Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

URFA GÜNLÜĞÜ 1 (Harran) CBR250 vs ninja250

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    8 yıldır siteye üyeyim ama nedense pek paylaşım yapmadığımın - özellikle gezilerin ve kendimce tavsiye niteliğinde test yapmadığımın - farkına varmaya başladım. Nedense diyorum ama nedenini de bal gibi biliyorum. Zaman bulamamanın arkasına saklanarak zorsunma

İlk gezi yazım olarak Şanlıurfa / Harran ı tanıtıp, ayrıca sezon sonunda ( sezon sonu da ne demekse iyice tatlısu motorcusu olduk ) satmış olduğum (satma sebebim araçla takla atmam sonucu belde kırık ve kas yırtılmasından dolayı cbr250 nin 25 - 30 km de belde ağrı yapması) Cbr 250 hakkında bilgi vermek. Özellikle Ybr 125 sonrası Cbr 250 nasıl olur ve sonrasında Vstrom 650 nasıl cana can katar ( ocağa incir ağacı diker) anlatmaya çalışacağım. Unutmadan 100 km de arkadaşın Ninjayı sürdüm onada değineceğim

Daldan dala atlamaya bayılırım, cümlenin ortasından başta ne anlatıyordu nereye geldik demeyin uyarıyorum

Öncelikle harita üzerinde göstermek isterim hedefimiz medeniyetin beşiği HARRAN. Aman ha "ben de harranlıyam" repliğini burada sakın yapmayın, çok bozuluyorlar

Haritada görüleceği üzere Urfa medeniyetin beşiği. Gezilecek görülecek çok tarihi yeri var. Zaten güzelim ülkemizin heryeri öyle değil mi ya.

Harran a yukarıdan bir bakış:

Harran deyince akla ilk gelen kubbe evler:

Hemen motosikletlerimizi bağlayıp dalıyoruz içeri:

İçeride yöresel kıyafetler, hediyelik eşyalar buram buram tarih kokuyor:

Dışarı çıkarken bir sürpriz bekliyor bizi:

Bak hatıralarım canlandı yine. Sene 1989. İlk okul ( ozamanlar kara önlük var ) 1. sınıfa gidiyorum. Okulla ev arası 3 km. Yürüyerek gidiyoruz. Sikinti yok. Mesafeler vız gelir. Amaaa yolda aşmamız gereken bir engel varki sormayın. Ahanda bunlardan bir ordu. Hiç değişmemişler. Bizide küçük buldular ya hemen kabarıp saldırıyor namuzsuzlar. Biz ne mi yapıyoruz: " Kabarama kabarama kel fatma " diye bağıra çağıra depara çıkıyoruz.

Neyse geçmişin intikamını almaya gerek yok diyip atlayıp motora erkekliğin 10 da 9 luk vazifesini yerine getiriyoruz

Ahanda bu da ne

Turistlere özel turlarımız var diyor sahibi hemen. Aman üstüne binince ayağım yere değebilsin isterim diyip Harrandan ayrılıyoruz.
    Harran kalesi de var ama tadilatta olduğu için giremedik içeri. Daha önce girmiştim. Şimdiye kadar gezdiğim en boş kale sanırım. Duvar diye birşey kalmamış. O yüzden restore ediyorlar.

Unutmadım unutmadım korkmayın. Şimdi gelelim karşılaştırmaya.

YBR 125 den sonra CBR 250 :

Kesinlikle 125 lik motorda şukadar km yaptım hazırım artık 600 lük motora demeyin. Acele etmeyin. Zamanla herşey olur. Ybr ile 20.000 km, toplamda 60.000 km civarı motor tecrübesinden sonra Cbr 250 sahibi oldum. 125 lik motor kullanıpta 250 lik ne alsam diyen adama şiddetle tavsiye ederim. ybr nin o 10 beygirlik gariban halinden sonra 26 beygir jet gibi geldi. Heleki ilk çıktığı zaman almıştım cbr yi millete 250 lik diyorum, 160 civarı yapar diyorum inanmıyorlar. Titreşim Ybr gibi ama Ybr kadar rahat değil - bir rr motor kadar rahatsız da değil.

CBR 250 den sonra Vstrom 650 :

Şuanda Cbr 250 sahibi olup da artık büyüteyim ama yarış tarzı istemiyorum diyorsanız Vstrom iyi seçeneklerden birisi. Özellikle Vstromdan inip Cbr ye binince Cbr bisiklet gibi kalıyor.

Cbr nin Vstrom a göre + ları:
    * yakıt yarısı. 3 lt civarı
    * bakım masrafı 4 te 1 i. 1 buji ve 1,5 lt yağ ile 6.000km
    * Şehir içi kontrolü çok daha kolay

Cbr nin - yönleri:
    * Cbr ile tek molalı 350 km yol gittikten sonra ilk işim ön arka seleyi söküp döşemeciye gitmek oldu. Şimdiye kadar kullandığım ( 7 - 8 Motosiklet olmuştur) motorlar içinde en rahatsız seleye sahip. Ama korkmaya gerek yok. Araya inceden sünger ve üstüne deri çektinmi miissss...

*Oturuş pozisyonu 350 km de beni rahatsız etmedi. Ama uzun yolda işkence çekiyormuşum. Vstrom a binince anladım.
    *Artçılı gezilere değinmeme gerek yok herhalde

Son olarak CBR 250 vs NİNJA 250:

İkisinide canlı canlı görün hangisi kalbinizi çalarsa onu alın. Performans farkı, yakıt farkı, vs öyle ahım şahım birşey yok.
    Biri diğerinden 10 km hızlı gidiyor, diğeri ondan 1 lt az yakıyor. Ben ikisi arasında kalsam yine CBR 250 yi seçerdim.

Bir iki resim koyayımda aklınız iyice karışsın

Umarım sıkılmadan okudunuz. Hayırlı gazlamalar

Not: Vstrom şahsıma ait değil. 2 yıldır (15.000 km dir) mecburi kullanıyorum.
    sedarsad, busel, restherock ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 yıllık mecburiyet kısmına takıldım ben niyeyse
    rebel_punto bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıllık mecburiyet kısmına takıldım ben niyeyse
    Kuryenin mecbur motosiklet üstünde olduğunu düşün ama kurye değil

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Tekerinize sağlık. İyi gezmişsiniz. Güzel türkiyemde ençok gezip görmek istediğim yöre olarak karadeniz kıyıları il olarakta Urfa ve Maraş geliyor. Yanlış anlaşılmasın ama doğu hep soru işareti bırakmıştır aklımda. Hem terör hemde biraz halkın yerli yabancı farketmeksizin turistlere karşı çifte standartı. Bunuda işimiz gereği birçok arkadaşın bahsettiğim illere eğitim amaçlı gidip , geri dönüşte yaptıkları yorumlardan çıkarttığım düşüncelerin ile belirtiyorum. Herşeye rağmen ülkem toprakları deyip gezmeyide hayal etmeden geçemiyorum.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Elinize sağlık, benimde cbr250r ımdan sonra düşündüğüm alet V-strom !

Fazer6 ile v-strom arasında kaldım ben. Sanırım hangisinin temizini bulursam onu alacağım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryenin mecbur motosiklet üstünde olduğunu düşün ama kurye değil
    Bu konunun sonu nereye varacak dur bakalim
    Bende gecen pazardan aldım bir tane eve geldim bin tane ama nar değil :p
    scooboy ve metci bunu beğendiler.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Güzel geziymiş
    Urfa - harran gerçekten görmek istediğim yerler. Kültürümüzün daha köklerine batı ve güney tarafına oranla çok daha rahat dokunulabilir.
    Umarım şubattan sonra ben de yazacağım bunun gibi bir yazı

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun sonu nereye varacak dur bakalim
    Bende gecen pazardan aldım bir tane eve geldim bin tane ama nar değil :p
    Buldum: bir paket makarna.

Motosikleti
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerinize sağlık. İyi gezmişsiniz. Güzel türkiyemde ençok gezip görmek istediğim yöre olarak karadeniz kıyıları il olarakta Urfa ve Maraş geliyor. Yanlış anlaşılmasın ama doğu hep soru işareti bırakmıştır aklımda. Hem terör hemde biraz halkın yerli yabancı farketmeksizin turistlere karşı çifte standartı. Bunuda işimiz gereği birçok arkadaşın bahsettiğim illere eğitim amaçlı gidip , geri dönüşte yaptıkları yorumlardan çıkarttığım düşüncelerin ile belirtiyorum. Herşeye rağmen ülkem toprakları deyip gezmeyide hayal etmeden geçemiyorum.
    "
    Güzel geziymiş Urfa - harran gerçekten görmek istediğim yerler. Kültürümüzün daha köklerine batı ve güney tarafına oranla çok daha rahat dokunulabilir. Umarım şubattan sonra ben de yazacağım bunun gibi bir yazı "

Teşekkür ederim. Urfaya yolunuz düşerse mutlaka iletişime geçin. Müsait olursam sizi gezdirmek isterim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Güzel bir çok geziye imza atmissindir eminim. Yazilarinin devamını bekleriz

Motosikleti
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir çok geziye imza atmissindir eminim. Yazilarinin devamını bekleriz
    Şimdilik keseden yiyoruz. Mart gibi yeni motosikletle yenilerini de yazarız inşallah. Yazmak gezmek fotoğraf çekmek sıkıntı değilde - resimleri ps den siteye atmak az zahmetli oluyor 2002 den kalma Honda Titan ile ; 2006 Ybr 125 ile yapılan gezilerimiz ve bol fotolar da mevcut. İstek olursa onları da Motosikletlerin özelliklerine değinerek yazabilirim

ninja 250 gerçekten 250 cc de hakkını veren en iyi modeldir. tek silindir cbr 250 de ybr kadar az vibrasyon var demişsin orası mümkün değil. koltuk da sünger koysan dahi tahta gibi neden tahta gibi koltuk yapılırki.
    250 lik motorun ivmelenmesiyle dl 650 nin ivmelenmesi hakında bir yazı göremedim. 650 250 liklere göre uçak gibidir. şimdi sıtandart araçlar dahi 160 km hızı çok kolay yapmakta bu yüzden imkan ve kabiliyet varken 250 cc zevk vermez.
    cbr 250 145 km hıza aniden ataken kendini ninja 165 e atar. buda ani ivme konusunda daha başarılıdır.
    birde yakıtta cbr 250 100 km de 1 lt fark atma konusunda aydınlanmak isterim. ninja ya göre.
    son gaz gidilen bir otoban etabında yakıtlar cbr 250 ile ninja aynı olacağını sanıyorum.. diyelim ki cbr son hız 160 gitsin ki devamlı mümkün değil yol şartı ve rüzgar faktörü yüzünden ninja da onun hızında gitse gaz kolu ninjanın sonda dayalı olmayacağından yakıtlar aynı olur. ama istenirse ninjada kullanmaya hazır bir miktar daha güç kalır.buda tam gaz yapılmayan ninjanın motorunun ömrünü uzatır.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    yav cbr de güzelmiş haa
    janttaki reflektör çizgileri de spor hava katıyor
    cup jantına benzeyen jant demek cbr de de varmış
    hele bu janta hayran olduğumdan belliymiş jantta bir asillik vardı
    (ne var ki aldığım princede bu jant yok)
    vergisi ne kadar bu meretin?

Araya inceden sünger ve üstüne deri çektinmi miissss...

demişsin

yamaha ybr 125 selesi yumuşak
    100 mg prince kazık gibi ( ee köylü motoru :D)
    sünger değil de daha elastik olan visco veya benzeri bir madde öneririm
    biraz pahalı olabilir
    belki de gri süngeri ince kesince de olabilir

abs olanı tr ye gelmedi mi bunun?
    ls2 kaskların fiyatları kaçdan başlıyor
    kampanya falan yok mu bu ara?

artçı selesi orijinalden mi beyaz yoksa modifiye mi?

