Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kafa Nereye Ben Oraya : 3 Gün-3 Dağ

Motovento
    REKLAM ALANI
    kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Herkese Merhabalar,
    Manavgat Festivaline 2 senedir iş güç durumlarından gidemiyordum, Ramazan gelince motosiklete pek binemeyeceğimden bikaç günlük bir gezi ayarlayayım dedim.
    1-2 yerde başlık açıp, yoldaş bulamayınca tek başıma yola düşmeye karar verdim.
    Rota ile ilgili pek düşünmemiştim,
    5 Temmuz Cuma işten biraz erken çıkıp doğru Mersin Erdemli'ye gitmek aklımdaydı başlangıç için...
    [/IMG]
    E o zaman Ramazan gelmemişti
    [/IMG]
    Gün batımında deniz & bira'dan sonra doğru Narlıkuyu'ya Rakı&Balık'a...
    [/IMG]
    Gece 3-4 civarı arkadaşımdan ayrılıp, o kafayla çadır kurdum ve sabahı...
    [/IMG]
    Hazırlıklar ve yola çıkmaya hazırım...
    [/IMG][COLOR="Silver"]

Erdemli-Güzeloluk-Ayrancı (Karaman) rotasını tercih ediyorum...

Toros Gezginlerine Selam Olsun

Kısmen asfalt, kısmen taş toprak yolları tercih ederek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Karaman- Ayrancı'ya varıyorum...

Taze Motürcü Erkin Abi'nin memleketi olduğundan, tavsiye için arıyorum Ereğli'de napılır diye...

Mis Pide : Başarılı,

Sahibinin kardeşi motorcuymuş, 1 PanEuropan, 1 Xt660, N tane scooter var kapıda

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Pidenin üstüne kahveyi Ulukışla'da bir arkadaşımın ailesinde içip

Darboğaz üzerinden Pozantıya iniyorum,
    Şekerpınarı civarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

İş yerinden arkadaşlarım Emler Zirvesi'ne çıkacaklar, yola çıkarken ne yapacağım belli olmadığından kesin bir söz verememiştim onlara ama sonradan gaza gelip peşlerine düştüm, aklımda sadece "Emler, sokulu biryer ve çevik kaydıran buyduran noktaları" kalmış

Çamardı'ndan alışveriş yapıp, Emler yol tarifi alıp yola düşüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Emmiler beni yanlış anlayıp "Emler" yerine "Emli"ye göndermişler...
    Zaman kaybediyorum!...
    Olsun önemli olan varmak değil, yolda olmak

Maillerimden Emler rotasını bulup, düzgün bir tarif ile Sokulu Pınar Kamp Alanına varıyorum...

Sokulupınar'da 3G var ancak elektrik olmadığından, 1 fotoğraf çektikten sonra şarjı bitti malesef :(

Emler Zirvesine tırmanacak arkadaşlarım, Sokulu Pınar'dan sonraki kamp alanının (Çevikbuyduran) 1-2 saat yürüme mesafesinde olduğunu söylediler (veya ben öyle anladım :) ancak kamp yerindeki emmiler 8-9 saat yürürsün diyince, e bari CRFimle deneyeyim dedim ancak 3-4 km yukarıda heyelan ve buzdan yol kapanmış, bir süre yürüyüp vazgeçip tekrar kamp alanına döndüm...

kamp alanında uyuyan ve gece 1 de uyanıp tırmanışa gidecek bir ekip olduğunu öğrendim, süper haber, hemen bir şeyler atıştırıp, uyumaya geçiyorum, telefonumun son damla şarjı ile saati 1e kuruyorum ancak, şarjı yetmediğinden uyanamadım :(

Sabah erken saatlerde uyanıp, zirve yapamamanın burukluğuyla, Kayseri Yahyalı tarafına doğru yola düştüm...

Günebakanların arasına daldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Bir anda kafada Erciyes'e gideyim fikri oluştu, tek olmanın avantajı, deeh doğru Erciyes'e

Zirve yolu sormak ve kayıt altına aldırmak için Jandarma'ya uğrayıp vuruyorum kendimi Erciyes'e

tek başıma olduğumdan bir çok yerde risk alamadım, düşsem etsem kaldıracak Allah'ın kulu yok sonuçta...
    Etap 2 tarafında motoru 2.kez yatırınca fotoğraf çekip inişe geçiyorum

(1. yatırışımı da anlatayım bari, Emler niyetiyle gittiğim Emli'den dönüşte taşlık-kayalık yolda yürüyen bir Fransız aile gördüm, kornaya bastım yol vermeleri için, kenara çekildiler ancak çocuklarından biri son anda annesinin elini bırakınca önüme fırladı!!! panik fren vs derken baktım olacak gibi değil yatırdım motoru... koruma kıyafetlerim sağolsun hiç birşey olmadı... )

Etap 2'den inişe geçip

TeleSki'ye biniyorum, tam bir zaman kaybı, Etap 1'e iniş çıkışı yarım saat sürdü

Fırsattan istifade dinleneyim

Erciyes tırmanışı zor ve tehlikeli geldiğinden karşısındaki dağa tırmanıyorum tavsiye üzerine, Atv'ler hep buraya çıkarmış, çok keyifli, bol driftli bir tırmanış oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Erciyes'in karşısında driftimi yaptıktan sonra, Sucuk-Ekmeğimi yiyip, Jandarma'ya dağdan indiğimi bildirip, Develi tarafına doğru sürüyorum...

Mart ayında Aladağlar Kış Kampı'na gittiğimizde gözüme takılan ama yiyemediğimiz, Develi Cıvıklısı'na yumuluyorum, vatandaşın tavsiyesi üzerine "Emmoğlu Cıvıkcısı"na gidiyorum

Çıkışında Kayseri Motosiklet Klubünden 2 ağabey benimle tanıştılar ancak isimlerini şu an hatırlayamadım :rolleyes:
    Kartvizitleri duruyor montumun cebinde...

Kış kampı yerimizin girişi

Yahyalı-Mansurlu yolu

:heyo: ve sonunda beklenen tabela :

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Kapuzbaşı yoluna geldiğimde hava kararmak üzereydi ancak yol o kadar güzeldi ki, resimlerle veya cümlelerle anlatmam mümkün değil :prayer:

Mükemmel virajlar, kenarda akan sular, devasa bir vadi içerisinde sürüş, oof of yine gidesim geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Hava tam karardığında Kapuzbaşı-Güney şelaleleri ayrımına gelmiştim, önceliği Güney şelalesine verip, ilerlemeye başladım, bir sürü pansiyon vs var,
    sonuna kadar gidip kamp yapacağım yere öyle karar vereyim diyorum, ışıksız bir mekana geldiğimde durup sorayım dedim, bu yol nereye kadar gider diye.

Selam verip yol sorayım dediğim yerde sohbet muhabbet derken, geceliyorum

Mekanı Baba (Hasan)-Oğul (Cumali) işletiyorlar, daha doğrusu işletecekler, henüz elektrikleri bağlanmamış, 2 adet odaları var, son rötuşları kalmış, gitmek isteyenlere tavsiye ederim, 1-2 haftaya her şeyleri hazır olur :;):

Karanlıkta gittiğimden gece fotoğraf yok, sabahında Hasan Amca

Erkenden uyanıp, yürüyüş yaptım biraz, çevreden fotoğraflar...

Doğal klozet

Üst kata ağaç merdivenle çıkılıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Gece 1 demlik çay içmiştim
    Sabah uyandığımda, Hasan Amcaya "hadi kahvaltı hazırlayalım ama parasıyla haaa" diyorum,
    Tavuğun totosundan çekip getirmiş tap taze yumurtaları

2 semaver çay içtim, zor bela 10 TL verdim Hasan Amcaya, tekrardan teşekkürler ev sahiplikleri için :cicek:

Mekanda son bir fotoğraf

Güney şelalesi bölgesinden son fotoğraflar veeeee

Kapuzbaşı şelaleleri başlarrrr

Elif şelalesi

Hızlıca bir tur atıp, benzin derdine düşüyorum, Kapuzbaşı yolunda bulunur diye düşünmüştüm ancak yokmuş, Yahyalı'da depoyu fulleyip çıkmak şartmış :rolleyes:

Hasan Amcadan, tek başıma dağlara çıkmama sebep olan rol modelim :green: Ayıboğan Yücel Abi'den aldığım tavsiyelerle, Kapuzbaşı köyünde benzinimi buluyorum,
    litresi 6 TL, pazarlık etmedim, kazansın garibanlar...

Niyeyse cimrilik yapıp 2 lt aldım sadece

İstikamet, Ayıboğan'ın aşık olduğu Hacer Ormanı

Orman yangınlarına müdahale edecek helikopterler için pist ve su dolum havuzu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Ayıboğan'ın Yolu tehlikeli, çok diplerine gitme dediği Hacer Ormanının başlangıcı :heyo:
    Cidden yürüyerek gidilecek bir parkur, bir çok kısmında ilerlerken zorlandım...

Ve yolları...

Emler zirvesine çıkabilseydim, devamında Yedigöller bölgesine inen bir yol vardı, aklımdan dağın bu tarafından oraya ulaşmak geçiyor

Burada bazı dönemlerde gölet oluştuğunu tahmin ediyorum...

Zirveye giderek yaklaşıyorum :heyo:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Soğukpınar tabelasını takip etmeye başladığımda böyle bir yeri beklemiyordum
    tek kelime ile Mikemmel

Bu sıcakta hala buz kütleleri mevcut

Bilmem kaç bin metrede Alafranga hem de 2 tane

Dujjjj

Semaver :heyo:

evin içerisi

Anahtarı olmadığından içeri giremedim, yapılış amacı Milli Parklar personeli için gözetleme dinlenme mekanı mı, yoksa sığınma evi midir bilmiyorum ama anahtarına köyden ulaşılabileceğini düşünüyorum...

Yolun sonuna geldiğimden bu sefer de Yedi göller yolunu deneyeyim diyorum ancak zemin tek başıma gitmeye cesaret edemeyeceğim kadar kötü olduğundan ve benzinim yine azaldığından vazgeçip inişe geçiyorum...

Ayıboğan, aman Sertaç, anayollardan sapma kaybolursun demişti ama böyle diyerek beni daha fazla gaza getirdi,

kafamda yön az buçuk oluştu nasılsa, her bulduğum patikaya dalmaya başladım

Tarla değil bahçe değil, niye dikmişler acaba korkulukları ???

Zoomlu hali

Yine bir kayboluş ve

Ulupınar köyünde tekrar asfalt

ducatigt, ramizan83, 35emre35 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Dayanamadım tekrar vurdum kendimi patikalara

Ayı damarım çatladı :D

Normalde takip etmem gereken asfalt yol

Sertaç Paşaaaa,
    .ıçtı taaaşaaa
    Taş yarıııldıııı
    Baştan Baaşaaa

:D :D :D

Tekrardan Kapuzbaşına geliyorum, şimdi daha detaylı gezme ve karın doyurma zamanı

Taş derken ?

:D :D :D
    Hacer Ormanı dönüşü yine benzinim bittiğinden tekrar benzin arayışına girdim,
    Daha önce aldığım Dayı'yı bulamadığımdan hemen 2 yan tarafındaki Bakkal/Pansiyondan alıyorum, hazır durmuşken de yemeğide burada hallederim düşüncesi var....

Motoru park edip, mayomu giyip şelaleye gitmek niyetim

Sabah kamp yaptığım yerde dereye girmiştim ama şelaleye de girmezsem olmaz

Sabah dere girişim

http://i1112.photobucket.com/albums/...ps47dab716.mp4

Öğleden sonra Elif şelalesine girişim

http://i1112.photobucket.com/albums/...ps254c80a5.mp4

Aladağlardayız, ne yenir?

Alabalık

Mekanın merdivenlerinden tepeye, bungalowlara çıkılabiliyor...

az önce yüzdüğüm şelale

son fotoğraflar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

ve dönüş yolu

Google map vb yerlerde görünmeyen, herhangi bir yön tabelası olmayan bir yoldan, köylünün tarifiyle Adana/Aladağ yönüne gitmeye başlıyorum.

İlk 25 km için zemnin kötü, tek başıma olmamın getirdiği yusufu da üstüne ekleyince, ilk 25 km'lik kısmı 1 saatten fazla sürede aşabildim, sürekli 1-2. vitesle

Sulu-gölgeli alan bulmak zor, ilk gördüğüm yerde veriyorum molamı

toz topraktan, zincir, lastik dişlinin hali...

Eşeklik edip yine 2 lt benzin alınca kaybolmaktan korktum tabi
    Çünkü yol sayısız defa aşağıdaki gibi çatallanıyordu [url=http://www.hamok.org/forum/index.php?&app=forums&module=extras§ion=legend s#]:shok:[/IMG]

Hatta 4 yol halini alıyordu [url=http://www.hamok.org/forum/index.php?&app=forums&module=extras§ion=legend s#]:russian_roulette:[/IMG]

:rolleyes:

:cik:

Yavaştan medeniyete gelince, ormanın ortasında devasa bir tesisle karşılaşıyorum, ne iş yapıyorlarsa artık, binlerce ton LNG stokları var ??

Tamam endurocuyuz, maceraperestiz falan filan ama, kaybolmaktan korktum hakikaten,
    45 km boyunca tabela, yön işareti vs olmadan toprak-kayalık yoldan, bitmek üzere olan benzinle, gelince asfaltı bulduğuma sevindim açıkçası

artık kaybolmadığıma göre çantada kalan enerji ve su rezervimi harcayabilirim

Koskoca Aladağ ilçesinde 1 lt benzin bulamadım [url=http://www.hamok.org/forum/index.php?&app=forums&module=extras§ion=legend s#] :shok:[/IMG]
    Bir sonraki benzinlik 60 km ilerde İmamoğlu ilçesinde [url=http://www.hamok.org/forum/index.php?&app=forums&module=extras§ion=legend s#]:shok:[/IMG]
    Benzin ışığım yanıp sönmeye başladı [url=http://www.hamok.org/forum/index.php?&app=forums&module=extras§ion=legend s#]:shok:[/IMG]

Amaan gideriz bir şekilde
    (benzin ışığı yanıp sönmeye başlayınca, sürüşe göre 60-80 km gidiliyor CRF'de)

Eğner Gölü/Barajı

Yıkılmış eski köprü

Ceyhan'a yaklaştık, Tumlu kalesi

Bu fotoğraf da Ayıboğan'a gelsin
    Aladağ kış kampı dönüşünde kırmızı ışık cezası yemişti bu kavşakta :green:

Hatay'a vardığımda hava zifiri karanlığa bürünmüştü...

Yaklaşık 1400 km'nin sonunda evdeyim,
    İstiklal Marşı ve Kapanış <>

Ramazan'a girmeden verimli bir hafta sonu geçirmiş oldum,
    Narlıkuyu'dan Antalya, Bodrum yönüne gitsem bu kadar eğlenemezdim <>

Hepinize selamlar :sapka:
    ducatigt, Sinan Er, zenon ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    olağanüstü bir gezi olmuş gönlünüze tekerinize sağlık darısı başımıza inşallah

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Yani...Ne denilebilirki harika gezi,harika paylaşım ...Bu maceracı kişilikte hoşuma gitti valla

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    harika bir gezi olmuş,anlatımında harika...taşın halini gördükten sonra gülmekten yıkıldım resmen,şiirinde çok güzel olmuş...tebrikler...nice gezilere

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    helal sana Sertaç. ben böyle 3-4günlük gezilere tekbaşıma çıkmaya çekiniyorum. ufacık bir kaza bile olsa yanında dayanak olacak birinin olması benim tercihim.
    taş yarma fotoğrafın baya güldürdü beni

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Süper gezi. Ellerinize sağlık

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Ne imrendim anlatamam. Yüreğine sağlık.

**ymh** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apachi RTR 150 2013
    Süper bi gezi olmuş tekerine sağlık gittiğin yerleri görmüş gibi oldum adeta...
    Yolun açık olsun

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Özellikle anlatıma bayıldım Harika gezmişsiniz motosiklet ile bütün olmak buna denir heralde

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    çok güzel gezmişsin valla, kimiside böyle tek gezmeyi seviyor...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Güzel gezi olmuş inş bize de kısmet olur gezmek

) Güzelmiş

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Çok eğlenceli bir rapor olmuş abi. Eline, tekerine sağlık.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Doğa, doğal...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bu motor iyi oldu bizim motorsever arkadaşlar için.

şu çakmak soketini sukutırlara takacaklarına, doğada cebelleşen endurolara taksalar ya. adam bi telefonunu, fenerini şarj eder en azından.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı Burantay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olağanüstü bir gezi olmuş gönlünüze tekerinize sağlık darısı başımıza inşallah
    Amin, teşekkürler

Alıntı Bolu'lu Lynx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani...Ne denilebilirki harika gezi,harika paylaşım ...Bu maceracı kişilikte hoşuma gitti valla
    Teşekkürler, sağolun

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika bir gezi olmuş,anlatımında harika...taşın halini gördükten sonra gülmekten yıkıldım resmen,şiirinde çok güzel olmuş...tebrikler...nice gezilere
    taşı görünce direk poz canlanıverdi gözümde

Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal sana Sertaç. ben böyle 3-4günlük gezilere tekbaşıma çıkmaya çekiniyorum. ufacık bir kaza bile olsa yanında dayanak olacak birinin olması benim tercihim.
    taş yarma fotoğrafın baya güldürdü beni
    Teşekkürler, benim için de ilk oldu tek başına macera, keyifliydi tavsiye ederim

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper gezi. Ellerinize sağlık
    Teşekkürler

Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne imrendim anlatamam. Yüreğine sağlık.
    Teşekkürler, darısı başınıza

Alıntı **ymh** adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper bi gezi olmuş tekerine sağlık gittiğin yerleri görmüş gibi oldum adeta...
    Yolun açık olsun
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle anlatıma bayıldım Harika gezmişsiniz motosiklet ile bütün olmak buna denir heralde
    Teşekkürler, seviyorum CRFmi

Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel gezmişsin valla, kimiside böyle tek gezmeyi seviyor...
    Zorunlu bir tercih oldu ama tek gezmenin keyfi de başkaymış

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş inş bize de kısmet olur gezmek
    Amin, inşallah

Alıntı Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ) Güzelmiş
    Teşekkürler

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok eğlenceli bir rapor olmuş abi. Eline, tekerine sağlık.
    Teşekkürler

Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğa, doğal...
    Ne varsa doğada var

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor iyi oldu bizim motorsever arkadaşlar için.

şu çakmak soketini sukutırlara takacaklarına, doğada cebelleşen endurolara taksalar ya. adam bi telefonunu, fenerini şarj eder en azından.
    di mi

tez zamanda soketi taktırmam şart

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Sertaç'ım, fotograflar uçmuş.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sertaç'ım, fotograflar uçmuş.
    Photobucket'in yeni icadı

Your account has reached the free 10GB bandwidth limit.

bir kaç sitede fotoğrafları paylaştığımdan ve yüksek görüntülenme sayısından dolayı, geçici olarak saklamışlar fotoğraflarımı

1-2 güne fotoğraflar görüntülenmeye başlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)