğuna gelirsek....

Motor üzerinde doğru oturmak, yolu okumak, doğru yerde doğru süratlerde seyahat etmek bunların tamamı eğitimlerle ve tecrübeli insanların peşinde sürerek kazanılıyor. Sizlerde gördüğüm kadarı ile bu yolda ilerliyorsunuz. Tebrik ederim.

Ancak her ne kadar yaptıklarınız hoşuma gidiyor olsa da eğer gördüğüm eksikliği söylemezsem akşam kafamı yastığa rahat koyamam. Bu nedenle söylediklerimi ne olur kişisel olarak yada eleştiri gibi kabul etmeyin sadece naçizane bu kardeşinizin hocalarından abilerinden öğrendiği tavsiyeler olarak not alın.

Hepimiz öğrenmeye devam ediyoruz, ve bunu da ağızımızın tadı bozulmadan düşmeden kalkmadan yapmaya çalışalım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    abeciMotoru ve kemboo bunu beğendiler.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar harikasınız gerçekten . Bu aktiviteyle geliştirdiğiniz bir hareket , belkide ileride yaşanması muhtemel bir kazayı atlatmanıza yardım edecek .Cem size imrenmedim değil : Yüreğinize sağlık , görüşmek dileğiyle ...

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Siz gene tshirt falan giymişsiniz helal olsun. Ben yazları özellikle yazlık yerlerde parmak arası terlik, mayo, güneş gözlüğü hariç bir şey kullanmıyorum. İmrendim size :\
    kemboo, ea1925, mkaptan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Bu motosiklet camiası öyle tuhaf ki,motosikletten zevk alma ama enduro sahibi ol,üzerine fosforlu yelek giy,yavaş git önden giden grup elemanlarının hatalarını gözle,yaptığın km ile övün.Kesinlikle ss,naked,choopper gibi motosiklet kullananları küçük gör eleştir.Sosyal hayatta yerin belli olsun,en doğru en dürüst motorcu sen ol.

Veya goy goy yap,hallederiz kardeşim de,km çek al sat ticarete döndür,bas kazığı senden iyisi yoktur.

Güzel tecrübe güzel eğitim.Herkes koruma ekipmanının öneminin farkında.Fakat rahatsız sürüş daimi olarak dikkati dağıtır.Sıcağın altında kısa mesafe düşük km'de o monta katlanmak pek kolay değil.Body Armor tipli bir şey olsaydı gayet klas olurdu evet.Fakat bu işler maddiyata bakar.Yoksa maddi durum böyle olur malesef ki oradaki elemanların hiç birisi 3 günlük cbfmi alsam ybrmi alsam tayfasından değil.Ha eğitimsizlerdir,gsli süper doğru en klas bilen hocalardan eğitim almamışlardır orası başka :(

Eskisi,yenisi,tecrübelisi,acemesi İzmir Mt,Motosiklet.net ailesinin bir koludur.Ne kasıntı şekilde birbirinin işine karışır rahatsızlık verir, ne de en doğrusu biziz der kimseyi dinlemez...

Burada olanlar diğer klüplerin askeri düzeninden,emir komuta zinciri veya sıkıcı kurallarından uzak durmak isteyenlerdir.Amaç dostluk ufak ufak gezmek motosiklet muhabbetidir,o kadar...

Yazılanlar herhangi bir kullanıcının şahsına yönelik değildir.Ortaya yazılmıştır,alınmalar tarafımdan kabul edilmeyecektir
    tkdkmn, kene35, KAFKAS35 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz gene tshirt falan giymişsiniz helal olsun. Ben yazları özellikle yazlık yerlerde parmak arası terlik, mayo, güneş gözlüğü hariç bir şey kullanmıyorum. İmrendim size :\
    Tebrik ederim umarım hiç bir zaman asfalt yanığı nedir bilmezsin. Çünkü iyileşmiyor.

Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılanlar herhangi bir kullanıcının şahsına yönelik değildir.Ortaya yazılmıştır,alınmalar tarafımdan kabul edilmeyecektir

Diğer yazdıklarını sayfayı kalabalıklaştırmamak için almıyorum.

Söylediklerine katılsam da anlattığın grubun içinde olduğumu düşünen biri olarak cevap verme gereği hissediyorum.

Dışarın söylediğini gibi görünür bu adamlar, aslında aralarında teknik anlamda yada motosiklet konusunda hiç bir şey bilmeden direk 1200 gs alıp bir iki eğitimden sonra Yunanistan yollarına düşen ağababalar olsa da. Aslına bakarsan aranızda/aramızda bir fark yok. Sadece tercihler ve zevkler farklı. Bunun gereği olarak ta kullanılan motosiklet tarzları farklı.

Bir konuyu açıklığa kavuşturalım koruma ekipmanlarının en kalitelisini dahi alsanız normal yol koşullarında giyebileceğiniz en iyi ekipmanlar bile 70 km. hızın üzerindeki kazalarda işe yaraması çok zor. Bu nedenle koruma ekipmanları olmazsa olmaz olsa da asıl önemlisi güvenli sürüştür.

Yazın motora binmek kışın binmekten daha çok hasta eder insanı. Neden? Sıcakta trafikte terlersin su akar sırtından aşağıya, sonra boşluk bulup bir gazlarsın rüzgar mis gibi rahatlatır seni ama aynı zamanda teri hızla soğutur ve anlamadan ciğerine kadar işler. Sonra hastalanırsın 35 derece sıcakta.

Ben eminim ki buradaki herkes koruma ekipmanının önemini sayfalarca yazan benim kadar ve hatta belki daha fazla biliyor. Yakın zamanda CBR 250 ile kaza yapan bir genç konu açmıştı ekipmanların önemi ile ilgili kazada onu kurtaranın tulumu ve kaskı olduğunu uzun uzun yazmıştı.

Şimdi ulan bir kendi aramızda toplanıp eğitim yaptık apaçilik mi yaptık nereden çıktı bu adam bilmiş bilmiş yazıyor diye düşünerek kızıyorsunuz bana... İstediğiniz kadar kızabilir yada söylenebilirsiniz, sizin bana yada benin gibi düşünen, yazan herkese karşı yazdıklarınızı okur güler geçerim ama aranızdan birinin kaza yaptığını okursam o zaman günlerce siteye girmek bile istemiyorum.

Motosiklet sevdanız varsa kardeşim usulüne göre yapacaksınız, terleyeceksiniz, yorulacaksınız, abuk sabuk ışıldaklar yada egsoz yerine ekipmanınızı alacaksınız, kaskınızı kolunuza değil kafanıza takacaksınız. Kendinizi koruyacaksınız. Her ne kadar sizlerle yüzyüze tanışmasakta başınıza gelen bir şey nedeni ile bizleri üzmeye hakkınız yok.

Bu arada gs' li eğitmenler dedinya, o gs' li eğitmenler cart diye oraya gelemiyorlar, yıllarca çok ciddi ve en ufak hata affetmeyen eğitim ve sınavlardan geçerek oraya geliyorlar. Üstelik sadece kendi motorları değil tüm motorlar ile ilgili sürüş teknik detaya hakimler. Sınavda yada eğitimde biri çıkıp hocam benim motorumla bu hareket olmuyor dediğinde hoca çıkıp o motorun aslında hareketi yapabildiğini göstermesi gerekiyor çünkü. Bu arada bizlerin daha düzgün ve güvenli motora binebilmemiz için koşturan bu adamlar kapalı alan eğitimleri için ücret alıyorlar sadece o da tuttukları alanın kira bedeli için. Road Craft (yol eğitimi) leri ücretsizdir.

Hangimiz bütün sezon boyunca tüm hafta sonlarından böyle bir fedakarlık edebiliriz.

Tekrar söylüyorum, sözlerinde doğruluk payı var ama aralarındaki bir kaç tabiri caizse artis yüzünden tamamını böyle görüp yaftalamak ve ukalalık yakıştırmak hoş değil. Umarım bir gün dağda bayır da bir yerde yolda kalmazsın. Eğer kalırsan söylediklerimin yanlış olmadığını endurocu bir abin durup seninle ilgilenince anlarsın.

(Bu arada body armor cadde kullanımı için uygun değildir. Sert plastik sert beton yada asfaltta daha fazla sürüklenmeye neden olur.)

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)