Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Oymapınar Baraj Gezisi [Fotograflı]

Motovento
    REKLAM ALANI

Pazar günü havanin güneşli olmasını fırsat bilip demir atıma atladığım gibi Oymapınar barajına gittim.Güzel bir geziydi.Baraj yolunda 1-2 piknik yapan aileden başka kimseye rastlamadım..Çam ağaçları arasında huzurla yapayalnız ilerlemek muhteşemdi.

Oymapınar barajı Manavgat Merkezinden Ortalama 17-18 Km uzaklıkta.Oymapınar köyünün yanından geçen yol bir süre sonra Oymapınar barajı giriş kapısına ulaşıyor. Güvenlik nedeniyle kapıda kimlik bırakılıyor.

Kapıdan sonra sağlı sollu iki yol var. Sağı izlerseniz, barajın önüne solu izlerseniz barajın üstüne çıkarsınız. Dar bir vadiye kurulmuş 180 metre yüksekliğindeki Oymapınar barajının üzerinde dolaşmak heyecan verici. Bir yanda 180 metrelik birç uçurum, öte yanda derinliği 100 metrenin çok üzerindeki baraj gölünün o müthiş basıncına direnen, potansiyel enerjiyi elektriğe dönüştüren beton gövde. Aklı karışıyor insanın. İçinizin ürperdiğini hissediyorsunuz.

Yeşillikler içindeki baraj gölünün çevresini dolaşmak için, baraj üzerinden otomobille karşıya geçilebiliyor.Toprak yolu izleyin. Yaklaşık 3 km sonra Yeşil Restaurant’a varacaksınız. İster yemek yiyebilir, ister soğuk bir şeyler içebilirsiniz. (Kaynak Türkiye Gezi Rehberi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    güzel bir gezi ama bensiz
    ya insan bir haber verir tamam bizim mz karizmatik değil onu fotolara koymazdık
    ERASER WİLL COME BACK

Ne zaman gelsem dükkandan çıkamıyorsun ki kepaze Sinema gidelim diyorum yok diyorsun, gece gel Divx izleyelim diyorum yok diyorsun e şimdi kalkıp gel Baraja tırmanalım desem yine bir bahane uyduracaktın bende otomatikman yalnız çıktım ne yapayim ella ella Bir insanın adı çıkacağına canı çıksın boşuna dememişler

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Güzel bir yermiş antalya civarında mı? Fotoğraflar güzel . keşke bir yol arkadaşın olsaymış tadı daha iyi çıkardı heralde.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    Güzel bir yermiş antalya civarında mı? Fotoğraflar güzel . keşke bir yol arkadaşın olsaymış tadı daha iyi çıkardı heralde.
    bak bak danger bile ne demiş
    savunma yapma tamam mz'im karizma değil ama oda bir motor
    ERASER WİLL COME BACK

:violent1: Yorum yapmıyorum!

Baraj girişindeki Kimlik Verip Baraja gelme nedenini öğrenen görevliylede güzel bir atraksiyonlu sohbet gerçekleştirdik.Bilgisayar sektöründe olduğumu öğrenen amca bilgisayar korsanları ile ilgili çok sey duymuş olacak ki bana Sende şu Hackerlardanmısın?! ne yapacan barajda sen dedi?? Amca dedim barajın korumasız yerlerini bulup fotograflarını çekip web sitemizde yayınlayacağım diğer hacker arkadaşlarım bu bilgileri yurtdışındaki Terörist arkadaşkara satacak dedim amca garip garip önce motosiklete sonra bana kötü kötü baktı amca bi an inanıp beni jandarmaya teslim edecek diye korktum walla sonra gülerek tamam tamam hadi geç dedi Zavallı adam bazen saatlerce o binada yalnız oturup sıkılıyor olacak ki konuşacak birileri arıyordu demek

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    aaa böyle bi MZ varmıydı ateş yaa??
    racing racing ve racing.............

Ben imal ettim Şaka bir yana herkes bu soruyu soruyor bende daha benden başka kimsede bu motosikleti görmedim.İzmirde bir kaç tane varmış öyle söylüyorlar.Özgür Motor Mehmet bey bi ara satıyormuş.Fiyatı kendi sınıfındakilere göre yüksek olduğu için pek tutulmamış.Sıfırının Türkiye satış fiyatı 8.900.000.000 TL.(Mehmet Bey Söyledi.)

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi eline sağlık çok güzel fotolar. Doğayı oldum olası çok severim ve bunlar çok güzel ya. birgün beraber gitmekte nasip olur inşallah. Eline motosikletine sağlık
    ...Oytun...
    ..Ainador..

çok güzel bir gezi olmuş. benim motorsikletle gezme meraklısı bir arkadaşım yok. O yüzden fırsat bulunca tek başıma geziyorum. gezi programlarınızı haber verirseniz size katılabilirim.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

Yakışıklı bir "motörlü psiklet". Hacim ve sele yüksekliği gibi ehemmiyetli verileri rica edebilir miyiz dağarcığımızı genişletmek açısından?

Bir de o motosikletsiz resimler niye eklenmiş çakozlayamadım. Kamera mı kaydı, şeytan mı dürttü. :geek:

fotoğrafların hepsi birbirinden güzel son fotoğrafta bir montaj var mı? (göl gölgelerinde) yoksa motorculuğun gibi fotoğrafçılığında mükemmel.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pisiklete motor takmışlar dikkat et yolda zincir atmasın
    şekil motor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler