Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

van civarı gezilerimin devamı 2

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    [IMG][/IMG]
    haftasonu mangal yapalım dedik bende civarda biraz motorla dolanayım derken bu fotoları çektim burası edremit ilçesine bağlı çiçekli beldesi
    [IMG][/IMG]
    mangal yaptığımız yere yakın bir tepeye çıkıyorum yol yok direk arazi bilenler için abalı kayak merkezi yolunun sağındaki tepenin ilk aşamasıdir rakım 1800

[IMG][/IMG]
    vanın gevaş ilçesi sağımızda
    [IMG][/IMG]
    çadır dağı namı diyar artos dağı
    [IMG][/IMG]
    gölün hemen karşısında görünen 4080 metre rakımlı süphan dağı orayada çıkmayı planlıyorum,
    [IMG][/IMG]
    birazdan önümüzdeki 1900 rakımlı tepeye çıkacağız diğerinden biraz daha dik ve taşlı bir yapısı var
    [IMG][/IMG]
    ve nihayet 1900 metredeyiz
    [IMG][/IMG]
    aşağısı geldiğim 1800 rakımlı tepe ve çizgi olarak gözüken bitlis-van karayolu
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    zirveden birkaç foto
    [IMG][/IMG]
    yine artos bilmeyenlere söyliyeyim artos deli eminin bisikletle radyodaki parçayı annesine dinletmek için çıktığı yer
    [IMG][/IMG]
    deli emin kimmi? vizontelenin çekildiği gevaş diyerek yanıtlıyorum
    [IMG][/IMG]
    gölün ortasında gözüken akdamar adası şu kartpostallardaki ermeni kilisesinin olduğu ada
    [IMG][/IMG]
    ve vanın sırtını dayadğı erek dağı deprem sonrası yapılan toki konutlarının bulunduğu tepenin arkasında gözüküyor rakımı:3200 metredir erek gezimden de fotolar koyacağım daha sonra

ve yine artos 3537 metrelik zirvesiyle karşınızda
    [IMG][/IMG]
    burasıda artosa çıkacağım güzergahın başlangıcı abalı kayak merkezi karlar eriyince ortaya çıkan yol
    [IMG][/IMG]
    yolu takip ederek 2400 metredeki telesiyeje tırmanıcağız tabi şimdi deil
    [IMG][/IMG]
    karlar eridiğinde ordanda sağa doğru sırttan gideceiz
    [IMG][/IMG]
    sırttan devam edeceğiz veeee
    [IMG][/IMG]
    zirveye varacağız 17-19 mayısta gevaştaki şenlikler kapsamında zirve yürüyüşü oluyor dağcılık federasyonundan katılımcılarla birlikte
    [IMG][/IMG]
    yaklaşık 150 kişilik 3 gurupla 2012 de zirveye çıkmıştım forum motorsiklet forumu olduğundan o muhteşem fotoları koymadım
    [IMG][/IMG]
    önümüzdeki günlerde nasip olursa motorla zirveye çıkıp resimler koyacağım herkes davetlimdir gelenlere yardımcı olurum bu eşsiz manzarayı van gölünün haritadaki resmini canlı görmeyi hava açık olursa ağrı dağızirvesi ve süphan,nemrut,tendürek zirvelerini buradan görebilirsiniz
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    son olrak çıktığım tepenin üzerinde sanırım definecilerin çalışmaları sonucu oluşmuş çukurlar
    [IMG][/IMG]
    ve süphanla kapanış sürçü lisan etti isek affola herkese ii geceler.
    ceyceypad, fusuy364, ahmetondul ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    çay demleseydin iyiymiş tepede

İhtiyarbebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Perfect!

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Paylaşım için teşekkürler. yakın zamanda Van tarafına gelme planım var. Merak ettim Tatvan dan Van'a feribot geçişi var mı?

Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler. yakın zamanda Van tarafına gelme planım var. Merak ettim Tatvan dan Van'a feribot geçişi var mı?
    beklerim feribot var fakat okadar süre o eziyeti çekeceğine gölün tamamını aynı sürede dolanırsın hiç gerek yok motorla kıyıdan kıyıdan gelsen daha iyi helede kuşkunkıran geçidini tünel kullanmadan eski yoldan gelirsen bol virajlı daha bi keyif alırsın bence geleceğin vakit haber verirsen tatvanda karşılarım seni nemrut kraterine çıkarız çok erken vakit çıkarsan vanda göreceğin yerlerin sayısını arttırmış olursun
    adm12 bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beklerim feribot var fakat okadar süre o eziyeti çekeceğine gölün tamamını aynı sürede dolanırsın hiç gerek yok motorla kıyıdan kıyıdan gelsen daha iyi helede kuşkunkıran geçidini tünel kullanmadan eski yoldan gelirsen bol virajlı daha bi keyif alırsın bence geleceğin vakit haber verirsen tatvanda karşılarım seni nemrut kraterine çıkarız çok erken vakit çıkarsan vanda göreceğin yerlerin sayısını arttırmış olursun
    muradiye tarafı da güzeldir
    şelalesi ve seytan köprüsü denilen köprü.
    yolunuz düşerse ugrayın derim

ahmetondul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 150 Rtr
    Güzel kareler açıklamalarda güzel olmuş paylaşım için teşekkürler.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süper gezi, zirveyi merak ediyorum, gezinizi bekliyorum, tam benlik yerler ya

Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper gezi, zirveyi merak ediyorum, gezinizi bekliyorum, tam benlik yerler ya
    zirveyi kendinde görebilirsin 19 mayıs tatil 3gün rizede çok uzak deil gelirsen birlikte çıkarız beklerim.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Geleceğim zaman sizi haberdar ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)