Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hyosung spil dagı ( domuz avı ) fotoları ve son gezimiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar cümleten merhaba. Hyosungumu satmama ragmen elimde kalan son yaptıgım gezinin fotolarını paylaşmak istedim ne kadar homurdansamda aslında çaktırmıyorum çok sevdigim bir motordu :/

Biliyorum uzun yazılar yazarak sıkıcı olabiliyorum fakat kısa kısa fotolar koyarak gezi anlatmaya dilim varmıyor

domuz avını bizimkiler yapmış fakat ben yetişemedim teşhise giderek yola koyuldum.

Şimdi Şehir hayatından sıkılmış pederin izmir sıcagından kaçma durumunda spile sıgınır bende karşıyakadan yola çıkarak spil dagına giderim ve giderken belirli fotolar çekerim

Tek gittgim için ne yazıkki benim hyo ile birlikte fotomuz olamadı fakat olsun gezi gezidir diyoruz.

Spil dagını bilmeyenler için tanıtalım manisaya baglı olan ve yaklaşık yerden 2bin metre yükseklige varan bir dag. aslında bir bölgede diyebilriz sıra sıra daglar var .

spilin en çok sevdigim yanı izmire çok yakın olması ve aynı zamanda bir o kadarda izmir 40 derece iken gece spilde yorgan battaniye ile uyumam.. kışın siz düşünün

İlk önce sabahın erken vakitlerin kalkıp pırıl pırıl olan motorumun brandasını açıyorum haliyle bu pırıl pırıllık daga çıkarken yerini toza bırakıcak.

Benzinimi alıyorum yola çıkıyorum fakat yolda hiç foto çekilmedim çünkü foto çekilcek bi tarafı yok bu yüzden dagın giriş kısmından fotoları çekmeye başladım aslında foto çekmek bir o kadarda yorucu iş yaptıgınız geziden keyif alamıyorsunuz dur kalk dur kalk fakat daha sonra fotolara baktıgınızda o anları daha iyi anımsadıgınız için daha degerli oluyor sizin için..

İlk vardıgım yamaç yavaştan hava serinledi ve rüzgar kendini göstermeye başladı.. manzara ve oksijen bir ayrı harika..

Dag yolunuda çekeyim dedim ilk kısımları bir hayli tozlu topraklı engebeli gidicek arkadaşlar ilk defa çıkıcaklarsa pür dikkat olmalarını ve viraja kapılmamalarını tavsiye ediyorum çünkü viraj çizgisini hafif kaybettginiz an mıcırla buluşuyorsunuz ayrıca karşı şeritten gelen arabalarda cabası fakat karşı şerit yok yolu ayıran çizgi olmadıgı için sagolsun vatandaşlarımız yolu ortalıyarak geliyorlar karşılarına çıkıncada küfür ediyorlar.

evet biraz daha tepeye çıkıyorum ve mıcırlı gördügüm boş alana sokuyorum tabi mıcıra motor sokmakta bambaşka mesela kıcınımı kontrol ediceksin başınımı fakat foto aşkı işte..

işte en sevdigim fotosu bu fotoyu çerçeve yapıp duvara asacagım..

bu arada fotolar ilerledikçe bizde daha yüksege tırmanıyoruz bilginize

daha sonra spil dagına varıyorum ve spildeki evimize geldigimde babamın sagolsun kapının dibine arabayı park ettgini görüyorum şimdi in anahtarı al arabayı çek motoru yanaştır derken zor geliyor paldır küldür motoru bahçeye sokuyorum.

fakat en zoru bahçe kapısından motoru geçirmek oldu

buda bizim pederle yaptıgımız fırın biliyorum görüntüsü kötü olabilir fakat bu fırında akıllara zarar lezzetli yemekler pişebiliyor.

ilk önce fırının tuglalarını ısıtıp kızdırıyorsunuz artık bi süre sonra o kızan tuglalar içine giren yemege eşit miktarda her yönden ısı verdigi için pişen yemek aşırı lezzetli oluyor. misal Göveç yiyen yapan iyi bilir..

evet evimiz sıra sıra dagların arasında en sevdigim yanıda bu. sabah kalkıyorum çayımı alıyorum taş duvara oturuyorum yanımda motorum temiz dag kokusu yeşiiilik şehir hayatından öyle bıkmışımki..

Motoru şu kömürlügümüze sokayım diye kan ter döktüm fakat içim başka türlü rahat etmicekti. dersiniz yahu cem kim gelicek dagın başında motoru çalıcak ?

fakat komşu cocukları öyle yaramazki motoru görünce ben üstündeyken arkama binmeye çalıştılar ya ben yokken ? alıp götürürler vallaha.

bu görünen yer izmir fakat sisden ve güneşten dolayı belli olmamış daha temiz bir havada hiltona kadar belli oluyor .

evet arkadaşlar gelelim domuz avı domuz avına. yazdık o kadar anllatmak lazım. bizimkiler arada domuz avına çıkarlar geceleri fakat bu domuzu vuralı sanırım 1 hafta civarı olmuştu anca gelebildim .

domuz gerçekten igrenç kokuyor birde yavrusunu yakalamışlar oda çok zıpır yerinde durmuyor. fakat bu domuz göründügünden daha büyüktü inanın.

bende bir kaç kez ava katıldım fakat domuzu yaralayıp öldüremediginizde köpekler devreye giriyor fakat köpeklerin yaralanma riski çok büyük çünkü domuzla ilk karşılaşıcak köpek %90 ölme ihtimali taşıyor .

çok sevdigim bir kangala dişlerini geçirerek bagırsaklarına kadar yırtmıştı koskoca kangalı havaya fırlattı attı.

gücü küçümsenicek gibi degilll..

Tüm gezi bundan ibaret okuyup geziyi benimle paylaşan arkadaşlar teşekkür ediyorum hyosung ile son gezimiz..
    tr_select, Tsubasa, shrek ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    paylaşım için teşekkürler...
    CEM. bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    gezdıgın yerler guzel fakat av konusuna gelınce yorumsuz yazık hayvana onu vurunca elıne ney gecıyor bırı senı tarlaya salıp kostururken arkandan ates etse nasıl hıssedersın ?
    avcagatay bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hocam güzel gezi olmuş eline sağlık..
    rastgele iyi av yapmışsın..
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezdıgın yerler guzel fakat av konusuna gelınce yorumsuz yazık hayvana onu vurunca elıne ney gecıyor bırı senı tarlaya salıp kostururken arkandan ates etse nasıl hıssedersın ?
    domuz hakkında bilgim yok iken bende böyle diyordum fakat verdigi zararı tahmin edemezsiniz. ordaki baglara bahçelere girip talan ediyor her yeri paramparça ediyor bırakıyor.

Kiraz tarlası vardı ordaki 2 metrelik agaçları devirmiş bir kiraz agacı seneler sonra anca meyve vericek duruma geliyor.

biz zarar vermeyen hayvanları avlamıyoruz zaten domuz ha degince karşınıza çıkmıyor yine zarar vermek için geldigi tarlada pusuya düştü.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Oldurmeseniz su hayvanlari, orta yolu bir sekilde bulsaniz, hem de yavrusu oksuz kalmis, valla icim burkuldu, kendi 1.5 yasindaki kizim aklima geldi, sana yapilmasini istemedigin bir seyi baskasina da yapmayacaksin... oldurmekten baska bir care yokmudur yaban hayvanlarini?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldurmeseniz su hayvanlari, orta yolu bir sekilde bulsaniz, hem de yavrusu oksuz kalmis, valla icim burkuldu, kendi 1.5 yasindaki kizim aklima geldi, sana yapilmasini istemedigin bir seyi baskasina da yapmayacaksin... oldurmekten baska bir care yokmudur yaban hayvanlarini?
    Domuz ile orta yolumu bulayım ? Bu işi hobi olarak yapmıyoruz .

spil dagındaki bir kiraz agacı yaklaşık 10 senede meyve vericek hale geliyor ve anca dallanıp budaklanıyor.

etrafına telde çekilse korkulukta dikilse domuz muzur hayvandır gübre görse bile içinde yuvarlanır darman duman eder.

Telin altını kazar tünel gibi yine girer.

Yaban hayvanları yerleşim yerlerine geldigi zaman bir şekilde uzaklaştırılmışlardır .

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Önümüze hertürlü imkanın geldiği şehir hayatında bir domuzun verdiği zararı anlayamamamız normal. Domuz çok üreyen bir hayvandır. Belli zamanlarda avı yapılmazsa artan nüfusu nedeniyle orada tarım yapılması mümkün olmayacaktır. Cem'in dediği gibi de maalesef en ucuz orta yol budur. Burda yanlış olan öldürülmek zorunda kalınan hayvanın resminin paylaşılmasıdır.

Ayrıca böyle bir eve sahip olduğunuz için çok şanslısın. Hele o fırın yok mu o fırın beni benden aldı.
    CEM., nabukat ve yusufozugenc bunu beğendiler.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Gezin için Teşekkür Etmeyeceğim. Doğada Varolan her canlı Yaşamayı Hakediyor. Çok iyi bir halt etmiş gibi Ballandıra ballandıra Anlatmanıda kınıyorum. O hayvanlar Doğanın dengesini Sağlıyor. O hayvanın yerinde o kurşunu yediği düşünsene.. YabanTV kanalı sitesinde paylaş bunları Motorcu hele Doğa dostu Motorcu kitlesini bu tür paylaşımlarla kirletme bir daha.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüze hertürlü imkanın geldiği şehir hayatında bir domuzun verdiği zararı anlayamamamız normal. Domuz çok üreyen bir hayvandır. Belli zamanlarda avı yapılmazsa artan nüfusu nedeniyle orada tarım yapılması mümkün olmayacaktır. Cem'in dediği gibi de maalesef en ucuz orta yol budur. Burda yanlış olan öldürülmek zorunda kalınan hayvanın resminin paylaşılmasıdır.

Ayrıca böyle bir eve sahip olduğunuz için çok şanslısın. Hele o fırın yok mu o fırın beni benden aldı.
    ben Bu fotoyu ölen motorcuların fotosunun paylaşlıp cansız bedenlerinin asvalfta kan içinde gözükmesinden daha medenice buluyorum.

Bu yüzden paylaştım fakat herkez benimle aynı görüşte olmak zorunda degil hak veriyorum

Fırın bambaşka bir olay bu arada sizi görmüş olabilirim karşıyakada foçaya sık sık gidiyorum kırmızı F650 gördüm diye hatırlıyorum yeni motor aldıgımda izmir mtyide toplayıp beraberde gidebiliriz kapımız herkeze açık

---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezin için Teşekkür Etmeyeceğim. Doğada Varolan her canlı Yaşamayı Hakediyor. Çok iyi bir halt etmiş gibi Ballandıra ballandıra Anlatmanıda kınıyorum. O hayvanlar Doğanın dengesini Sağlıyor. O hayvanın yerinde o kurşunu yediği düşünsene.. YabanTV kanalı sitesinde paylaş bunları Motorcu hele Doğa dostu Motorcu kitlesini bu tür paylaşımlarla kirletme bir daha.
    mantık olarak bakış açın böylese olayın köküne in bakalım ?

İnsanlar dünyaya yayılmak için yıllarca yaban hayvanlarını öldürmedilermi ?

Domuz hakkında ne kadar bilgin var ? verdigi zarardan haberin varmı ? pisi pisi domuzcuk gel dediginde yanına geliyormu sanıyorsun ? yada kedi köpek gibi evcil sanıyorsun heralde ?

avcılık ile motorculugu bir arada yürüten bir çok insan var. sende yabancı av sitelerinde bu dediklerini yaz bakalım. birdaha sende konumu kirletme yazmak zorunda degilsin ??
    F54 ve tayfungun45 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Uzun yazmamışın ama yine yazdıkların arada kaynamış. Eğer amaç hayvan katletmek olsa cem 1 hafta sonra oraya gittiğinde yavru domuz zıpır zıpır geziyor olabilir miydi?
    CEM. bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    O domuzu verebilecek birileri yok mu orada? Musluman bir ulke de olsa elbet yiyecek insanlar vardir av eti bu..

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    otellere satabiliyorsunuz bayada iyi fiyattan alıyorlar fakat biz bu amaçla vurmadıgımız için ugraşma geregi duymuyoruz.

fakat bu amaçla ava gelenler mevcut vurdukları domuzu götürüp yiyenler yada satanlar oluyor.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Fotoğraflar ve emek için teşekkürler, ellerine sağlık.

Şu fırın olayı beni çocukluğuma götürdü

Evin konumu olarak çok şanlı olduğunuz yorumuna tam olarak katılıyorum, güle güle tadını çıkarın

Zaten Spil, bölgede en sevdiğim yerlerin arasındadır (eskiden her sene mutlaka dağ evlerinde birkaç gün kalmaya + dönem dönem de pikniğe, kızarmış dondurmaya v.s. giderdim), hem de doğa, şırıl şırıl akan sular, harikulade manzara...
    Mutlaka bir Spil yapılmalı

Diğer konuya hiç giresim yok, zaten ne konuyla ne de konunun açılış amacıyla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Dileyenler o konuda ayrı bir başlık açsınlar, güzel güzel fikir alışverişinde bulunalım...
    CEM. bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Belki de siz onlarin yasam alanlarindasiniz! Ne yazik ki insanoglu boyle, dag basinda evi olsa guvenlik icin tum yabani hayvanlari oldurup orayi kendine uygun hale getiriyor, bana gore paradoks bir durum, yani cozumu zor, anlamasi zor ...

Elektrikli dikenli tel ise yararmiydi, yoksa sadece filmlerde gorulebilecek bir uygulama mi?

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domuz ile orta yolumu bulayım ? Bu işi hobi olarak yapmıyoruz .

spil dagındaki bir kiraz agacı yaklaşık 10 senede meyve vericek hale geliyor ve anca dallanıp budaklanıyor.

etrafına telde çekilse korkulukta dikilse domuz muzur hayvandır gübre görse bile içinde yuvarlanır darman duman eder.

Telin altını kazar tünel gibi yine girer.

Yaban hayvanları yerleşim yerlerine geldigi zaman bir şekilde uzaklaştırılmışlardır .

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Evet ya, hernekadar öldürmek tek çözüm görünse bile ben haklı olarak görmüyorum insanları.

Yani bir şekilde bu işi çözmek lazım. Ya kiraz ağaçlarından para kazananlar domuzları bir şekilde besleyecekler ki ağaçlara felan dalmasınlar. Ama aynı zamanda da üremelerini kontrol etmek gerek. Yani çözüm kolay değil ama işi hemen kolay yoldan öldürerek de çözmek, bilmiyorum pek normal değil...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Domuz avında kangal, pitbull, rot veya bilimum av köpekleri vs hikayedir bu iş için özel olarak üretilmiş tek köpek türü Dogo Argentino'dur

Motosikleti
    BMW F650GS
    Resimdeki domuzlar çok ufak. Bizim burda çöpleri karıştırmaya gelen neredeyse eşek boyunda domuzlar var.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dogo anca evcil domuzları öldürebilir gerçekten bi azılıyı öldürebileceğine hiç ihtimal vermiyorum

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki domuzlar çok ufak. Bizim burda çöpleri karıştırmaya gelen neredeyse eşek boyunda domuzlar var.
    Büyüğü de olsa, dogo argentino dünyanın her yerinde bu iş için kullanılan bir köpek türü. Üretim amacı bu zaten.

Sahibinin kızlarını korumak için puma öldürmüş versiyonu da mevcut (olay gerçektir national geo. ve discovery de üzerine belgesel dahi çekildi

Olaydan sonraki hali...

http://americanbullynews.com/dogo-ar...rom-puma-2008/
    Aptallık En Büyük Günahtır !

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)