Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

gunes,motor & akdeniz sahilleri 640km-Adana

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Herkese gunaydin.

Hersey gecen hafta bir aksam cay icerken hafta sonu ne yapsak, nereye gitsek diye dusunurken basladi. Altan kimseden ses cıkmayınca "Anamura gidelim" dedi ve guldu.

Bir sure sessizlik ve sonra kisa goz temaslari veeeee OLUR !!! dedik bizde gulduk.

Bunun uzerine calismaya basladik. Ekte gordugunuz harita uzerinde planli molalar (yemek/icmek), yakıt molalari, plansiz duruslar(fotograf cekimleri falan) hepsi ayarlandi / planlandi. Gezi "İDEAL SARTLAR ALTINDA" 11 SAAT" suruyordu.

Fakat boyle birsey mumkun olamazdi. Burdan Anamura gidip 45dk bekleyip sonra geri donmek olmazdi, Bu sebeple gezi 13 saati bulur diye tahmin etmeye basladik.

Meteorolojinin hava tahminleri dogrultusunda tum hazirliklarimizi sagnak yagmura gore cumartesi gecesinden tamamladik. Pazar sabah saat 6:00'da uyanip kisisel hazirliklarimizi tamamlayip saat 7 de bulusma yerimizde toplandik. Sicak caylar ve bir iki browni esliginde güzregahimiz uzerinden konusup depolarimizida doldurup saat 8'de yola cıktık. (aslinda plana gore hareket saati 7'ydi. burdan kafadan program 1 saat gecikti.) Hava da bulut yoktu. kavurucu bir sicak vardi.

Not.fotograf makinemin ekranı kırık oldugundan saati degistiremiyorum saat bir saat geri. sizi yanıltmasin.

Yolda ilk durak Kız Kalesi. Keske mayolarimiz yanımızda olsaydi da denize girseydik.

Burda bir iki fotograf cekip bir sigara molasi verdik ve bir karar aldik. "Cennet-Cehennem civarinda kahvalti yapalim !"
    Yola devam ettik kahvalti yapacagimiz yere ulastik.

Planda olmayan bu durakta planda olmayan bir sure kaybettik. Sıkmalar, sucuklu yumurtalar, caylar, sonra birdaha sıkmalar, sucuklu yumurtalar ve caylar. (burda herhalde 2 saat oyalandik ?!? Ama harikaydi, ilac gibi geldi.) nefis sucuklu yumurta fotograflarini sabah sabah koymuyorum nefsiniz cekmesin diye. birde fotolar bende yok. mesut sana zahmet onlarida paylasalim.

Tasucunu durmadan gecip yolda guzel manzarali yerler gordugumuzde fotograf molasi vererek yola devam ediyorduk ki

bir fikir "hadi off-road yapalim". %100 oy birligi ile buda kabul edildi ve kendimizi bir anda deniz kenarinda bulduk. İyi ki de bu fikride kabul etmisiz. Biraz dinlendikten sonra yola devam ettik.

Virajli yollar, dag eteklerinde ucurumun kenarinda ki deniz, agaclar hersey vardi. gezinin Tasucundan sonraki kismi benim favorimdi. Ozellikle Mesutla arka arkaya yuksek bir tempoda virajlarda bir saga bir sola offf offff ne guzeldi. tabir caizse "asfalt agladi"
    Virajli yollarda biraz daha ilerleyip Aydincik'tan biraz once Agacli tesislerinde bir cay molasi verdik.
    Buranın kumsali ve denizi inanilmaz guzel. Boyle olunca yine bir fikir "hadi motorlari kumsala cekelim "
    Mesut'la ben buyuk bir sevkle motorlari deniz kenarina kadar goturduk ve bu karelerle ölümsüzlestirdik.

Mesut deniz kenarina ilerlerken (bunun bide donusu var :lol: )

Mesut donuste Fazer-Durosu ile biraz zorlansa da el birligi ile onu tekrar asfalta donderdik.

Sonrasinda yola devam ettik ve hedefimiz Anamura vardik. Önce Mamurye kalesinde birkac hatira fotografi ve ahanda kaplumbagalar.

Sonra Anamur sehir merkezinde bir cay bahcesinde deniz kenarinda aksam yemeklerimizi yedik ve saat 18:00'da Adana'ya dogru yola koyulduk.
    Donus yolculugumuz biraz daha yuksek tempo gecti. Yine sik sik mola verdik fakat molaları uzun tutmadik. Tasucunda durup birde tantuni yedik.
    Sonrasinda Cesmeli'den otobana girip eve bir adim daha yaklastik. Mersin otoban giselerini gectigimizde saat 23:00'di. Hafif yagmur ciselemis ve yollari islatmisti. Fakat biz cok islanmadik.
    Cok sukur bu muhtesem geziyi sag salim, biraz yorgun da olsak saat 24:00'da noktaladik.

Toplamda 640km yol yaptik.
    saat 7'de bulusup saat 24'de eve donduk.
    cok guzel bir havada cok guzel yerler gezdik.
    yorulduk- yorulduk ama buna degerdi.

herkese keyifli / kazasiz geziler dilerim.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SKYKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125cc çift silindir
    helal olsun süper bir gezi yapmışşınız valla

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arabayla en sevdiğim rota. Ama ancak hızlı motosikletler ile cesaret edilebilecek bir rota. Benim enduro veya cruiser ile mutlaka anamurda yatmak gerekirdi. Yani dönüş ertesi güne kalırdı. Güzel gezilerinizin devamını dilerim. Selamlar.

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Süper bir gezi olmuş...

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Geziniz güzelmiş makinelerde iyi ohh deniz güneş motor.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR

paylaşım için teşekkürler..

reimler makinalar hava güzel ohhh.gelde kıskanma..

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    640 km'yi bu kadar dar bir zaman kesitine sığdırabilmeniz çok güzel.Paylaşım için de teşekkürler.

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    hepinize tesekkur ederim.

begenmenize sevindim. sizlerle paylastikca daha da guzel oluyor.

sevgili "pazer" bir gune bukadar cok sey sigdirmak ne kadar dogru bilmiyorum. hala gozlerim agriyor uykusuzluktan. sabah saat 6 'da evden ciktim gece saat 12'de kontagi kapattim. bi daha ki sefere mutlaka konaklamali yapmak lazim.

arkadaslardan fotograflari alinca sizlerle paylasacak daha cok resim cikacak.

gorusmek uzere

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    güzel olmuş. ne güzel böyle anında gelen bir fikir ve gerçekleştirme.
    tebrik ederim sizleri
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    güzel olmuş...
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili mkçelikkol;yorucu olduğuna eminim ama emin olduğum başka bir olay ise bu yorgunluğun çok tatlı bir yorgunluk olduğudur. Kendinize iyi bakın.

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    fotograflarin devami, bir arkadasin yorumlariyla

Geziye katılan 5 motosikletin (DL650 - F650GS - FZ6 - R1150R - R1200GS) ortalama sarfiyatlarını da yazmak istiyorum.

100km. ortalama tüketimler:
    DL650- 5,17 lt
    R1150R- 5,27 lt
    FZ6 - 4,62 lt
    F650GS- 3,82 lt
    R1200GS- ???????

Cennet-cehennem yolundaki yörük çadırında yediğimiz sucuklu yumurta ve sıkmaların fotoğrafı kesinlikle olmalı

yoldayken

Kemal'in de bahsettiği gibi Anamur yolundaki virajlarda sınırları zorladık. Anlamakta zorlandığım şey F650GS'in nasıl olup ta bu kadar yatarak dönebildiği. 1 an için bile arkamdan kopmadı, düşük vites ve yüksek devirde Fazer'in nasıl delirdiğini bilenler, buna rağmen kuyruğundan kopmayan F650'ye bir açıklama getirmeliler. F650'yi Kemalin ne kadar yatırdığını örneklemem gerekirse, botunun yanları asfalta sürtünüp erimişti .

Offroad - deniz kıyısında

Ağaçlı tesisi sahil

Mamure kalesi / Anamur

Dragon mocamp

Çay bahçesi - İskele / Anamur, Mutlu azınlık :wink:

Motosikletlerin Yorumları:

R1200GS: Her koşulda kendime baktırırım, sürücüme göre kişnerim.

R1150R : Tombul sosisim, yatmadan da viraj dönebilirim, zınk diye dururum.

F650GS: Çok kıvrağım istisnasız herşeyi yaparım, benzini koklayarak ta yol alırım.

FZ6 Fazer: Sert ve agresifim, düz yolda hepinizi yerim.

DL650: Konfor, denge, heybet bende. Bir gün herkes DL'ci olacak

RetRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gercekten yine super olmuss ) bidefa fazla planmamıs olmasi cok gusel ee anamura kadar yolda guzel hava desen oda guzel motosikletler ( ozelliklede fazer on the beach zaten super guzel))) guzel yanii)))) selamlar

boncorno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS 2003
    yarabbim!!!! o deniz kenarında ki o resim var ya o resim!!!!! Tanrım... çok ama çok güzel olmuş... Sizleri sevgiyle selamlıyorum ve güzel güzel devam ediniz... Bu arada o resmi izninizle bilgisayara arka plan olarak kayıt ettim. Teşekkürler...

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    bende yazın erdemliden anamur yapsam ara ara uzun bir güzergahmı olur diyordum ki, siz ta adanalardan gidip geldiğinize göre hiç te uzun bir güzargah olmadığını anladım, güzel gezi, paylaşım süper(kıskandıracak kadar süper). Allah motorunuzun tekerine zeval vermesin, sayenizde memleketimin manzaralarını görüyoruz...

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı boncorno adlı üyeden alıntı
    yarabbim!!!! o deniz kenarında ki o resim var ya o resim!!!!! Tanrım... çok ama çok güzel olmuş... Sizleri sevgiyle selamlıyorum ve güzel güzel devam ediniz... Bu arada o resmi izninizle bilgisayara arka plan olarak kayıt ettim. Teşekkürler...

selamlar,
    deniz kenarinda ki fazerin resmi gercekten de harika.
    insanoglunun yarattığı ve yok ettigi en guzel iki sey " motor ve doga" aynı karede.

eger arzu ederseniz bana mail adresinizi gonderin size resmin gercek ebatlarinda olanını mail atim. arka planda daha iyi durur.

Alıntı RetRO adlı üyeden alıntı
    Gercekten yine super olmuss ) bidefa fazla planmamıs olmasi cok gusel ee anamura kadar yolda guzel hava desen oda guzel motosikletler ( ozelliklede fazer on the beach zaten super guzel))) guzel yanii)))) selamlar
    hüseyin cim sende sonunda motoruna kavusmussun cuma gunu biraz turlamissin. cok sevindim. yaza tekrarlariz bu sefer alanya ya kadar gideriz.

bu arada yol gercekten cok guzeldi.
    gecen sene bir gece konaklamali bir adana-alanya gezimiz olmustu. 3 motor gitmistik. fakat aydinciktan birkac km sonra baslayan mıcırlı yol 15km boyunca devam edip bize korku dolu anlar yasatmıstı. bu seferde ise yolda mıcır olmaması ve sezon irtibari ile fazla kalabalik olmamasi virajli kısımlarda yolu super zevkli bir hale getirdi.
    havaninda asiri sıcak olmamasi bizim lehimize olan bir durumdu. yazın o sıcaklarda uzerinde ki korumalarla adeta buhar odasinda gibi yolculuk yapiyorsun tadi kaciyor

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    V-strom'un Fazer'dan fazla benzin harcaması gerçekten ilginç olmuş, açıkçası şaşırdım. 1200GS'in yakıt tüketimi niye yok, çok merak ettim..?

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    çok güzel bir geziymiş

fotolar içinde eline sağlık

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    hocam işte ben bunu seviyorumya "Hadi kalkın gidelim" diyip yola cıkacak kimseler var etrafınızda ne güzelya gezide zaten mükemmel daha niclerini görmek dileyiyle...

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı
    V-strom'un Fazer'dan fazla benzin harcaması gerçekten ilginç olmuş, açıkçası şaşırdım. 1200GS'in yakıt tüketimi niye yok, çok merak ettim..?
    Gunaydin

Fazer bu gezide gercekten cok az yaktı. bende inanilmaz sasirdim. nomralde 6,5 -7 lt falan yakar diye tahmin ediyordum.

R1200GS'i kullanan arkadas deposunu tam doldurdugu zaman kac km'de oldugunda bakmamis, trip km sini sifirlamamis. bu yuzden onun icin bir ortalama tuketim cıkartamadik.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler