Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çorum Ortaköy İncesu Kanyonu gezim

Motovento
    REKLAM ALANI
    xman19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Öncelikle herkese merhabalar;

Çorum da ikamet etmekteyim ve motorsikletimle gezmeyi çok seviyorum fırsat buldukça çıkarım yola, o günlerden biri de bugündü.

Bu gün saat 13:00 gibi İncesu Kanyonu na gitmeye karar verdim. Ben ve demiratım honda cb 125 ace Her ikimizde çekilmiş bir kılıcız yer zaman hava koşulları bizi ilgilendirmez birbirime olan güvenimiz tamdır... İncesu Kanyonu Çorum Ortaköy ilçesindedir. Gidiş geliş 130km mesafede olup yolları Çorum ve ilçeleri arasındaki en bozuk ve virajlı yoldur. Kanyondan bahsetmek gerekirse;

İNCESU KANYONU
    Çorum'un Ortaköy ilçesi İncesu köyünde bulunan yaklaşık 13 kilometre uzunluğundaki İncesu Kanyonu'nun bir giriş ve çıkışı bulunuyor. Her iki yamacı da 200-300 metrelik sarp kayalıklarla çevrili kanyon, mevsimine göre rafting ve doğa yürüyüşü sporları için uygun özelliklere sahip.
    Çorum'a 70 kilometre uzaklıktaki İncesu Kanyonu, tarihi ve doğal güzellikleri ile bölgenin önemli mekanları arasında yer alıyor. Kanyona 15 Haziran-15 Ekim tarihlerinde gidenler, Çekerek Irmağı'nın sakin suyunda gezip, ırmak yatağından 1.5 metre yükseklikteki Kybele kabartmalarını görebiliyor.

Yamaç kayaları üzerine işlenmiş, 1,5 metre yükseklikte, bereketi ve bolluğu simgeleyen "Av Tanrıçası" kabartmasından, bölgenin, M.Ö. 2'inci yüz yılda avlak olarak kullanıldığı da tespit edildi. Kanyonda kızıl gagalı dağ kargası, kızıl akbaba, küçük kerkenez, kaya kiraz kuşu, saka, ispinoz, kara kızılkuyruk, gökardıç, kocabaş, küçük akbaba, sığırcık, kızıl şahin, kerkenez, kara leylek, akkarınlı sağan, ev kırlangıcı, kaya kırlangıcı, kuzgun, sarıasma, kiraz kuşu, kayasıvacı kuşu, karakulaklı kuyruk kokan, kara kızılkuyruk, kaya serçesi, ibibik, akkuyruk sallayan, kızıl sırtlı örümcek kuşu, puhu, kara akbaba, karatavuk, ökse ardıcı, büyük baştankara, bülbül, küçük kartal, sakallı akbaba gibi çok sayıda kuş türü yaşıyor.

Hazırlıklarımı yaptım sırt çantama gerekli olan yağmurluğumu ve temel ihtiyaç malzemelerimi alıp direk benzinliğe yol aldım,çünkü yolda Ortaköy ilçesine kadar benzin alanileceğim bir yer bulunmamaktadır.

Motorum daha 1255 km de artık yola çıkabilirim yolda durmayı hiç sevmem fakat fotoğraf çekmek için arada durmak zorunda kaldım.

Burası Cemilbey Köyü nü geçtikten sonra durduğum yer karşıdaki tepelere bakıyorum çünkü tırmanmam gereken tepeler bunlar

T

Tepelere çıkış tamamdır biraz susadım çeşmede durdum ve biraz su içtim. Kendimece aldığım kararla 60 km hızı pek geçmeyeceğim. Çünkü yollar çok virajlı ve asfalt hiç iyi değil,klasik anadolu yolu her taraf yamalık dolu.

Bunlarda yoldan görüntüler.

Evet tepeden Ortaköy göründü bu demek oluyor ki kanyona az kaldı.

Tabela göründü

Burasıda hes

Burası kanyonun girişi fakat fotoğraf çektiğim yerden 200m kadar geriye doğru piknik yapmak için yerler vardı nasıl olduda oranın fotoğrafını çekmemişim ben :(

Görülen köprü kayalara tutturulmuş 1700m civarında malzemelerimi sırt çantama koyup düştüm yola,tek başına olmanın dezavantajı fotoğraflarda sen olmuyorsun.

İşte kybele kabartması;

Bu da ben sağolsun arkadaşın birisi fotoğrafımı çekti

İki kaya arasında bayrağımızda dalgalanıyor.

Buda dönüş yolu ve son fotoğrafım umarım beğenirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla

Erdal
    Guven, serkanbitez, mhmtesk ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Güzel bir gezi olmuş,manzara harika.Eline,ayağına sağlık kardeşim.Kazasız,belasız nice geziler dilerim..
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Teşekkür ederim kardeşim.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Elinize sağlık.
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    ayağına sağlık hemşerim bende kargılıyım böyle bir yer olduğunu hiç duymamıştım gittiğimde mutlaka uğrayacağım.
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayağına sağlık hemşerim bende kargılıyım böyle bir yer olduğunu hiç duymamıştım gittiğimde mutlaka uğrayacağım.
    Teşekkür ederim, Kargıda da çok güzel yaylalar var havalar ısınsın oralarıda gezeceğim,ama kanyon çok güzel insanın gerçekten başı dönüyor.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Güzel gezi yapmış ve güzel fotoğraflar çekmişsin kardeş. Paylaştığın için teşekkürler.
    xman19 bunu beğendi.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum emeğine sağlık
    xman19 bunu beğendi.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Ace nin performansı hakkında bilgi verebilir misin? Artçılı kullandın mı hiç? Fotoğraflar ve gezi güzelmiş...
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ace nin performansı hakkında bilgi verebilir misin? Artçılı kullandın mı hiç? Fotoğraflar ve gezi güzelmiş...
    125 cc sınıfında güzel ve yakıt olarak iyi bir motor,artçılı çok dağ tepeli yerlere gitmedim normal yollarda fena değil her 125cc nin etkilendiği kadar etkileniyor. 4 vites olan bu motor en dik rampalarda bile 3. vitesden aşağı düşmedi

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok güzel bir gezi olmuş.
    Elinize,yüreğinize sağlık.
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Arkadaşlar zaman ayırdığınız için hepinize teker teker teşekkür ederim.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Tebrikler Güzel gezi olmuş.

Memleketi özledim beeaa
    xman19 bunu beğendi.

levent81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    süper gezi olmuş tebrik ederim devamını bekliyoz
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok güzel gezi tebrikler...
    xman19 bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    fotolar harikaydı ,güzel gezi paylaşım için teşekkürler...
    xman19 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guzel gezi olmus ellaam. havalar soguk degil mi orada heri? bizim santiyede calisan tum elektrikciler Corumlu. o yuzden siveye alisigim. gobel, bebe vb . Gel diyorlar hep de Istanbula uzak.
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel gezi olmus ellaam. havalar soguk degil mi orada heri? bizim santiyede calisan tum elektrikciler Corumlu. o yuzden siveye alisigim. gobel, bebe vb . Gel diyorlar hep de Istanbula uzak.
    Sende Çorumlu olmuşun heri Aslıda İskilip ve Osmancık ilçelerini şivesi daha başkadır. Bazen yazı yazarken bile aynı şive ile yazarım niydek atuk formdan gidek demende gatlanacanız bana
    rumelian bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3
    Kardeş emeğine sağlık çok güzel bir gezi olmuş inşallah devamını bekliyoruz.Aslında bu hafta bi gurup daha gezi düzenlemiş sanırım, pazar günü beş altı tane Chopper peşpeşe Fatih caddesinde gidiyordu, görünce benimde yüreğim onların peşinden gitti ama siteye yazmadılar sanırım ses çıkmadı.
    xman19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı nazım19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş emeğine sağlık çok güzel bir gezi olmuş inşallah devamını bekliyoruz.Aslında bu hafta bi gurup daha gezi düzenlemiş sanırım, pazar günü beş altı tane Chopper peşpeşe Fatih caddesinde gidiyordu, görünce benimde yüreğim onların peşinden gitti ama siteye yazmadılar sanırım ses çıkmadı.
    Teşekkürler Nazım Ağbi artık sende alda beraber gezelim bak havalar ısındı. Kargı yaylaları çok güzeldir. Üç arkadaş daha kanyona gelmişler onlarlada tanıştık. Nasip olursa planımızda Amasya kalesi ve Borabay gölü gezisi var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)