Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Güneydoğu turum ve fotoğrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar geç oldu özür dilerim işlerin yoğunluğu fotoğraf yüklemeyi bır türlü beceremem bunlardan dolayı özür diliyorum aslında fotoğraflar işin çerezi asıl önemli olan yol deneyimini sizinle paylaşmak yaşadıklarım yol durumu yol hazırlığı gıbı yanıma aldıklarım alınması gerekenler motor hakkında görüşlerim asıl bunları paylaşacağım aslında 5800 km gezi yaptım çünkü vakıt yetmedi çok gezdim bu arada sizin sorularınızı da bekliyorum resim önce bu aksam için bir kaç resim yüklemeye başlıyorum daha sonra satır aralarında deneyimleri paylaşırız haydi resimler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Sabahın 05.00 yola çıkma hazırlığı .
    FatihC, tezer, mustafaferah ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Motorun halinden güzel bir gezi olduğu belli.
    Ortalama hız ve yakıt ne civarda seyretti ?
    En uzun kaç km gidebildiniz ? (motor ısınması açısından)
    Örneğin 1000 km yolu kaç saatte gittiniz ?
    Kazasız belasız nice 5000' lere...
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    tek tek uğraşmak yerine topluca upload edebilceğin siteler var hocam onlara başvur derim..

İstanbul çamlıcadan yola çıktım ilk durduğumyer izmiti geçtikten sonra yol uzun heyecan dorukta yola çıkmanın sevinci heyecanı gururu yolda kendi kendime laf yetiştiriyorum ve ilk çayımı içiyorum sabah çayı kara kızım la beraberher 100-150 km aralarda kesinlikle mola verdim amacım gezi yapmak görmek kendime birşeyler katmak yenı yerler görüp yeni insanlar tanımak bu yüzden uçmaya kendimi zorlamaya artislik yapmaya gerek yok ama bu arada çok resim çekemedim Adana'ya kadar durun hemen kızmayın Adana'dan sonra resim çok merak etmeyin tuz gölüne yaklaşıyorum düz ekil alanlar tuz Gölü'nün arazileri yoruldum bır kahve molası verdim küçük termosumda sıcak suyum kahvem çantamda bardağımda yanımda hop kahve hazır ama şekersiz şeker kullanmıyorum
    tezer, makseli, serkanbitez ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    İzmit ten sonra motoru kamyona mı attınız Adana'ya kadar :D (resim yok ya :D )
    Şaka bir yana
    Tebrik ediyorum.

Alıntı kocaolgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul çamlıcadan yola çıktım ilk durduğumyer izmiti geçtikten sonra http://img441.yukle.tc/images/4698image.jpghttp://img439.yukle.tc/images/3294image.jpghttp://img443.yukle.tc/images/5168image.jpg yol uzun heyecan dorukta yola çıkmanın sevinci heyecanı gururu yolda kendi kendime laf yetiştiriyorum ve ilk çayımı içiyorum sabah çayı kara kızım la beraberhttp://img437.yukle.tc/images/2777image.jpghttp://img438.yukle.tc/images/6394image.jpgher 100-150 km aralarda kesinlikle mola verdim amacım gezi yapmak görmek kendime birşeyler katmak yenı yerler görüp yeni insanlar tanımak bu yüzden uçmaya kendimi zorlamaya artislik yapmaya gerek yok ama bu arada çok resim çekemedim Adana'ya kadar durun hemen kızmayın Adana'dan sonra resim çok merak etmeyin http://img435.yukle.tc/images/7591image.jpghttp://img439.yukle.tc/images/6851image.jpgtuz gölüne yaklaşıyorum düz ekil alanlar tuz Gölü'nün arazileri http://img444.yukle.tc/images/6775image.jpghttp://img443.yukle.tc/images/4057image.jpgyoruldum bır kahve molası verdim küçük termosumda sıcak suyum kahvem çantamda bardağımda yanımda hop kahve hazır ama şekersiz şeker kullanmıyorum http://img437.yukle.tc/images/6731image.jpghttp://img437.yukle.tc/images/3223image.jpg
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Aslında resmen fotograf çekmeyi unuttum merkez olarak Ankara'ya girdim kahvaltı yapmak için basit bır kahvaltı yaptım çıkmak Adana yoluna girmek için bayağı uğraşdım Ankara tabela fakırı bır sehir epey turladıktan sonra tesadüfen buldum Adana Konya yolunu tabı stres tavan yaptı hava sıcak üstüm kalın ter o biçim Ankara'nın oradan kenarındaki o köylere köy evlerine hasta olmamak elde değil bazı fotoğraflarıda çekmek istemedim zihnimde kalsın bakmadan hatırlaya bilmekte güzel olduğu için bellimde burgun sadece oraları görmeye hep beraber gideriz
    muhahha306 bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı kocaolgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında resmen fotograf çekmeyi unuttum merkez olarak Ankara'ya girdim kahvaltı yapmak için basit bır kahvaltı yaptım çıkmak Adana yoluna girmek için bayağı uğraşdım Ankara tabela fakırı bır sehir
    üstad ankara da adana tabelası ararsanız bulamazsınız elbet...konya tabelasını aramanız lazımdı gözleriniz...genelde şehirlerde yakın komşu iller gösterilir

İlk gün 953 km yol yaptım 12 saatte bu yolu aldım hızım 90-120 arası seyretti tabı 120 ıle uzun süreli sürmek yanı uzun süre 120 km ile gıtmek cbf 150 de imkansız ama 110 ile uzun süre gıdılebılıyor yakıt km de 130-140 kadar yaktı tabı sehri içi , bozuk yolda dağ bayır yolları da buna dail şehir içinde azımsanmayacak kadar kullandım yakıt bana göre normal yanı çok yakmıyor yakıt pahalı pahalı pahalı

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tekerine sağlık iyi gezmişsin

Uzun yolculukta yapılacak ilk iş karar vermek yanı hayal kurmanın düşünmenın ilerisine geçip kesin karara varmak karar verildikten aşağı yukarı zaman da belirlendikten sonra geriye kalan yapılacak olanlar kolay yanı teferruat . Evvela kendinize ikna edeceksiniz çevrenizin güvenini kazanmışsanız onları ikna etmek zor değil . Benim daha önce uzun yol deneyimim vardı istanbuldan Çanakkale Gelibolu'ya Bursa'ya gidip gelmişliğim vardı (gerçi son yolculuktan sonra bunlara uzun yol demiyorum artık).az çok birşeyler tecrübe edinmiştim . Bu yolculuk epey de uzun olacağından internette araştırmaya başladım dunyayı gezen balkanlara giden nepale e giden çok insanın yazısını okudum yol deneyimlerine baktım birçok şeyi eksikte olsa buralardan öğrendim ama bu tür geziler yapanların motosikleti büyük cc li güçlü motosikletler benimkisi 150 cc Honda ama önemli olan zaten bu tür motorlara yola çıkabılmek öylede yaptım çünkü motosikletime guvenıyordum bır gün olsun beni yolda bırakmadı bırakmayacak da eeee bırde param kadar köfte bu motorla sonuçta 90-110 arası hızla gıdıyorsun bu hızla dolu tırları sollamak da zevkliydı tırların benı sollayıp gıtmeside sorun yaptığından zevk alıp kendi gerçekliğin le hareket edebılmek imkanlar doğrultusunda yaşayabılmek yoksa herkes ister altında güçlü gösterişli her isteğine cevap verebilecek bır araç olmasını ama bu yaşam yaşamadaki sorumluluklar ve ekonomi ile ilgili neyse lafı daha fazla uzatmayayım . İnternette okuduklarım dışında bırakda kendi aklımı kullandım nerde ne yapmalıyım yanıma ne almalıyım v.b bunların listesini hazırlamaya başladım motorsikletin ihtiyaçları dışında kendi ihtiyaçlarımında listesini hazırladım ilk yazdığım liste ile son yazdığım arasında çokça fark vardı son liste kısalmış vaziyette idi devam edecek

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Yol performansınıza hayran kaldım. 1 günde 953 kilometreyi ben süper lüks arabayla bile yapsam pestilim çıkar (ki %99 ihtimalle dayanamayıp yolda uyurum).

Tuz gölü kıyıları yerlerdeki beyazlıklar tuz kum değil neyse şereflikoçhisarı ve tuz gölünü geride bırakıp Aksaray'a varıyorum tabı aralarda dinlenerek Hasan dağı Aksaray bu dağın eteklerine kurulmuş dağ karlı ama ortalık yanıyorfotoğrafı çektiğim mola verdiğim yer karga sesleri ile işliyor ve karga kaynıyordu arkama bir baktım ba kavak ağacı araçtaki karga yuvalarına dikkatve asıl Kahraman

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    SÜPER ÖTESİ.. bizde cbf 150 ile 1000-1600 km lık geziye uzun diyoruz tekerine sağlık.. konunun devamını takipteyim haziran 2ci haftası 3-4 binlik bi gezi düşünüyorum bende. ilham oldu

1000 km de yağını değiştirirsen belirli aralıklarla zincirini yağlarsan zincir ayarını yaparsan 100-150 km de bir bırkaç dakıka dınlenıp oturmadan dinlenmek ama dinlenırken basit egzersiz hareketleri yaparsan değil 1600 km dünya turuna bile çıkarsın

Gelelim kondisyon meselesine daha önce de uzun yol deneyimim vardı Gelibolu gidiş dönüş olarak ama arada uyumuştum interneti karıştırırken bır motorcu arkadaş kendisi doktor uzun süre motor kullanmak vücut kondısyonu ve yolculuk da yedikleriniz le alakalı bunu dikkate aldım 5 ay önce sigarayı bırakıp spora başlamıştım hergün düzenli yürüyüş ağırlık çalışması kondısyon bisikletine binerek spor yapıyordum halada yapıyorum bu çok büyük etken oldu ikincisi yolculuk da ağır yemek yemedim bol bol meyve ve fındık badem incir kurusu tükettim çok fazla su içtim ki bunlar metabolizmamı hızlandırdı dinlenme anlarımdada basit hareketler yaptım sonuç 12satte 953 km hemde daha devam edebilirdim programa göre hareket ettiğimden Adana'da kaldım
    mustafaferah bunu beğendi.

ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir gezi, güzel fotolar CBF 150 ilk göz ağrım.

Kaldığımız yerden devam Aksaray'ı geçtim geldim Adana otobanına o otobana girmez olaydım kırk bılmem ne tünellerine girişte çıkışda o ne fırtınaydı öyle hemde bu mevsımde ben Trakya'da göremedim böyle rüzgar zaten bazı tünel giriş çıkışlarına fırtınadan dolayı paravanlar koyulmuş karayollarının adını yonetıcılerını çok andım asvaltı kazıyıp yolu o şeklide taranmış bırakanlara resmen motorcuyu kazaya itiyor yazıklar olsun evet arkadaşlar hep beraber karayolları yöneticilerini tekrar analım geldik Adana durum olayına kazıklandık gazipaşada ama olsun yol yorgunluğu

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Şalgam Suyu candır

Emre gözünden de kaçmamış helal sana ben unutmuşum

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Abi o ufacık dürüme kaç para verdin?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)