Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivas, Kütahya, Erzurum, Erzincan gezileri 6.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erzurum'dan öğlenden sonra saat 14:00 gibi ayrılıyoruz. Amaç bir an önce Erzincan'a geçip ön kayıt için sınav ücreti yatırmak, ayrıca ilk'i düzenlenen Erzincan Motosiklet festivaline katılmak için fazla geç olmadan kamp alanına geçip çadırımızı kurmak. Erzincan girişinde sevgili Başkanım Serkan AKPINAR'I arayıp kamp mevkisini sordum. Serkan başkanım Terminal kavşağında beklememi iki arkadaşı göndereceğini söyledi, çok geçmeden iki değerli kardeşimiz bizi kamp yerine götürmek üzere yanımıza geldi ve onları takip ederek kamp alanına doğru yola koyulduk. kamp alanı bölgesinde yakın yerdeki Jandarma karakoluna uğrayıp kimlik bilgisi kaydını yaptırıp ERGAN dağına doğru yola koyuluyoruz. Ergan dağında ilk kamp kuran motorcu unvanını da almış oluyorum böylece Tabii sağ olsunlar Erzincanlı arkadaşlarımız yalnız bırakmadı bizi gece geç saatlere kadar sohbet ettikten sonra ayrıldılar. Şimdi resimlere bir göz atalım neler olmuş neler yaşamışız..

Oğlumun morali çok bozuk, Erzurum üniversitesinde de yedeğe kaldı.

Evet ona moral vermeye çalışırken çadırımızı da kuruyorum ancak eksik olan çok şey var. Matların sadece birini almışım yastıklarımız yok üfff bir sürü eksik, çaresiz sabaha kadar idare edeceğiz..

sabahın ilk ışıkları ve Ergan dağı, krater göl.

kampımızın çevresini tanımaya çalışıyoruz..

Kamp kurduğumuz yer Erzincan'ın nadide yerlerinden birisi, kış sporları için yapılmış olan teleferik ve ana transfer denilen tesisler..

Temiz havanın ve dinlenmişliğin (!) tadını çıkarmaya başlıyoruz..

Ördeklerimiz..

Teleferik ten görünümler..

Karşıda görülen yer Sosyal tesisler..

Şu an için oğlumla birlikte yalnız kalıyoruz, Motofest'e 3 gün erken gittiğimizden doğa ile baş başayız..

Belediyenin görevlendirdiği greyder kamp çadırlarının kurulacağı bölgeyi düzeltip temizliyor..

Gece kamp ateşimiz..

Sevgili Başkanım Serkan AKPINAR (Erzincan Moto dernek başkanı) sağ baştaki, ortada Bize çok emeği geçen Mehmet Kardeşim, sol baştaki ise bendeniz..

Ateş te çay bir başka lezzetli oluyor, tabii bu lezzetten nasibini alıyor değerli başkanım..

Mehmedim çok fotojenik çıkmışsın urda yaw... ))

Ali Bey ve oğlu katılıyor aramıza..

Erzincan Belediyesinden Meslektaşım Sevgili fatih ve oğlu.

Mat aldık serdik çadıra, şimdi genel kontrol. )

Tabii haliyle biz ev sahibi olmuş olduk, şimdi ise gelen misafirlerimize çadırlarını kurabilecekleri yeri gösteriyoruz. ;)))

Mehmet yemek hazırlıklarına başladı.

Değerli kardeşlerimiz Fatih ve Yakup ta iştirak ettiler..

Kampımızda yemek yapma ve çay hazırlıkları hızla devam ediyor..

Tüm resim karelerinde görüldüğü üzere Fatih kardeşim ışıkçılıkla görevlendirmiş kendisini.

O ekmek bitecek evlat mızıkçılık yok..

Ha gayret az kaldı bitti bitiyor. Afiyet olsun yiğidime..

Kampımızın maskotları..

Yönetmek Allah vergisi demek, Serkan başkanım da bu işi iyi yapıyor kampı bir maestro gibi yönetiyor Valla..

Sevgili Yakup kardeşim Allah gönlüne göre versin güzel insan.. ( Şu an Umre ziyaretinde, Rabbim hacı olmayı da nasip eder inşallah )

Ve Müzik faslı..

Hakkını helal etsin soldaki misafirimiz adını unuttum, bizleri ziyarete geldi hoş geldi sefa geldi..

Harika köfteler, dağ suyu ile harika çay, yenildi içildi ve gecenin sabahı..

Arkadaşlar işlerine gittiler, bana da mıntıka temizliği düştü hadi gayret.

Fatih kardeşim sabah kahvaltısını hazırlamak için su getiriyor, Fatih festivalde görevli olduğundan şehir merkezine gecikmeli olarak indi..

Tabi bizim küçük dev boş durur mu oda güzü yettiğince katkıda bulunup su getiriyor.

Matlar şişirmeli olduğundan bayağı iş gördü kamp yapacak arkadaşlara tavsiye ederim.

Burası da çamaşır kurutma yeri.. ;)))

Yoruldum bir çayı hak ettim..

Günün akşamı, tabi haliyle bizim burada kamp kurduğumuzu öğrenen arkadaşlar da ziyaretimize geliyor sağ olsunlar, bu akşam daha da kalabalığız..

Fatih ve Yakup sac kavurma yapıyorlar..

Yemek hazır soldan sağa doğru Bekir, Mehmet, Serkan, Yakup, ayakta olan Fatih..

Böylesine kavurmayı ilk defa gördüm harika görünüyor, ancak vejetaryen olduğumdan ben nasiplenemiyorum. Oğlum benim için Menemen yapıyor. delimi dir nedir bu adam yenmez mi bu kavurma dediğinizi duyar gibiyim.. :$$

Benim menemen tamam gibi..

İkinci gecenin sabahı, bende film yönetmenleri gibiyim haa...

Ördeğimiz de sabah kahvaltısın da..

Evet Festival günü yaklaştıkça kamp alanında da çadırlar kurulmaya başladı..

Ve Festivalin birinci günü. Erzincan merkez de toplanmaya başladık..

Elazığ'dan Salih Şimşek.

Yine Elazığ moto23 ten Zafer Muhlis Bildik ( top sakallı olan) ve Harry Miller..

Erzincan öyle bir festival yaptı ki takdire şayan. Festival süresince sabah kahvaltısı ve Akşam yemeğini ücretsiz verdi, hiç bir katılımcı yemek için bir kuruş ödemedi, ha unutmadan çay servisi de dahil buna. TÜRKİYE DE BİR İLK TEBRİKLER ERZİNCAN MOTO...

Motorlarımızı Bayrağımızla süslediler..

Malatya motordan Alper Hocam da iştirak etti..

Kortejin maskotları küçük motorlarıyla Elazığ moto23 ten Baran ve Orçun kardeşlerimiz..

Geçit resmi için yerlerini alan Erzincan Offroad cılar..

Bisikletçiler de yerlerini alıyorlar..

Elazığ moto23 ten Veysi Ayduran, bisiklet gördü mü dayanamıyor işte yine bulmuş bir bisiklet.

Bir parantez de Erzincan Valiliğine, Belediyesine ve Emniyet Müdürlüğüne, söyleyecek söz bulamıyorum Sayın Valim sayın Belediye Başkanım ve Sayın Emniyet Müdürüm hepinize çok çok teşekkür ediyorum kelimenin tam anlamıyla hepiniz harikasınız..

Elazığ moto23 ten Salih Şimşek'in oğlu Baran..

Mehmet, Ömer ve arka tarafta görülen Sezai usta..

Elazığ moto23 ten Zafer muhlis Bildik ve değerli eşi Fatma hanım..

Veysi ile uzun zamandır görüşemiyorduk, bol bol muhabbet ettik..

Şuraya bakın Peşin satanlar gibi duruyor mübarek..

Kortej kazasız belasız tamamlandı, kamp alanına geçtik..

Elâzığ'dan gelen moto23 ekibinin çadırlarını kurmak için hazırlık yapıyoruz..

Alper hoca ilk defa çadır kuruyor, sağdan soldan kopya çekiyor tabii..

Tayfun Soyuyüce Harry Miller'e yardım ediyor..

Orkun ve Salih kurulumu bitirmiş son rötuşları yapıyor..

Namı değer Veysi Baba Zafer Muhlis Bildik'in yeni aldığı BMW 1150 GS ni test ediyor..

Sabah kahvaltısı sonrası, Uluslar arası Yamaç Paraşütü müsabakalarının yapıldığı Ekşi Su mevkii ne gidiyoruz. Müsabakaların başlangıç noktası karşıda görülen dağ..

Çeşitli illerden katılan motorcu dostlarımızla birlikte yamaç paraşütü müsabakalarının yapıldığı alana renk katmak üzere bizlerde katılıyoruz. Tören alanına kurulan platformlardan görünümler, atlı gurubunun ok atma gösterisi, mahalli folklor ekibinin gösterisi ve çeşitli etkinliklerden görüntüler..

Yahu adam hiç bir şeyden geri kalmıyor ki. bu seferde Mehteran olmaya karar verdi hadi buyurun bakalım..

Salih bu ne zaman ne yapacağı belli olmaz... :D

Alper hocam..

Bizimkiler iyi bir gölgelik bulmuşlar..

Burası EKŞİ SU Yani Erzincan Maden sularının çıktığı gözeler, Tüm İllerden gelen iki teker sevdalılarından bir gurup..

Suyun şifalı olduğu anlatılıyor ve bizlerde bol bol su içiyoruz.. Tabii Beleş. :D

Ekşi sudan Şehir merkezi, Belediye önüne geliyoruz. Burada göstermelik yarışlar yapılacak. Göstermelik derken kaybedeni olmayan yarışma Erzincanlılara motor yarışlarının nasıl olduğunun heyecanını yaşatmak için.

Sivaslı arkadaşlarımız..

Yarışmalardan görüntüler..

Harikasın Serkan Başkan, kazasız belasız bu işten de yüzünün akı ile çıktın..

Yarışlar sonrası yine kortej halinde GİRLEVİK şelalesine geçtik. Erzincan harika bir şehrimiz her yeri doğa harikası. Herkesin gidip görmesini tavsiye ederim. Şelaleden çeşitli görünümler.

Elazığ moto23 ten Halil can İşvarlar.

Eveeettt yeniden kamp alanındayız. Sevgili Salih yarışmalara takıldı kaldı. Gelecek yıl bende yarışmalara katılacam diye tutturdu ve sıcağı sıcağına çalışmalara başladı. İşte çalışmalardan ilk görüntüler. Allah muvaffak etsin Salih kardeşim ne diyelim ama sen o motorla sondan birinci olursun gibime geliyor..:D

Değerli dostlarım Salih'in bu son resmi ile Sivas, Kütahya, Erzurum, Erzincan gezileri bitmiş oluyor. Bu gezi süresince Bizlere gösterdikleri teveccühten dolayı tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca Erzincan Motofest'i düzenleyen ve emeği geçen her ferdi ve kurumu ayrı ayrı tebrik ediyorum. Başka gezilerde buluşmak üzere hoşça kalın...
    egem1194, enxdesign, hasanrs ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bi festivalmiş, bayağı etkinlik olmuş, bu arada sac kavurma çok fena duruyodu ya

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Memleketim diye söylemiyorum ama gerçekten Festivalin hakkını vermiş Erzincan

Çok güzel paylaşımlarda bulunmuşsunuz ,bizde sanki sizinle festivaldeydik Yüreğinize sağlık

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bi festivalmiş, bayağı etkinlik olmuş, bu arada sac kavurma çok fena duruyodu ya
    Seneye birlikte yeriz kavurmayı ne dersin ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Hakikaten hakkını fazlasıyla verdiler, Sevgili Celal kardeşim övünmekte haklısın. O güzel insanları o güzel doğayı anlatmak hafif kalıyor orda olup yaşamak lazım.
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650
    Abi muhteşemsiniz çok güzel bir gezi olmuş emeğinize sağlık bir gezide olması gereken bütün güzellikler diğer gezilerinizde de olduğu gibi bu gezinizde de fazlasıyla mevcut kazasız belasız geziler diliyorum gezileriniz daim olsun...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Güzel bir gezi olmuş tebrikler. Özellikle kavurmada kaldım ben
    "CaRPe DieM"

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Paylaşım için teşekkürler,şelale kısmını özellikle beğendim

Poyraz 1879, Cihan54, TayfunBora kardeşim hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kavurma konusuna gelince, e hadi biraz gayret seneye festivalde birlikte yiyelim olmaz mı??

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    evet muzaffer bey ,insan bazen söyleyecek sözleri bir araya getirmekte zorlanır,işte ben bu güzel ve harika gezi dizisini ve anlatımınada söylenecek söz bulamayan birisi olarak,bu güzel geziyi bizimle paylaşıp , bu geziyi izlerken bizide oralara götürdünüz,bu sıkıcı kış günlerinde bu güzel geziyi inanın çok keyifle okuyup inceledim , siz değerli büyüğümü saygıyla selamlıyorum,ALLAH siz değerli motorcu abilerime ve kardeşlerime kaza, bela göstermesin! emeğine ve yüreğine sağlık, kocaman bir teşekkür sayın abim,saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet muzaffer bey ,insan bazen söyleyecek sözleri bir araya getirmekte zorlanır,işte ben bu güzel ve harika gezi dizisini ve anlatımınada söylenecek söz bulamayan birisi olarak,bu güzel geziyi bizimle paylaşıp , bu geziyi izlerken bizide oralara götürdünüz,bu sıkıcı kış günlerinde bu güzel geziyi inanın çok keyifle okuyup inceledim , siz değerli büyüğümü saygıyla selamlıyorum,ALLAH siz değerli motorcu abilerime ve kardeşlerime kaza, bela göstermesin! emeğine ve yüreğine sağlık, kocaman bir teşekkür sayın abim,saygılar...
    Bende sana çok teşekkür ediyorum sevgili hocam, bende yapmış olduğun gezileri ilgi ile takip ediyorum, bütün motorcu arkadaşlarımız için yazmış olduğun temennilerine yürekten katılıyor Hepinizi RABBİME emanet ediyorum...
    mesut hoca bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Güzel bir kamp ve güzel bir paylaşım olmuş.. Tebrik ve teşekkür ederim...
    ilka bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir kamp ve güzel bir paylaşım olmuş.. Tebrik ve teşekkür ederim...
    Ben teşekkür ederim, çok sağ olun..
    hakan_czy bunu beğendi.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    çok güzel fotolar elinize sağlık erzincanda busene festivalin tekrarı varmı? hangi tarihte uyarsa inşallah bende katılmak isterim tabi aranızda yer varise teşekkürler.

Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel fotolar elinize sağlık erzincanda busene festivalin tekrarı varmı? hangi tarihte uyarsa inşallah bende katılmak isterim tabi aranızda yer varise teşekkürler.
    Sevgili Hakan sanırım bu yıl'da festival olacak, tarihini bende bilmiyorum. Festivale ben Elazığ'dan katılıyorum aramızda elbette herkese olduğu gibi sana'da yer var Erzincanlı arkadaşlarımız Misafirperver insanlardır, ben geçen yıl ki festivalde gördüm yaşadım sizlerinde bu kadirşinas insanlarla tanışıp aynı güzellikleri birlikte yaşamasını isterim. Erzincan'da görüşmek üzere....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)