Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Periler Diyarına Yolculuk (2 gün-730 km)

Motovento
    REKLAM ALANI
    S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Arkadaşlar merhaba. Son gezimi sizlerle paylaşmak istedim. Daha fazla fotoğraf ve bilgi için www.sinancinar1.blogspot.com a bakabilirsiniz.

Fırsatını bulur bulmaz yine kaçtım şehirden. Bu sefer istikamet Göreme. Cumartesi sabah hazırlıklarımı tamamladım ve düştüm yola.

Yol güzergahım şu şekilde:

Ankara'dan yola çıkıp Kırıkkale'ye kadar devam edeceğim. Buradan Kırşehir-Kayseri yol ayrımından devam ederek Kırşehir'i geçip Mucur'a kadar gelip ve Mucur'u geçtikten 5 km. sonra Nevşehir-Hacıbektaş yol ayrımın sağa devam ederek Avanos'a ulaşacağım. Ankara-Avanos arası bu istikamet ile 275 km. Yol son derece güzel. Avanos'a yaklaşırken 10-15 km'lik yol gidiş-geliş şeklinde. Yolun kalanı ise double yol. Avanos'tan sonra gideceğim 10 km'lik yol beni Göreme'ye ulaştıracak.

Dönüş güzergahım ise şu şekilde:

Göreme'den Uçhisar yönüne devam edip Nevşehir, Acıgöl üzerinden Ihlara Vadisi'ne uğrayarak Aksaray üzerinden Ankara'ya döneceğim. Bu güzergahın uzunluğu 345 km. Şereflikoçhisar yakınlarındaki 20-30 km'lik yol çalışması dışında bu güzergahta da yollar gayet güzel.

Göreme'de ilk gün gezmeyi planladığım yerler Göreme Açık Hava Müzesi, Çavuşin, Zelve Açık Hava Müzesi, Özkonak Yeraltı Şehri, Ürgüp ve Uçhisar Kalesi. İkici gün planım balon uçuşu, Ihlara gezisi ve Ankara'ya dönüş.

Tavsiyeler:

1-Mahzen Şarapevi (Ürgüp): Frenk Üzümünden yapılmış kırmızı şarap

2-Dibek Lokantası (Göreme): Kuru fasulye pilav

3-Elif Star Cave Hotel (Göreme)

Ve eninde sonunda dönüp dolaşıp geleceğimiz yer kürkçü dükkanına tekrar geldik.

Arkadaşlar hepinizin yolu ve bahtı açık olsun
    Esrarengiz03, ferad, mhmtesk ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    bu yerlere uzaktada olsak sizler sayesinde gitmiş kadar oluyoruz, paylaşım için teşekkürler, nice yolculuklara..

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yerlere uzaktada olsak sizler sayesinde gitmiş kadar oluyoruz, paylaşım için teşekkürler, nice yolculuklara..
    Cenk dostum teşekkür ederim

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    dostum benim memleketi gezmişsin sayende gitmiş gibi oldum tekrardan. Yolun açık olsun

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    gerçekten güzel memleket kesinlikle görülmesi gereken yerler. Senin de yolun açık olsun dostum

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Çok güzel yerlerdir.Ben geçen ay turla gittiğim için balonları göremedim ve giderken anladım ki keşme motorumla gitseymişim gerçekten çok vevkli yollar.Bu arada içinde resim çektiğiniz kiliselerde bize resim çektirmediler.Birde dikkat ettiyseniz duvardaki çizimlerin genelde oradan göçen insanlar tarafından gözleri oyulmuş.Bunun nedeni de oradaki insanların o gözlerin şifa verdiğine inanmalarıymış.Aslında Ihlara vadisine de gitmek vardı ya neyse Önümüzeki hafta cuma Ankaradan Diyarbakıra yola çıkacağım.Artık Ankaradan ayrılık vakti geldi.Tekeriniz düz bassın.Teşekkürler.

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    dostum verdiğin bilgiler için teşekkürler. Umarım Diyarbakır yolculuğun güzel geçer. kazasız belasız gidip gelirsin umarım dostum
    Alıntı tezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel yerlerdir.Ben geçen ay turla gittiğim için balonları göremedim ve giderken anladım ki keşme motorumla gitseymişim gerçekten çok vevkli yollar.Bu arada içinde resim çektiğiniz kiliselerde bize resim çektirmediler.Birde dikkat ettiyseniz duvardaki çizimlerin genelde oradan göçen insanlar tarafından gözleri oyulmuş.Bunun nedeni de oradaki insanların o gözlerin şifa verdiğine inanmalarıymış.Aslında Ihlara vadisine de gitmek vardı ya neyse Önümüzeki hafta cuma Ankaradan Diyarbakıra yola çıkacağım.Artık Ankaradan ayrılık vakti geldi.Tekeriniz düz bassın.Teşekkürler.
    tezer bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)