200 lük pulsar için sattın güzelim cbr 250 yi
    bu yapılır mı
    senin motorculuğun demek buraya kadarmış
    attan inip eşeğe binmek gibi olmayacak mı bu durum
    mehter gibi 2 ileri 1 geri mi yoksa

yoksam ki ne daha iyi mi bu pulsar

250 lik motor alıyon hızı 165
    o hızı benim 2005 model hantal(!) dizel arabam bile yapar!!!

gelelim yakıta iyi bilirsin ki araba da 3.2 yakıyor cbr250 de
    ee ne anladın bu işten?
    arabayla bin 5 kişi
    bagajı da doldur
    oooohhh
    mangalı da koy
    kilim minder

gerenk yok bunlara mayk
    evli barklı adamsın ne işin var motorla :D
    eee mundarmış bööööğgk pismiş bu motor :D

hindiyi görünce motorla tavuğa çarpan şahıslar aklıma geldi
    tabi tavuk da atlamasın yola di mi ama

askere sormuş komutan nerelisin
    urfalıyım
    şaaaaak tokat
    şanlıurfalıyım
    sıradaki askere sorar komutan
    nerelisin
    şanlıçorumluyum demiş asker
    çorum ne zaman şanlı oldu demiş
    demin demiş

onun için napıyormuşuz şehir adı yazarken başına şanlı getiriyormuşuuuuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

http://www.ebay.com/itm/Monitor-Tracker-Mini-GPS-GSM-GPRS-Tracking-SMS-Real-Time-Vehicle-Motorcycle-N4U8-/350905385440?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item 51b39741e0&vxp=mtr

motorsiklet GPS TAKİP CİHAZI 15 DOLAR CİVARI

bu arada titan fotoları da isteriz tabi
    tel jantlı disk frenli titanı görünce insan kendi motorunu beğeniyor
    honda da vaktinde iyi satmış bu motoru

titan ne yakardı ?

Motosikleti
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250 gerçekten 250 cc de hakkını veren en iyi modeldir. tek silindir cbr 250 de ybr kadar az vibrasyon var demişsin orası mümkün değil. koltuk da sünger koysan dahi tahta gibi neden tahta gibi koltuk yapılırki.
    250 lik motorun ivmelenmesiyle dl 650 nin ivmelenmesi hakında bir yazı göremedim. 650 250 liklere göre uçak gibidir. şimdi sıtandart araçlar dahi 160 km hızı çok kolay yapmakta bu yüzden imkan ve kabiliyet varken 250 cc zevk vermez.
    cbr 250 145 km hıza aniden ataken kendini ninja 165 e atar. buda ani ivme konusunda daha başarılıdır.
    birde yakıtta cbr 250 100 km de 1 lt fark atma konusunda aydınlanmak isterim. ninja ya göre.
    son gaz gidilen bir otoban etabında yakıtlar cbr 250 ile ninja aynı olacağını sanıyorum.. diyelim ki cbr son hız 160 gitsin ki devamlı mümkün değil yol şartı ve rüzgar faktörü yüzünden ninja da onun hızında gitse gaz kolu ninjanın sonda dayalı olmayacağından yakıtlar aynı olur. ama istenirse ninjada kullanmaya hazır bir miktar daha güç kalır.buda tam gaz yapılmayan ninjanın motorunun ömrünü uzatır.
    arkadaşla ( ninja ) yaptıgimiz gezilerde hiçbir zaman dip gaz gitmedik. Genelde ort 100 km/h. Yakıt durumu Cbr 100 km de 2.9 lt, ninja 4 civarı yaktı. Motosikletleri degistigimiz sırada deneme amaçlı gazladik. 120 ye kadar aynı gitti. Sonra ninja ağır ağır geçiyor ama aman aman bir fark yok. Bu arada yakıt ve gazlamada pilotaj faktörünü de unutmamak lazım

Cbr ile Vstrom un karşılaştırmasını sadece konfor ve tüketim olarak yaptım. performansı Karşılaştırmaya gerek bile yok. Vstrom 0-100 u 5 saniyenin altında :D Abs fren sistemi toprakta bile kaydirmayacak utanmasa. Cbr ile 90 la girdiğim virajlarda Vstrom 120 rahat rahat korkutmadan giriyor ( metzeler lastik farkı)

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Gezi güzel anlatımda güzel fakat riskli bir yazı

Artık ben dahi çekinir oldum gidipte eski hyosungum ile fazeri karşılaştırcak olsam yada mct 250mi

İllaki bir iki bilen çıkıp 3-5 açık yerlerimi yakalamaya çalışıcaktır

Sonrası polemik tartışma amanda aman hiç gelemem

Kimseye görüşümüzü kabul ettirmek zorunda degiliz bana göre deyip geçelim

Bende ninjanın cbr 250den ivmelenme olarak bariz farklı oldugunu düşünüyorum ama yazınızıda begendim teşekkür ederiz

Cbr 250 ve ninja 250 alıcak arkadaşlara mutlaka yarıyacaktır.

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi güzel anlatımda güzel fakat riskli bir yazı

Artık ben dahi çekinir oldum gidipte eski hyosungum ile fazeri karşılaştırcak olsam yada mct 250mi

İllaki bir iki bilen çıkıp 3-5 açık yerlerimi yakalamaya çalışıcaktır

Sonrası polemik tartışma amanda aman hiç gelemem

Kimseye görüşümüzü kabul ettirmek zorunda degiliz bana göre deyip geçelim

Bende ninjanın cbr 250den ivmelenme olarak bariz farklı oldugunu düşünüyorum ama yazınızıda begendim teşekkür ederiz

Cbr 250 ve ninja 250 alıcak arkadaşlara mutlaka yarıyacaktır.
    kimseye ninja almayın cbr alın demedim. Bu ikisi arasında kalacak olsam yine cbr alırdım dedim. Ama haklısınız, arkadaşlar açık aramadan ziyade ninjanın cbr ye göre daha atik olduğunu haklı olarak söylüyorlar. Zaten aksini iddia etmedim. Sözümün arkasındayım. Kendi motorumda bile son hız denemesi yapmadım. Son gördüğüm hız 160. Ayrıca ninjayı 100 km civarı kullandım. Bunu dememdeki amaç 100km yani tadımlık bir sürüş oldu ki genelde 80 - 90 arası gittik.

Yazımı begendiğiniz için ayrıca teşekkür ederim arkadaşlar.

@EKONOMİ:

Ya kardeşim makineli gibi sıralama soruları. Sen askerliği nerde yaptın bakalım. Var mı askerde vukuatın. Çok tetik çekmekten tetiği kırmak gibi mesela

Sorularına yine tersten başlayarak cevap vereceği (öyle kolay oluyor çünkü)

* Titan benzin yakardı

* Al sana Titanın resimleri. Çok dikkatli bakma kendi motorundan soğursun.

2001 model 100 km de ortalama 3 lt yakıyordu. 3 gündür zabıta arkadaşın 125 lik 2013 model kuba motoru emaneten bende. On tane kuba bir titan etmez

* Urfa da Şanlıurfa diyen pek nadir. Bizimde dilimiz alışmış.

* Hadi tavuk canına susamış ( zaten canına susamayan yok ) 3 kişi pejonun tpesinde ne geziyor diye sormazlar mı. Ya köylülere ne demeli, bir tavuk için kürekle kovaladılar bea...

* Kedi - ciğer - pis

* 250 lik motordan ne bekliyon. Zamanında 350 lik JAWA da kaçı gördük ki... 160 stabil en son hızı.

* 250 lik motorla senin multijet aynı yakıyor olabilir. Sen punto ile gezmeye devam et. Anlamazsın sen motorcunun halini.

* Cbr yi satma sebebim hem bel ağrısı hem de yeni araba için 10 lira eksik para çekmek. Pulsar hakkında yabancı formlar harici bir bilgimiz yok. Gelsin canlı canlı görelim, fiyatına bakalım düşünürüz.

* Artçı selesi orjinali siyah.

* Sünger için visko misko uğraşma. sünger işini görür

* Kask olarak LS2 yi tavsiye ederim. Fiyatına göre fena değil.

* Vergisi yıllık 102 TL. Selametle...
    Carbondioxid bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    javayla başlayayım
    arkaya bak arkaya bak dedi şoför bey
    bir baktım ne göreyim sanki bulutların arasindayim
    çift egzozdan attığı duman bembeyaz bulutlar oluşturmuş,

saatte 800 km hız yaptım öyle duman çıkmıyordu
    evet sekiz yuz km hiz
    neyle mi ucakla tabii
    şoför psikopatti uçurdu uçağı

titanin eksileri

tel jant
    kampana frenler
    dikdörtgen far
    dugmeden marş olmaması
    benzin yakmasi (halbuki titan kokluyor derlerdi)
    sanırım java içtiği için olsa gerek
    vergisi olması
    1.8 çinli motor yakıyor 3.0 titan
    araba kadar yakiyor saka maka
    mondial 100 mg prince 1.8-2.2 yakar deniyor

artıları
    depo güzel
    çok sade
    spor
    kırmızısı

motor acarken artci caiz mıdır?
    yoksa single mi takilacaz

sünger deme bana git 2013 ybr selesini incele farkli materyaller gizli içeriğinde
    elastik biseler var
    prince kazık gibi
    ee sert yatak sağlıklıdır derler
    biraz kilo aldik mi tamamdir sele rahat gelir o zaman

attan inip eşeğe bindigin için esekten hos olmayan kokular isitmen doğaldır.
    esege binen olumsuz yonlerine katlanır
    vstrom a bindigin için aradaki farktan mutevellit ileri geldigi kanaatindeyim

100 mg princeye kac numara hangi marka yag olur uygundur onu söyle sen bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

titanin koruma demiri rüküş
    yakıt tuketimimden sonra digerlerini saymak ayrinti kalıyor

100 mg ile bakalim biz ne yakacagiz
    herhalde benzin yakarız

belli olmaz belki de lpg ye geçiş yapariz
    kampanya beklemek lâzım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

akıllı telefonla titan resimleri film gibi gözlerimin onunden geçiyor

Motosikleti
    .titanin eksileri

tel jant
    kampana frenler
    dikdörtgen far
    dugmeden marş olmaması
    benzin yakmasi (halbuki titan kokluyor derlerdi)
    sanırım java içtiği için olsa gerek
    vergisi olması
    1.8 çinli motor yakıyor 3.0 titan
    araba kadar yakiyor saka maka
    mondial 100 mg prince 1.8-2.2 yakar deniyor
    Tel jant ve kampana frene okadar takilma. 4 yil 20 bin km de yag degisimi haric hicbir seyi degismedi. Bir defada akusu degismisti hatirlarsin. Elektrik marsi konusunda haklisin ama universiteye gittigim zamanlarda 6 ay kullanilmadi sonrasinda en fazla 2 . Ayak marsinda calisirdi. Normal zamanda ilk basmaya calismadigi zamani hatirlamam.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    zamanında harran gezi yazımı ben de paylaşmıştım ...bu kadar etki yaratmamıştı tekerine sağlık
    ben de bulabilsem bir v-strom da mecburen de olsa kullansam keşke

Motosikleti
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanında harran gezi yazımı ben de paylaşmıştım ...bu kadar etki yaratmamıştı tekerine sağlık
    ben de bulabilsem bir v-strom da mecburen de olsa kullansam keşke
    Amin adaşım. Sizin 4*4 de iyi ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)