Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıcağı Sıcağına Ege Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet sayın MT ailesi. Ayağımın tozuyla raporumu sunayım da üzerimden atayım

Çok fazla yer gezemesem ve çok fazla fotoğraf çekemesem de elimdekileri değerlendireyim...

ilk çıkış Sakarya'dan şafak sökerken motoru yükleme ve son kontrolleri yaparak tek kişilik dev kadro bendeniz Cihan ve Şimşek McQueen'im yollarda...

Tek solukta Susurluğa İznik gölü rotasından varıyorum... Susurluğa uğrayıp Yörsan'a girmemek olmaz... Susurluk ayranını içeceksem Yörsan'dan içerim diyerek reklamımı yapıyorum. Yörsan, giderken solda dönerken sağda

Yolda bir iki arkadaş uğraması yaparak ilk hedef olan Didim'e varıyorum. Didim benim ikinci memleketim olduğundan bendeki yeri ayrıdır. Hemen girişte heyecan yapıp kenara çekiyorum. Didim'in ilk sahil fotoğraflarını hemen girişte alıyorum... (Bu sırada aynı benim oğlumdan bir fazer da yanımdan geçiyor. Sobelendin arkadaşım. Yakalayabilsem bir de fotoğrafını da alacaktım da neyse

Didimdeki cancazım kardeşlerimle hasret gideriyorum. Bu arada arefe günü ve sonraki 3 günümü (Bayramı) Didim'de geçiriyorum. Bu arada bir arkadaşım da R125 almış. Yamaha kardeşler olarak fotoğraf almayı ihmal etmiyoruz

Didimin meşhur Apollon tapınağı ile McQueen enstantane

Didimden pazar sabahı şafak sökerken ayrılıp rotanın devamına teker çeviriyorum. İlk durağım Bodrum olacak. Yolda Beçin Kalesini görüyorum ve kale manzarasıyla bir iki hatıra saklıyorum...

Ve Bodrum Bodrum

Bodrum Kalesi - Müzesi

Bodrum kalesine salıverilmiş bir güzellik...

Bodrum'u geride bırakıp Yola devam ediyorum. Tavsiyeler üzerine Gökova Akyaka'ya giriyorum. Bir iki fotoğraf çekip hızla uzaklaşıyorum. Sebep? 1. konaklama en aşağı 200tl 2. Nedense çok çok sıcak bir yer 3. Çok kalabalık ve sıkışık, insan çöplüğü haline gelmiş artık Ama doğası denizi ve manzarası çok hoştu...

Ve rotanın son durağı Fethiye-Ölüdeniz'e ulaşıyorum. Buraya ulaşana kadar 1200 küsür km katetmişim. Üç gün içerisinde iki ayrı otelde kaldım. Fiyatlar gayet makuldü. Şirin küçük otelleri seviyorum sanırım, insana daha bir sıcak geliyor

Gezim boyunca bir defa suya girdim. O da Ölüdenizin o meşhur Blue Lagoon koyunda yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını barındıran doğasıyla iç içe... Yine çok yakın dostum da orada aynı gün denk geliyor, suya girme faslı daha da renkleniyor, makara kakara kikiri kukara

Ve dönüş vakti. İlgilenmem gereken bir festival olduğundan geziyi 1 hafta ile sınırlandırıyorum. Yine sabahın kör saatinde yola koyuluyorum. Başta Fethiye çıkışında yolu karıştırmamdan dolayı 1 saatlik kaybım olsa da yolu tutturuyorum. ah o yol gösteren teyze yok mu, hep onun suçu

Yolda çok ilgi çekici bir manzara yakalıyorum. İsmini yanlış hatırlamıyorsam sanırım Göcek Geçidi'ydi...

Dönüşte Gökova'nın bir manzarasını görüp kenara çekiyorum. Maksat fotoğraf çekmek olsun diye oraya buraya flash patlatıyorum manzara güzel

Ahanda İzmir'de de bir arkadaş ziyareti Kahvaltı ısmarlayan ellerin dert görmesin Kaskımın vizörünü temizleyip üstüne temizlediği sineklere "bu kadavralar hangi yöreden" diyerek espri bile patlattı saolsun

Hadi buyurun, eve vardık oğlum McQueen'imle ha ne oldu dönüş yolu 900 küsür km ile günde katettiğim yol rekor hanemi arttırıyorum. Yalnız Aydın ile İzmit arasında kuvvetli rüzgar yüzünden 1000 kişiden dayak yemiş halde eve varıyorum. Allah korudu şerit şerit gezdiren rüzgarda sağ salim eve vardım...

Toplamda 2150km civarı bir yol katettim. Gidişte 1200km kadar 130 genelde sabit hızla gittim ve km'de 23 kuruş yaktım (97° oktan). Dönüşte motoru biraz nefes aldırdım, ortalama 30 kuruş yaktı. Tüm yolculukta 25 kr ortalama yakışla seyretmiş oldum. Teşekkürler Fazer, teşekkürler oğlum :happy:

Özgürlük bidir. Menim yorumlamam bu gadar, hadi hayırlı işler...
    [Turan], zaferkarizma, selo9115 ve 17 diğerleri bunu beğendiler..
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Güzel bir gezi olmuş , darısı başıma

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    tek başına yolculuğun tadı da başkadır.güzel yerler,şahane manzaralar.paylaşım için teşekkürler.yalnız şu ölüdenizdeki küçük havuzlu otelin adı ve telefonu varmı?ADANA'dan selam olsun.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Gezi Güzel olmuş. Hele iki tene yamaha yan yana ayrı güzellik katmış...

MuZiP_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CB125e
    Maşallah gezin güzel , motorun güzel ,konu anlatım tarzıl uslubun güzel de ; dee ne ! diyeceksin Yahu o motosikletin ön camındaki ve grenajındaki kadavralar ne ? Nasıl süratli geldinse maşallah motorun önü asli mezarlık gibi . Neyse şaka biyana yol uzadıkça keyiflenir diye düsünüyorum, biz motosiklet sürücüsüyüz keyif aracı kullanıyoruz.Nacizane fikrim fazla gazı açma.. Senin gibi hoş sohbet insanlara ihtiyacımız var.Paylasımlarının devamını diliyoruz Saygılar ..
    Zenginlik nekadar cok seyin olduguyla değil, nekadar az seye ihtiyaç duydugunla ölçülür.

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Güzel paylaşım olmuş emeğine,tekerine sağlık...Anlatım tarzıda çok hoş...Gezilerini takip edicem...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Allah nicelerine erdirsin dostum...keyifle okuyup, gitmiş kadar oldum...

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Güzel gezi. Bakalım bize ne zaman nasip olacak.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek başına yolculuğun tadı da başkadır.güzel yerler,şahane manzaralar.paylaşım için teşekkürler.yalnız şu ölüdenizdeki küçük havuzlu otelin adı ve telefonu varmı?ADANA'dan selam olsun.
    Hocam ilk resim Hisarönü PH Otel'de çekildi. İkinci resim de (otelin de göründüğü) Hisarönü Cennet Otel'de çekildi. Her ikisinin de fiyatları ve müşteri memnuniyeti gayet iyi. İkisini de tavsiye ederim.

Alıntı MuZiP_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah gezin güzel , motorun güzel ,konu anlatım tarzıl uslubun güzel de ; dee ne ! diyeceksin Yahu o motosikletin ön camındaki ve grenajındaki kadavralar ne ? Nasıl süratli geldinse maşallah motorun önü asli mezarlık gibi . Neyse şaka biyana yol uzadıkça keyiflenir diye düsünüyorum, biz motosiklet sürücüsüyüz keyif aracı kullanıyoruz.Nacizane fikrim fazla gazı açma.. Senin gibi hoş sohbet insanlara ihtiyacımız var.Paylasımlarının devamını diliyoruz Saygılar ..
    O kadavralar 130km sabit hızla yaptığım sürüşten kalma kadavralar. çok fazla hız veya varyete yapan biri değilim zaten. (Sen bi de kaskın vizörünü görmeliydin )

Herkese teşekkürler, daha güzel gezileri sizlerin de gerçekleştirmeniz dileğiyle
    "CaRPe DieM"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    toprağam güzel gezi olmuşş tekerine sağlık...
    sakarya ya hoşgeldin...

sheqlche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ykanuni windy s 125-yamaha xmax 250
    güzel gezi tebrikler paylşım için teşekkürler her daim tekerin düz bassın...

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650
    Cihan kardeşim güzel bir gezi olmuş gezilerinin devamını diliyorum festivalde görüşmek dileğiyle bir aksilik olmaz ise oradayım....
    cihan54 bunu beğendi.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    maşallah. Güzel bir gezi olmuş. Eline sağlık Cihan.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Güzel gezi olmuş. tebrikler paylaşım içinde ayrıca teşekkürler

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    güzel gezi ve süper manzaralar teşekkürler

Paylaşım için teşekkürler güzel yerleri görmüş olduk gitmeden

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    güzel gezi olmuş tebrik ederim

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    süper
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    İyiki biizmle gelmemişsin biz yetişemezmişiz senin hızına :D bizimkiler giderdi de ben gelemezdim :D super gezi olmuş imrenerek izledim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tek olduğum için tempom biraz yükseldi. yoksa grup sürüşünde gruba uyardık tabi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)