Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivas, Kütahya, Erzurum, Erzincan Gezileri 1..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17.08.2013 Tarihinde Oğlumun yetenek sınavları münasebeti ile geçen yıl olduğu gibi bu yılda, geçen yılın aksine motosiklet ile düştük yollara, ilk durağımız Sivas idi. Bu gezilerimizi tek başlık altında ayrı ayrı raporladım çünkü o kadar çok resim var ki biri birine karışmaması ve raporu okumak isteyenleri yormaması açısından bölümlere ayırdım. Toplamda Sivas'a iki kere gidip gelmem, şehir içi gezilerde dahil olmak şartıyla 4800 Km. den fazla yol yapmışız. Gezi rotamız aşağıdaki gibi oldu..

Sivas'a kadar hiç resim çekmedik, Sivas'a geldikten sonra oğlumun arkadaşı olan Muhammed'in evine yerleştik tabii Muhammed Sivas'ta öğrenci yaz tatili sebebi ile Elazığ'da ama sağ olsun evinin anahtarını bize verdi, Ozan'ında bize katılmasıyla birlikte sınavları beklemeye koyulduk. bir gün dinlendikten sonra ertesi gün sınavlar başladı, çocuklar sınava gidince bende Sivas merkez de gördüğüm yerlerin resimlerini çekmeye başladım. Bakalım nereleri görüntülemişiz..

Çifte Minareler.Taç kapı üzerinde yer alan kitabesine göre 1271 yılında İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüveyni tarafından yaptırılmıştır
    Medrese, süslemeli taç kapısı ve tuğla-çini örgülü iki minaresi ile dikkati çekmektedir. Medresenin mekânı yıkılmış, sadece doğu yönündeki minarelerin bulunduğu asıl cephesi ayakta kalmıştır.

Şifaiye Medresesi, 1217 yılında Anadolu Selçuklu Devleti sultanı I. İzzeddin Keykavus tarafından Sivas'ta inşa ettirilmiş medrese. Bir darüşşifayı içeren bir külliye şeklinde yapılmıştır. I. İzzeddin Keykavus'un türbesi de külliyenin içindedir.

Valilik..

Minarelerin batı kısmı resimde de görüldüğü gibi düzenlenerek çay bahçesi olarak hizmete açılmış.

Medrese içerisinde, Hediyelik eşya satış reyonları..

Ozan ile Oğlum İlteriş Kağan sınavdan döndüler yorgun görünüyorlar..

Sivaslı iki teker tutkunu Burak bey...

Sivas'ta yine hüsran ne Ozan Nede Oğlum İlteriş Kağan Sınavı kazanamadılar. İkisi de yedeğe kaldılar. Çaresiz Ozan Bursa'ya döndü biz ise Erzurum'da şansımızı denemeye karar verdik. Şimdi Erzurum'a gitmek üzere yola koyulduk. Sabah kahvaltısı veya öğle yemeği hangisini söylesem olabilir çünkü saat 11:30 başladım yemek yiyebileceğimiz bir yer aramaya, tabii yol boyu giderken dinlenme tesislerine bakarak gidiyorum. Birkaç dinlenme tesisi geçtim hoşuma gitmediği için durmadım ve gelip burada KILINÇLAR Petrolde durdum. Kimin aklına gelir ki KILINÇOĞLU Petrol ve dinlenme tesisleri işletmecilerinden sevgili Yusuf'ta iki teker sevdalısı. Tanıştık biraz sohbet ettik ve Erzincan festivalinde buluşmak üzere sözleşip ayrıldık. Bugün günlerden pazar Hükumetin sınav harcı almalarını yasaklasa bile birçok üniversite yine bu harçları alıyor. Erzurum Atatürk üniversitesi 'de bu harç alımına devam eden üniversitelerden birisi. Akşam mesai bitimine kadar Erzurum'da olmamız gerekli ( Pazar olmasına rağmen) onun için şimdiye kadar motorda yapmadığımı yaptım ve Saat'te 200 - 220 Km. hızla yol almaya başladım zamanım çok azaldı zaten bu hızın mükafatını da radara girerek 343 TL. olarak aldım. Sağlık olsun yapacak bir şey yok. Buyurun resimler.. Bizim dül dül..

Oğlum, Peşin satan esnaflar gibi Maşallah.

Buda ben Veresiye satan esnaflar gibi...

Ve Yusuf kardeşimiz...

Yemek ve Sohbet faslından sonra yola revan olduk..

Görüntüler Sivas Erzincan yolundan..

Sivas macerasının son resmi bu idi. Bundan sonraki bölüm, oğlumun Sivas da ki sınav sürecinde boş kalacağım 3 günü değerlendirmek üzere, Kütahya'ya Ahmet beyi görmeye gidişim ile sürecek.. Yani Sivas - Kütahya arası gezi raporunda buluşmak üzere hoşça kalın...
    restherock, Lucas, Ahmet Abi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbf150
    Yüreğinize sağlık güzel bir gezi ve paylaşım olmuş, oğlunuz umarım istediği bir bölüme girmiştir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ellerinize sağlık. Kazasız belasız nice kilometreler

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Güzel memleketimi gezmişsiniz tekerinize sağlık..sınav bahane gezmek şahane

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Yüeğinize ve tekerinize sağlık. Devamını bekliyorum gezinizin

Teşekkür ederim Kemal bey, evet oğlum sonunda ERZİNCAN Üniversitesine girdi. Gezi raporunun 6. son bölümü Erzincan motofest ve oğlumun istediği bölümü kazanması ile bitiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Teşekkür ederim sağ olun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Güzelde sözmü? bu Cennet Vatanın neresi çirkin ki? sizde bu cennetten bir köşe olan memleketinizle ne kadar övünseniz yeridir...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Çok güzel fotoğraflar, emeğinize sağlık.

Paylaştığınız için teşekkür ederiz

Devamı geliyor Cesur kardeşim, temennileriniz için size ve bütün arkadaşlara sevgi muhabbetlerimi sunuyorum Allaha emanet olun..[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel fotoğraflar, emeğinize sağlık.

Paylaştığınız için teşekkür ederiz
    Çok sağ olun Teşekkür ederim..

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    güzel gezi,paylaşım için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)