Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hyosung spil dagı ( domuz avı ) fotoları ve son gezimiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu topraklarda İnsanlar yokken bile Hayvanlar vardı.
    Dolayısıyla onlar sizin yaşam alanınıza zarar vermiyor, siz onların yaşam alanlarına binalar yapıyorsunuz, parselliyorsunuz, sahip çıkıyorsunuz. Üstüne birde öldürüyorsunuz.

Doğanın gerçek sahibi Hayvanlardır,
    Ama kapitalist modern dünya size doğayı peşkeş çekiyor.
    Parayla satın aldığınız toprak parçası sizi hayvanlar üzerinde egemen kılmaz.
    bana bak Sinan,
    abi dediğin ben,hiç de yabana atılmayacak çaparicidir,gelirim teknene alırım beş kilo istavrit denizden ,günahıma ortak olursun
    mesaj alındı umarım.
    CEM. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Önceki yorumlarda gördüm domuzun mesanesinin parmak iyileşmesine yardımcı olduğundan söz ediliyor Allah bir hayvanı yarattıysa mutlaka bir nedeni vardır ama etini haram kıldıysada bir nedeni vardır bunu anlamakta güçlük çekenler hatta seviyesizce konuşanlar var bakın bu konu ilgili açtığım bir konu ukalalık yapanların yorumları buradada var maalesef http://www.motosiklet.net/forum/moto...ir-hikaye.html

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bak Sinan,
    abi dediğin ben,hiç de yabana atılmayacak çaparicidir,gelirim teknene alırım beş kilo istavrit denizden ,günahıma ortak olursun
    mesaj alındı umarım.
    Abi tekne köpegin olsun
    Balık bulucu bile var teknede, arkasında portatif mangal ve masasıda var, masayı kapatınca koltuk oluyor
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Olay domuz avı-dogo-kahramanlık destanına dönmüş.Evet dedikleriniz doğru domuzlar belirli zamanlarda avlanması gereklidir yoksa herşeye zarar verirler.Bizde Samsun'da rottweilerlerle ile ava çıkmıştık ha tüfekle atarken domuz mermisini bilen bilir az kala omzum çıkıyordu ayrı mesele
    @CEM uzun zamandır bu forumdasın bölge temsilcisi olduğun günü hatırlıyorum.Bu forumda o domuzun ölüsünü koyduğun zaman böyle tepkiler alacağını bilmen gerek elin yorulur cevap yazmaktan yoksa koy tabi gayet doğal birşey..
    CEM. bunu beğendi.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şuraya not düşeyim,yarın muhabbete dahil olucam,ama şunu da söylemedn geçemeyeceğim,köpeğe domuz avlatmak nasıl bir sapıklıktır ya,birde yazmış,öldürme şerefini sahibine bırakıyorlar diye,nasıl bir hasta zihniyettirr bu

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Herkese yorumları ve görüşlerini paylaştıkları için teşekkür ederim.

Konu 2013ün konusudur.Biraz sert konuşmusum tekrardan okuyunca neden bu kadar sinirlendigimi anlamadım gayette normal farklı görüşler olması..

Beni ozaman sinirlendiren farklı bir nokta olmuştu..

Açtıgım konuların %99u etkinlik gezi ve foto paylaşımı.. Hiçbir konuma yorum atmayıp sadece geziyle alakasız olarak direk domuz avı için sitem edenlere üzülüp sinirlendigimi hatırlıyorum.

Her zaman seviyeli güzel konular etkinlikler ve gezilerimi paylaştım. İşin içinde yapılan emekte mevcut geziyi unutup domuz avı olarak degerlendirilmesi üzücü tabi.

Tekrardan herkese yorumları için teşekkürler.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese yorumları ve görüşlerini paylaştıkları için teşekkür ederim.

Konu 2013ün konusudur.Biraz sert konuşmusum tekrardan okuyunca neden bu kadar sinirlendigimi anlamadım gayette normal farklı görüşler olması..

Beni ozaman sinirlendiren farklı bir nokta olmuştu..

Açtıgım konuların %99u etkinlik gezi ve foto paylaşımı.. Hiçbir konuma yorum atmayıp sadece geziyle alakasız olarak direk domuz avı için sitem edenlere üzülüp sinirlendigimi hatırlıyorum.

Her zaman seviyeli güzel konular etkinlikler ve gezilerimi paylaştım. İşin içinde yapılan emekte mevcut geziyi unutup domuz avı olarak degerlendirilmesi üzücü tabi.

Tekrardan herkese yorumları için teşekkürler.
    Sen sıkma canını toprağım,manzara muhteşem..Kazasız,belasız nice geziler dilerim..
    CEM. bunu beğendi.
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konunun üzerinden baya zaman geçmiş ama Cem arkadaşımıza çok tepki gösterilmiş..
    Kırsal kesimle pek alakası olmamış olan şeerli arkadaşların anlaması zor olabilir
    Evet biz yokken hayvanlar vardı ancak artık olan oldu ve o hayvanlar insanların yaşam alanlarının içinde kaldı..
    Domuzun nüfusunu dengeleyebilecek aslan kaplan sırtlan yok ortalıkta,yani domuzu öldürebilecek hiçbir hayvan yok..
    Buna artı olarak düşünemeyeceğiniz kadar fazla ürüyorlar,sayıları yazın çok hızlı bir şekilde artıyor..
    Geçimini çiftçilikle bağ bahçeyle sağlayan insanlara domuz konusunda 1 dokunun 1000 ah işitin..
    İnanılmaz bir şekilde zarar verirler,1ini besin olarak kullanırlarsa 10unu talan ederler..
    Bunu evinize dadanmış böceğe zehir koymak gibi düşünün..
    Yada yazın sokaklarda sivrisineklerin evinize girmemesi için yapılan ilaçlamayı düşünün..
    Para verip apartmanımızı ilaçlatıyoruz,sokaklarda belediye araçları ilaçlama yapıyor,sinekler böcekler azalınca ''oh şu ilaçlamalar ne iyi oldu rahatladık'' demeyi biliyoruz ama,kimsenin aklına böceğin sineğin hayvan hakkı gelmiyor
    Niye? çünkü size zararı var. Domuzun canı niye kıymetli oldu? çünkü size zararı yok,ama zararı olan insanlar var.
    He Cem arkadaşımıza belki bir zararı yoktu,ama av denen bir olay var,yapıp keyif alan ya da almayan var,saygı duyulmalı..
    Cem yapmasaydıda yapılan birşey domuz avı,hatta spor olarakta değil zorunluluktan köylüler toplanıp gruplar halinde sürek avına çıkarlar..
    Başka bir hayvanı bukadar çok avlayın kökünü kurutursunuz ancak domuzu istesenizde bitiremezsiniz
    Domuz dışında bende sıcak bakmıyorum,illa bir av yapılacaksa domuz avı olsun,sincaba şahine atmacaya alageyiğe sıkan adamlar var..
    Şu yazdıklarıma rağmen yine fikri değişmeyenler olabilir tabi ama çok gereksiz tepkiler gelmiş..
    CEM., tr_select ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    spil gibi bir doğal bir ortamın dengesini bozmasanız olmuyor.
    illa bir iz bırakacak insanoğlu, sadece içinde gezerek, kirletmeden ayrılamıyor yazık

bağ bahçe denmiş ama spil bir tarım alanı değildir. bahçe falan bulunduran var ama çoğunluk hobi maksatlıdır
    spilin asıl mirası vahşi atlardır. silahlar o hayvanlara doğrultulmasa bile sesinin korkutmaması için elinden geleni yapmalı insan.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spil gibi bir doğal bir ortamın dengesini bozmasanız olmuyor.
    illa bir iz bırakacak insanoğlu, sadece içinde gezerek, kirletmeden ayrılamıyor yazık

bağ bahçe denmiş ama spil bir tarım alanı değildir. bahçe falan bulunduran var ama çoğunluk hobi maksatlıdır
    spilin asıl mirası vahşi atlardır. silahlar o hayvanlara doğrultulmasa bile sesinin korkutmaması için elinden geleni yapmalı insan.
    Bağ bahçe tarım alanı değilse iş daha da sakat demektir
    Hadi orada domuzlara dokunulmadı diyelim,üre babam üre.
    Ee,atmı yiyecek bunlar?
    Yiyecek için alanlarının dışına çıkmaları kaçınılmaz olacak.
    Bağ bahçe ekip biçenler için inanın hiçbir şekilde hobi tarafı kalmıyor..
    Adam gece yatıp evinde uyumak varken ekini talan olmasın diye nöbet tutmak zorunda kalıyor..
    Bıkkınlık geliyor..
    Ama dışarıdan gelenler için hobi amaçlı olduğu konusunda haklısınız.
    Kimse ''dur gideyimde bi şunların bir kısmını azaltalım ekip biçene yardım olsun'' diye gitmiyor..
    Ama fazlasıyla yardımı olduğu da kesin..
    Avcılık ve atıcılık ayrı olmuyor,atıcılık yapan adam duran hedeflerden bir süre sonra sıkılıp kesinlikle avcılığa da başlıyor..
    Bu yapılan birşey,en azından domuzla yapılsın..
    O domuzların sayısı bir şekilde dengelenmek zorunda,bunu sadece artık avlamak eziyet haline gelen bağ bahçe sahipleri yapacağına en azından avlanmaktan keyif alanlarla birlikte yapsınlar
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)