Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100’lük motorumla - 4 Bölge - 5 Gün - Mini bir Türkiye turu denemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    COA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Syn Gts250 evo
    tebrikler allah keyfinizi bozmasın. İstedikden sonra herşey yapılabiliyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    gezi çok güzel,,,
    tebrikler,,,
    bide şu hellas http://translate.google.com.tr/ den türkçe çevirmeleri düzgün yapsa
    konunun içine etmese daha güzel olacak

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    tekerin dert görmesin,dikkat ediyorumda uzun yol yapan her çin motorunun formuna illa birisi tezek atacak,lan ne alaka yılanın bilmem nesi,biride çıkıyo çin motoru muhabbetine giriyo,adam o çinliyle belkide senin cesaret edemeyecegin yola çıkmış ve çatır çatır yolunu yapıyo,keyif alarak takip ediyoruz,en kibar tabirle ( çekemeyen bi yerlerine anten taksın ) bu arada ücret kısımları beni cezbetti,4 tl ye yemek 2 tlye hayvanat bahçesi ,bedava feribot,süper hakkaten yaa,ben geçen darıca hayvanat bahçesine götüreyim dedim 4kişi 80 tl dediler,yuh dedim lan ,bide hayvanlar aç kalıyo bütçe yok diye aglıyolar,yap 5 tl herkes gelsin ..

haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    GEZİMİN BEŞİNCİ GÜNÜ
    3.7.2013
    ÇARŞAMBA

Bugün saat 5 gibi uyanıyorum. Hazırlıklarımı yapıp saat 5:30 gibi hazırlığımı tamamlamış ve yola çıkmaya hazırım.
    Bugün Malatya’nın ilçesi olan Darende’ye Ulaşmak niyetindeyim.
    Çıkmadan hemen önce Serince Öğretmen evi;

Malatya’ya doğru yol alırken Elazığ-Malatya arasında kavurmasıyla meşhur bir dinlenme tesisinde duruyorum.
    Güveçte kavurmam hazırlanıyor,Afiyetle yiyorum,efendim işte o anlar;

Ve Malatya’ya ulaşıyorum. Malatya’ya ulaştığım zaten şu kareden hemen kendini belli ediyor.

Malatya’da çarşı merkezi geziyorum. Kapalı İnönü Çarşısını ve çevresini geziyorum.
    Malatya’dan kareler;

Yeni Cami Şadırvanı;

Yeni Cami;

Malatya’dan ayrılıyorum,Darende’ye doğru yola çıkıyorum.
    Ancak Gördüğüm bu tabela beni yolumdan ediyor. Ve o yöne doğru gidiyorum.

Ancak biraz ilerledikten sonra birkaç fotoğraf çektikten sonra yolu daha fazla uzatmamak adına geri dönüyorum.
    Buradan Darende’ye giderken karşılaştığım yol manzaraları;

Ve Darende’ye ulaşıyorum. Darende’de bir cami;

Darende’ye ulaşınca bugün evlerinde kalacağım bir akrabam var onu beklerken ihtiyaç molası verip bir camiye giriyorum.
    Camide karşılaştığım Şadırvan;

Az sonra beni alacak olan Fatih abim geliyor.Evlerine gidiyoruz. Soyunup dökülüyoruz. Çok güzel demlenmiş çaylarımızı içiyoruz.
    Biraz dinlendikten sonra Darende’de gezilmesi görülmesi gereken yerleri gezmeye karar veriyoruz.
    Somuncu Baba türbesinin olduğu civarda bulunan Şelaleyi ve Tohma Kanyonunu geziyoruz.

Böylece Darende turunu tamamlamış oluyoruz.Fatih ağabeylere gidiyoruz,yemek hazır,yemeklerimizi yiyoruz.
    Günün başında 35204 olan km günün sonunda 35456 km idi. Böylece bu gün yapmış olduğum yol 252 km oluyor.

GEZİMİN ALTINCI GÜNÜ
    4.7.2013
    PERŞEMBE

Bugün saat altı gibi uyandım. Eşyalarımı hazırlayıp yola koyuluyorum.
    Gün güzel başladı yolda biraz ilerledikten sonra bir tepede biraz fotoğraf çekiyorum;

Ve tabelalarımız;

Sivasın Gürün ilçesini henüz geçmiştim ki benzin bitti ve yedeğe aldım.
    Gürüne geri dönmedim, yedek depoyla 60-70 km yol yapabileceğimi ve bu arada mutlaka bir petrol istasyonuyla karşılaşacağımı düşünüyordum.
    Ve olan oldu herhangi bir petrol istasyonuyla karşılaşmadan benzin tamamen bitti. Ve motor stop etti.
    İlk başta yapmam gerekeni şimdi yaptım ve cep telefonundaki navigasyon programından en yakın petrol istasyonuna baktım.
    Ve şükür ki 1 km ilerde bir petrol istasyonu var gözüküyordu da rahatladım.
    Motorumu orada bırakıp istasyona doğru yol aldım.
    Ve 1 km ilerde karşılaştığım petrol istasyonu;

Yapacak bir şey yok bundan sonraki en yakın petrol istasyonuna ulaşmam gerekiyor ancak oda yaklaşık 35 km ilerde.
    Otostop çekecektim yaklaşık 45 dk. el indirme-kaldırma sporu yaptıktan sonra bir insan evladı kenara çekip duruyor da durumumuzu anlatınca pınarbaşına kadar götürmeyi kabul ediyor sağolsun.
    2,5 litre benzini pet şişeye koyup tekrar dönmem gerek ancak arabalar yine durmuyor. Benzin dolu pet şişesini önüme koyup el kaldırıyorum belki halden anlarlar diye ama yok durmuyor kimse.
    30 dk. da böyle kaybettikten sonra pikabı olan bir amca duruyor.Yeğenim arkaya geç önde un var diyor.
    Tamam diyip arkaya geçiyorken fark ediyorum ki amcamız hayvancılıkla uğraşıyor olmalı ki arka tarafı hayvan pisliği ile dolu.
    Amcaya ben önde oturayım un çuvalının üzerine diyorum. Amca oğlum hiç unun üzerine oturulur mu? Diyor.hemen bir gazete parçası gözüme ilişiyor.Gazete sererim üzerine diyince tamam olur gel diyor. sağolsun beni bırakıyor yolunu biraz da uzatarak.
    Neyseki bu sorunuda halledip yola koyuluyorum;

Pınarbaşına vardığımda hemen depoyu fullüyorum. Kayseriye doğru yol alıyorum.
    Yola çıkarken niyetim Kayseride 2-3 saat zaman geçirmekti.
    Ancak 2-3 saatim benzin aramakla kaybolduğundan kayseri merkezden geçip çarşıyı şehrin merkezini görerek Nevşehir yoluna çıkıyorum.
    Buyrun benzin işini hallettikten sonra çekmiş olduğum bazı fotoğraflar;

Ve son fotoğraf;

Yine Sabah çıkarken niyetim Avanos ya da Göreme’de konaklamaktı. Dilek Camping diye bir yere girdim fiyat sormak için bana çadırın varsa 10 tl biz verirsek 20 tl dediler. Fiyat uygun gibiydi. Ama neye canım sıkıldı bilmem oralarda kalmak istedim kısaca bir turladıktan sonra aniden Adana’ya dönmeye karar verdim. O an farkında değildim ama yola çıkıp Niğde taraflarına gelip hava karardıktan sonra anladımki tüm gezinin en saçma-sapan ve yanlış kararını vermişim. Trafiğin o kadar yoğun olduğu bir yolda o karanlıkta yol almak benim için çok zor oldu. Pozantıda HGS’m olmadığı halde otobana girmek zorunda kalıyorum belki daha rahat olur diye. Eve yetiştiğimde saat 11:35 idi.
    Darende’den çıkarken 35456 olan gösterge eve vardığımda 36086’yı gösteriyordu. Böylece bu gün yapmış olduğum yol 630 km oluyor.

Ve geldik gezi sonu raporuna:
    1-Başlıkta belirttiğim 5 gün aslına 6 gün olacak yanlışlık olduğunu sonradan fark ettim ancak düzeltemedim.
    2-Tüm gezi boyunca motorum herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. 2 defa zinciri gerdim ve 1 defada yağını değiştirdim. Her ikisini de kendim yaptım. Tüm gezi boyunca hiçbir tamirciye veya servise uğramadım.
    3-Tüm gezi boyunca yaptığım harcamaların toplamı 374.06 tl. Bunların 223,46 sı yakıt harcaması oldu.Toplamda 46,6 litre benzin harcamışım.
    4-Rotamı tamamladığımda yapmış olduğum yol miktarı 1810 km olarak gerçekleşti.
    5-En az yol yaptığım gün 103 km ile 2.gün Urfa Siverek arası oldu.
    6- En uzun yol yaptığım gün 630 km ile son gün oldu.
    tezer bunu beğendi.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    helal olsun,nasıl iştahlanıyor insan okudukçabenzin olayına üzüldüm,bilmedigi bir yerde o hale kalmayı ALLAH hiçbir motorcuya yaşatmasın (japoncular dahil) gerçi biri çıkar birazdan,kardeşim biz demedikmi bunların benzini bitiyo almayın diye

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    halil güzel gezi olmuş biraz maceralı ama olur o kadar yanlız zinciri değiştirmeden yola çıkmak büyük sıkıntı uzun yolda hız yapıyorsun yıpranmış zincir koparsa tekere dolanır düşürür insanı.ortalama 2.5 lt yakmışın ekonomik bir gezi olmuş.Aslında sabırlı olup böyle ufak hacimli motorla yolculuk yapmak ekonomik ve yolculugun bütün zevkini alamış oluyorsun.tebrik ederim kısmet olusa oraları görmek isterim bende.resimler ve anlatım için teşekkürler.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Tekrar tebrikler güzel bir gezi sonunda yaşanan benzin aksiliğine rağmen ama işin macera boyutunu düşünürsek o bile keyif veriyor insana değilmi seninde belirttiğin gibi son kararın yanlış olmuş hem 1 günde 630 km yol yapmak çok yorucu hemde Kayseri Nevşehir bölgesinide gezerek 5 gün değilde 1 hafta ya yayabilirdin bu geziyi ve daha süper olurdu ama genede yaptığın herkesin cesaret edebilceği türden yani sıradan bir gezi değil tekrar tebrik ediyorum tekerine taş değmesin diyorum

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar tebrikler güzel bir gezi sonunda yaşanan benzin aksiliğine rağmen ama işin macera boyutunu düşünürsek o bile keyif veriyor insana değilmi seninde belirttiğin gibi son kararın yanlış olmuş hem 1 günde 630 km yol yapmak çok yorucu hemde Kayseri Nevşehir bölgesinide gezerek 5 gün değilde 1 hafta ya yayabilirdin bu geziyi ve daha süper olurdu ama genede yaptığın herkesin cesaret edebilceği türden yani sıradan bir gezi değil tekrar tebrik ediyorum tekerine taş değmesin diyorum
    teşekkürler....evet aslında o benzin olayı da güzel bir anı oldu.bu işin hakkı ya da aslında evden çıkarken bir gün nevşehir tarafında göreme de falan konaklayacak ondan sonra yahyalı tarafından kapuzbaşı şellalelerinin oraya gelecek 2 gün dinlenip öyle eve dönecektim ama böyle oldu

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    100 lük yerine 125'lik tercih etme sebebim uzun yol korkum yüzünden fakat gördüğüme göre herhangi bi sakncası yok. Artçılı olarak aynı performansı alamam diye düşündüğümden genede 125 lik bi motor daha cazip geliyor bana.. Çok çok güzel bir gezi olmuş..

serkanbitez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TENERE 660Z adayı kymco LIKE 125
    tebrikler çok güzel bir gezi oldu.güzel anlatım güzel resimler,az yakıt az maaliyet çok keyif
    kesene bereket arkadaşım.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun,nasıl iştahlanıyor insan okudukçabenzin olayına üzüldüm,bilmedigi bir yerde o hale kalmayı ALLAH hiçbir motorcuya yaşatmasın (japoncular dahil) gerçi biri çıkar birazdan,kardeşim biz demedikmi bunların benzini bitiyo almayın diye
    benzin bitmese iyi olurdu ama o kadar da önemli değil... yola çıkarken bu kadarını göze almıştım..yanıma iç lastikler,gaz,fren,ve debriyaj teli,ve buji almıştım ama çok şükür hiç birine ihtiyacım olmadı,ama Allahtan lastik patlamadı sonradan farkettim iç lastikleri almıştım yanıma pompayı unutmuştum okadar düzenli gitmeye çalışsamda ilk defa olmasından kaynaklı acemilikten dolayı unutuyor insan....doğrudur şimdi biri çıkar deseki kardeşim niye çinli alıyorsunuz bunların benzini bitiyor dese şaşırmam..derler..

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halil güzel gezi olmuş biraz maceralı ama olur o kadar yanlız zinciri değiştirmeden yola çıkmak büyük sıkıntı uzun yolda hız yapıyorsun yıpranmış zincir koparsa tekere dolanır düşürür insanı.ortalama 2.5 lt yakmışın ekonomik bir gezi olmuş.Aslında sabırlı olup böyle ufak hacimli motorla yolculuk yapmak ekonomik ve yolculugun bütün zevkini alamış oluyorsun.tebrik ederim kısmet olusa oraları görmek isterim bende.resimler ve anlatım için teşekkürler.
    doğrudur zinciri değiştirmeden çıkmam hataydı ama herhangi bir aksilik yaşanmamış olması tek tesellim...

Alıntı serkanbitez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrikler çok güzel bir gezi oldu.güzel anlatım güzel resimler,az yakıt az maaliyet çok keyif
    kesene bereket arkadaşım.
    gezi çok güzel oldu,maliyet az olunca oda güzel tabi.ama şöyle bir şey var ben motorumda şehir içi şehir dışı yakıt farkını pek göremedim,şöyle bir şey var mesela şehir içinde 80 ile gitmek için 4.viteste gazın 3/4'ünü çevirmem yeterken şehir dışındaki o yollarda çok fazla rüzgar var ve motor küçük olduğu için etkileniyor ve gazın tamamını çevirmek zorunda kalıyordum.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    tebrikler...gezini baştan beri takip ediyordum...çok güzel gezi oldu...eline sağlık

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Baştan beri keyif alarak takip ettiğim bi geziydi. Emeğinize,tekerinize sağlık

ramazan_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zx6r cbr 600rr gpz 500 gsxr1000
    Güzel Bir Gezi oLmuş

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    bu motosikletle sınırları zorlamışsın ve gerçekten çok güzel bir gezi yapmışsın herkes cesaret edemez
    keşke urfaya geldiğindeveya gelmeden önce haberimiz olsaydı seni karşılardım ,urfayı gezmende eşlik ederdim
    yaşadığın talihsizlik yüzünden de çok üzüldüm ama olacak ,olacak ki tecrübe olsun birdaha böyle uzun yolculuğa çıkarsan her fırsatta doldur deponu ,bitmesini bekleme
    tekerine ,emeğine sağlık ;tekrarını bekliyoruz gezilerinin

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek kelime ile TEBRIKLER ,motorculuk bir yurek ,ruh isi motor hacmiye markasiyla olmuyor ,yurekten gelecek ....

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Tekerin düz bassın kardeş. Güzel bir gezi olmuş. Allah'a emanet olasın.

lazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba 165-25
    Güzel bir gezi yapmışsınız tebrik ederim bizleride cesaretlendiriyorsunuz.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosikletle sınırları zorlamışsın ve gerçekten çok güzel bir gezi yapmışsın herkes cesaret edemez
    keşke urfaya geldiğindeveya gelmeden önce haberimiz olsaydı seni karşılardım ,urfayı gezmende eşlik ederdim
    yaşadığın talihsizlik yüzünden de çok üzüldüm ama olacak ,olacak ki tecrübe olsun birdaha böyle uzun yolculuğa çıkarsan her fırsatta doldur deponu ,bitmesini bekleme
    tekerine ,emeğine sağlık ;tekrarını bekliyoruz gezilerinin
    sınırları zorladım mı bilmem inan çok rahat yaptım ben bu seyahati bana sorarsanız bunun en büyük nedeni koltuğu bağladığım süngerden minder ve arkaya bağladığım çanta,bazen yaslanıyprdum çünkü ona. benim öngörüm şu koltuklar biraz daha faklı rahat yapılsa çok iyi olacak evet motor titremeye devam edecek belki ama g.t hissetmeyecek..
    kısmet olursa bir dahaki sefer batıya doğru yine aynı şekilde bir rota yapmak istiyorum kısmet..

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka mı bu?
    Bir önceki sayfada arkadaşın biri yazmışya; Eşşek Hoş laftan ne anlar diye... (Gerçi o arkadaşta hoşaf demişde neyse...)

Hellas'ın dediği benzine yazık kelimesine bu cevabı uygun görüyorum. İşim üsait olsa motor önemli değil , gezersin , dolanırsın. Hellas ; sende gez sende çek paylaş.

Bu arda. Güzel gezi olmuş. Kazasız Belasız...
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)