Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Küçük Motorla Küçük Bir Beypazarı Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşlar dün motorumu daha büyük cc bir motosiklet almak için sattım, ama satmadan önce kız arkadaşımla Beypazarına günübirlik bir gezi yaptık. Rodajda olmasına ve fazla sıkıştırmamamıza rağmen çok keyifliydi. Önemli olan bir yerlere iki teker üstünde gitmek istemek. İnşallah bir -iki hafta içinde yeni motosikletimi alınca daha uzun soluklu gezileri de paylaşırım. Gidiş geliş yaklaşık 210 km tutan bir geziydi. 20 TL Benzin harcadık iki kişi. Şimdi biraz fotoğraf paylaşıyorum Kusurumuz varsa affola şimdiden

Sabah saatlerinde yola çıktım. Manzaraya karşı miniminnacık motosikletimizi çekelim dedik. Boy takıntım yok 190 boyum 98 kiloyum ve gayet mutlu gezdik kendisiyle

Uzun yollar ve uçsuz bucaksız iç anadolu ovaları. Ankara'yı seviyorum Antalya'lı olmama rağmen

Beypazarında çok güzel otantik eşyalar satan dükkanlar var. Beypazarı evleri mimarisi ile görülmeye değer. Dar sokaklar ve her an karşınıza çıkabilecek ve fotoğrafını çekebileceğiniz detaylar gezintiyi daha da heyecanlı kılıyor. Mutlaka havuç suyu içmenizi öneririm. Ayrıca tarhanası da çok nefis. Küçük güvenli şirin ve keyifli bir yer. Bol bol hediyelik eşya alabilirsiniz ona buna hediye götürme merakınız varsa.

Özellikle bu motor şeklindeki zımbırtı çok ilgimi çekiyor ama fiyatını sorup almıyorum Ben bunu kendim yaparım modundayım :D

Bu kareyi sadece profesyonel fotoğrafçıların sergilerinde görürüm sanırdım. Halen bu zanaatla uğraşan bir amcamı görmek ve beni kırmadan fotoğraf teklifimi kabul etmesi beni mutlu etti

Diyorum ya çok güzel konaklar ve evler mevcut. Konaklamak isteyenlere bu konakların bir çoğu bu hizmeti veriyor Eminim çok keyifli olacaktır..

Makro çekebileceğim bir şey gördüm mü dayanamam

Hıdırlık tepesinden eski ve yeni beypazarına bakış. Ne yazık ki yeni mahallelerde o doku korunamamış ve beypazarının yeni mahalleleri bir beton yığını haline gelmiş. Çok yazık...

Bu da güneşten gözü açılmayan Umut yani ben :D

Evet iri yarı olduğumun ve motosikletin yanında devasa kaldığımın farkındayım. Ama 0 olsun japon olsun olunca durum bunu gerektirdi İnşallah bir iki hafta içinde kalıbıma uygun bir motosiklete kabvuşacağım ama gene de kara kızıma teşekkürler bizi sorunsuz gezdirdiği ve sağ salim eve getirdiği için. Üstelik 210km'de 20 tl yakması da cabası :D

FatihC, babaduru, zenon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Aptallık En Büyük Günahtır !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hayırlı olsun şimdiden alacağınız motosiklet güzel bi veda gezisi olmuş tebrikler

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Güzel gezi olmuş. Yeni motor alırsam ben de düşünüyorum Beypazarı Kızılcahamam falan

Motosikleti
    Teşekkürler arkadaşlar. Bence de çok keyifli beypazarı yolunda ayaş var orası da çok güzel gölet mevkii özellikle sucuk ekmek yapmak için birebir. Yani beypazarı ile ayaş birleştirilirse çok daha keyifli olabilir

MOTO71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Abi bu motorun nasil almayi dusunuyorum da titresim felan varmi

MuZiP_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CB125e
    Merhaba Umut guzel gezi olmus.Bende ufak motor kompleksi olmayan birilerini arıyordum bak sen cıktın karsıma. Diyorum ki bir ara 125 - 250 cc arası 3 veya 4 motor bilemedin 5 olsun hadi , toplanıp bi çamlı dere kampı yapsak ne dersin?Ben de de cb125e var yeni aldım fakat hanımla bir basımıza pek gitmeye cesaret edemiyoruz.Buyuk motorlarada ayak uyduramayız diye diğer ekiplere de katılamıyoruz.125-250 cc Çiftler kampı yapalımmı?

Motosikleti
    Alıntı MuZiP_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Umut guzel gezi olmus.Bende ufak motor kompleksi olmayan birilerini arıyordum bak sen cıktın karsıma. Diyorum ki bir ara 125 - 250 cc arası 3 veya 4 motor bilemedin 5 olsun hadi , toplanıp bi çamlı dere kampı yapsak ne dersin?Ben de de cb125e var yeni aldım fakat hanımla bir basımıza pek gitmeye cesaret edemiyoruz.Buyuk motorlarada ayak uyduramayız diye diğer ekiplere de katılamıyoruz.125-250 cc Çiftler kampı yapalımmı?
    dostum ben motoru sattım ama bugün yarın yeni bi motosiklet alacağım. işin aslı ben de bu şekilde bir kamp vs düşünüyordum önce motosikleti alayım hem tanışırız hem de bol bol gazlarız :D benim için motosiklet bir ulaşım ve seyahat aracı hız tutkum pek yok tork tutkum var :D bugün honda bayiindeydim cbe125e yi de beğenmedim değil hani. bazen şeytan paran cebinde kalsın küçük bir şey al deyip duruyor :D

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

Alıntı MOTO71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu motorun nasil almayi dusunuyorum da titresim felan varmi
    Almayı düşünürsen bu kasasını gözün kapalı alabilirsin. Eski kasalarını kullanmadım yorum yapamıyorum ama bu kasada titreşim 0 konfor gayet yerinde. Performans da az buz değil 100km hızı çok rahat görür ama bence bu tip motorlar için 80 km en sağlıklısı.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hmm 125-250 cc çiftler kampı güzel bi fikir aynı dertten bende muzdaripim burda sanki kızılay dağıtmış gibi herkesde F650- GSvar burda
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Küçük cc'nin de tadı başka aga :D 8 kuruş / km nedir ya :D

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    bu motorun kendisi küçük ama yüreği çok büyük,fotolar 10 numara,iyide gezmişsiniz,emeğinize ve yüreğinize sağlık,alacağın motor şimdiden hayırlı olsun.saygılar
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Ankaralı olmama rağmen Ankaranın çoğu gezilecek yerlerini bilmiyorum.büyük motur alırsan peşinden gelirim abi

Motosikleti
    honda CB125e
    Umut acelemiz yok,bende saglam ve guvenilir bir ekip ile cok guzel gezilere imza atacağımıza inanıyorum.Ben balık tutmayı, kamp yapmayı ,gunu birlik veya bir iki gecelik konaklamalı gezilere gitmeyi cok istiyorum.Tarihi alanları ziyaret etmeyi ve yöresel tadları denemeyi cok severim.Evli olmam nedeniyle,gezilere mumkun mertebe eşimle katılıcam,bu durumda malumunuz, guvenilir ,saygılı yol arkadaşları en az motosikletin frenleri kadar önem arz ediyor. Malum yurdumuz da seyahatleri cefa ya çevirecek bol miktarda insan var.Neyse aksam konusuruz kendinize iyi bakın...

Motosikleti
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankaralı olmama rağmen Ankaranın çoğu gezilecek yerlerini bilmiyorum.büyük motur alırsan peşinden gelirim abi
    Olur neden olmasın bak şu an benden bir adım öndesin ben halen motosiklet alamadım model bakmaktan web sitesi sahibinden ilanı gezmekten başım döndü Aslında senle tanışmak ve tvs ye bir yakından bakmak isterim İnazuma'nın yarı fiyatında olması ben, cezbetmiyor değil

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur neden olmasın bak şu an benden bir adım öndesin ben halen motosiklet alamadım model bakmaktan web sitesi sahibinden ilanı gezmekten başım döndü Aslında senle tanışmak ve tvs ye bir yakından bakmak isterim İnazuma'nın yarı fiyatında olması ben, cezbetmiyor değil
    yakından incelersen inazumadan vazgeçersin baştan söyleyeyim...

Motosikleti
    Umut acelemiz yok,bende saglam ve guvenilir bir ekip ile cok guzel gezilere imza atacağımıza inanıyorum.Ben balık tutmayı, kamp yapmayı ,gunu birlik veya bir iki gecelik konaklamalı gezilere gitmeyi cok istiyorum.Tarihi alanları ziyaret etmeyi ve yöresel tadları denemeyi cok severim.Evli olmam nedeniyle,gezilere mumkun mertebe eşimle katılıcam,bu durumda malumunuz, guvenilir ,saygılı yol arkadaşları en az motosikletin frenleri kadar önem arz ediyor. Malum yurdumuz da seyahatleri cefa ya çevirecek bol miktarda insan var.Neyse aksam konusuruz kendinize iyi bakın...
    Aynen grup halinde bir iş yapılırken katılan herkesin aynı bilinçte olması çok önemli. O zaman her gezinin programın keyfi başka oluyor. İnşallah kendimize münhasır minik bir grup kurabiliriz :D

Motosikleti
    honda CB125e
    Umut inazuma guzel motosiklet hatta bir ay önce bende dusundum onu almayı,sonra sitelerde daha cok dusuk kilometrelerde satanları görünce içime bi kurt dustu vaz geçtim.Baktım o paraya CBF500 alırım hem saglam kendini kanıtlamış motor hemde kalıplı bir motor.CBF500 u listeye al derim.CB125e ye gelince şiddetle tavsiye ediyorum.Forumlarda bir cok yanlıs degerlendirme var sakın kulak asma onlara,hem ekonomik hem kıvrak hemde cok ama cok dengeli bir motor.Bende senin gibi hız meraklısı degilim, bana saglam olsun,butceme uysun,dengeli olsun yeter.Ben beklentimi dusuk tutdugumdan mıdır bilemiyorum ama verdiğim her kurusa değdi diyebilirim.Fakat bende ileride CBF500 alıcam alma sebebimde, buyuk motorlu guruplarla daha uzun mesafelerde guvenli ulasım saglamak.Daha fazla yer keşfetmek.
    Ama şehir içi konfor rahatlık haftasonu gezileri için bence CB125e yeterli.Ve 2012 modelini peşin ödeyerek ,plaka, ruhsat,vergiler ve ön koruma demiri dahil, 4,100 e alabilirsin.Bu sitedeydi sanırım Cb125e ile YBR125 kıyaslaması var orda dogru bir şekilde motorun artıları ve eksileri anlatılıyor,ordan da bakarak degerlendirmeni yapabilirsin.Bir ara görüşürüz motra yakından bakar kullanır degerlendirmeni birde canlı olarak yaparsın.Hadi kalın saglıcakla..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Dostum ismini bilmediğim için isminle hitab edemiyorum kusura bakma.Eger kucuk bir ankara gurubu yaparsak sizlerinde katıla bilecegi rotalar cizerek ortak bulusma noktalarında bir araya gelebiliriz.Sizlerle tanısmaktan cok memnuniyet duyacagımızdan emin olabilirsin,görüşmek umidiyle....dostumm.
    Zenginlik nekadar cok seyin olduguyla değil, nekadar az seye ihtiyaç duydugunla ölçülür.

Motosikleti
    125cc'ye takılıyorum biraz çünkü kendi kullanım alışkanlıklarım ve iş için sık sık istanbul yolu / konya yoluna çıkmak zorunda oluşum göz önünde bulundurulursa, 125cc bazen kıvraklık ve sıkıştıranlardan kaçmak için yetersiz kalabiliyro. 2500cc ninja ile bu konuda çok rahat etmiştim. Ama işte dediğim gibi paramın neredeyse 3te birini harcayarak beklentilerimi %70 karşılayacak bir motosiklete sahip olma imkanı da beni cezbetmiyor değil. Ama haziran bitmeden kararımı verip satın alacağım.

Düşük kmde satmaya çalışanlar var evet büyük ihtimal 250ccde bir ninja performansı beklediler ama ninja 250 cc nin hırçın çocuğu. Naked olayında maksimum hız değil ivme benim için önemli. Çift silindir enjeksiyon kalıplı oluşu çift ekzos ve şık gösterge paneli ve de konforlu selesi benim için yeterli kıstaslar. Ha biraz daha çıkabilsem duke 200 veya ninja 250r almam mı? Delilik yapıp alırım :D

Motosikleti
    honda CB125e
    Gunaydın umut , Haziranda motor sahibi olur isen Temmuz başlarında bi çamlı dere yapabiliriz.Tabi sana ve diğer arkadaşlara da uyrasa
    Bir de bu hafta içerisinde bir gun ve bir yer belirleyelim bulusalım.Artık ismen değil resmen tanısalım. Hadi kalın sağlıcakla.Bu arada bu tanısma diğer 125-250 cc motosiklet sahibi , gunu birlik Ankara ve çevre vilayetlere gezi dusunen tum arkadaşlarımıza da acık olacaktır.Tum forumdaş larımıza duyrulurr...
    Zenginlik nekadar cok seyin olduguyla değil, nekadar az seye ihtiyaç duydugunla ölçülür.

Motosikleti
    Olur olur tanışalım. Malum bu ara vasıta yok altımda Toplu taşıma ile gelinebilecek her yer bana uyar. Ankamall veya Antares olursa on numara olur ama :D

Motosikleti
    honda CB125e
    Tamamdır mesaj alındı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler