Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yanlız başına 2700km ....

Motovento
    REKLAM ALANI
    fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm ...

kuzenimle beraber yaklaşık 8 aydır planını yaptığımız ege - akdeniz turunu gerçekleştirme zamanı gelmişti. tek motor 2 kişi kafamıza göre gezip eğlenecektik tabii plan uzun zamandır yapılmıştı 19/08/2013 pazartesi sabahı istanbuldan yola çıkıcaktık ve kıyı şeridini takip edip alanyada kısa bir süre geçirip dönücektik.

yanlız maalesef kuzenim son hafta işini ayarlayamadı ve ben 2 haftalık yıllık iznimi almış bulundum. ya 2 hafta evde pineklicektim ( ki kesinlikle yapmam yada yanlız başıma seyehat edicektim. bende tam olarak öyle yaptım " walk alone, ride alone" ana prensibi doğrultusunda tek başıma çıkmaya karar verdim....

turun başında kurduğum plan şu idi 16/08 de ilk durağım sapancadaki şirket yazlığı devamında balıkesir akçaya ardından ayvalık, kuşadası, bodrum, fethiye, marmaris, antalya, alanya ve dönüş olucaktı...

18/08 cuma akşamı motorun tüm bakımlarını bitirip iş çıkışı tüm malzemelerimi de yükleyip yola çıktım.... ve çıkış kilometrem...

Uploaded with ImageShack.us

gece 12:30 civarı sapancada şirketimin yazlığına vardım ve motoru park ettim gece olduğu için resim çekmedim. göl kenarından bir kaç resim...

pazar akşam üstü arkadaşlar geri istanbula gitmek için toparlanırken bende tura devam etmek için toplandım ve hazırlandım, motoru yükledim ve yola çıkmaya hazırım...

ve sapancadan çıktım önüme geien ilk tabela (Adettendir Sakarya tabelası oldu ....

daha sonra tam adapazarı otoban ayrımında ( toyota fabrikası civarında ) motor teklemeye başladı birkaç defa giderken elektrik kesilip geliyodu ve sonunda tamamen gitti. kenara çekip sigortayı kontrol ettim bi sıkıntı yoktu. ve kontağı çevirdim motor çalıştı !!! anlam veremedim tabii adapazarı civarında benzin almak için durdum depoyu fulledim ve bingo marş basmadı motor, hatta marş motorunu hiç çeviremedi bile. o an ulan tamda sırası demi dedim kendi kendime yola çıktık hemen patladın diye çıkışıyodum motora. ben akünün vefat ettiğini düşündüm yakın bi yerde servis bulursam akü alırım dedim. neyse motoru vurdurdum çalıştı ve devam ettim tam yalova ayrımı na geldiğimde artık akşam karanlığında bile farlarım ( daha doğrusu kendi imalatım sislerim) yolu aydınlatmaz oldu. frene basarken motor bi aptallaşır oldu. işte ozaman motorun aküden değilde elektirik tesisatından kaynaklı bi sıkıntısı olduğunu düşündüm ve mecburen farları kapattım ve yoluma ay ışığında devam ettim bi süre ( yolu görmek sorun olmadıda arkadan gelip beni farkedemeyecek bir kamyon olur diye çok korktum açıkcası ) izniğe 30 km mesafece artık motorun daha fazla gidemeyeceğine kanaat getirdim ve ilk gördüğüm petrol istasyonuna daldım. zaten durduğum gibi de stop etti motor. istasyon personelininde yardımı ile aküyü söküp başka bir aracın üzerinden şarj etmeye çalıştık ben hala akünün öldüğünü ve motorun elektrik üretiğini düşünüyodum, taaki aküyü kafi denecek bir süre şarj edip motoruda yine araç takviyesi ile çalıştırdım 30dk falan kendini toplasın diye rölantide tuttum hiiç sorun olmadı. ve artık arıza kaynağını bulalım diye çalşan motordan aküyü söktüğümde motor direk stop etti, anladım ki arıza kaynağı aslında şarj etmemesi imiş neyse saat baya geç olmuştu zorunlu bir mola verip çadırı istasyonda kurdum sabah bi hal çaresine bakarız dedim....

sabah tekrar takviye ile motoru çalıştırıp iznik merkeze gittim ( nede olsa kendi kendine 30 dk falan çalışmıştı yine çalışır dedim . yolda tekrar tekrar elektirk gidip geldi. dursa çalıştıramicam biliyorum biraz korku biraz panikle yola devam ettim. izniğe ulaştım ve merkeze girişte bi oto elektirikçisi gördüm. bismillah diyip daldım dükkana ve yine durduğum gibi motor stop etti. aküyü söküp şarj redresörüne taktım ve 7A'lik akümün 15A akım çektiğini gördüm. o zaman anladım ki aslında fazladan bağladığım power ledler, 50w lık oto farı ile akünün tüm gücünü, şarj olması gereken güç ile beraber bitirmiş aküyüde öldürmüş... geçmiş olsun tam ustaya buralarda nerde akü bulurum dedim ki usta bi tane çıkarı verdi tam olması gereken ölçü ve değerde Allah'ın sevdiği kuluymuşum. tabii orda yaptığımız kontrolde statörden elektirk gelmediğini fark etik ( yani bizi akü öldüğü gibi peşinden statörüde yakmış... ). peki motor neden durup durup elektrik kesiyo diye baktığımızda da sigortanın içindeki telin tamda baş kısmında lehimli olduğu yerden koptuğu ve temassızlık yaptığı fark ettik...( kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi..)onu da onardık. usta hemen yakında bursa yenişehirde kanuni servisi olduğu müjdesini de verince atladım motora direk yenişehire gittim. serviste statörü değiştirdik ve motor artık eskisi gibi ( canavar gibi ) çalışmaya başlamıştı. tabii bende bu süre zarfında yeni şehirde bi tur attım.. ama arıza sebebi ile o nefis iznik gölü ve yenişehir yolu üzerindeki on numara manzaraların resmini çekemedim :(....

motorun tüm kontrollerini yapıp tekrar yola çıktım aklımda ki yol bursa üzerinden susurluk ve balıkesir akçay...

öncelikle altınolukta kalıcak yer baktım ama bulamadım, sonra akçayda bi pansiyon buldum...

akçayın deniz derin, suyu serinmiş....

plajda uzanırken telefondan da bu civarda gidilecek tarihi ve güzel mekanlara bakındım. hasan boğuldu hikayesini okuyunca hemen toparlanıp oraya gitmeye karar verdim....

şelalenin dibinde suya giren insanları görünce dururmuyum bende peşlerinden atladım suya....

ve hasanın boğulduğu, eminenin kendini astığı yer....

hasan boğulduda yeteri kadar gezdikten sonra kuşadasına doğru yola çıktım, yolda da ayvalığa uğrayacaktım...

ayvalıkta bir tur attım ve alibey adasından ayvalığı seyrettim biraz...

sonra yola koyuldum. saatte geç olmaya başlamıştı...

gece yine geç saate kuşadasında ki otele vardım. zaten baya yorgun olduğumdan hemen yattım. sabah kalktığımda ise bayaa bi şaşırdım otelin önüne semt pazarı kurulmuş, dev gibi caddeye...

kahvaltı srasında yine telefondan mekan incelerken priene antik kentini gördüm ve kahvaltıdan sonra oraya gittim....

ve kuşadasından birkaç görüntü...

kuşadasında 3 gece geçirdikten sonra bir diğer durak bodruma doğru yola çıktım....

ve bodrum... önce güvercinlik...

bodruma vardığımda hemen pansiyona gittim çantaları bıraktım, plajı ve barları ile ünlü gümbete gittim )....

bodrumda da bir gece kaldıktan sonra haftasonunu arkadaşımla beraber geçirmek için fethiye ve marmaris'i pas geçip antalya'ya doğru yola çıkıyorum...

fethiye civarında karnım açıktı ve yoruldum, artık dinlenme zamanı dedim...

aslında planım sahil boyu gitmekti ama saat bayaa ilerlemişti ve bende çok geç kalmamak adına sahil yolundan vazgeçtim ve navigasyonun kısa olduğunu söylediği dağ yolundan gittim. keşke sahilden gitseymişim ama, hem çok uzun sürdü (yine saat geç oldu) hemde yükseklerde çok üşüdüm, bir türlü bitmek bilmedi tırmanmalar ve inmeler....

antalyaya cumartesi gecesi vardım ve çok yorulmuştum. gece dinlenip sabah arkadaşı kaptığım gibi raftinge gittim...

ertesi gün ise zaman plajlara akma zamanı dedim ve konya altına gittim. giderken de bir bayan sürücü gazabına uğradım. ben seyir halinde ve yeşil ışık yanarken yoluma fırlayan bir bayan sürücüye tüm ikazıma ve frenlememe rağmen sağ arkadan dokunmak zorunda kaldım Allahtan kötü bişi olmadı yanlızca benim ön çamurluk kırıldı...

neyse dedim işi tatlıya bağladık, sonrasında plajın keyfini çıkardım ve yine telden nereye gitsem diye bakarken düden şelalesini gördüm yine toparlanıp, direk istikamet düdene.....

düden şelalesinin güzelliği anlatarak bitiremem, kesinlikle gidip görmelisiniz bence. son günü motora bakıma ayırdım yağladım, temizledim, cıvatalarını sıktım biraz da dinlendim. artık yola çıkmaya hazırım. 28/08 sabah 8 gibi yola çıktım....

dönüşte güzelyalı-yenikapı feribotu ile istanbula giriş yaptım....

yolculuk 12 gün sürdü ve tam olarak 2725 km yol yaptım. yolun çoğunu yanlız gittim ve iyi kide yanlız gittim dediğim yerler oldu, keşke biri daha olsaydı dediğim yerler oldu ama bu işin keyfi illa da çok kişiyle çıkacak diye bişey yok. ben çok eğlendim ve inşallah seneye de karadeniz kıyısnı gezmeyi istiyorum. gerçi yanlız olmamdan dolayı az foto çektim ve çektiklerimin içinde ben çok fazla yokum ama olsun, bu gezi zaten hafızam da ölümsüzleşti daha fazla fiziki kanıta ihtiyacım yok

tüm yolculuk boyunca toplam 533 tl 103 lt benzim yakmışım yani ortalama 100 km de 3,7/3,8 lt civarı. bilmeyenler için söyleyeyim motorum kanuni tiger 250....

hepinize mutlu ve sağlıklı geziler, dostlarım ....
    zaferkarizma, EGE YELI, namk ve 23 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    çok güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler

yakıt 250 ccye göre iyi...

yanlız 2700 km tiger'ın titreşimine dayanmak her yiğidin harcı değil
    fromghetto ve audioslave bunu beğendiler.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    altınolukta hala daha ne boş pansiyon nede otel :(

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Maşallah, süper bir gezi olmuş. Herkesin hayalindeki güzergah

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    tebrikler, gerçekten uzun ve yorucu olmuştur ama yol üzerinde bir çok güzel yeri atlamışsınız...örneğin kuşadasında 3 gün kalmak yerine bir gün akyaka/gökova yapabilirdiniz....sahilden gidip kaş, kabak koyu vs görülebilirmiş...

darısı seneye karadenize diyelim o zaman...ben de karadeniz 3-4 yayla düşünüyorum...

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    cok güzel bir gezi olmuş keşke haberım olsaydı bırlıkte gıderdık aynı rotayı 1 hafta once bende yanlız dolaştım kısmet belkı seneye bırlıkte tura cıkarız.
    benım gezı raporumda burada http://www.motosiklet.net/forum/etki...-ege-turu.html

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    muhteşem manzaralar
    çok güzel gezi olmuş
    bir kaç talihsizliği bilinçli ve tecrübeli olduğunuzdan tüm zorlukları aşmayı başarmışsınız
    darısı bizim başımıza, kıskanmamak elde değil

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Çok güzel bir gezi ve anlatım olmuş. Emeğine sağlık. tekerin düz bassın..

Tek başına güzel bir gezi olmuş teşekkürler paylaştığın için

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel bir gezi olmuş.. olumsuzluklardan bile ders almayı görmüssünüz.. tebrikler...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    çok güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler.yalnız yolda olmanın tadı ayrıdır.ADANA'dan selam olsun.

Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrikler, gerçekten uzun ve yorucu olmuştur ama yol üzerinde bir çok güzel yeri atlamışsınız...örneğin kuşadasında 3 gün kalmak yerine bir gün akyaka/gökova yapabilirdiniz....sahilden gidip kaş, kabak koyu vs görülebilirmiş...

darısı seneye karadenize diyelim o zaman...ben de karadeniz 3-4 yayla düşünüyorum...
    haklısın üstad valla kuşadasında 3 gece geçirip bir çok yeri atlamdığıma bende çok kızıyorum ama inşallah atladığım tüm yerleri ayrı bi gezi turu olarak bir kaç arkadaşımla gerçerkleştiricem....

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok güzel bir gezi olmuş keşke haberım olsaydı bırlıkte gıderdık aynı rotayı 1 hafta once bende yanlız dolaştım kısmet belkı seneye bırlıkte tura cıkarız.
    benım gezı raporumda burada http://www.motosiklet.net/forum/etki...-ege-turu.html
    vallahi keşke denk gelseydik ama hem benim plan kuzenle beraberdi son bi haftaya kadar hem sen erken çıkmışsın benden kısmet değilmiş diyelim ......

Arkadaşlar, abiler hepinize teşekkür ederim inşallah herkese böyle eğlenceli gezi ve turlar nasip olur...

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    cok güzel gezmisin, paylasim icin teseküeler
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    emegine tekerine sağlık, resimlerin ilk başında bakarken kanuni tiğer ile uzun yol yapılırmı acaba arıza yaparmı diye düşünürken bir kaç ufak arızayı görünce sağlık olsun dedim, resimler için tşk ler.

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    Güzel gezi,statör kaç tl.? Akü kaç tl.? Başka parça gerektimi?

Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    teşekkürler arkadaşlar statör 175 tl akü 70 tuttu başka parça gerekmedi ( gerçi statörü benim tedbirsizliğim yaktı diye düşünüyorum aküyü ne olur ne olmaz değiştirmiş olsaydım böyle olmazdı herhalde ama sağlık olsun tecrübe işte )

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    tebrik ederim
    tiger gibi yorucu bir motorla bu yolculuğu gerçekleştirmek başka bir yetenek herkes cesaret edemez.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Abicim mükemmel bir gezi olmuş.

Ben de önümüzdeki sene yıllık iznimde Kocaeli çıkışlı bu tür bir güzergah ile gezi yapmak istiyorum.

Sen biraz spontane takılmışsın sanırım. Güzergâhı önceden belirlemek daha güzel olabilir ;)

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    güzel gezi, güzel paylaşım olmuş.. Tebrik ederim..

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altınolukta hala daha ne boş pansiyon nede otel :(
    buralarda konaklıycak yer arıyorsan bakalım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Güzel gezi olmuş... Allah kazasız belasız nice geziler nasip etsin hepimize...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)