Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çiçeği Burnunda CBF İle Karagöl Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşlar bugün sabah 9 gibi yola çıktım ve kısa kısa notlarla anlatmak istiyorum. En sonunda fotoları vereyim. Umarım beğenirsiniz. Malesef profesyonel makinayı şarj etmeyi unuttuğum için yanıma alamadım. Bu fotolarla idare edeceksiniz

Ankara yenimahalledeki evime yaklaşık olarak 75km civarı bir uzaklıkta. Daha önce de forumdan çok giden arkadaş olmuş gezi bölümünü incelediğimde farkettim..

Çubuktan sonra 28 km köy yollarından giderek ulaştım oldukça keyifli ve manzaralı sakin bir yol ancak yol bazı bölümlerde bozuk, gerçi çubuğun içi de aynı, hayattan soğuttu beni çamur mıcır toprak karışımı çubuk sokakları.

Totalde 144km yaptım, 16-17 lira civarı birşey yaktım tam emin değilim.

Çok keyif aldım, CBF'nın şehirdışı ve turlama performansı beni oldukça mutlu etti. Zaten rodajda olsuğu için sakin gidiyorum, ama rampalardaki torku beni idare eder cinsten. Keyiflendim yani

Havaalanı yolunda bir kere deneme yaptım, tek kişi 190 boy, 100km ebatlarımla, karşıdan gelen rüzgar varken ve tam düz yolda maksimum hız 110-113 civarı oynadı. Hiç rüzgar olmasa ve mesafe uzunsa 120kmh ye çıkar ama bu hızlara gerek yok. 90kmh bu alette çok konforlu, titreşim hiç yok, rüzgar 100e kadar rahatsız etmiyor. E bir commuter sonuçta, daha ne olsun? Kebap

Karagöl inanılmaz güzel bir yer. İçki içen de vardı, mangal yakan da, ama kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Zaten toplasan 10 aile anca vardı. Göl bir krater gölüymüş ciddi derin kenarlarından bile belli oluyor. Balık tutmak için de ideal bir yere benziyor.

Küçük bir market benzeri bir işletme var, bir de gördüğüm kadarıyla bir dağ moteli.

Kamp yapıp çadır kurma imkanı var. Vadi gibi bir yerde çukurda, etrafında korku filminden fırlamış gibi dik ve sık ağaçlarla kaplı ormanlar var.

Genel olarak çok beğendim. Yaklaşık 3 saat durdum, kendi kendime piknik yaptım, fotoğraf çektim, oksijen alıp ruhumu dinlendirdim. Motosiklet gerçekten özgürlük. Bunu seviyorum !...

Garip, sheqlche, forzaBJK ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Aptallık En Büyük Günahtır !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Süper gezi olmuş. Bir sonraki Ankara ziyaretimde kesinlikle uğramayı düşünüyorum. Keşke profesyonel makinen de yanında olsaymış ;)

Motosikleti
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper gezi olmuş. Bir sonraki Ankara ziyaretimde kesinlikle uğramayı düşünüyorum. Keşke profesyonel makinen de yanında olsaymış ;)
    Keşke ama napalım ben kesin bi daha giderim zaten Artık o zaman çekeriz özellikle gün batımında burası çok güzel olur diye düşünmedim değil.Kışın hele tadından yenmez :D

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    economy class

Motosikleti
    Biz pis fakirler ancak CBF 150'ye binebiliyoruz çöpten topladığımuz depozitolu efes şişelerini tekele satarak motorumuza benzin alıyoruz ve hatta yanımızdan hızla geçen yüksek cclerin ardından küfür savuruyoruz :D

Ekonomi candır
    KeaSH-07 ve htmetin bunu beğendiler.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150

Yaşasın tek silindirin sorunsuzluğu, yaşasın 150 cc'nin ekonomisi yaşasın Eti Pizza
    mete_han bunu beğendi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Maaşallah güzel bi gezi olmuş,ben bu günlerde pek gezemiyorum, darısı başıma diyeyim.Yalnız şu yanlış tespitini düzeltmnek isterim. Cbf 150 karşıdan esen şiddetli rüzgara maruz kaldığında 80-90 km/h seviyelerini kesinlikle geçmez, sen sanırım 110 km/h ın sana hissettirdiği aldığın rüzgarı, karşıdan esen rüzgar olarak algılamışsın. Km daha 250 de.Henüz cbf 150 yi tanımadığını düşünüyorum. Heleki böyle bi rüzgarlı havada, rüzgara karşıda gidiyorsan, ayrıca arkandada 80-90 kg yolcu varsa, sende bi 80-90 kg varsan 80 km/h ı hayatta geçmez. ilgine Cbf 150 ile yolcusuz gezmek 10 numaradır, ama arkaya yolcu alındığında motor siner, beklentine göre tadı kaçabilir. Buna rağmen cbf gariban dostudur. Sevenini üzmez, nankörlük etmez. Yani yeri gelir yavaş gider, istediğin sürate çıkamayabilir,şartların olumsuzluğuna göre ivmelenmesi canını sıkabilir ama, cbf 150 yavaş gitsede, sürücü sıkılmadığı sürece hep gider
    mbuyuk, ercan41 ve gitaryolcusu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah güzel bi gezi olmuş,ben bu günlerde pek gezemiyorum, darısı başıma diyeyim.Yalnız şu yanlış tespitini düzeltmnek isterim. Cbf 150 karşıdan esen şiddetli rüzgara maruz kaldığında 80-90 km/h seviyelerini kesinlikle geçmez, sen sanırım 110 km/h ın sana hissettirdiği aldığın rüzgarı, karşıdan esen rüzgar olarak algılamışsın. Km daha 250 de.Henüz cbf 150 yi tanımadığını düşünüyorum. Heleki böyle bi rüzgarlı havada, rüzgara karşıda gidiyorsan, ayrıca arkandada 80-90 kg yolcu varsa, sende bi 80-90 kg varsan 80 km/h ı hayatta geçmez. ilgine Cbf 150 ile yolcusuz gezmek 10 numaradır, ama arkaya yolcu alındığında motor siner, beklentine göre tadı kaçabilir. Buna rağmen cbf gariban dostudur. Sevenini üzmez, nankörlük etmez. Yani yeri gelir yavaş gider, istediğin sürate çıkamayabilir,şartların olumsuzluğuna göre ivmelenmesi canını sıkabilir ama, cbf 150 yavaş gitsede, sürücü sıkılmadığı sürece hep gider
    Rüzgarın yönünü bayrak direklerindeki bayraklardan ve ağaçlardan tayin ettim, rüzgar tespitim doğru. Arkamda yolcu da yoktu yalnız ben şimdi farkettim 100-103 yazacağıma 110-113 yazmışım :D

Hafif eğim olduğunda 110-112 civarınlarına yaklaştı zaten zorlamamak adına gazı kestim. Yani motosiklet açılsa rodaj bitse şartlar olgunlaşsa bile tek kişi ile düz yolda yapacağı hız max. 110 gibi görünüyor. O da rüzgar yoksa.

80i geçmese bile ben CBF ile mutluyum çünkü amacım zaten etrafı izleyerek tabiri caizse geze geze gitmek. Bu hızlar her zaman makuldur

Ahalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1100 GS
    Çok güzel bir gezi olmuş! Resimlere bir kaç kez baktım. Çok dinlendirici bir yermiş Karagöl. Kraker resmi senin mütevazılığını anlatıyor! Motorun da güzelmiş. Umarım birlikte çok eğlenirsiniz!
    This is my simple religion. There is no need for temples; no need for complicated philosophy. Our own brain, our own heart is our temple; the philosophy is kindness.- Tenzin Gyatso, 14th Dalai Lama

MuZiP_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CB125e
    Dostum gezine katılamadığım için,üzgünüm diyemiycem, nasılsa beraber gene gideceğiz niye uzuleyim . Ama benim imza ma uyan yasantını beğeniyorumtam kafa dengi bir arkadaşsın.(daha resmen tanışamamış olsakda )
    Zenginlik nekadar cok seyin olduguyla değil, nekadar az seye ihtiyaç duydugunla ölçülür.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bayılıyorum şu ıssız insanoğlunun olmadığı dağ taş ova bayır fotolarına...

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Guzel gezi olmus. Tebrikler :-)

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Çok güzel yerlere gitmişsiniz. Maddi durumu çok iyi bir arkadaşım var ama 3. cbf ini kullanıyor. Ara sıra takılsamda ben kaliteye ve ekonomiye bakarım
    ötesi yalan der. Haksızda değil. Motorunuz hayırlı olsun

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Karagöl sonbaharda da müthiştir. Sarının, turuncunun, kahverenginin bütün renklerini görebilirsiniz. Dağ moteli dediğiniz bina vali konağı diye geçiyor olması lazım. Ama kullanılmamasından ve bakımsızlıktan harabe duruma gelmiş durumdaydı geçen sene.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    başarılı fotolar ve güzel bir gezi

Motosikleti
    Arkadaşlar bu cumartesi de tuz gölüne gitmeyi planlıyorum Bu arada hayattan keyif almanın maddiyatla alakası yok, küçük şeylerle mutlu olabilmek bize özgü. benim için şehirden uzaklaşmak, fotoğraf çekmek, motosiklet kullanmak yeterli sebepler Krakerin yanında cola da vardı ama hakkımı yemeyin :D

CBF şehir içi ve şehir dışındaki küçük turlar için bence ideal motor. Üstelik bonus olarak radar korkun da pek olmuyor

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Abicim süper gezi olmuş tebrik ederim

Çubukta 3 sene kaldım iyi bilirim oraları

Tuz gölü de memleketimdir bu arada şereflikoçhisar

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    motorda çil çil miş hani, gezi güzel ,çok güzel, göl manzarası bir harika ,bende senin yerinde olsam kesinlikle aynı yerden resim çeker, ve aynı yerleri gezerdim cbf150 ye gelince, her daim sağlam ve gezilecek motor , az yakar çok kaçar, benimde var ,siyah 2008 model,daha yeni geldim geziden 1500km , insanı üzmüyor ve rahatlıkla uzun yol yapılıyor, -HAYAT GEZİNCE GÜZEL- paylaşım için teşekkürler

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Güzel kareler...

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Bu c.tesi bende geleyim. Beraber gidelim. Bende hic gitmedim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler