Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

6200 km Türkiye turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.

Tam tur denir mi bilmem ama etrafını döndük çok şükür. Herşey yıllık izin aldığım hafta sonu 15 Haziran Cumartesi akşam erkenden uyuya kalmam ve Pazar sabahı erkenden uyanmam ile başladı. Sabah 5 buçukta ayaktaydım. Sağa dön sola dön uyuyamadım. Uzun süredir Kartepe'ye gitmemiştim, saat 6 da kontağı çevirdim besmele ile. Yanıma fazladan bir kask, terlik, bir atlet, t shirt ve yelek aldım.
    06:30 da Sirkeci feribottaydım. 8 de kalkacağını öğrendim. Hgs olmadığı için bir Hgs edinirim düşüncesi ile köprüden geçiş yaptım.
    Bursa tabelası ve işyerinden arkadaşımın haftasonu Bursada olacağını bildiğim için rotamı Kartepeye hiç girmeden Bursaya çevirdim. Karamürsel'de sanırım Yelken spor klubu tesislerinde muhteşem bir açık büfe kahvaltı yaptım. En az 25 Tl hesap beklerken 15 Tl beni şaşırttı ve memnun etti. Tekrar yola çıktım feribot kullanmadım tahmini 11 gibi Bursada oldum. İş yerinden arkadaşım ile buluştuk birer çay içtik vakti olmadığı için Uludağ'a çıkamadık. Daha sonra İzmir'in İstanbul'dan daha yakın olduğunu (Ort 20 km) öğrendim ve İzmire doğru yol aldım. İzmir Konak öğretmenevine yerleştim ve arkadaşımla vakit geçirdim. Konak öğretmen evi öğrenci kimliğim ile 40 ya da 50 tl olması lazım. Akşam Antalya'ya gitmeye karar verdim oradan eve dönerim düşüncesi ile. Kepez'de asker arkadaşımın yanında kaldım. Kendimi dinç hissediyordum, Adana'ya da gideyim buraya gelmişken dedim ve sabah erkenden yola çıktım Konya'ya uğradım etli ekmek için. Meşhur bir yer var ismini unuttum. Neyse Adanaya doğru yola koyulduğumda telefonumu düşürdüğümü farkettim. Geri döndüm ara tara bulamadım telefonumu. :( Numaralarım resimlerim gitti. Konyanın bir ilçesinde 30 tl lik telefonu 70 liraya almak zorunda kaldım. Yolda izde başına birşey gelse el ettin mi duranlar çok az. Adana ulaşmam 9 u buldu. Telefonu kaybetmem aşırı vakit kaybettirdi bana. Gaziantepte kamera aldım. Bu sebeple buraya kadar resim yok. Gaziantepten sonra resimler başlıyor. Adana da garın karşısında uygulama otelinde kaldım fiyat 50 olması lazım odalar temiz banyo gayet iyiydi. Öneririm. Adana kebap yemek için dışarı çıktım heryer kapalıydı. Gezi parkı eylemleri çevik kuvvet ve tomalar vardı. Ne yazık ki Adana kebap yiyemeden ayrılmak durumunda kaldım. Adana'dan yola çıktım. Bir benzinlikte bir abiyle sohbet ederken madem geziyorsun Gaziantep'e gitmeden Kahramanmaraş'a uğra öyle git dedi. İyi ki demiş iyi ki gitmişim. Yaşar pastanesinde dondurma ve Antep baklava çok iyi geldi. Dimdik gittim Gaziantep'e . Uyumadım daha önce uyuduğum gibi.
    Gaziantep'te asker arkadaşımın yanına gittim, 2 gün kaldım çok sağolsun iyi ağırladı beni. Motora saygı var adam seni sıkıştırmıyor seni sollamak için uygun yol şartını bekliyor. 2 gün ortalama 150 km üzücü bir durum yaşamadım çok şükür.
    Bu yaşıma kadar hiç patlıcan yememiştim. İmam Çağdaş isimli mekanda patlıcan kebabı yedim. Ve Ali nazik. Her ikisi de çok güzeldi.
    Gaziantep Güllüoğlunda baklava yemeyi ihmail etmedim. Antepte Avrupanın en büyük hayvanat bahçesi bulunuyor.
    İstikamet Şanlıurfa.

Şanlıurfa.

Bu sokaklar labirent gibi ve değişik bir havası var hoşuma giden sessiz..

Küçük sevimli kız benden korkmuş olmalı

Haberim yokmuş gibi çek panpaa

Balıklıgöl.

Müthiş..

En beğendiğim resmim bu

Urfadaki motosikletlerin büyük çoğunluğu bu şekilde. Ciddi güneş var koltuğa oturmak nerdeyse imkansız duruma gelebiliyor.

Kaldığım otel. Memnun kaldım, önerebilirim. Sanırım 60 tl olması gerek.

Yakıt tüketimim. Motosikletimin en memnun kaldığım özelliği diyebilirim. Maşallah.

İstikamet Harran. Uygun adım, marş.

Yayık olarak kullanılan kuzu derisi. Eskiden kullanılıyormuş.

Geceleri yatmak için yapılmış yengeç akrep vs çıkamasın diye yerden yüksek.

Kümbet evleri. Yazın serin kışın sıcak. Üzerimde mont olmasına rağmen serinliği hissettim.

Puşi ve motorcu dayanışması. Kask mont yerine böyle gitsem süper olacak aslında. Aşırı sıcak var.

Güneş öyle yakıyor ki koltuğun üzerine atletimi koymak zorunda kalıyorum. Arka tarafta kümbet evleri.

Harran kalesi onarımda.

Harran üniversitesi.

Göbeklitepe.
    Göbeklitepe Höyüğü, Şanlıurfa'da bir tepe üzerine kurulu Cilalı Taş Devrinden kalma, dünyanın bilinen en eski dini yapılar topluluğu.
    Burayı da gezdikten sonra direksiyonu Mardine çevirdim. En merak ettiğim yerdi Mardin.
    Lakin buraya geldiğimde kendimi aşırı derecede huzursuz hissettim, kesinlikle burada durmamalıydım. En kısa sürede terk etmeye niyet ettim.

Ah dedim benden uzaktan gelenler de varmış motorumu parkedip beklemeye başladım. Bir iki muhabbetten sonra bir çay bahçesine oturduk.

Göstediğim yer Suriye.

Arkadaşlar askeri personeller sağolsunlar çay ısmarladılar. Ayrıca hoş sohbetleri de iyi geldi. Buradan tekrar teşekkür ederim.
    Beni yola kadar çıkarttılar istikamet Midyat. 70 km vardı. İkindi vakti akşama varmadan yetişmem gerekliydi. Gece yolculuklarını sevmiyorum.
    [IMG]http://picturepush.com/host.php?image=13550869

Gece burada konakladım. Ayrıca çamaşırlarımı da yıkattım. Çok şükür memnun kaldım.
    İstikamet Hasankeyf.

Devamı gelecek..
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    paylaşım için teşekkürler.. harikasınız devamını da isteriz
    madlive bunu beğendi.
    Hayat ne tuhaf, motorlar felan...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Güzel de resimleri 1024X768'e küçültseydiniz keşke, şu an herbiri ortalama 4 mb.
    madlive bunu beğendi.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Ne yazık ki sonradan farkettim. Devamını o şekilde düzenleyeceğim.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Tebrik ederim benimde bi hayalim devamını bekliyoruz. Tekerine sağlık
    madlive bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Abi öncelikle geçmiş olsun, eline sağlık inanmayacaksın sabah aynı rotanın az geniş şekline bakıyorduk
    madlive ve serkanbitez bunu beğendiler.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Tebrikler cok güzel bir gezi olmuş. Konya'da ki etliekmek restoranının adı ya havzan olmali yda Cemo
    madlive bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    muratım seni aprilia ile tanıştırdığım için gurur duyuyorum, sportcity scooterin hakkını veren bir adamsın.

küçük motorla yol mu yapılır diyen adamlar aslında motosikleten zevk alan değil gösterişine ve rahatına düşkün adamlardır, bizden daha idealist insanlar varsa onlarda dünyayı gezen bisikletçilerdir..

ama hatun konuları gibi rabet de bekleme
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi öncelikle geçmiş olsun, eline sağlık inanmayacaksın sabah aynı rotanın az geniş şekline bakıyorduk
    Teşekkürler. Şırnak'ta tek bir arkadaşım olsaydı o taraftan Hakkari üzerinden Van'a gitmeye niyetim vardı aslında. Vazgeçtim.
    Gönlünüzce bir rotayı gezebilmeniz dileği ile.

Alıntı busel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler cok güzel bir gezi olmuş. Konya'da ki etliekmek restoranının adı ya havzan olmali yda Cemo
    Havzan olması lazım. Çok güzel resimlerim vardı. Telefonu düşürdüğümde hepsi gitti ne yazık ki. :(

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratım seni aprilia ile tanıştırdığım için gurur duyuyorum, sportcity scooterin hakkını veren bir adamsın.
    küçük motorla yol mu yapılır diyen adamlar aslında motosikleten zevk alan değil gösterişine ve rahatına düşkün adamlardır, bizden daha idealist insanlar varsa onlarda dünyayı gezen bisikletçilerdir..
    ama hatun konuları gibi rabet de bekleme
    Eyvallah abi sağolasın.
    Önemli olan niyet edip yola çıkmak. Ne motorlar gördüm gezdiren yok ne motorcular gördüm yola uygun motoru yok.
    Aslında bisiklet alasım var şu göbeğim için lakin kararsızım.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah abi sağolasın.
    Önemli olan niyet edip yola çıkmak. Ne motorlar gördüm gezdiren yok ne motorcular gördüm yola uygun motoru yok.
    Aslında bisiklet alasım var şu göbeğim için lakin kararsızım.
    gözlerim yollarda kaldı şükür çok merak ediyordum gezi resimlerini Güzel gezi olmuş... Senle bence spora gidelim bu göbekler için ama o göbekler gidince balıklı göl kenarındaydı sanırım yerel kıyafetleri giydiğin resimdeki kadar yakışmaz o kıyafet söyliyim
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlerim yollarda kaldı şükür çok merak ediyordum gezi resimlerini Güzel gezi olmuş... Senle bence spora gidelim bu göbekler için ama o göbekler gidince balıklı göl kenarındaydı sanırım yerel kıyafetleri giydiğin resimdeki kadar yakışmaz o kıyafet söyliyim
    Daha bunun kadar 2 grup daha resim var. Düşünüyorum da zayıflık yakışmıyor bana yav resimlerime baktım. Olmamış usta. Göbek olacak.
    Evet göbeksiz olmazdı o resimler
    AsyMeTRiQue bunu beğendi.

serkanbitez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TENERE 660Z adayı kymco LIKE 125
    çok güzel olmuş,sabırsızlıkla devamını beklıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Gecmis olsun onun icinde , cana gelecegine mala gelsin önemli olan kazasiz belasiz sag salim sürüsü tamamlamissiniz

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Evet çok şükür sağ salim vardım aileme Şüphesiz her işte bir hayır vardır. Telefonda gideceğim istikamette ikamet eden arkadaşlarımın numaraları vardı. Onların hiçbirine uğrayamadım. Demek ki hayırlısı böyleymiş. Bilemeyiz.
    busel bunu beğendi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resimlerde bembeyaz gördüm sizi. kapkara dönmüşünüzdür o güneşin altında şaka şaka. valla helal olsun tek başına okadar yol gezmişiniz. o sıcağa rağmen pantolonunuzdan ve montunuzdan vazgeçmemişsiniz helal olsun

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Vallahi her motorcunun ilk tur hayalidir heralde çizdiğiniz rota sizi tebrik ediyorum Allah daha uzun turlarıda böyle sağa salim bitirmenizi nasip etsin

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlerde bembeyaz gördüm sizi. kapkara dönmüşünüzdür o güneşin altında şaka şaka. valla helal olsun tek başına okadar yol gezmişiniz. o sıcağa rağmen pantolonunuzdan ve montunuzdan vazgeçmemişsiniz helal olsun
    Evet aynen dediğiniz gibi oldu, amele yanığı tabir edilen yanıkdan oldu biraz. Motorda uyuyup bir kere yaptım kaza onda da ayağım kırıldı. Nerdeyse ayak bileğime kadar gelen botları da giydim gezi boyunca. Uzun yol bilmediğin yol herşey olaiblir. Allaha çok şükür kazasız belasız geldim.

Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi her motorcunun ilk tur hayalidir heralde çizdiğiniz rota sizi tebrik ediyorum Allah daha uzun turlarıda böyle sağa salim bitirmenizi nasip etsin
    Teşekkür ederim. Gönlümde İtalya var scooter cenneti olduğu için. Nasip kısmet. Bu saatten sonra vakit ve nakitim izin verir mi bilmiyorum.

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    süper olmus paylasim icin tesekürler
    madlive bunu beğendi.
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    teşekkürler devamını sabırsızlıkla bekliyorum.Kısmet olursa bende önümüzdeki yıllar için avrupa turu hayel ediyorum.

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Özellikle tek başınıza oldukça uzun bir tur gerçekleştirmişsiniz,tebrikler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)