Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ADANA-9.Nisan Kuzey Karaisali Gezi Raporu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Herkese merhaba,

Uzun zamandan beri gerceklestirmeyi hayal ettigimiz Kuzey Karaisali gezisini, nihayet ve kazasiz belasiz gerceklestirdik.

Pazar sabahi gunesli bir hava ile gune merhaba dedik. Sabah saat 9:00 sularinda bulusup sabah kahvaltilarimizi yaparken ayni zamanda gezi kurallari ve guzergahi icin konusup bir takim kararlar aldik.

Yakit ikmalini takiben 17 motorluk bir konvoy halinde yola ciktik. İlk duragimiz Karaisali da mola verip guruba katilacak diger arkadaslari beklerken sıcak bahar havasinin tadini cikarttik (ilerleyen saatlerde bu bahar havasi tam bir yaz havasina donustu )

Burda 3 kisi aramizdan ayrildi fakat 2 yeni arkadasin katilimiyla yola 16 kisi devam ettik.
    Karaisali dan Kuzey Doguya dogru ilerleyip ormana dogru saptik. İlk molamizda Catalan Baraj golu ayaklarimizin altindaydi.

Burda biraz dinlendikten sonra ormanın icinde ilerleyip Eglence cayina paralel bir sekilde yol aldik. Bazi yerlerde durup geziye renk katmayida ihmal etmedik tabi.

Burda once yuruyerek dere yatagina inelim dedik, sonra motorlarda gelsin istedik.

inmesi ayri zevk, cikmasi ayri zevk ti.

Dere yataginda hatira fotografi cektirmeden olmazdi...

Yolumuza devam edip ilk mola yerimize ulastik. Hava cok ama cok sicakti. Cimlerin uzerinde agac golgelerinde eglence cayi kenarinda sohbet edip birseyler atistirdik.

Buradan yolumuza devam edip Kızıldag yaylasina dogru ilerledik. Yolda guzel manzaralarda mola verip dinlendik.

Kızıldag yaylasindan sonra bizi superrrr bir macera bekliyordu. Toroslarin kuzey yamaclarinda yaklasik 30km lik bir off-road parkuru.

Her turlu engelle dolu bu parkuru buyuk bir keyifle ve kazasiz atlatip hedefimiz pozantiya ulastik.

Yol uzerinde ilerlerken yolumuzu kesen bir dere kenarinda mola verip yine biraz sohbet ettik. Ve ben GS’imin dere performansini denemek istedim.

Taslrain uzerinde ilerleyip dere yatagina girdim ve ilerlemeye calistim. Aslinda basarili bir denemeydi fakat son anlarda onume cıkan kayalar isi bozdu,

ve sonra ilerleyemez hale geldim ve GS’im bir jet-ski gibi gokyuzune su attiriyordu.

tabi sonrasi malum,
    -abi sunun ucundan bir tutarmisiniz?!?

Seferberlik ilan edildi... (sol alt kosedeki arkadasin ne yapmaya calistigini bizde cozemedik!!!)

sonrasında islak bir bot ve islak bir cift corap ile yola devam etmek zorunda kalmistim.
    Toprak yolda ilerleyip aksam uzeri Pozantiya ulastik. Gunun son yemek molasini burada verip biraz karnimizi doyurup dinlendik ve Adana istikametine dogru yola koyulduk.

Saat 09:00’da 23m rakim da Adana’dan baslayan yolculugumuz 280km sonra saat 21:00’da sona erdi. Bu sure de yaklasik 1500m rakima ulastik.

Yorucu fakat cok guzel bir geziydi.
    Katilan herkese tesekkur ederim
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    ordaki mondial rs 151 de bu geziyi sizinle berabermi başlayıp bitirdi merak ettim

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Arkadaşlar harbiden güzl gei olmuş ben gelemedim benmi motoru bahri abim aldı bahri abi benim DR800 ü kötü yola vurma dedim yine girmişsin çamurlara yaf aha küstüm siye motırı yıkamazsan walla binmem
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı
    ordaki mondial rs 151 de bu geziyi sizinle berabermi başlayıp bitirdi merak ettim
    evet bu arkadas, honda dylan'i olan bir arkadas ve birtanede CBR125rr bu geziyi basindan sonuna kadar problemsiz tamamladi.

tintinopsella2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f650 gs
    tabi abi önemli olan enduro ruhu makinenin ne olduğu diil..bir fazer iki scooter bir cbr125r hatta bir en500 chopper vardı...yol çok kırıcıydı ama herkes zevkle çamura bulandı.....bizde onun motoru şu bunun şu olayı yok...ruh enduroysa mobilet yada goldwingi bile dağa vurursun... bize de sadece sana saygı duymak düşer..

Motosikleti
    BMW f650 gs
    bu arada günün en komik olayı fatih ten geldi gıcır gıcır cumartesi aksamı teslim aldığı siyah 650gs'i le geziye katıldı 35 km boyunca dağ taş dere tepe torosları geçti motoru dibine kadar zorladı.. nihayet torosların öteki yanına geldiğimizde tam otobana çıkacakken "abi benim motor rodajda 90 geçmiyelim" deyince bütün gurup bi fatihe, bide baştan aşşağı çamura bulanmış gs'e baktı..gerçekten bu yılın en baba motor geyiği de bu oldu..

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    herşey süper ama ben detaylara dikkat eden biri olduğum için o mondial 151 rs o hatıra fotoğrafını bozmuş bence ama tam hayal ettiğim gibi bi gezi...

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı hayabusa_01 adlı üyeden alıntı
    herşey süper ama ben detaylara dikkat eden biri olduğum için o mondial 151 rs o hatıra fotoğrafını bozmuş bence ama tam hayal ettiğim gibi bi gezi...
    detaylara dikkat etmek guzel tabi,
    fakat ben tam olarak mondial nasil ve hangi fotografi bozdu anlamadim.

Motosikleti
    CBR1000RR'07

fotografların devami

herkese selamlar, biraz daha gorsellik katmak istedim,
    fotograflarin devami

Karaisalidan doguya dogru gidip orman yollarina ilk saptigimizda verdigimiz molada catalan baraj golu yemyesil agaclarin arkasinda ufuga dogru uzanıyordu.

yola devam edip eglence cayina paralel agaclarin altinda ilerleyip dere kenarina inebilecegimiz bir yer gordugumuzde bu sansı degerlendirip motorlarla beraber camurlu ve iri tasli dere kenarina indik. bu saatlerde sicak artik rahatsiz edici bir boyuta ulasmisti.

Kızıldag yaylasina dogru ilerlerken catalan baraj golune bu kez 1310m yukseklikten tekrar bakma sansı bulduk.

Burdan sonra Pozantiya kadar birdaha asfalt yol yoktu. Kimi zaman toprak, kimi zaman su, tas, camur, cukur ...
    Bir enduro parkurda olmasi gereken hersey vardi.
    Bolca mola vererek bu yollarda ilerledik.

kimi engeller kolay asildi, kimileri ise biraz daha stratejik planlar gerektirdi.

onumuzde ki gunlerde daha farkli fotograflari sizlerle paylasacagiz.

Motosikleti
    BMW f650 gs
    sevgili hayabusha_01 bence senden iki yukarıya (No5) yazılı satırı birdaha oku
    kimin ne motoru var bizi bağlamaz. enduro ruhu varsa 1200gs de bir mobilette... bizde mondial rs ile gelen arkadaşımızın gs ile yada varadero ile gelenden farkı yoktur.. hatta bence bizden çok daha endurocudur...bizim altımızda abs'li frenler, arazi lastikleri, süspansiyonu, ekstra bilmemkaç beygir cart curt vs..li olan motorlarla gittiğimiz yere adam o motorla hiç çekinmeden geliyorsa vede bütün bu yollarda hiçbiryerede, koca koca endurolar durup onu beklemek zorunda kalmıyorsa yada "aha scooterlar geçemez burdan naapalım geri dönelim" vs gibi şeyler dedirtmeden dereden taştan geçiyosa kimseye "helal olsun" dışında bişey demek düşmez ...

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Yazık o Fazer ve CBF'e.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Bende gelsem bitanede cbf 600 olacakdı Motoru aldım alalı Asfaltdan çok toprakda gitdi . 151 rs o hatıra fotoğrafını bozmuş Görüşüne katılmıyorum. Bizim gurup için Motosikletin Fiyatı Gücü şekli şemali önemli değil. Süren insanın karakteri arkadaşlığı uyumu önemli. Kimse kimseye hava atmaya çalışmıyor. Bağdat cadesinde değiliz yani.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok abi,ben sizinle gelmem geziye,sonra benim motorumdan dolayı biri goruntu bozulmuş dese canım sıkılır.
    Tabiki şaka,vizelerim bitti,bundan sonra ki ilk geziye Kemal abi şimdiden beni de ekle.Kesin geliyorum.

motorlu avukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR600
    Ben markasever veya modelsever değilim , motorun üretildiği ülke de önemli değil benim için . BEN ÖNCELİKLE BİR MOTORSEVERİM , ruhumda ve düşlerimde hep bu var .Yollar ve destansı maceralar hepimiz için .
    Ama cross motorlara olan tutkum bambaşka . Gezilerde bir cross tutkunu olarak yalnız kalıyorum . Neredesiniz arkadaşlar beni yalnız bırakmayın . Geziler için bağlantı kuralım buluşup yol alalım . Bir kez daha telefonumu veriyorum:
    0 532 607 81 76 lütfen benimle irtibata geçin tüm cross ve motorsever arkadaşlarım .

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    bencede o 151 rs li arkadaş motoruna güvenip bu yolu başladığı gibi bitirdiyse ne mutlu öyle resme yakışmamış bozmuş tarzından şeylerde çok ayıp bugün hayabusaya biner insanları küçük görürsen yarın allah bakarsın sana bisiklet bile nasip etmez arkadaşım kendine gel derim !!!!!!!!!!!!!!!!!

WİLDSTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA WİLDSTAR 1600 CHOPPER// SUZİKİ DR 800 S ENDURO // KTM 250 KROS

Kamp

Havalar Biraz Daha Düzelsin Ayni Yerlerde Cumartesinden Gidip Bir Gecelik Kamp Yapalim, Ne Dersiniz ?

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı WİLDSTAR adlı üyeden alıntı
    Havalar Biraz Daha Düzelsin Ayni Yerlerde Cumartesinden Gidip Bir Gecelik Kamp Yapalim, Ne Dersiniz ?
    bence harika bir fikir. sucuk ekmek'te yapariz.

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    walla o laf sadece 151 rs li arkadaşa gelmemiştir ben de üzerime alındım(scooter li biri olarak) ilk geziye ben de gelecem walla tabi vizeler bittikten sonra
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Foruma girmeyeli ortalığı karıştırmışız da haberimiz yok. İnsanın içinde gezme tozma hırsı varsa gözü bişeyi görmüyor Çok şükür geziyi sağ salim bitirdik. RS151, girdiğimiz onca bozuk yola, geçtiğimiz onca nehirlere rağmen maşallah hiç tık demedi. Ben ve diğer arkadaşlarımız üstün gayretlerimizle enduroların peşinden kopmadık. Sonunda daha yorucu oldu ama ayrı bir zevki vardı.

Bundan sonrada elimde geldiğince de katılmaya devam edeceğim. Geziye katılan herkesin eline, ayağına sağlık. Darısı katılamayanların başına...

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Valla güzel gezi olmuş elinize ayağınıza motorunuza sağlık...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler