Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sonbaharda Batı Karadeniz (CBR 600 F ile 2 gün-710 km)

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    valla türkiyenin ortasında oturup heryere yakın olmak ne güzel şey çok güzel bir gezi olmuş, okurken oralara gittim şahsen, çok teşekkürler, ah arkadaşlarım olsada bende gezsem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir soru da benden madem gezmeyi bu kadar seviyorsunuz neden f800gs değil de f800r/cbr yanlış anlaşılmasın sadece merak yoksa kimsenin tercihine yorum yapmak kimseye düşmez ama ben bu çelişkiyi hep yaşıyorum, ortak nokta yakalayınca sormadan edemiyor insan
    enduro-touring kullanım amacıma daha uygun ama supersport-roadster hastasıyım
    Ninja

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir soru da benden madem gezmeyi bu kadar seviyorsunuz neden f800gs değil de f800r/cbr yanlış anlaşılmasın sadece merak yoksa kimsenin tercihine yorum yapmak kimseye düşmez ama ben bu çelişkiyi hep yaşıyorum, ortak nokta yakalayınca sormadan edemiyor insan
    enduro-touring kullanım amacıma daha uygun ama supersport-roadster hastasıyım
    Dostum f 800 gs'yi oldum olası sevemedim. ne multristada ne de r 1200 gs de beni hiç cezbetmedi. tamamen benim fikrim ve zevkim olmakla birlikte supersport veya roadster kullandığımda motosiklet kullanmışım gibi hissediyorum. Dediğim gibi tamamen benim fikrim bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum f 800 gs'yi oldum olası sevemedim. ne multristada ne de r 1200 gs de beni hiç cezbetmedi. tamamen benim fikrim ve zevkim olmakla birlikte supersport veya roadster kullandığımda motosiklet kullanmışım gibi hissediyorum. Dediğim gibi tamamen benim fikrim bu
    Ama KTM 990 SMT hiç aklımdan çıkmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla türkiyenin ortasında oturup heryere yakın olmak ne güzel şey çok güzel bir gezi olmuş, okurken oralara gittim şahsen, çok teşekkürler, ah arkadaşlarım olsada bende gezsem
    eyvallah dostum umarım en kısa zamanda istediğin gezileri gerçekleştirirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ikisinin de gideri var..ikisi de keyifli aletler sonuçta...devamını bekliyoruz...
    eyvallah dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan Bey, sitenizi de ayrıntılı inceledim. Eşimle akşam tekrar baktık. "Bahar gelse de biz de gitsek" dedik durduk.
    Yalnız önceden böyle bir tur tecrübemiz yok. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak herkes için iyi olur kanaatindeyim.
    Bu başlıkta yada başka bir başlıkta gezi turları hakkında bizleri bilgilendirseniz.
    -Yanınıza neler alıyorsunuz?
    -Konaklama için çadır taşıyor musunuz, temin mi ediyorsunuz? Tüm bunları nasıl sığıdırıyorsunuz?
    -Kamp alanını nasıl belirliyorsunuz?
    -Güvenlik sorunu yaşıyor musunuz yada önlem alıyor musunuz? Neler?
    Daha pek çok soru var aklımda, eminim böyle bir konu açılırsa pek çok arkadaş bu sorulara soru ekler. Yada sizin gibi diğer tecrübeli arkadaşlar da tecrübelerini paylaşır biz de onların kimler olduğunu anlar, kimlere ne soru sormak gerektiğini buluruz.
    Bakarsınız kendi gezi kulubümüzü kurarız.
    Bu arada herkesi Sinan Bey'in bloğunu incelemeye davet ediyorum. Hayran kalırsınız. Ben kaldım...
    Sevgiler...
    Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim

İlk olarak yanıma neler aldığımla başlayayım. Gezi turlarında yanımdan ayırmadığım birkaç demirbaş var. Kışlık eldiven ve yağmurluk. Yazında olsa bunları yanımdan ayırmıyorum. Çünkü 2000 m'lere kadar çıktığım oluyor yolculuklarda. Yolun sizi nereye götüreceği belli olmuyor Birde uzun yolculuklarda polisler biz motorsiklet kullanıcılarını gördüklerinde büyük ihtimalle durdurup evrak kontrolü yapaıyor. Muhakkak evraklarınız yaınızda olsun. Uzun yolculuklarda yanıma ağrı kesici almayıda ihmal etmiyorum. Kıyafetlere gelince... Genelde ince termal kıyafetleri tercih ediyorum hem çok yer kaplamıyorlar hemde çok iş görüyor.

Çadır konusuna gelince... Gittiğim bölge, mevsim ve kamp yerine göre çadırımı zaman zaman yanıma almıyorum fazla yük taşımamak için. Gittiğim kamp alanlarından temin etme şansım varsa Yazın yaptığım gezilerde genelde almıyorum yanıma. Ama muhakkak kendi tulumunuzu ve matınızı götürün. Yağmurlu bir dönemde veya havaların soğuk olduğu bir dönemde ise başkalarının temin edeceği çadıra güvenmemekte fayda var.

Kamp alanını belirlerken internetten yararlanıyorum genellikle. Orada yapılan yorumlara göre hareket ediyorum ama bazen doğaçlamada olabiliyor Kampig türü bir yerde çadır kurarsanız çok fazla güvenlik sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum en azından ben şimdiye kadar yaşamadım bir önlem almamama rağmen

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar başka bir şey sormak isterseniz ben de cevap vermekten mutluluk duyarım özelden de mesaj atabilirsiniz Bu arada kulüp fikride hiç fena değil

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum f 800 gs'yi oldum olası sevemedim. ne multristada ne de r 1200 gs de beni hiç cezbetmedi. tamamen benim fikrim ve zevkim olmakla birlikte supersport veya roadster kullandığımda motosiklet kullanmışım gibi hissediyorum. Dediğim gibi tamamen benim fikrim bu [COLOR="Silver"]
    hah işte benim kuramadığım cümle tam olarak buydu gezilerinizin devamını dilerim kazasız belasız keyifli sürüşler
    Ninja

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah işte benim kuramadığım cümle tam olarak buydu gezilerinizin devamını dilerim kazasız belasız keyifli sürüşler
    Eyvallah dostum

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben arada kaynadım blogun linki nedir, ben de merak ettim de

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arada kaynadım blogun linki nedir, ben de merak ettim de
    Kusura bakma dostum http://sinancinar1.blogspot.com/
    cihan54 bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Sözde bizde motorcuyuz..

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözde bizde motorcuyuz..
    Estağfurullah dostum

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözde bizde motorcuyuz..
    Ben de bu cümleyi kurdum

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı VOLkann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu cümleyi kurdum
    Estağfurullah dostum belki ben biraz daha şanslıyım diyelim

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Sinan abi bismillah dün daha F 800 ün fotoğraflarına yeni bakmıştım Ayağına sağlık.Yeni motoru da görmek nasip oldu bu fotolarda.
    Allah kaza bela vermesin.Çok güzel.

MT MESUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ 200NS
    tekerine sağlık sevgili dostum..
    Güzel bir gezi olmuş birdahaki sefere Bolu'ya da uğra buradaki güzellikleri görmeden gitme..
    bizim forma yazarsan gelmeden 2 gün önce falan buradan karşılarız seni ..
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5 Yukarı ..

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı MT MESUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekerine sağlık sevgili dostum..
    Güzel bir gezi olmuş birdahaki sefere Bolu'ya da uğra buradaki güzellikleri görmeden gitme..
    Eyvallah dostum Umarım bir daha ki sefere

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan abi bismillah dün daha F 800 ün fotoğraflarına yeni bakmıştım Ayağına sağlık.Yeni motoru da görmek nasip oldu bu fotolarda.
    Allah kaza bela vermesin.Çok güzel.
    Sercan kardeşim teşekkürler Daha güzelleri senin olur inşallah
    sercan2667 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    çok güzel gezi yapmışsınız
    fotolar çok güzel ...motorunuz da öyle ama sizin gibi gezmyi bu denli seven birisine bir turing şart çünkü heryere geziyorsunuz dağ bayır ayırt etmiyorsunuz ...

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel gezi yapmışsınız
    fotolar çok güzel ...motorunuz da öyle ama sizin gibi gezmyi bu denli seven birisine bir turing şart çünkü heryere geziyorsunuz dağ bayır ayırt etmiyorsunuz ...
    eyvallah dostum valla KTM 990 SMT dışında touring sınıfına giren motorlar çok hoşuma gitmiyor ve keyifte vermiyor bana tabi ki bu bana göre bu arada 990 SMT'nin de ne kadar touring olduğu tartışılabilir

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Çok hoş olmuş, o güzelim yerlerden daha fazla fotoğraf çekmeni isterdim
    S6453 bunu beğendi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    600F ile Geziler daha keyifli gibi gözüküyor
    Cok güzel fotoğraflar...
    S6453 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    tekerinize sağlık...

düzce güzeldereye 2 sefer gittim.. ilk seferde mt den yaklaşık 12 motor gitmiştik.. düzdece ikamet eden lokman hekim götürmüştü bizi ve hayran kalmıştık güzeldereye ulaşmakmak için gittiğimiz yola....
    S6453 bunu beğendi.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Maşallah hocam mükemmel bir gezi olmuş allah tekerinize taş değdirmesin
    S6453 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler