Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ADANA - Kaleler Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Herkese birkez daha gunaydinlar.

Cumartesi gunu bulutlu ve yagmurlu bir havaya ragmen Pazar gunu icin planlarimizi yapip gezi icin bulusma karari aldik. Pazar sabahi bizi guzel bir supriz bekliyordu.Yagmur icin hazirlik yapmis olmamiza ragmen hava yagissiz fakat kismen bulutluydu. Vakit kaybetmeden blulusma yerimize gidip sabah caylarimizi yudumlarken guzergahimiz uzerinden konusmaya basladik.

Bu pazar gunu toplum olarak kiymetini bilemedigimiz KALELER'e bir gezi planlamis ve ekte ki rota uzerinde Yılan Kale / Anavarza / Kastabala / Aslantas / Toprakkale'yi gormeyi planladik.

Ben sarp kayaliklar uzerine bundan yuz yıllar once insa edilmis ve kimbilir kac farkli kulture evsahipligi yapmis kalelere cok buyuk bir hayranlik; bunlari bugunlere kadar dayanacak sekilde insaa eden o zamanin insanlarina da bizlere biraktiklari miraslardan dolayi saygi duyuyorum.

Ne yazik ki biz bu miraslarin kiymetini bilemiyoruz.

6 motor yola koyuluyoruz ve rotamiz uzerindeki ilk durak Yilan Kale - Ceyhan

Cukurovanın yuksek tepelerinden birine insa edilmis bu kale gercekten de inanilmaz buyuk ve ovaya hakim bir pozisyonda

Burda kisa bir mola verip yavas yavas ısınmaya baslayan adanaya has ilk bahar havasinin tadini cıkartip motorlarimizla kaleleri ayni kare icerisinde olumsuzlestiriyoruz.

Burdan sonra Ceyhan kaymakamligina bagli bir cay bahcesine geciyoruz. burda sabah kahvaltimizi yapiyoruz, deve kusu, geyik vb hayvanlara biraz bakiyoruz ve herkes icindeki cocugu disariya cikartiyor.

Yola devam edip Anavarza Kalesine dogru gidiyoruz. Yolda ufukta ki devasa kayaliklarin uzerinde kale belirmeye basladiginda inanilmaz bir hayranlikla bir kac fotograf cekiyorum.

Tum ovaya hakim bu kalenin eteklerinde bir ogle yemegi molasi veriyoruz.

Burda bir amca vardi.

Bize kendince kalenin tarihini anlatti. Yurdum insanının sıcakkanliligi...

Bu amcayla biraz daha derin bir sohbete dalinca burda ekili 1-2 donum arazisindeki ekinleri kuslardan korumaya calistigini ogrendik. Kendince bir metod gelistirmisti. Elinde ki bastonuyla bir metal tasa vurup kuslari korkutmaya calisiyordu.

isini bukadar sahiplenen baska birini gormemisimdir herhalde.

Amcayi ve anavarzayi arkamizda birakip biraz da rotamizda farklilik yaparak koy yollarindan Kastabalaya dogru ilerliyoruz.

Yine bir duzluk uzerinde yukselen kayaliklara insa edilmis bir kale. Kastabala

Kastabala'da bir anfik tiyatro.

Kastabala'yi da gordukten sonra zamanımızın tukenmeye baslamasindan dolayi Adana'ya donme karari aldık.

Kastabalaya giderken yol uzerinde Hemite kalesinide gorme sansimiz olmustu.

Kazasiz belasiz bir geziyi tamamlamis fakat istedigimiz tum noktalari gorememistik. Toprakkale, Aslantas birdaha ki geziye kaldi.
    Kısmet olursa birdaha ki sefere kalelere kadar cıkmayi planliyorum.
    Sizlerle kalelerin iclerinden fotograflari paylasmak uzere.

Herkese keyifli / kazasiz geziler dilerim.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Eline sağlık Gerçekden Çok hoş bir geziydi.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    abi iyi güzel hoşta neden klübe gidip yumurtalık gezisine katılmadınız hayırdır yine ayrı bi gruplaşmamı var nedir kendi aranızda anlamadım ??
    neticede onlarda aynı istikamette gitmişler yolda aynı güzergahta ?

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    paylaşım için teşekkürler, gerçekten hoş bir gezi olmuş, umarım yaz itibarıyla bizimde gezip görme fırsatımız olur oraları, geziniz için sadece iç çekip offf offf demekten başka bişey diyemiyorum...
    adrenalini bol zamanlar herkese...

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel fotoğraflar çekmişsiniz.Sizin bu gezinizden sonra düşündüm de benim şimdiye kadar yaptığım çoğu gezinin istikamet yönü batı.Halbuki doğumuzda da o kadar çok güzel yer var ki gezilecek!

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı
    abi iyi güzel hoşta neden klübe gidip yumurtalık gezisine katılmadınız hayırdır yine ayrı bi gruplaşmamı var nedir kendi aranızda anlamadım ??
    neticede onlarda aynı istikamette gitmişler yolda aynı güzergahta ?
    Malesef var. Yok densede bana göre var. Biz fazla konuşmak istemiyoruz sadece bil diye söylüyoruz. Zamanında kulüp açılışında gereksiz bir kişi arkadaşlara saygısızca bir hareket yapmış. Arkadaşlarda o günden beri kulüple irtibatlı değil. Sanıyorum kulüp dışından bir 8-9 kişi kadar arkadaş ayrı geziyor. Neticede Adana 2 gruba bölünmüş durumda. Biz şu an kulüpte yeni yapılanmaya gidiyoruz. Bu yapılanmanın çalışmalarında bende varım. Çok daha professyonel bir oluşumla güzel geziler ve etkinlikler düzenleyeceğiz inşallah.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    harikasınız hocam.. ama bu gruplaşma işini sevmedim.. gezi güzel..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Merhaba

Malesef var. Yok densede bana göre var. Biz fazla konuşmak istemiyoruz sadece bil diye söylüyoruz. Zamanında kulüp açılışında gereksiz bir kişi arkadaşlara saygısızca bir hareket yapmış. Arkadaşlarda o günden beri kulüple irtibatlı değil. Sanıyorum kulüp dışından bir 8-9 kişi kadar arkadaş ayrı geziyor. Neticede Adana 2 gruba bölünmüş durumda. Biz şu an kulüpte yeni yapılanmaya gidiyoruz. Bu yapılanmanın çalışmalarında bende varım. Çok daha professyonel bir oluşumla güzel geziler ve etkinlikler düzenleyeceğiz inşallah.

Görüşmek üzere.
    Arkadaslar gunaydin. ben "gruplasma" kelimesini ve "biz" kelimesini kullanmayalim diyorum. sonucta hepimiz / hepberaber kelimeleri kulaga daha hos geliyor.
    Kulup gercekten guzel geziler duzenliyor, buna saygi duyuyorum, ama mesela "lastromantic" arkadasimizin dedigi gibi ayni yola farkli gruplar olarak gitmek diye birsey yok.
    gezilmek istenen yerler, sureler, mesafeler, kurallar vb bircok faktor isin isine giriyor. bunlar her motora, her tecrubeye yada her kisiye uymayabiliyor.bu durumda tek tatil gununde insanlar kendisine en cok hitap eden istikamete gidiyor. ben bu sebepten yumurtaliga gitmek istemedim. nezamandir kaleleri gezmek gormek istiyordum. erken cıkmamiza ragmen tumunu gezemedik bu uzucuydu tabi
    mesela bu pazar normalde ceyhandan sonra anavarza donusu osmaniye ye kadar otobandan gitmek planlanirken alinan bir kararla koy yollarindan tarlalarin arasindan osmaniye ye gecis yapildi.
    mesela onumdeki birkac hafta 7gun calismam gerkecek. bu sure sonunda da bana tum yorgunlugumu attiracak bir gezi hayal ediyorum.

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    güzel görüntüler teşekkür ederiz..
    birlik beraberliğiniz bozulmasın...

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben aranıza yeni katılmama rağmen maalesef bir kutuplaşma sezer gibi oldum dışardan gözlemlediğim bu. Makine haklı bu konuda.Madem motorcular tek bir vücut olalım deniyor ama bazı gruplar klübün önünden geçerken dahi bakmadan geçiyorlar.Hatta ilk gördüğümde garipsemiştim ve sormuştum bu arkadaşların burayla alakası yok mu diye. Benim bile dikkatimi çekti yani geçmişteki olaylardan haberim olmadığı halde.Şimdi okudum.
    Ama şu da bir gerçekki 5 yada 8 kişi kendi arasında gezi düzenliyor diye kutuplaşmadan söz etmek yanlış olur.Ama ileride olmaz diye birşey yok.Adanalı motorcu örnek olmalı tüm illere. Adana da çok büyük bir potansiyel var bunu görüyorum şahsen.Fakat ayrık gayrık işler sokarsak aramıza kopmalar olacaktır. Bunu engellemek içinde herkes tek bir çatı altında toplanmalıdır. Bugün sizin planladığınız geziye gidilirken haftaya da bir başkasını planladığı etkinliğe katılınır.Gidemeyen zaten gitmiyor kimse de neden sen gelmiyorsun diye hesap sormuyor.
    Arkadaşlar birlik beraberlik ve hoşgörü içinde motorcu ruhuyla olaylara bakalım.Kimse kimseye küsmesin alınmasın yüreğimizden sevgi eksik olmasın.

Motosikleti
    gezilmek istenen yerler, sureler, mesafeler, kurallar vb bircok faktor isin isine giriyor. bunlar her motora, her tecrubeye yada her kisiye uymayabiliyor.bu durumda tek tatil gununde insanlar kendisine en cok hitap eden istikamete gidiyor. ben bu sebepten yumurtaliga gitmek istemedim. nezamandir kaleleri gezmek gormek istiyordum. erken cıkmamiza ragmen tumunu gezemedik bu uzucuydu tabi
    Şimdi ben şöyle anlıyorum. Grup kararı alınmıyor sen nereyi gezmek istiyorsan oraya mı gidiliyor?

Bi defa sizin gittiğiniz kale vs yere vstorm ve fazer gidebiliyorsa bizim grubun tamamı o yola girer. Eğer grup çok kalabalık, yönetimi zor, biz kendi aramızda gezmeyi tercih ediyoruz dersen zaten birşey demeyiz; demeyede hakkımız yok. Zaten kimseyi zorla gruba falan çağırdımızda yok. Ancak dışarıdan görünen izlenim bu şekilde ve sorulan sorulara cevap vermemiz gerekiyor. Siz bizle 1 defa bile geziye gelmediniz. Demek ki bizim her gezimiz size uymuyor. Neticede kasmanın bir anlamı yok. Herkes kendi yoluna gidiyor/gidecek.

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Şimdi ben şöyle anlıyorum. Grup kararı alınmıyor sen nereyi gezmek istiyorsan oraya mı gidiliyor?
    ben bu sebepten yumurtaliga gitmek istemedim. nezamandir kaleleri gezmek gormek istiyordum.

bu cumlede anlatilmak istenen sey senin anladigin gibi nereye istersem grup oraya gider degil.
    burda neden yumurtaliga gitmek istemedigimi neden kalelere gittigimi anlatiyor.

burda yansitildigi gibi ibr ayrimcilik yok. nedense hep biz/siz olayina giriyorsunuz. adana'da her hafta tek rota olacak diye birsey yok. bir bakacaksiniz ki adana'dan 10 farkli kolda farkli rotalara geziler duzenlenecek. artık havalar cok guzle olmaya basladi. bir araya gelen her 4 kisi kafasina gore kendine hitap edecek yerlere gider.
    bundan alinacak gucenecek birsey yok.

Motosikleti
    yaw niye alinim, gücenim umrumda değil nereye gidersen git kardeşim sen yoksun diye biz gezi yapamıyoruz diye birşey yok

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    simdide sizlerle bir baska arkadasin bu gezi hakkında emek harcayip yazdigi bir yaziyi paylasmak istiyorum....

Merhaba Arkadaşlar;
    Yillar once insa edilen, bircok kultur ve kavimi misafir etmis, tarihin canli birer seyircisi olan bu kaleleri biz de tarihin bir parcasi olarak ziyaret edelim,
    hem kendimize hem de kalelere guzel bir hatıra bırakalım dedik modern dül düllerimize atladık ve çıktık yola.
    Aramızda dül düllerine ustaca binen,uzun yollarda yeni biniş stilleri yaratan hocalarımız vardı. Mesela Altan arkadaşımız
    (Hektorun atı pozisyonundan sonra bir ilk; ALTANIN ATI biniş pozisyonu :D );

Demir dül düller birçok kültürün tırmandığı virajlı yollara, enduro kültürünü de eklemişti artık. Kale eteklerine süzülürcesine çıktık;

Tam kaleyi kuşatmıştık ki;

Arkadaşlardan biri "BEN ACIKTIM,HADİ GİDELİM" dedi. Diğeri de "EVET YAW,HADİ ÇAY FALAN İÇELİM" dedi.
    Kale de bizimdi, dünya da bizimdi. Biz de biraz veli nimetlerden faydalanalım dedik. Doğru Ceyhan Kaymakamlık tesislerine aktık;

Orada küçük bir hayvanat bahçesi vardı, biraz geyik muhabbeti;

Biraz devekuşu muhabbeti falan... ;

Bol bol eğlendik, yedik, içtik, çocuk parkı da vardı :lol: orada takıldık,test sürüşleri falan...
    Derken Yaşar hocam tüm haşmetiyle bize katıldı. Yaşar hocam gibi bir artçıya ihtiyacımız vardı.
    Hemen bonservisini ödeyip Jameika dan transfer ettik.saolsun o da 4 nala olmasa da 2 tekere geldi;

Artık kim tutardı bizi? Fethedilmesi gereken kaleler vardı ve yollar bizi bekliyordu. Kepekli, buğdaylı, full force lu AKTIK, AKTIK, AKTIK... ;

Önce ANAVARZA kalesi, sonra da KASTABALA kalesi. Eğlenceli bir geziydi ve herkes mutlu görünüyordu. Burası da KASTABALA kalesi, antik tiyatrosu;

Gezimizde tarih, kültür... herşey vardı. SANAT neden olmasındı?Soner ve ben konuya hemen çözüm bulduk ve gezimize biraz sanat ekledik;

Artık dönüş zamanıydı. Yağmur da "AÇILIN YOLDAN, BEN GELİYORUM" demişti. biz de kaçtık :wink:;

yaw niye alinim, gücenim umrumda değil nereye gidersen git kardeşim sen yoksun diye biz gezi yapamıyoruz diye birşey yok
    herkese gonlunce, keyifli, kazasiz, belasiz geziler dilerim,

seninde iyi temennilerinden dolayi tesekkur ederim.

su siz/biz olayida kalksin artik.

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Arkadaşlar höşgörümüz elimizden bırakmayalım.Ama birlik olalım kısır döngülere girmeyelim.
    Kavga tartışma kimseye birşey kazandırmaz.Lütfen vazgeçelim boyle sevdalardan. Yangına da körükle gitmeyelim. Herkes istediğini yapsın ama birlikten kuvvet doğar demişler. Birlik olalım.
    Siz/biz olayını da bir tarafa bırakıp böyle şeylere meydan vermeyelim.

kılıçbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 800(siyah inci)
    Günaydın
    Bu konularda yorum yapmak istemiyorum.isteyen istediği bibi geziler yapıp yorgunluğunu atabilir.
    Zevk te herkesin,motorda herkes gönlünce gezsin keyfini çıkarsın.

Tek bir ricam var tüm motorcu arkadaşlarımdan artık kapatalım bu konuları kimse bir yerlerde olmak zorunda degil.

Hiç kimseyide kulübümüze zorlayarak getirmeye çalışmıyoruz.

Herkes rahat olsun.ben şahsen Fedarasyona baglı lisanslı sporcuları olan bir kulübün çatısı altında olmaktan da keyif alıyorum ve gurur duyuyorum

Bir şeyi belirtmeden geçemicem.çmsk. de herhafta tek yönde gziler yapılmıyor
    yolunuz açık olsun dostlar
    "Ben hayata çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"

Motosikleti
    SUZİKİ İNTURUDUR 1400
    selam motor ve dogayı seven arkadaşlarım herhefta yazılarını ,gezilerinizi okuyor keyf alıyorum ama sizlerin biribiri lerinizi yanlış anladıgınız kanatindeyim çünkü bahsettiginiz arkadaşların içerisinde okadar yakın tanıdıgım süper iyi niyetli bey efendi herkesi kendinden fazla düşünen bir kardeşim varki tabi o sensin altan ,ve böyle birkardeşimin yola çıkıp kader paylaştıgı arkadaşlarıda en az kendisi kadar güzel insanlardır lütfen zaman en güzel ilaç diyor hepinize güzel saglıklı geziler diyorum tabi kıskanarak çünkü artık ben katılamıyorum görüşmek dilegiyle

tintinopsella2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f650 gs
    yettim bre kemalim........................

yinemi selam meselesi ya ...yapmayın artık noolur...
    kapatalım artık bu adana/kutuplaşma konusunu...bizim şu anda 7-8 kişilik enduro ağırlıklı dolaşmayı seven bir ekibimiz var... çmsk 'yı ve gezilerini takdir ederek izliyoruz...ancak kendimize göre ufak tefek yol dışı extraları olan rotaları tercih ediyoruz...bir ayrımcılık filan yok sadece benzer şeylerden keyif alan bir arkadaş grubumuz var... bizim gittiğimiz yerlere motorunu o tip yollara sokmaya çekinmeyen, ve o tip yollarda tehlike yaşamayacağını düşünen, gerekli güvenlik ekipmanı tam olan (kafasına bandana diil kask takan,havalı deri giysiler yerine motor montu pantolonu dizlik vs kullanan, plakasını otobanda da motorunun üstünde tutan yani herkesin uyması gereken kurallara uyan)herkes gelebilir.

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çıkarılan gürültüye bakılanca hele uzaktan bu satırları okuyan da Adana'da ciddi ciddi bir gruplaşma(konudan dolayı bu kelimeden de nefret ettim) olduğunu sanacak.Hem kimsenin gurubumuza gelmesi umurumuzda değil deyip hemen sonra başka bir grubun düzenlediği her geziden sonra diğer grubtan insanların aynı tarz mesajlar atması çok ilginç.Adana'da üstelik iki tane değil birçok grub var.Herkes kendine en uygun bulduğu grupla gezilere gidiyor.Hatta insanlar tek bir gruba bağlı olmaksızın her hafta başka bir grubla geziye gidebiliyorlar.Yani birçok grubun olduğu doğrudur fakat gruplaşmaktan söz etmek mümkün değildir.Gruplaşma söz konusu olsaydı bir grupla gezen başka bir grupla gezemezdi ki ben Adana'da üç tane farklı grubla geziye gittim.Hepsinde de çok eğlendim.
    Burada asıl nokta yapılmış olan bir geziyle alakalı açılmış başlıkta,geziyle ilgili yorumlar yerine insanların başka bir konuyu açıp,gezinin güzelliğine isteyerek veya istemeyerek gölge düşürmeleridir.
    Bu arkadaşlarımızın her gezi raporundan sonra aynı olayla karşılaşıyorum.Mutlaka birileri çıkıp,geziyle ilgili yorum yapmak yerine,Adana'da tek klüp var,tek grub olmalı mantığıyla hareket edip,diğer gruba karşı birtakım davranışlarda bulunuyorlar.Madem kimsenin klubunuze gelmesine ihtiyacınız yok neden enduro grubunun yapmış olduğu gezilerle alakalı başlıklarda sürekli temcit pilavı gibi bu konuyu açıyorsunuz?
    Yazmış olduklarım uzun zamandır beni rahatsız eden,soylemek istediğim,samimi düşüncelerimdir.Eğer yazmış olduklarımdan dolayı birini veya birilerini kırdıysam kendisinden özür dilerim.

tintinopsella2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f650 gs
    arkadaşlar kimsenin klüple bir olayı, gıcığı filan yok..yapmayın etmeyin artık ya..tamam sizle henüz bir geziye gitmedik ama dediğim gibi bizim gezilerimizde mümkünse bol bol yol dışı oluyor. böyle bir geziniz olursa neden gelmeyelim....kendi aramızda, arkadaşlarımızla yaptığımız gezilerden önce
    gelip klube yoklama mı verelim..yapmayın etmeyin...arkadaşlarımızla istediğimiz yere gideriz..bunun da ayıp bir yanını göremiyorum...burdan üç araba pikniğe giderken otomobil federasyonuna haber veriyomusunuz...yada arabayla hadi biryere gidelim gezelim dediğinizde otomobil federasyonunun takvimine bakıyomusunuz, yada arbayla önünden geçerken selam vermediniz diye şöförler otomobilciler federasyonu sizi böyle topa tutyomu allaşkına...

kimseyle bir alıp veremediğimiz yok. yapmayın noolur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler