Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

hadim, taşkent, kuş yuvası ve alanya gezimiz,

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Öncelikle hepinize selamlarımı sunuyorum.
    Biz de Konya mt olarak bir gezi yapalım dedik. Ama katılım üç tane cbf ve birde salcano ile gerçekleşti, rotamız ben bozkırdan yola çıkacaktım, arkadaşlarda konyadan gelecekti , hadim de buluşup kuşu sonra Taşkent üzeri kuş yuvası denen mevkiden dönecektik ama kuş yuvasına varınca birde Alanya yapalım deyip Alanya Manavgat Seydişehir üzerinden arkadaşlar Konya ya bende bozkıra geri döndüm. Belki mt ailesi için küçük ama biz ler için büyük bir gezi idi. Sonucta Pazar günü vakit dar gidilecek yol uzun ama motosikletlerimiz küçük hacimli idi. Birde bunun üzerine akşam yolculuk yapmayı sevmeyen forum ve Konya mt nin aktif üyesi Mbüyük eklenince kuş yuvasından sonraki dönüş yolu tekrar aynı yoldan değil Alanya üzeri yapma fikri aralık vermeden geri dönmek üzerine hesaplanınca dönüş yolu durmaksızın oldu. Bu arada yine forum üyeleri fat280 alanyaya gelince bizi beklediği bildirmişti. Ama hemen geri dönmek için vakit kaybetmemiz gerekiyordu. Bu yüzden fat280 yanına ugrayamadığız için özür diliyorum kusurumuza bakmasın.
    Gezimizden birkaç foto eklemek istiyorum kusurlarımız varsa affola,,,

Sabah giderken yollar hep böyle idi. Bol vırajlı.

Yol üzeri bozkır baraj çalışmaları Konya ovasına gıdecek olan mavi tunel projesının devamı

[imghttps://lh4.googleusercontent.com/-QyEe_AK5PAo/Ub_0wz__ZaI/AAAAAAAACBQ/rtFeRyxL5PU/w800-h533-no/IMG_6846+%2528Kopyala%2529.JPG][/img]
    Dedemli belediyesi yol ayrımı

Korualan kasabası.

Hadim ilçesine girdik burada arkadaşlarla buluşacagım.

Hadimde Hz. Hadimi hazretleri bulunmakta ve adına yapılmış bir cami

10 dakika gibi bir beklemeden sonra Konya mt den gelen arkadaşlarda cbf leri ile geliyorlar

Arkadaşın bırınde kask fılan yok abi kullanmıyorum dıyor bıze göre sıkıntı yok.
    Arkadaş 500 km kask kullanmadan yaptı…kızmayın sonra bızede onada kımseye zorla bır şey yaptıramayız.

Akşam yolculugu sevmeyen arkadaşım forum uyesı mbuyuk.

Daha sonra taşkentte mola verıyoruz…

Çeşmenın hıkayesınını anlatan heykel…

Daha sonra taşkentı ızlemek ıcın kıble dagı dıye tabır edılen daga cıkıyoruz.

Yol bıttı parmaklıklar benım salconun yolunu kestı ama manzara harıka

Adı Taşkent ama harbidende Taşkent…

Benden hatıra fotosu

Torosların yuksek rakımında oksıjen manyagı olan salco saşırdı ben enduroyum çekılın yoldan dedı tabelada hatıra fotosu cektırdı.

Yavaş yavaş kuş yuvası geçidine doğru gitmek istiyoruz yükselti fazlalaşıyor yollar bozuluyor,,,
    İlk defa gideceğim kuş yuvasına üc beş yıldır her sene gidecem deyip karar verip tek başıma yola çıkamazdım kısmet bu seneymiş,

Yolda taşlar dagdan yuvarlandı bız gecmeden hemen once neysekı bızde bır zarar yok.

Bırımız yayan gectık once otekı arkadaşlara gel gel yaptık bu arkadaş hala taş düşermi diye baka baka zor gecti.

Yol üzerinde kuş yuvası gecıdınden once son bır köy var burada lokanta bakkal mevcut bızde bır atıştırma yapıp yola devam edıyoruz.
    Sırada beklenen yer kuş yuvası var buyurun resımler

Bulutlar daglardan gecıyordu

Bu arkadaş cross yapa yapa gidiyordu bizi gördü bir ara gaz daha vardi pati attırdı
    Virajı bir alışı var sanarsınız uçacak biz korkumuzdan zorlan gidiyoz araba gelince duruyoz yol veriyoz
    Arkadaş tapa gaz helal olsun demekle beraber inşallah uçmaz uçarsa kimsede bulamaz dedik bu arkadaşı yüzümüzde bir tebessüm güldük moralimiz yerine geldi,,
    Çünkü burada bir kaza yapan araç 7 kişinin ölümüne sebeb olmuş ve cenazeler bir haftada zor çıkartılmış diye anlatıldı yolda gelen bir dayıdan az sonra onunda fotoları var.

Dayımız Alanya dan bize geçit hakkında bilgiler verdi ölenleri kalanları motorları sordu 7 kişi vurmuş 28 sene ceva evinde kalmış benda muz tarlası para çok bu motorlardan alayım madem dedi, yedik içtik anlattı eğlendik ve yola devam etmeye karar verdik Konya ya aynı yoldan dönmektense Alanya üzeri dönmeye karar verdik,
    u
    calışmalar vardı heralde tunel yapılacak.

Ve alanyadayız. Yolda hıc durmadık alanyada durmadık yokla bir cbf li abi daha geldi muhabbet ettik,
    Burada kırmızı işikların süresi 2 dakika devamlı kırmızıya yakalandık her duruşta muhabbet devam etti öteki abiyle yolda kırmızı işikta fotolar bile çektik…x

Pılakam denız havasına dayanmadı cıvatalar dökulmeye başladı

Ve dönüş yolu

Ve ötekı vıdedada düştü salco döküldü yolda…

Konyanın havası adamı böyle üşütür işte alanyada yanıyıdık

Vede salco benı yolda komadı plaka harıc artık sona geldık

Ve ayrılış onlar konyaya ben bozkıra dödndum…

Kazasız belasız döndük sıkıntı motorların cc kücüktü rampalarda yetmez oldu,
    E haliylen bizde kıloluyuz,,,
    Toplamda 500 yaptık,
    Şu an bu yazıyı okuyorsanız demekki sonuna kadar bakmaşsınız ,,
    Zaman ayırıp incelediğiniz için tşk ederim,,,
    Resimler yüklenirken sorun olabilir, kusura bakmayın
    Sağlıcakla kalın tekeriniz düz bassın,,,,
    kdiner, EGE YELI, efsane88 ve 29 diğerleri bunu beğendiler..
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Güzel gezi olmuş,gezilen yerlerdeki manzaralar çok güzel...
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bykemik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş,gezilen yerlerdeki manzaralar çok güzel...
    tşk ler, izlediğiniz için,,,,

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Güzel gezi olmuş. Taşkent manzarası hoşuma gitti. inşallah bize de gitmek nasip olur.
    Paylaşım için teşekkürler.
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş. Taşkent manzarası hoşuma gitti. inşallah bize de gitmek nasip olur.
    Paylaşım için teşekkürler.
    tşkler tolğa bey sizinkinler kadar olmasada gezimiz asfalttan gittik,,,
    ama tam sizlik coğrafyalar arazilerde vardı,,,,

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    fotolara bayıldım...
    ramizan83 bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Çok güzel bir gezi olmuş manzaralar da harika elinize emeğinize sağlık
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotolara bayıldım...
    tşkler ramço....ıyı seyırler.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş manzaralar da harika elinize emeğinize sağlık
    tşk ler... sizlerle paylaşınca dahada guzel oldu...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Güzel gezi maşallah dağlara taşlara Manzaralar süpermiş
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi maşallah dağlara taşlara Manzaralar süpermiş
    TŞK ler efe abi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tek tek bütün fotoları detaylı inceledim manzaralar harika...özellikle kanyon fotoları...sağolasın...

çeşme arkasındaki heykeli altın diye kazma küreklerle parçalamasınlar...

o dayıda pek 7 kişi vurmuş tipi yoktu ya neyse ...
    designer79 ve ramizan83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek tek bütün fotoları detaylı inceledim manzaralar harika...özellikle kanyon fotoları...sağolasın...

çeşme arkasındaki heykeli altın diye kazma küreklerle parçalamasınlar...

o dayıda pek 7 kişi vurmuş tipi yoktu ya neyse ...
    eyvallah mete abi,,, tşk ler incelediğin için,,, bu kadar cbf nin arasında kaldım,
    benide yoldan çıkardılar ,,,,

dayı öyle dedi, videosunu çekelim dedim kızdı,,,
    beni internete filan atarsınız dedi,,,
    çeşme ardındaki heykel yaşanmış bir olayı canlandırıyor,,,
    HİKAYE BU mete abi.
    Dönem Sultan Alaeddin Keykubad’ın iktidarda olduğu dönemdir. Hikaye bu ya, Anadolu Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad (1192-1237) ile Alaiye (Alanya) Beyi arasında oluşan sınır anlaşmazlığını çözmek için elçiler şöyle bir anlaşmaya varır: Her iki kumandan da saraylarından, horoz ötümü vaktinde yola çıkacaklar ve karşılaştıkları yer sınır olacaktır. Gerek Selçuklu hükümdarı gerek Alanya Beyi birer elçilerini tam horoz ötümünde yola çıkılmasını kontrol etmek için karşılıklı olarak görevlendirirler. Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad’ın mihmandarı horozun erken ötmesini sağlamak için akşamdan horoza baharatlı ve acılı yiyecekler yedirir. Durum böyle olunca, horozu erkenden öten Alaeddin Keykubad alacakaranlıkta atlar atına düşer yola. Yağız at rüzgar misali bayırlar, tepeler aşar, yollar dürülür. Bir hayli yol alır. Sultan kan ter içinde kalır. Susuzluktan dudakları çatlamış, boğazı kurumuş haldedir. Bir yamaçta şırıl şırıl çağlayan bir pınar görür. Atını mahmuzlar varır pınar başına. Bir de ne görsün, bir dağ güzeli testisini doldurmakta…

Sultan, “Bir su ver bacım” der. Kadın kim olduğunu bilmediği, kan ter içindeki yolcuyu şöyle bir süzer ve kalaylı, pırıl pırıl tasını doldurur. Sonra pınarı gölgeleyen çam dallarından bir tutam yaprak koparır, su dolu tasa serper ve öylece Sultan’a uzatır. Sultan tası alır, ama içindeki yapraklara bir anlam veremez. Suyu döker, tası geri uzatır. Güzel kadın tası buz gibi suyla doldurur, çam yapraklarını üzerine yine serper ve verir. Sultan kadına, “Niçin bu çam yapraklarını suyun üzerine serpiyorsun” diye sorar. “Yiğidim; hava sıcak, siz de terlisiniz. Çam yaprağı suya koku verir, hem siz birdenbire değil de süze süze içeceğiniz için soğuk su size dokunmaz” der. Sultan suyu kana kana içer ve kadına, “Adını bağışla bacım” der. Kadın başını öne eğer, utangaç bir tavırla, “Adım başkasına bağışlandı, sen kusurumu bana bağışla” der. Sultan, “Burası neresidir?” diye sorar. Kadın, “Pirlerkondu derler buraya. Köyümüz, şu yamacın ötesindedir” diye cevaplar. Alaeddin Keykubad, “Ben Anadolu sultanıyım. Dile benden ne dilersin” der. Dağ güzeli Yağız atın üzerinde heybetle duran bahadırın sultan olduğunu anlayınca şaşırır. Yerinden fırlar, atının gümüş üzengilerini öper. “Sultanım sağlığını dilerim” der. Alaeddin Keykubad ısrar edince, dileğini söyler: “Biz İçel’in pamuğunu eğirir, iplik yapar, bez dokur, pazarda satar, geçimimizi sağlarız. Bezlerimize damga vururlar. Bir top bezden tam üç akçe vergi alırlar. Ferman buyurun da almasınlar.” Alaeddin Keykubad, “Dileğin olacak, benim de niyazım odur ki; çamlarınız kurumasın, güzeliniz farımasın (güzelliğinden bir şey kaybetmesin), suyunuz ılımasın, bezinizden öşür akçe alınmasın” der. Bu iyi dileklerin sahibinin bir aksakal ya da bir pir olduğu da söylenir.
    cesur509, mete_han ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    eyvallah ganga...mutlak bir motor değişim muhabbeti olmuştur...cbfler hakkında ne düşündün...biraz konforlu dimi...
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Len hayın panda zehirleme tertemiz güzelim anadolu insanını tabi bunları sana yaptıran arkandaki yağ karteli değilmi

Ramazan kanma sen bu hayın panda ve etrafındakilere Salco candır

Bu arada dayıda gelinlik kız varmıki Ramazan bizim yeğenlere alak
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    METE abi bana piskolojik baskı uyguladılar,,, sanada cbf alalım bak sende rahata er filan dediler,,,
    birde ben cbf kullanırken m büyük salco kullanamadı arkalarda kaldı bu bisiklet gibi filan dedi,,,
    bende onun etkisiylen cbf alacam dedim,,,,
    ama şunuda dediler ağa bu kaçlık 125 deyince iyi gidiyor valla virajlara da ne biçim giriyon filan dediler,,,
    iniş aşağı hız denemelerinde aynı hızlardaydılar fark yoktu,
    ama cbf görünüş olarak daha değişik daha kaslı ,,,,idi

ahmet abi dayıya sormadık ama beni kime sorsanız söyler dedi vahit dayı idi heralde adı,,,
    sallamıyorsa bende mal çok tarla çok, dedi ama oda honda alacam kanuni kesmiyor deyiverdi,,,
    onada piskolojik baskı uyguladılar,,,

Motosikleti
    Diren Ramazan baskılar bizi yıldıramaz

Motosikleti
    abi dur şimdi direnme zamanımı,,, adamlar kanımıza girdi,,,
    sabah akşam sahibinden cbf ilanları inceler oldum,,,
    direniş kelimeleri bu aralar tehlikeli gaz filan atarlar,,,,
    ;)

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    teşekkürler ramazan
    aslında kuşyuvası-alanya arasındaki 40 km o kadar keyifliydi ki inanın fotoğraf çekmek için bile durmaya kıyamadık o virajlarda, ben durolarla cbf nin ramazan da salconun hakkını verdi yani helal olsun
    gece yoculuğu taraftarı olmadığım için biraz acele ettirdim ekibe ama doğru bir karar vermişim hava kararınca diğer arkadaşlarda hak verdiler bana
    ve bir kere daha anladım ki bu cbf nin duro lastikleri uzun yolda ve ısındıktan sonra çok ta kötü değilmiş bir kez daha test edildi onaylandı
    ayrıca ramazanda yağ yakmayan bir cbf görmüş oldu canlı canlı taze taze
    herşeye rağmen kazasız belasız yaklaşık 13 saatte 540 km lik keyifli bir yolculuğumuz oldu, katılan, okuyan,rapor hazırlayan ve yorumlayan herkese teşekkürler.
    mutlu kalın.
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler ramazan
    aslında kuşyuvası-alanya arasındaki 40 km o kadar keyifliydi ki inanın fotoğraf çekmek için bile durmaya kıyamadık o virajlarda, ben durolarla cbf nin ramazan da salconun hakkını verdi yani helal olsun
    gece yoculuğu taraftarı olmadığım için biraz acele ettirdim ekibe ama doğru bir karar vermişim hava kararınca diğer arkadaşlarda hak verdiler bana
    ve bir kere daha anladım ki bu cbf nin duro lastikleri uzun yolda ve ısındıktan sonra çok ta kötü değilmiş bir kez daha test edildi onaylandı
    ayrıca ramazanda yağ yakmayan bir cbf görmüş oldu canlı canlı taze taze
    herşeye rağmen kazasız belasız yaklaşık 13 saatte 540 km lik keyifli bir yolculuğumuz oldu, katılan, okuyan,rapor hazırlayan ve yorumlayan herkese teşekkürler.
    mutlu kalın.
    eyvallah mbüyük ben tşk ederim geziye katıldığınız için,,,,

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Harika bir gezi olmuş,
    tüm kareleri imrenerek inceledim.
    Ayrıca heykelin öyküsü içinde teşekkürler.
    keyifli nice gezilere
    ramizan83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)